Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

laculik
26. okt 2009

ja som mala 4 a pol r, ked mi brali krcne aj nosne naraz. bez mamy v nemocke (vsak vtdy nepustali rodicov), zkarvavene deti z operacky chodili na izbu. Odvtedy mam chorobu bieleho plasta. Fakt najhorsi zazitok.....

cairka
26. okt 2009

laculik 😖 ☹
vaneske brali v narkóze, v podtstate okrem hodiny revu pri prebúdzaní z narkózy, kedy ju uško bolelo a zabrali až lieky, čo jej dali ani nevedela, že sa niečo dialo...ako krčná hovorila už vtedy, že ked jej tak skoro vyberajú, tak sa isto ešte stretneme...ved uvidíme, snád sa to ešte nejako utrasie...bola na tom pred rokom a 3 mesiacmi, to by ešte mohla vydržať chvíľu... 😒

najjulinka
autor
26. okt 2009

laculik ja mam chorobu bieleho plášťa a nič také som zažiť nemusela...

lenkove
26. okt 2009

ahojte

maznacik, brokolicu uvarim, zmixujem pridam smotanu a mam smotanovo-zelenu polievku. do toho varene vajicko, alebo volske oko (nemusi byt), dochutit octom, a prip. aj cesnakom (pre velkacov).

Inak klasika, obvarit a zapiect so zemiakmi... alebo uvarit, jogurt s cottage,prip. syrom struhanym na vrh a je to ako salat..

ja rada varim, ale jednoducho 😝 predvcerom a vcera som varila nedelne, zlozito 😀 za hodinu a pol som mala obed a to je dllllho casu pri hrncoch.. ale obcas musim mm aj tak navarit, aby na mna nezaloval 😀
a rano zvysny vyvar pri vytahovani veci z chladnicky vylial na zem 🙄 tak sme utierali, plny mensi hrniec... 🙄 ale som rada, ze si aspon mozem s vami co mate male deticky na rovnaku temu pokecat 😀

cairka
26. okt 2009

leni, to máš nácvik 😀
a prečo cesnak pre veľkáčov? veve miluje cesnak. občas mám pocit, že varím cesnakový prívarok so špenátom a nie špenát s cenakom - to je ináč vaneskine naj jedlo, ked sa jej spýtam, čo ideme variť, tak špenát... 😅

lenkove
26. okt 2009

teda, Veve je odolnik 😀 a ma dobry vkus na jedlo 🙂
neviem, brachova mala nema rada cesnak, tak asi z toho mam ze pre velkacov 😀

cairka
26. okt 2009

veve je v tomto za exota asi, lebo ona aj cesnak, aj cibuľu surovú, celkovo všetku zeleninu ľúbi...ako surovú, tak varenú... takých detí asi moc nie je 😝 však juli 😀

lenkove
26. okt 2009

AJ mne vyberali nosne mandle bez narkozy ako 4 rocnej... nepamatam velmi, len ze bolo vela krvi a strasne som plakala, bola som mnou len babka a plakala som jej asi pol dna, hned sme sli domov, chuda babka 😢

Cairka,
blahozelam k sprave a Veve bola asi aj dobra, vsak? 😵

cairka
26. okt 2009

leni, no asi tak, že jej po 5. minútach napísala, že je motoricky hyperaktívna 😠

lenkove
26. okt 2009

😕 esteze s nou nesla do banky, co by napisala potom 😀

lenkove
26. okt 2009

inak na mna nieco lezie, hlava ma boli ako kona ☹ dufam, ze nemam chripku (svinsku 😀 )

cairka
26. okt 2009

leni 😀 😀 😀 no to by asi nepísala nič, ale rovno vytiahla kazajku 😝

cairka
26. okt 2009

ale ináč predviedla sa aj v čakárni...kedže sme dlho čakali, tak už jej bolo dlho a ja dnes tiež neovplývam trpezlivosťou 😅
ale tak je fakt, že v čakárni u neurológa si človek uvedomí, ako dobre na tom sme 😅 aj ked tam bola najdivšia, najuvrešťanejšia a najvýmyselnejšia

yukki
26. okt 2009

Kika dnes so mnou absolvovala čakáreň aj injekciu u gynekológa, bola dobrá, to znamená, že v čase asi 5 minút vo vnútri ordinácie nič nerozbila ale to len preto, že som bola rýchlejšia ako ona...ženy, viete čo je to 5 sekúnd: Kika za celý ten deň-sme boli aj u jej doktorky a ešte po papiere do poisťovne na oddelení kde som ležala-za celý ten čas nesedela ani 3, nieto ešte 5 sekúnd!!!! 🙄 🙄 🙄

najjulinka
autor
26. okt 2009

Naša Lucinka v lete mala obdobie, že ochotne posdela dobrovolne.. .Na ihrisku na lavičke 😠 Mali ju za kludne dieťa.. no ked sa vonku nevybehala, tak si viete predstaviť ako doma potom... 😠

mixka
26. okt 2009

yukki, ty mas moj velky obdiv 😵

ale ludia, ja na to nie som o nic lepsie, ani moje dve deti neobsedia ☹ fakt ani 3 sekundy, v tomto sme na tom s yukki uplne rovnako. a tiez po vsetkom idu a nerozbijaju a netahaju veci len preto, ze som uz vycvicena a zachranujem na vsetky strany 😔

cairka
26. okt 2009

no ja som rada, že u nás aspoň tie pastelky a farby zaberú a vtedy viem, že mám free.

laculik
26. okt 2009

aj u nas je cibula aj cesnak oblubena u deti. dokonca vcera som si robila zeleninu s feferonkou a dost to stipalo 😠 , ja zjem aj jelapenos, len tak do ust bez nicoho, cize som fakt odolna. no a vcera silou mocou maly potreboval ochutnat z tej zeleniny, ked nechcel pochopit, ze to nie je pre neho, tak som mu proste dala 🤐 🤐 🤐 🤐 , slzy v ociach mal, ale ze MŇAM! a pýtal si znova 😀 😀 😀 , to som uz neriskla...

laculik
26. okt 2009

aj mne bez narkozy samozrejme brali tie mandle. priviazali ma na taku stolicku-kreslo a išli na to. dali misku pod bradu a este som tie vytrhnute mandle aj videla , dost grc a brutal, jak mucenie volakedy to bolo....

cairka
26. okt 2009

laculík, to sa zle len číta... 🤐 🤐 🤐 prežiť to si neviem predstaviť, ako v roli toho malého dieťaťa 🤐

cairka
26. okt 2009

magi, a tobikovi to tiež robili len v lokálke? tu čo som počula a videla, dávajú všetkých do narkózy, aj pri krčných aj pri nosných

laculik
26. okt 2009

mojemu synovcovi nedavno v plnej narkoze, ale je to taka na 15 min., rychlovka 😉

cairka
26. okt 2009

no vanesku odviezli pri vedomí a o pol hodiny ju prebúdzajúcu sa a odsatú a umytú doviezli. potom hovorila, že jej hrali divadielko zo zajačikom, pred narkózou ešte... takže mohla byť tiež tých 15 minút v narkóze

yukki
26. okt 2009

Kika bez narkózy. Asi 5 minút bola bezo mňa, chvíľu bol rev jak...ja som to nevedela počúvať...o 5 minút bola na izbe, ešte chvilinku sa pohnevala poplačkala a potom trošinku predriemla...a po dvoch hodinách lietala po chodbe...krv jej išla len dve tri fúknutia z nosa a aj to len trošinku, ja ani enviem, či jej fakt vytrhli či nie...

magimary
26. okt 2009

laculik, aj ja si ešte (dosť) živo pamätám svoje mandle v emitnej miske pod bradou... 😝 😝 😝

a, áno, cairka, bez narkózy, tu zase všetkým, čo poznám robia bez narkózy aj lokálnej...len pichnu Dormicum (to je skôr sedák-sedácia na upokojenie a zabudnutie, čiže dieťa cíti, ale si nepamätá 🙄 )...robili tak aj Tobikovi v súkromnej ambulancii, aj Tomáškovi v nemocke na Kramároch...

a podľa nálezov by tobiko mal ísť znova (rovnakým spôsobom), ale ešte sme sa na to neodhodlali (a už sa ani neodholáme-dúfam 😝 , keď tak, tak opäť zase "len" kvôli počutiu... 😖 , a to mu ich brali cca ak, ako vaneske... a tomáškovi brali teraz v júni...tak to tipujem na rok a potom nás budú zase posielať...

ale ani jeden z nich nemal veľké mandle ("len strednej" veľkosti), ale im to brali kvôli tomu, že im mandel sekundárne znižujú imunitu (čiže na odp. imunoalergologicčky, krčná bola rezervovaná a nechecla až tak brať, povedala, že to necháva na nás a alergologičku...)... ale ani by sme im to nedali robiť (dlho sme odolávali a odkladali, ale obaja nám prestávali počuť, tak preto... 🙄 )

laculik
26. okt 2009

moj znamy zije 20 rokov v zahranici a tu by mu stale brali mandle a tam sa na nasom systeme zabavaju a neodporucaju ani za svet....

magimary
26. okt 2009

a aj mne brali mandle kvôli nepočutiu... 🙄
keď mi robili audiometriu pred zákrokom, tak som mala sluch ako "80 ročná babka"-povedali mojej mame a ona sa tam z toho skoro zrútila... 😢

a to, čo dieťatko krváca silne alebo slabo po zákroku závisí od toho, či dieťatko odsajú alebo nie...napr.tobika odsali hned po a nekrvácal takmer vôbec (možno dve-tri smrknutia) a tomáška neodsali (v nemocke 😝 ), že "veď pekne smrká", aj keď som ich o to vyslovene prosila a jemu tiekla krv ešte asi hodinu... a nespal ani chvilinku, lebo musel stále smrkať (a krvavý bol ako po zabíjačke, tobi vôbec)...

magimary
26. okt 2009

brulka, máš IP... (priorita: high)
😉

magimary
26. okt 2009

tak už prišiel zo škôlky aj tobiko s horúčkou... 😖
a o chvíľu pôjde spať aj on (dve z troch detí už spia... 🙂 )-sú hore od 4,15, tak môžu už aj spať... 😅

brulka
26. okt 2009

ahojte baby! magi mas tam IP!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre