Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
28. sep 2011

@tatolu za týždeň?, ja robila tri a pol mesiaca v Usmevea syn dva a pol na UP....si dobrá...to máš bleskovo 😀

najjulinka
autor
28. sep 2011

@dioliana1 ja cca 3 mesiace v Usmeve, mama týžden v Navrate, muž 6 týždnov na urade 😉

tatolu
28. sep 2011

No každý deň vstávame na 6tu, o 7mej odvážame deti a na 8mu musíme byť v BB a končíme až o 16tej 😝 a to škôlka je otvorená do 16.30. Naše deti to tam zatvárajú s učiteľkou 😝 😀 😀 😀 😀 Kurz začal v stredu a končí tento štvrtok 😉 Ale víkend sme mali voľný 😉 😵

macocha
4. okt 2011

Ten článok mi pripomenul, že som sa mala opýtať, či náhodou niekto neviete výšku priemerných bežných výdavkov na miesto v detských domovoch za roky 2006 a 2007? Posledné tri roky som našla, ale ešte potrebujem tento údaj doplniť... @maznacik ?

Takže keby to náhodou ešte niekoho zaujímalo, pekne to rastie:
rok 2008: 9.608 eur
rok 2009: 10.214 eur
rok 2010: 10.707 eur

maznacik007
4. okt 2011

@macocha som teraz na porade potom skusim pozriet
no mam to takze
rok 2006 je to 226 300 SK
rok 2007 je to 273 510 SK

prepocet na eur si uz dopln

macocha
4. okt 2011

@maznacik007 diiiiiiiiik 😵 😵 😵

lenkove
20. okt 2011

Baby, ak ste uz davno negrcali...
http://www.webnoviny.sk/svet/v-rakusku-vysetruj...
tu su toho plne noviny, spravy, proste sok a hnus 😔 😔 😔 Zamestnancii DD mali za peniaze "poskytovat" deti z DD, na... na sex... 😔 . Su toto ludia??? uplny...grc...
Odkedy som o tom citala, tak mi je akosi uzko 😕 Uz druhy den revem a tisnem k sebe toho mojho zlatucha, co nastastie NIKDY nebol v kamennom DD 😔

lenkove
20. okt 2011

A k clanku, ten DD bol zatvoreny v 70-tych rokoch, takze casovy udaj nie je spravny, zvysok ako tak sedi...

cairka
20. okt 2011

@lenkove , ja som si asi pred pol hodinou kukla na FB to čínske dievčatko prejdené 🤐 (blbec, neviem na čo som to video zapínala 🤐 ) , takže mi je nevoľno už z toho a toto tomu nasadilo teda korunu....des bes 🤐

lenkove
20. okt 2011

@cairka a to este nevies vsetko.... 😔 Tyrane boli hlavne romske dievcata, lebo su... ved vies... cierne svine .... (citujem) a k tomu este propagacia nacizmu (nezabudajme, ze aj romovia boli prenasledovani a posielani do koncentrakov...) 😔 Leni, postiskaj kocky verme v dobry svet, pre ktory ich vychovavame... 😔

cairka
20. okt 2011

@lenkove , Leni, v dobrý svet už neverím, ale dúfam, že nenatrafia na tých najväčších hajzlov...a že sa nenájde ešte jeden ako Adolf, lebo občas mám pocit, že ľudia zabúdajú...

mexx
21. okt 2011

http://www.voices.sk/klub_nahradnych_rodin
(Minimalne jednu konikovsku tvar som zaregistrovala...) 😉

tatolu
21. okt 2011

@mexx Mexx, Tvoju 😀 😀 😀 😀 😀

mexx
21. okt 2011

@tatolu A to teda nie! 😀 😀 😀

tatolu
21. okt 2011

@mexx Ty nie si v klube? Zlatino, ako Ti je dnes 😔

yukki
21. okt 2011

@mexx mne to nechce spustiť! Prezraaaď...kto

mexx
21. okt 2011

@tatolu Ja sa na taky chystam uz vecnost, ale este sme v zivote na ziadnom neboli. 😅 A dnes? Lepsie...sak ono bude uplne dobre. 😉 😔

Ale sak nehajte, nech sa sama prizna. 😀 (Aby som nevyzerala blbo, ked som to blbo identifikovala, chapete...) 😀 😀 😀

natia
24. okt 2011

Baby ja som už na nervy...malý je v jednom kuse chorý...každý mesiac atb...teraz zas ideme zajtra doktorovi...a chcú, aby som mu dala vybrať nosnú mandlu a ja sa hrozne bojím toho, že budem musieť žiadať súhlas...nejako ma prepadla panika z tých bio...
@cairka, @marketka1 aj vy bývate stále ešte takto chorí alebo to ustúpilo?

cairka
24. okt 2011

@natia , nemôžem ťa potešiť zatiaľ. Hoci je to o chlp lepšie, ale oproti rovesníkom stále bieda 😒 držím palce, nech ste skoro fit .

najjulinka
autor
24. okt 2011

@natia a aký teoretik si ty so vzťahmi k biorodičom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale akože ťa plne chápem.... tiež som to cez sud chcela obisť 😅 🤐 no nedalo sa tomu vyhnuť... na urade podpisala bio a sice sa tvarila, že nutne chce Lucku vidieť, tak doteraz sa neukazala... Ani na Nikinom sude 😝 proste ak treba, tak treba...

natia
24. okt 2011

@najjulinka no sa mi nesmej...keď teraz stále len o sanácii rodiny počúvame a furt reči, že stačí, aby bio spravil to alebo tamto a dieťa mu vrátia...tak miestami ma chytá panika...s kontaktom ako takým nemám problém, ale proste som si istá, že každý, kto ho uvidí, ho bude chcieť...chápeš...lebo to je najkrajšie a najúžasnejšie dieťa...

apropo ako sa ten súhlas vôbec vybavuje?

najjulinka
autor
24. okt 2011

@natia vezmeš odporučanie od doktora, zajdeš na urad a povieš, že potrebuje malý do narkozy, tak suhlas k tomuto zakroku...... a oni to vybavia.... skopčia si od lekara papier.. napišu taký papier, že matka XY suhlasim so zakrokom dieťaťa ZY, ktorý j ezverený natii do pestunstva.. matka sa podpiše, potom mne sa na ten papier podpisali 2 uradničky ako svedkovia, že to podpisal amatka vlastnoručne a myslím štempel uradu.. proste nech to vyzerá, že si si to sama nenapisala.. .asi tak... 😀 zopli tu kopiu spravy od lekara s tým suhlasom čo napisali a to mi dali... a hotovo... a ja som popodpisovala vštky papiere od lekara s tým, že som dala do zavorky, že pestun a nechala im ten suhlas z uradu a oni si to založia spolu v nemocke 😉 si krytá ty a aj oni , keby čosi 😉

magimary
24. okt 2011

na nosné mandle dieťa nejde do narkózy, tak tam súhlas snáď netreba, nie?

natia
24. okt 2011

@magimary vraj ide do celkovej...

cairka
24. okt 2011

@magimary , vaneske brali v celkovej, vraj je to lepšie, lebo vedia to spraviť poriadne.

natia
24. okt 2011

@najjulinka ďakujem za podrobný postup, to ma upokojilo trochu

magimary
24. okt 2011

@natia ale len nosné???
a načo pri tom zaťažovať organizmus celkovou, keď to je zákrok na dve minúty už aj s odsatím????
a robí sa bežne už aj ambulantne...

tam nie je čo urobiť lepšie a horšie 😉
dokonca by som jednoznačne povedala, že celková narkóza je pre det.organizmus horšia, ako minizákrok...

natia
24. okt 2011

A ja sa ešte bojím, že mi tam zomrie alebo sa mu niečo stane...ja baby chytám smrteľnú paniku, že by som o to dieťa mohla prísť...

natia
24. okt 2011

@magimary povedali celková...ja neviem...a na noc v nemocnici...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre