Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

matax
12. dec 2011
magimary
12. dec 2011

@matax tak, tak a ešte aj termín pôrodu riešili 😅 😝
to ešte "naša" adomama rozmýšľala, či tam má napísať, kedy sa malý narodil, či kedy prišiel k nim, či ako 😅
a úplne najlepšie bolo, že tie papiere chodil vybavovať jej muž 😀

najjulinka
autor
12. dec 2011

a k dieťaťu z hniezda zachrany termin porodu na to tiež papier zo sudu.. lebo pri nich nie len meno a prizvisko určí sud ale aj datum narodenia 😀 😀 😀 😀 😀

matax
12. dec 2011

hehe , mne povedali, ze predpokladaný termin porodu, teda tu kolonku, mám vynechat:D potom uz sa zorientovali:DDD

maznacik007
12. dec 2011

tam ide len o vymeriavacie zaklady.... ake boli potvrdenie od zamestnavatela aby vedeli urcit vysku materskeho... u nas akceptovali potvrdenie zamestnavatela s peciatko s vymeriavacimi zakladmi v podstate to bolo to co je v takej ciernej tabulke ... nielen od gyndosa ale aj na PN a OCR..

ako je tam vela absurdit co si budeme hovorit a nemam pocit ze by sa to zlepsovalo... skor naopak

matax
12. dec 2011

@maznacik007 ano, tlacivá na pn a ocr su podobne, mne aspon vysvetlili, ze nemusim pisat termin porodu:DD a tlacivo mi dali na poistovni:D Ale cakala som od konca juna do 19,9 na peniaze...
Kazda soc. poistovna má ine "muchy" tusim.DDD , to je fajn, ze u vás dali aj netlacivo:D
Kamoske povedali, ze nemá nárok, ze len do 8 mes. veku, to tak bolo a pani este asi new zákon, platný uz pol roka , necitala, des...

maca7
12. dec 2011

no to je riadny chaos.myslela som si,ze uz mam vsetko vybavene, ale na Slovensku nikdy nevies.Tak take tlacivo mi naozaj nikto nevypisoval,tak pojdem na poistovnu.dakujem,pomohli ste mi lebo som v tom dost stratena 🙂

matax
12. dec 2011

my sme na tom tlacive (ako pn len ciernom pisaní ) ako iný poistenec (moze to byt otec, stary rodic alebo my náhradaci) . neboj, vybavíš, len mne dlho schvalovali, lebo moj zamestnávatel má inde soc.poist. ako bývam.... 😉

matax
12. dec 2011

ako PNka, len na cierno písaný :D

najjulinka
autor
16. dec 2011

@magimary Vašmu malemu velkáčovi všetko naj.... 😉

magimary
16. dec 2011

@najjulinka perfektná fotka, perfektný nápad
a ďakujeme!!! 😵

najjulinka
autor
16. dec 2011

Baby googlim rodičovske a amterske a našla som toto:
http://www.pp.sk/1543/Aktualne-zmeny-Zakonnika-... - nemam o nič menši gulaš ako som mala.... podla tohto tu človek po MD ma narok na 3 roky RD.... ale tak potom zas nahradkari maju vyhodu voči "normalnym" rodičom??? čiže budem čerpať MD a potom ešte 3 roky RD......... divné....

Citujem:
Príklad č. 7:
Ak prevezme do starostlivosti 2,5-ročné dieťa (narodené 13. 9. 2008) osamelá žena, odo dňa jeho prevzatia 1. 3. 2011 by jej mala patriť materská dovolenka v rozsahu 31 týždňov, teda do 3. 10. 2011 vrátane. Avšak pretože dieťa dovŕši vek troch rokov dňa 13. 9. 2011, v tento deň skončí aj materská dovolenka tejto ženy. Po skončení materskej dovolenky od 14. 9. 2011 jej bude patriť rodičovská dovolenka v rozsahu troch rokov bez ohľadu na to, že v čase jej začatia, ako aj jej predpokladaného skončenia už bude mať dieťa viac ako tri roky. Rodičovská dovolenka bude tejto žene patriť do 13. 9. 2014, kedy dieťa dovŕši 6 rokov veku.

dalsia vec, že som sa dozvedela, že materska sa pobera od dna požiadania o matersku.... a zas RD a prispevky na dieťa som aj pri prvom poberala od pravoplatnosti..... čiže možem poberať RD (spätne od pravoplatnosti po požiadanie materskej) , potom matersku apotom zas RD a z tých troch rokov sa odrata ten čas čo som brala od pravoplatnosti po matersku???).. .začínam mať pocit, že čo človek to iný výklad zákona.....

matax
17. dec 2011

materska je od dna poziadania o md alebo od dna prevzatia dietata z ded ?

fíha, to si čo nasla, idem este raz citat, je to dost nezrozumitelne 😀

matax
17. dec 2011

priklad č. 7...vieš, čo aj by som brala tie tri roky po MD :D 😀 😀 😀 miesto 2,5 roka, ako som to chápala predtým, ze je to od právoplatneho zverenia do nrs 3 roky max. ale do 6 rokov veku dietata..
no takto to vychádza, ze budem mat 28 týzdnov MD a potom este 3 roky RD, som teda sama zvedava, ako to bude..
Lebo tu to vyznieva, ze RD je tri roky po skonceni MD max do veku 6r. dietata
MD ..ja som na tlacivo pisala, ze odkedy si nárokujem MD ..vies, co? najdem to rozhodnutie o md🙂 🙂

matax
17. dec 2011

@najjulinka tak v mojom rozhodnuti o priznani md je v odovodneni, ze som malu prevzala 29,6 a odvtedy mi priznali md,
právoplatnost rozsudku bola predtým, len kým sa mi to dorucilo opeciatkovane a dali mi aj ofciálne z ded, ze som ju na základe právopl. rozsudku prevzala, tak to trosku trvalo .
takze je to od prevzatia ale az v tej dobe, ked je právopl. rozsudok.
md je za den rátana. rd za celý mesiac.

matax
17. dec 2011

ešte sa spýtam, ked uz mi bude MD koncit, kedy treba ist na soc. urad ziadat rodičák? ja som este md nemala.. dik

matax
17. dec 2011

http://www.socpoist.sk/materske/1293s
my, náhradaci, sme "iný poistenec"

matax
17. dec 2011

@najjulinka to neviem, ci rd od pravoplatnosti spatne a potom md..a ta doba sa odrata a zvysok rd po mdDDD toto su take domotaniny:D
ale viem o jednom pripade, kedy kamoskin syn mal biomamu, kt. mala nárok na MD 6 týzdnov od porodu..Preto mojej kamoske ako náhradnej mame nepriznali md hned, ze nemozu obe mat MD na jedno dieta...dali jej pocas tých 6 týzdnov RD a potom MD, po md zas rd bez tých 6 týzdnv :D ...mala bábo z porodnice

lulucertik
17. dec 2011

@najjulinka ja v tom mám riadny hokej 😝 takže kľudne ma môžu odrbať a ani nebudem vedieť :(

matax
17. dec 2011

hokej v tom maju aj v poistovni a aj na uradoch:DDDD

najjulinka
autor
17. dec 2011

@matax tak hokej maju všade.....
Pri Lucke som poberala odmenu pestuna a 25%RD k tomu a spätne od pravoplatnosti....... aj prispevky na dieťa od pravoplatnosti.....

matax
17. dec 2011

@najjulinka to aj ja som mala skor prídavok na dieta a pestu prispevok na dieta :D to od právoplatnosti spatne..ale vyplatili hned v termine.. no a matersku som cakala skoro 3 mes... a tu mam od prevzatia z ded...
Najhorsie je , ze tetusky v kanceláriach nevededia odpovedat a musim vzdy vsetko hladat..keby som sa nechala odbit, asi md nemám:DDDD

najjulinka
autor
17. dec 2011

@matax Dik aj to mi pomohlo veeelmi........... Toto som potrebovala tuto zmesku info....... Ja som aj tak na RD s Luckou...... takže odmenu pestuna či RD nepotrebujem od pravoplatnosti...... len potom na urade ked poberam RD, tak nahlasim, že chcem poberať matersku.......... a prestanu vyplacať RD a na matersku si počkam večnosť......... no uvidime.. snad bude lepšie a na matersku nebudem musieť...

matax
17. dec 2011

@najjulinka niet za čo:D Ved aj ty si tu dala pozitívnu info, ze mozno budem mat rodicák tri roky :DDDD
MD mi konci podla lehotnika na www.socialna poistovna asi 10,1, tak dám vediet, ako to uzatvoria, ci 2,5 RD alebo az 3 roky.
Prajem rýchlu právoplatnost, rýchle vybavenie md a rýchle vyplatenei 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A hlavne, nech uz ste nastalo spolu 😉

najjulinka
autor
17. dec 2011

@matax si skopči tu stranku, že aj na nete je to tak vysvetlene ako priklad 😝 (aj ked podla mna blbosť, ale čo ked nahodou ozaj) 😀

matax
17. dec 2011

@najjulinka mozno sa im pri tej zmene, ze nárok na md do 3.rokov podarilo aj zmenu, ktoru nechceli, hehe, ale je pre nás výhodná 😀 dik , zkopirujem si to:D Aj tak sa uz budem musiet ist asi na urad hlasit o rodicak, tak som zvedava, co mi povedia.. Dik 🙂

najjulinka
autor
17. dec 2011

@matax no práve, že občas fakt schvalia omylom aj to čo nechceli 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre