Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

martina_maxian
6. nov 2009

magi,,, bolo to užasné... 🙂 bála som sa toho, ale myslím, že to dopadlo dobre...
Pocity?? tie deti som videla a hneď som ich ľúbila... M bola krásne vysmiata a M taký vážny intelektuál... Aj som ich prebalila... aj papať som im dala...
No a moj chlap tam ani zajtra nechce ísť, vraj si to musí nechať uležať, vstrebať.... On bude ten, kto bude mať posledné a konečné slovo, tak ja len čakám... Predpokladám že to nebude negatívne rozhodnutie, pretože som videla a potom aj sám potvrdil, že bol s detí úplne namäkko... Tak tam pojdeme v nedelu potom pondelok a utorok.. No a k tomu že bližšie bývať sa vyjadril, že nie je to až tak ďaleko,,, (180 km).. No v niektorých veciach je divný 😀 😀 😀 😀

martina_maxian
6. nov 2009

No Juli a ty čo na to?? 😉 😉

najjulinka
autor
6. nov 2009

No ja na to to, že dvojky to zvladli. 😉 😀 a možno lepšie aj prechod zvladnu ako prechod z decaku k nam.

najjulinka
autor
6. nov 2009

mary ste mali asi podlahu opačne davať, aby bola rovnobežne so stropom kladená... ci bol iný technický zadrhel v tom???

marketka1
6. nov 2009

magi blahoželám k hotovej izbičke.pekná je. Ja si ani neviem predstaviť že keď sa my v dohľadnom čase budeme sťahovať do domčeku ako to bude z prestavbou, mali sme dosť keď sme prerábali len byt.

magimary
6. nov 2009

juli, ja som to chcela rovnobežne so stropom (samozrejme), ale tatik ma zrušil ako sviečku, že to musí byť v línii prichádzajúceho svetla, či čo to trepkal... 😅 a ešte teda aj kladenie takto lepšie vychádzalo (tatikovi 😅 , mne by to vyšlo aj inak... 😀 )... skrátka jeho analytické výpočtu mu "povedali" toto... 😅
ale teraz mám dilemu (juli, mrkni si ešte poslednú foto v albume-už sme to raz spomínali cez skype...len teraz , ked vidím komplet izbu,nejako neviem... 😕 😅 ) vo vybavení izby.. a musím sa rýchlo rozhodnúť, aby som mohla ísť zmeniť dekor vstavanej skrine, ktorú už máme objednanú... 😅

markie, dík 😉

najjulinka
autor
6. nov 2009

no mary... ja som myslela, že stropy , resp. obkaldy budu biele... tmavým nábytkom to dost asi stmavíš ešte... ja by som volila svetlý - proste nech su dekory rovnaké a čím vetlejšie, tým viac presvetlí a zväčší izbu a menej vidieť na svetlom prach 😉

magimary
6. nov 2009

aj ja si myslím... 😅 (takže zrkadlo kúpené 18.6 môžem zahodiť... 😝 😀 )
len v dvoch krajných izbách bude tento obklad na strope, v strednej destkej bude biely a všade inde bude sadrokartonový biely strop... (v týchto izbách je to kvôli tým vikierom a náročnosti obkladať ich sadrokartonom 😝 )

najjulinka
autor
6. nov 2009

mary si nejaká zbrklá v nákupoch... 😀

lenuska74
6. nov 2009

megi mužík má pravdu lebo tak sa to správne aj dáva 😉 vždy smerom k oknu a peknučké novučké to mate super 🙂 mne sa to páči 🙂

najjulinka
autor
6. nov 2009

lenuska nedáva sa to tak vždy... je viac faktorov ktoré sa zohladnuju... 😉 A strop je dost doležitý... Z týchto troch faktorov spomenutých asi najdoležitejší, ktorý by mal najviac zavážiť... 😉

najjulinka
autor
6. nov 2009

my inak máme rovnobežne s oknami - nám to takto najlepšie vyšlo koli otmu aby to šlo bez prahu - máme laminát v jednom kuse, až na spalnu - koli nerovnosti podláh - a tam tak či tak by šla kolajnička od posuvacich dveri, tak to bolo fuk.

lenuska74
6. nov 2009

no ja neviem robím 3r. vo firme ktorá s tým robí a viem že sa to robí tak a nie priečne ale možno to aj naši mylne vysvetľuju 😀

najjulinka
autor
6. nov 2009

to čo za architektov to tam v tej firme máte???

marketka1
6. nov 2009

magi ja som tiež názoru že v izbičke sa musíš aj dobre cítiť a ak to tak polovička cítila je to super ani my nemáme všetko tak jak si to predstavujú študovaný architekti oni sa riadia pravidlami my pocitmi a hotovo. Nám sa to veľmi páči fakt aj ostatné časti domu veľmi vkusne zariaďuješ-te. Ste šikovný

najjulinka
autor
6. nov 2009

lebo však to tak bije do očí.. aj na maryných foto, prvé čo som nechápala.. .som kukala dalsie foto a nikde mi nebolo jasne, prečo tak.. som myslela podla prvej, či nie je izba nárožná a nemá hore strop aj v jednom aj v druhom smere kladený... ale nejak som nenašla dovod prečo tu podlahu tak...

marketka1
6. nov 2009

lenuška teraz som si pozrela naše podlahy a sú tiež tak kladené ako má magi. Ono niektorý architekti sú zarytý svojímy predstavami a iné možnosti a technologické postupy neberú za správne. Najlepšie sa kritizuje hlavne vtedy ak architekt závidí ďalšiemu že nemal možnosť zarobiť on ale niekto iný.

suezana
6. nov 2009

Ahojte dievčatá, práve som sa prihlásila, chcem Vám len povedať, že už dlhšie toto navštevujem, hrozne rada čítam o Vás, detičkách o Vašich skúsenostiach. Tiež sa pripravujeme na adopciu, síce ešte len papierovo. Ale tieto Vaše diskusie mi veľmi pomáhajú, že niekto žije to o čom ja snívam.....

najjulinka
autor
6. nov 2009

marketka viac veci sa zohladnuje. ono len aby to nebbolo tak, že človek ked kukne do izby tak prvé ho napadne "prečo?".. .vtedy to je to čo proste nepasuje - ale mnohokrát je to koli nejakemu inemu dovodu, ktorý musel ustupiť tomu, vtedy sa to bere... napr. tak ako u nas... chceli sme bezprahovo, na etapy a mysleli sme na to, že ak praskne radiator, ak sa v kuchyni alebo pri vstupe skor znici, tak aby sa nemuselo cele prerabať, ale len daná časť.. preto išlo bokom to, že kolmo k oknam... 😀 nemali sme architekta, aj ked moja mama je architekt, ale navrhla som si to sama.. .s mamou som max. odkonzultovala veci ktoré som si nebola na isto, pripadne s otcom som konzultovala, lebo zas po technickej stránke postupy to vie lepšie on ak ja... a aj tak plno vecí by som trošku inak mohla, ale to pri každom stavaní je tak.

marketka1
6. nov 2009

suezana tak nesnívaj ale sa pridaj 🙂

lenuska74
6. nov 2009

marketka ale ja suhlasim s meginim mm že to maju správne urobené to julii sa nepáči 😀 a architektov nemáme mi predávame podlahy a na každej je návod a odporúčanie na pokládku a tam je to presne tak doporučené ako ma megi aj my tak máme a zjavne aj vy 😀 😝

magimary
6. nov 2009

sue, vitaaaj! 😵 😉 tešíme sa každej novej srdiečkovej maminke čakateľke... 😉 😉
juli, ale čo ja viem, tak presne toto isté nám hovorili firmy, ktoré nám doteraz kládli podlahy (nám na byte, ale našim v byte, alebo bratovi v byte a všetci svorne tvrdili TO, čo hovorí leňuška!), že v smere svetla...
inak izba je nárožná a na rohu je obklad paralelný s podlahou...
a inak, mne sa to páči aj takto, je to taký zaujímavejší kontrast... 😉

najjulinka
autor
6. nov 2009

no doporučene je, ak sa zohladnuje len okno, tka ano je to tak spravne. 😀

ralanka
6. nov 2009

sue vitaj v klube 😉 🙂
magi pekné to máte a tak by sa to malo klásť ako máte ale inak podľa mňa každý nech si to dá ako sa to jemu páči 🙂

lenuska74
6. nov 2009

http://www.kronospan.sk/browse.php?i_id_categor... napr. a nad obrázkami je odporúčanie 😉 a my sme smi robili doma všetko sami svojpomocne tak tiež som si niečo naštudovala za tie roky stavby 🙂 mne sa to megi u vás tiež strašne páči a ja by som nedávala asi všetko v jednej farbe teda strop aj nábytok podlaha ved je to detská izba tak prečo by nemohla byť farebná a ja mám rada tmavý nábytok 😉

mixka
6. nov 2009

ja poznam tiez pravidlo ako lenuska na kladenie podlahy 🙂

najjulinka
autor
6. nov 2009

no ja už to s mary na skyp rozoberam, že aj tak sa mi vidi, že vo vedlajsej izbe maju okna kolmo k týmto oknam, takže tam im to ked budu pokračovať aj tak podla predpisu nevyjde 😀 ale to ak si dobre pamatam podorys 😅 😀 😀 😀

marketka1
6. nov 2009

juli tak podľa toho čo píšeš tak architekti asi nemôžu chodiť poriadne na návštevy pretože miesto dobrého pocitu z ľudí u ktorých sa nachádzajú máju skôr asi stále dilemu prečo to spravili tak a tak keď podľa architektov to má byť tak: ono niekedy je človek sväto sväte presvedčený že to má byť tak aj u iných pretože to má on tak doma ale existujú aj technológie postupu.a ešte neviem že máš mamu architektku takže som ju nechcela uraziť.

magimary
6. nov 2009

no, takl som práve tatikovi prečítala juliinu "výtku" a iba si veľavravne ťukol do čela a so stoickým pokojom povedal, že takto je to najlepšie ako môže byť, lebo je tam o.i. minimum odpadu (ktorého by bolo oveľa, oveľa viac pri opačnom kladení...), na 120m2 podláh už aj množstvo odpadu hooodne zaváži... nemôžeme zaplatiť za podlahy, ktroé vyhodíme (ako odpady 😉 ) 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre