Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
27. aug 2013

@bubulka722 to nie je irónia, len ma to pobavilo. Spomínaný fond podporuje aj na Slovensku náhradné rodiny, áno, aj moju rodinu už podporil a podporuje. Deti som ale od nich nekúpila, mám ich absolútne legálne v náhradke, a dosť pochybujem, že ich J&T chce následne niekomu predať-ako protislužbu za to, že nás ako rodinu podporuje napríklad?
Áno, každé dieťa by malo mať rodičov, a že J&T nejakým spôsobom financuje prípravu budúcich náhradných rodičov......mi nepríde ako obchod s deťmi, ale jednoducho ako nejaká pomoc tým deckám aby nekvasili po ústavoch a možno nejaká dobročinnosť, pomoc

bubulka722
27. aug 2013

@cairka Nemám v úmysle nikoho presviedčať o "dobročinnosti" tejto finančnej skupiny. Každý z vás vie o čom je kapitalizmus, takže ani táto nadnárodná spoločnosť neinvestuje v ČR a SK bez vidiny zisku v budúcnosti. Kľudne si to prečítaj ďalších 10 x, pokiaľ ti nie sú známe mnohé súvislosti, tak nepochopíš.
Lúčim sa a dúfam, že tu nebudeme o pár rokov reálne riešiť skúsenosti s JJ.

bubulka722
27. aug 2013

@yukki Človeče to si naozaj taký naivný??? Alebo skáčeš podľa toho čo pískajú, pretože ťa podporujú?
Veľmi si vážim rodinu, ktorá si nezištne vezme do starostlivosti dieťa z ústavu, je to super! Ak by to takto fungovalo, tak fajn. Tu sa však pretláča zákon, ktorý má právo odobrať dieťa z jeho vlastnej rodiny na základe vykonštruovaných blbostí.
Náhradný rodič ráta po celý čas s tým, že to dieťa nie je jeho a môže byť časom umiestnené do inej rodiny. Ja však nie! Mám vlastné deti, na ktoré mi nikto nikdy siahnuť nesmie.

yukki
27. aug 2013

@bubulka722 adoptované dieťa má štatút dieťaťa vlastného. Bohuvďaka také rodiny, ktoré si nezištne berú deti z ústavu, jestvujú, a ak niekto zabojuje za to, aby ich bolo viac, má len moje sympatie.
Veru, nedaj si šahať na dieťa

bubulka722
27. aug 2013

@yukki Ak by to zostalo len pri dobrých úmysloch v zmysle zaradiť nechcené deti do rodín, bola by som aj ja len a len za a sympatizovala by som s nimi. Realita v iných štátoch je úplne odlišná. Berú deti z ich vlastných rodín bezdôvodne a naozaj neverím finančnej skupine, že ich zámerom je deťom naozaj pomáhať. Je to naozaj príliš naivné... Ak by sa pokúsili vziať mi dieťa, tak potom oko za oko, zub za zub.

yukki
27. aug 2013

Tak ja zasa verím, nie je to jediný fond v bývalom československu, ktorý dokáže pomáhať-pre nich odrobinkou, pre nejedenu rodinu obrovskou pomocou-viď Dobrý anjeli.....
Asi to bude tým, že aj ja sama, keď mám, tak dokážem nezištne darovať. A mnohí moji kamaráti, ktorí majú, dokážu nezištne darovať a pomáhať....a mnohé zo žien aj tuto...
no ale už letím von za deťmi, lebo bohvie za ktorým krom striehne práve na moje deti J alebo&T aby mi ich uchvatol a niekomu nimi urobil radosť 😝

lenkove
28. aug 2013

Baby a myslite, ze dnes sa deti z rodin neodoberaju? V diskusiach (relevantost udaju urcite na urovni topiek a magnificat) som zachytila, ze denne sa odoberu 3 deti z rodin na Slovensku... V decakoch ich zije 4000 dnes... Ja si myslim, ze sa o svoje deti v rodinach, ktore sa o nich starate bat nemusite. Vzdy je tu dostatok (zial 😢 😢 😢 ) rodin, ktore nejakym sposobom zlyhali a starostlivost o deti vzdali... A tym, detom aj rodicom, treba pomoct aj novym zakonom. Takto vnimam novy zakon a hysteriu okolo neho ja... Alebo ako? Ci o com sa bavime? Len o vasom strachu o vase deti? Len nech mi na ne nikto kvoli nejakej vymyslenej facke (a ak nie vymyslenej, tak aj tak bola slaba) ci slovnej invektive, nesiahne?
Su na Slovensku ludia, co stratili 20 rokov zivota a zostarli mozno o styridsat preto, lebo boli presvedceni o tom, ze dieta potrebuje rodinu. A ak zlyha biologicka, tak nahradnu. A uz to mame niekolko rokov v zakone... V CR to doteraz nemali...
Ja fakt tu hysteriu okolo noveho navrhu zakona (inak link na neho, ked bude v pripomienkovom konani si poprosim) nechapem... Ale asi je to tym, ze nemam strach, ze by mi moje dieta (osvojene) niekto chcel zobrat. Mam pocit, ze by ho do hodiny vratil a to by uz bol asi aj hluchy 😝 😀
A mimochodom deti neodobera socialka, ale sud po riadnom verejnom konani, na ktorom sa mozu rodicia vyjadrit, prizvat si svedkov a zaistit dokazy na podporu svojej pravdy... Novy zakon toto nemeni.

lenkove
28. aug 2013

@cairka neviem ako je to s tym zakonom, ale v nasej (aj ceskej) forme demokracie veto prezidenta nic nemeni, len oddiali zakon... vtipky o nasich prezidentoch, ktore mi napadaju, hned samocenzurujem 😀 😀

lenkove
28. aug 2013

a ked sme pri hysterii a podvodnych kseftoch s detmi, tak si dajte pozor aj na ostatne firmy, ktore podporuju nahradne rodiny.. Napr. Rajo, UniCredit bank mi napadli.... Aj v .Tyzdni bola kampan za Navratakov.. Na Pohode byvaju kazdy rok, teraz aj na Kremnickych gagoch... 😝 😝 Ja tam ale naivne s detmi pojdem...

yukki
28. aug 2013

Aj na Siemens, SunFarma atď......pozor.Za všetkým je obchod s deťmi.

duratlicka
28. aug 2013

@cairka On ho vetoval,ale bolo mu to prd platne,lebo ho v parlamente prehlasovali.Pri tvorbe tej novely sa radili so sk odbornikmi,kedze oni maju este stale dojcenske ustavy a u nas su uz deti v profi 15 rokov.

duratlicka
28. aug 2013

Trosku na veselsiu notu.Chceme to baby do 1 roka do pestunskej a zaujimalo by ma,kde sa take dieta nachadza.Viem,ze existuje nejaka 3mes diagnosticka doba,takze prve 3 mes. je v decaku a potom ide do profi,kym sa nenajdu osvojitelia alebo pestuni?Alebo ako to funguje? Ak je v profi uz naviazane na nahradnu mamu,ako prebiehaju tie prve dni v novej rodine?Nebude to prenho dalsia trauma?

cairka
28. aug 2013

@duratlicka , to je strašne rôznorodé. Sú domovy, ktoré umiestňujú do profi hneď od pôrodnice a sú domovy, ktoré si držia tie deti na skupine, aj keď už prešla zákonná lehota...Čo sa týka prvých dní, moje deti mali 8mesiacov - išla z DeD a 10m - išla z profi a tie prvé dni boli cca. rovnaké. Tá reakcia na zmenu bola aj u toho domováčika. Jediná zmena bola, že zatiaľ čo Vaneska kričala od 1-3 v noci, tak Klaudinka ako slušne vychované dieťa z profi od 6-8 večer a potom už spala 😝
S tou traumou to je ťažké a podľa mňa relevantné výsledky sa ukážu o 20 rokov. Nateraz sa verí tomu, že je lepšie, keď si dieťa dokáže vytvoriť vzťah k profi, aj keď je ten vzťah potom prerušený, ale dieťa si hneď vytvára vzťah k novým rodičom. Kdežto v DeD si žiaden vzťah nevytvoril a bolo veľa detí (Matejček tuším udáva hranicu 20 mesiacov), ktoré si už po tejto dobe nevedeli vytvoriť vzťah k nikomu...ani k rodičom, ani ku kamarátom, ani neskôr partnerský...

kacena4
28. aug 2013

@duratlicka 3mesacna diagnosticka lehota nie je 100% podmienkou aby dieta bolo v ded. u nas idu deticky do profi hned ako je to mozne. niekedy sa caka mesiac na profi kym odovzda predchadzajuce dieta, inokedy kym jej skonci dovolenka, popr. kym sa najde nova profi pre dane dieta ci surodenecku skupinu a neboj za 3 mesiace si plnohodnotnu vztahovu vazbu nevytvori ziadne dieta ani bio. deticky malicke sa az v cca 8-10 mesiacov navazuju na osobu ktora sa o ne stara preto aj deti v tomto veku nechcu ist na ruky k nikomu okrem rodicov s ktorymi su denne
a pestu mas vyhrate je velmi malo pestunov takze si budete moct vyberat ake dieta chcete 😉 😉 ale je pravda ze casto tieto deticky su pravne volne az medzi 9-12 mesiacom. drzim palceky

duratlicka
28. aug 2013

@kacena4 Chceli by sme romske dievcatko,relativne zdrave.Myslis,ze sa k nam dostane skor,ako bude mat minimalne 8 az 9 mesiacov? Ja by som rada este babatko.

dioliana1
28. aug 2013

@duratlicka jmne ponukli Kiku ako 3 mesačnu a ku mne sa dostala na hostovský ako 4, 5 mesačná a pravoplatnosť mala ako 8 mesačná

duratlicka
28. aug 2013

@dioliana1 Aky je presne postup?Ponuknu nam dieta,nasleduju 3 interakcie a podame si ziadost o docasne zverenie do starostlivosti (to by malo byt do 30 dni).Uz pocas toho k nam moze ist na hostovsky alebo az potom? Ziadost o pestunstvo sa podava naraz s tym docasnym?

kacena4
28. aug 2013

@duratlicka ja som tiez odovzavala babatko okolo 6 mesiacikov do pestu takze aj take idu uvidius ani sa nenazdas a hned vam budu ponukat aj viac deti 😀 😀

kacena4
28. aug 2013

@duratlickau u nas ked uz mas IA za sebou a podas ziadost tak by ti ho mohli dat na hostovsky ale je to indiidualne od domova, dietata aj rodiny

dioliana1
28. aug 2013

@duratlicka ano žiadosť na pestunstvo spolu s predbežkom... Už máš prípravu za sebou? Ak áno a nechceš čakať v poradovníku, môžeš pozrieť v Návrate alebo Úsmev ako dar spisy, sú tam aj bábätká... 🙂

duratlicka
28. aug 2013

@dioliana1 Pripravu mam planovanu od septembra priblizne do januara.Uz teraz sa mi to zda dlho (asi preto,ze to v hlave riesim uz od marca).Ale ako v Navrate spravne poznamenali,ani tehu netrva 2 mesiace😀

dioliana1
28. aug 2013

@duratlicka tak máš kopec času... kým nemáš prípravu tak ku spisom ťa nepustia ...

duratlicka
28. aug 2013

@dioliana1 To mi je jasne.Chcela som vediet ten postup,aby som si bola ista,ze sa to do decembra buduceho roku stihne,lebo dovtedy mam rodicovsky na dceru.

dioliana1
28. aug 2013

@duratlicka no mala by si stihnuť 😀

magimary
2. sep 2013

kopírujem z pozvánky od Návraťákov:
...

Milí spolupracovníci, klienti, sympatizanti, podporovatelia,

ako iste viete, od roku 2008 sa angažujeme okrem mnohých iných tém aj v téme prevencie fetálneho alkoholového syndrómu. Je to aj preto, že sa s dôsledkami tejto témy stretávame v adoptívnych a pestúnskych rodinách pri pomoci mnohým deťom.

Po viacerých našich posledných aktivitách vo vzťahu k odbornej i laickej verejnosti ( Medzinárodná odborná konferencia s Nadáciou Harmony, 2 publikácie - ktorých tlač podporilo Ministerstvo zdravotníctva, preloženie filmu a spotu v tejto téme, poradenstvo pre náhradné rodiny a špeciálny letný pobyt pre rodiny s Asociáciou náhradných rodín za účasti pani Magorzaty Kleckej), sme sa rozhodli urobiť v tejto téme ďalší krok. Obyčajný. Taký, ktorý môže urobiť ktokoľvek na Slovensku – ktorýkoľvek jednotlivec, ktorákoľvek organizácia, firma, reštaurácia, škola a pod. Ako prví na Slovensku sa 9.septembra 2013 hlásime k Medzinárodnému dňu prevencie porúch fetálneho alkoholového spektra (FASD Awareness Day).

> Už od 2.septembra však naši kolegovia vo všetkých Centrách budú poskytovať svoje odborné služby s pripnutou fialovou stužkou na svojich šatách ako symbol blížiaceho sa 9. septembra. Robia to aj preto, aby tento dátum zachytilo čo najviac ľudí. Pokojne sa pridajte aj VY!

> 9.septembra v čase od 10,00 do 14,00 hod budú na našich pracoviskách „dvere otvorené“ pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tejto problematike. K dispozícií sú letáky a publikácie a samozrejme aj fialové stužky. Vzhľadom k priestorovým a personálnym limitom odporúčame pre skupiny nad 5 ľudí dopredu termín rezervovať s našimi pracovníkmi. Informovať budeme aj prostredníctvom našej web stránky a na facebooku.

Budeme radi, ak nám dáte vedieť, či sa pridáte tento deň aspoň symbolicky (tmavofialovou stužkou na šatách, dverách kancelárie a pod), prípadne aj inak.

Prvýkrát bol tento deň pripomínaný 9.9.1999. V rôznych krajinách, mestách, provinciách i dedinách sveta sa v tento deň dejú rôzne akcie. Niekde dokonca zvonia zvony o 9 hodine 9 minúte. Tento deň bol vyberaný cielene a s jasným zámerom: aby sa ženy počas deviatich mesiacov zdržali pitia akéhokoľvek množstva alkoholu. A aby im spoločnosť (laická i odborná) na to vytvárala podmienky a podporovala ich v tom. www.fasday.com
www.navrat.sk
http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=b6e6ce60a305f...

duratlicka
3. sep 2013

Skoda,ze to nie je cez vikend.Mna by aj viac info o FAS zaujimalo☹

macocha
4. sep 2013

DeD Trnava hľadá profi rodičov.
http://www.najponukaprace.com/profesionalny-rod...

kateri29
4. sep 2013

@macocha uz mi volali🙂

baby profi maminy, mali ste vsetky svoje proi deticky radi? my mame maleho 2 mesiace a stale sa mi zda,ze ho nemam rada.je to moje prve dieta,neviem ci sa len branim naviazat sa nanho,aby ma potom moc nebolelo,ked odide..alebo som taka hyena? popestujem ho,pritulim, dam pusinku,ale neviem byt knemu taka ako k mojim detom. velmi sa zato na seba hnevam.a neviem ako to zmenit
mali ste taku skusenost? ako ste to riesili?

tatolu
4. sep 2013

@kateri29 hm, chcela som tam volať, ale dnes som nechcela už otravovať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre