Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macocha
29. jan 2012

@morisa vo všeobecnosti práve že sa tvrdí, že mnohým prijatým deťom - najmä tým, ktorých matky počas tehu pili alkohol - viac vyhovuje plávanie pod vodou než nad hladinou. Pravda, sú výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo ( @cairka moja tiež neznesie vodu v očiach, pre nás je horor aj umývanie vlasov a nie že ju presvedčiť sa ponoriť) 😉
Ale ešte som chcela napísať, že mne sa potvrdilo, že po príchode dieťaťa je lepšie držať šestonedelie a až potom ísť do spoločnosti.

juliap
30. jan 2012

@morisa my sme chodili s Jarkom na plavanie az od roka a je z neho teda po 2 kurzoch riadny potapac, ale boli tam aj deticky, co proste nechceli ... a sesterka ta chodila s malou od 3 mesiacov, oni mali este aj tak, ze si mohli zavolat instruktorku domov, pretoze do pol roka sa to plavanie robi s mimcom v klasickej vani, takze ak by bola taka moznost, ze by chodila 1x do tyzdna k vam, tak by to bolo mozno aj najlepsie ... potom po pol roku do bazenika a neboj, dietatko tam ma praveze nove podnety, hracky a zacne vnimat aj inych ludi, cudzich, cudzie deticky, hlasy ...

matax
30. jan 2012

návratacka príprava na NRS v Tn soblahove je mozna po dohode, ale cast je potrebne absolvovat v ziline a to cast skupinovej prípravy, robia to vacsinou cez vikedny- sobota, nedela-spolu 16 hodin v ziline, ten zvysok, 10 hodin, je mozne niekedy aj v trencine, ale po dohode so zilinským centrom návratu.. a to vtedy, ked je viac ziadatelov o pripravu. (kedysi sa dalo aj v tn)

matax
30. jan 2012

@beaca ahoj, ak chces byt profesionánym rodičom, musis absolvovat pripravu na prof.rodicovstvo a to tusim 60 hodin, ak mas pedagogicke vzdelanie tak staci 40 hod, ten pocet hodin presne neviem.. Tá prprava trva rozne dlho, tusim teraz bude alebo uz je v martine pripravuje návrat..moze aj upsvar, usmev, iný akreditovaný subjekt. Ked budes mat pripravu na profirodicovstvo hotovu, mozes si hladat zamestnanie v detskom domove, to rozhoduje riaditel ded.. aj to kolko deti budes mat.. niekde jedno dieta nie je problem, niekde musis dve , tri deti.. Je to vlastne zamestnanie, budes zamestnenec det.domova, budes dostavat plat, odvody do soc.poist.plati zamestnavatel.. Je to stále ustavna starostlivost. Dieta sa moze vrátit do svoje bio. rodiny, moze byt ponukane do adopcie, pestunstva..
Ak by si chcela pestunstvo, tak priprava je 26 hodin, po nej ta zaradia do poradovnika, mozes si ist pozriet deti v prehladoch, ktore su vhodne do pestunskej starostlivosti, uz je to rodinná strostlivost, kontrolu v rodine vykonáva upsvar . Prispevky v pestu.strar. su na dieta a na pestuna.. s malým dietatkom mozes byt aj na materskej(65%z platu..28 týzdnov od prevzatia dietata..max. vek dietata 3 roky), neskor rodicaku (194,70 max tri roky od práv.rozsudku, max do 6 rokov veku dietata), potom pestunsky prispevok (164) na pestuna. Plus vzdy k tomu na dieta v pestu. 130eur. Dieta sa moze vratit do svojej biol.rodiny. Pri oboch formach náhr.strarostlivosti rodicia mozu mat nárok stretávat sa s dietatom.

morisa
1. feb 2012

Dobre ranko. Este by som mala jednu otazocku. Mala, ktoru nam ponukli na adopciu mala sifilis (mala ho prelieceny). Mate niekto skusenost s takymto dietatkom? Citali sme na nete o rizikach (napr. ze dosledkom moze byt hluchota atd). Prosim vas, ak mate niekto nejake info, podelte sa, budem vam velmi vdacna.

magimary
1. feb 2012

@morisa my sme mali dozteraz skoro všetky deti s preliečeným syf. a keďže sa preliečuje (preventívne) hneď po narodení, následky nebývajú žiadne, a ak by aj niečo potenciálne hrozilo, dieťatko sa od malinka (cca do troch rokov veku sleduje) na dermatovenerologickej ambulancii (kožnej), pričom lekárka mu raz za rok dá skontrolovať aj zrak, aj dlhé kosti, (kde by sa prejavené príznaky našli najskôr). Keby (KEBY) sa náhodu niečo vyskytlo, tak lekári okamžite intervenujú a príznaky riešia, čiže nemôže dôjsť k trvalým následkom (k tým dochádza IBA u detí, ktoré nie sú vôbec kontrolované-deti z nízkych soc. štandardov, s ktorými matky nikde nechodia)...
žiadne z našich detí nikdy nemalo a ani nemá žiadne následky...
tam je práve dosť silná záruka v tom antibiotickom preliečení (21dní Penicilínu je veľmi účinný protokol na definit. vyliečenie) 😉

morisa
1. feb 2012

juuuuuuuj to si ma potesila 🙂 ani nevies ako mi to pomohlo 🙂 teraz o 11 sa ideme na nu pozriet. uz sa neviem dockat 🙂

mexx
1. feb 2012

@morisa A budete ju vidiet uplne prvykrat? 🙂

morisa
1. feb 2012

nazivo ano 🙂 na fotkach sme ju uz videli 🙂

mexx
1. feb 2012

@morisa Tak vam budem drzat palce, nech to dobre dopadne, a potom sa pochval. 😉 🙂

morisa
1. feb 2012

jasne, dam vediet 😀

magimary
1. feb 2012

@morisa tak sa držte 🙂
a daj vedieť, ako to dopadlo 😉 🙂

dia6
1. feb 2012

@morisa Gratulujem, to sa tešíte, že? 🙂
Môžem sa spýtať takú otázočku... Vám ju ukázali asi na úrad, nie? A koľko detičiek vám tam ukázali?

morisa
1. feb 2012

ste zlate, dakujem za podporu 🙂 normalne mam "cestovnu" horucku xi xi

morisa
1. feb 2012

@dia6 nam uz jednu malicku ukazali pred dvoma tyzdnami, ale ked sme ju boli pozriet v DED vysvitlo, ze je velmi chorucka a na to sme si netrufli ☹ museli sme povedat nie a to strasne bolelo ☹
ale hned na druhy den nam p. Valekova volala, ze ma pre nas tuto malu, ktoru ideme pozriet dnes...
my sme vlastne ziadali o biele dietatko, ale potom sa to nejak zlomilo a povedali sme si, ze moze byt aj cokoladkove 🙂

morisa
1. feb 2012

@dia6 aha 🙂 vlastne som neodpovedala na tvoju otazku... ked sme tam boli prvy raz, tak nam p. Valekova povedala velmi velmi strohe info o asi 3 detoch, ale spis sme pozerali len jeden (tej malickej, ktora bola chora, ale v spise to uvedene nebolo...). a pri druhej navsteve nam uz ponukla p. Valekova len tuto jednu...

magimary
1. feb 2012

tak, tak...na tomto úrade sa VŹDY ukazuje LEN jeden spis...
...

morisa
1. feb 2012

a super je, ze teraz ju idu preberat z nemocnice do prof. rodiny, takze som sa tam "votrela", aby som mohla rozpravat aj s jej lekarom 🙂 dufam, ze sa mi podari ho zohnat 🙂

morisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magimary
1. feb 2012

@morisa ideš do BA?
a babuľka patrí pod Studienku?
a volá sa Hanka? 😉

áno, áno...presne ten "butik"...to sedí...

dia6
1. feb 2012

@morisa 🙂 ahá. Takže tak. No aj tak baby sa snažia celý život opalovať, aby boli čokoládkové. Tento váš drobček s tým problém mať nebude. 😀
A ako dlho ste boli v poradovníku?

morisa
1. feb 2012

nie, bude patrit pod nadej v bernolakove. malicka nema meno...
uz musim ist, aby som to nezmeskala 🙂))))) zatial pa, potom sa hlasim 🙂

dia6
1. feb 2012

@morisa Mňa pani Váleková takmer rozplakala, keď som tam bola. ☹ Ja som radšej keď tam nie je.
Nič v zlom. 😉

dia6
1. feb 2012

@morisa Držím palčeky. Daj potom vedieť čo a ako 🙂 😉

denkak
1. feb 2012

@morisa jeej, aj aj som z bernolakova, ded nadej poznam. a ako dlho ste v poradovniku, resp. kedy ste boli zapisani?

slniecko2
1. feb 2012

ahojte- dufam ze sa vas mozem opytat. Ja mam svoje dve deticky a teraz cakam tretie. Pomyslam (teda stale mam tu myslienku v hlave) ze ci by sme si mohli aj mi zobrat nejake dietatko do pestunskej starostlivosti. V tomto roku nie mozno az za par rokov, len som chcela vediet-ci je mozne ze by sme mali radi skoro rovnako vsetky deti aj tie z pestunskej alebo to psychologovia nedoporucuju (alebo poradcovia pre adopciu)? Moj muz mi tvrdi, zeby to neslo.... len sa chcem opytat ci nema niekto take skusenosti. Ja osobne poznam rodinu kde maju kombinovane (adopcia, pestunska, prof.rodicia) az 7 deti-z toho dve su vydate, ale oni nemohli mat vlastne. dakujem za odpoved.

aidilka
1. feb 2012

@slniecko2 Zatial vlastnu skusenost nemam, ale raz ju (verim) nadobudnem 🙂 Aj my uz mame dve bio deti a cakame na adopciu dietatka. Verim, ze ho budeme mat rovnako radi ako tie nase, ved bude tiez nase 😉 Na priprave u psychologa sme sa nestretli s nazorom, ze by to mal byt problem. Zatial je to sice v takej teoretickej rovine 🙂, kedze este k nam neprislo, ale beriem tak, ze aj tie nase bio deti su kazde uplne ine a mame ich radi take ako su, s ich povahou, specifikami... tak aj to tretie bude zase ine a budeme ho rovnako lubit.

dioliana1
1. feb 2012

@slniecko2 všetky deti, je jedno či biologické alebo nie človek môže ľúbiť rovnako 😉

morisa
1. feb 2012

Ahojte babulky. No boli sme pozriet malu (bola nadherna), ale nemam velmi dobre spravy... Malej vraj 2x vysiel pozitivny screening na cysticku fibrozu. Viete niekto nieco o tom??? ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre