Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

rita55
18. nov 2009

leni mne to stale zamrza a ak nie tak mi to ide hrozne pomaly

silviaa
18. nov 2009

Baby profi, myslite si, ze na Slovensku su deticky na adopciu, ktore maju inu farbu pleti? /nemyslim romske/ napr. cernosi, azijati..atd. Jasne Julkyne dvojky 😀, ale nie je to vynimka? S MM sme si dali do dotaznika, ze nam na farbe pleti nezalezi, len ze nechceme romske, tak som len zvedava, ze ci su tu k adopcii aj ine deti ako biele. dik za info

eli77
18. nov 2009

silviaa a preco nechcete romske?

zicon
18. nov 2009

Najjulinka nechapem preco ma musis zosmiesnovat. Ze som objavil ameriku. A ze co som zral prepac ale toto ma az uraza

silviaa
18. nov 2009

eli ja som vyrastala v dome, v ktorom bolo plno romov, takze mam svoje osobne dovody, co vsak nechcem viacej rozoberat, nakolko obdivujem vsetky mamicky, ktore si zobrali romske dieta. Mne na farbe pleti nezalezi, len nechem romske dieta.

eli77
18. nov 2009

no vies silviaa len je to cudne ze romske vam nevadi ale dietatko s inou farbou pleti by ste brali...ako je to vasa vec ale nechapem. A co sa tyka romov tak muz vyrastal v dedinke pri Krompachoch a to hovori za vsetko...jeho skusenosti s tymto etnikom by som nechcela mat a predsa nemal problem si zobrat z dd malu cokoladku 😵
zicon myslim ze julinka ta urcite urazit nechcela...

zicon
18. nov 2009

No nechcela ale tentoraz sa jej to podarilo, niekedy si kazdy musime davat pozor na svoje reakcie 😠

zicon
18. nov 2009

Teiz si myslim ze kofolky su najuzasnejsie deti na svete. Ja o Kubkovy pekne a on my pomaloval stenu 😠 😖

silviaa
18. nov 2009

Ja som vedela, ze ked polozim tuto otazku tak budu reakcie, ze preco nie romske. Ved kazdy ma pravo na vlastne rozhodnutia. Nikomu neberiem jeho nazor, vsetky deti su krasne, ale adopcia je na cely zivot, tak hadam mam pravo sa rozhodnut ake dieta chcem.

magimary
18. nov 2009

ahojte! 🙂
silvii, myslím, že iných "etník" v slovenských domovoch je málo (sú naozaj skôr výnimkou 😒 )..., ešte tak rôzni miešančekovia ("arabsko, talianskeho typu") sa niekde nájdu, ale tí zase nápadne pripomínajú našich romčekov...
aziatov, či černoškov je všeobecne v našej populácii málo, a len málokto z tejto malej skupinky sa aj dieťaťa zrieka... čiže šance sú malé...ale snáď sú...

ja somdnes stretla cestou z lekárne a zo škôlky jednu príjemnú pani s kočíkom a prihovorila sa mi: "jé, to vy ste tá profesionálna mama?", ja reku, neviem, či "tá", ale jednou z nich som... 😅 a ona na to, aj ja tu mám chlapčeka od jednej profimamy z BA (a povedala jej meno)... a to je moja kolegyňka z dd...takže svet je malý...
ale chlapček je ešte len na návštevách... 🙂 , bolo to také milé... 😉

zicon
18. nov 2009

No mas, a nikto ti ho neberie, ale tu je dost vela rodicov co si adoptovali kofolky. Takze nechapem tvoju reakciu. Si cakaa ze ta podporime??

magimary
18. nov 2009

ivka, ako to že ty si tu vždy, keď ja nie? 😅
no, chlapci sa (v boji o jednu hračku a VŽDY tú istú!) nezaprú... ja to tu mám už 5 rokov v kuse... 😝 😀
a nielen chlapci, ale deti s malým rozostupom všeobecne... 😅
ale u chlapcov to platí dvojnásobne... 😀

silviaa
18. nov 2009

Nie Zicon ja som cakala odpoved od profi mam ci nevedia o detoch v DD inych etnik. Presne podobnu odpoved som cakala ako Mary napisala.

magimary
18. nov 2009

zicon, to nie je o podpore alebo nepodpore... 😉
každý človek má iné HRANICE... a ostatní ich musia rešpektovať... resp. chcú, ak si vzájomne vyhovovať a napr. tu diskutovať... 😉

veľa sa tu hovorilo o zdravotnom stave, kto je schopný, čo uniesť... a farba pleti, či etnikum je ďalšia z možností výberu...pre každého je dôležité niečo iné a každý má preto svoje (dlho zdôvodňované) dôvody... 😉

brulka, a vy ako? nemáš niečo nové 😅 😕 😉

najjulinka
autor
18. nov 2009

no miešačenkov poznám dokopy.. .hmmm.. .tak jednu mulatku, potom jednu miešanku s aziatom - ako sa to sakra vola... černoch s bielou je mulat, aziat s bieklou je... sakra... .??? ... výpadok... no... pomožte mi....
no a naši dvaja mulatici.. .ale šikmoočkov je viac, lebo tí vietnamci su dosť takí.. .no čo ja viem ako to nazvať... ako cigáni, takže oni tu pomerne často dačo zamiesia... nie nejak brutalne často, ale viem o tom, že šikmookí sa vdaka tomu vyskytuju viac ako kedysi... 😉

martina_maxian
18. nov 2009

ahojte... dnes mi prišiel kočík... 🙂 🙂 🙂 🙂 sa teším ako malá... 😀
ešte som ho nevidela, lebo stále trčím v robote,, ale Martin volal, že ho priniesli... 🙂 Tak dnes celú noc kočikujem 😀 😀 😀

najjulinka
autor
18. nov 2009

jaaj silviaa a poloromske ano?? lebo väčšinou tí miešanci su poloromski... 😀

magimary
18. nov 2009

a nakoniec si myslím, že zrovna my sme tu dosť široka a otvorená skupinka, ktorá podporuje všetkých ľudí, ktorí dajú šancu čo i len jedinému opustenému deculku v domove...
teda, aspoň ja to tak vnímam... 🙂

mimochodom, silvii, a čo poloromčekovia?
to je veľká skupina (u nás-v našom kraji- priam obrovská) detí,ktoré vzhľadom nepripomínajú romčekov, ale cca polovica (niekedy štvrtina) ich génov je od romskych predkov...

magimary
18. nov 2009

juli, zase sme sa zhodli v téme... 😅 😀
no, ja tu (u nás) nepoznám žiadnych šikmookých z domovov/v domovoch...
za to napr. dvoch miešančekov má adoptovaných moja sesternica... 😉 (arab a biela 😉 )

magimary
18. nov 2009

ó, matimaxi!!!!
to je rýchlosť 😨 😵 😵
teším sa na fotečky na "živo"!!! 😵 😵 😵

najjulinka
autor
18. nov 2009

ono niekedy etnických miešancov ani nerozpozneť, lebo ono tie rysy su podobne a niektore geny prevaldnu a tie potom z ineho etniky ani na prvý pohlad nevidno... ale ak sa miešajú rasy, tak to su väčšie rozdiely medzi rodičmi a poznať to , že su miešanci na prvý pohlad - pre nás bielych mame pocit, že ide o mongoloidov alebo černochov, lebo su vyrazne iný ako my. Aj o mojich malých vravia, že černoškovia, aj o tej mulatke čo som poznala v domove vraveli, že černoška.......

martina_maxian
18. nov 2009

keď prídem domov,, tak určite pofotím,,, a zverejním.. 🙂 teším sa... 🙂
a to mi ešte volali, že nevedia ako dlho bude trvať dodanie, lebo čierna farba je vraj v kurze... 🙂 super !!! 😵

silviaa
18. nov 2009

hmmm....no nie, my nechceme poloromceka...mne nezalezi na farbe pleti, moze to byt poloarabko, ktory bude vyzerat ako romcek.....

magimary
18. nov 2009

no, preto vravím, že ťažko určiť,kto je romček a kto nie...lebo vzhľad detí je podobný...
s výnimkou tých "výrazných typov", ktorých je ale určite pomenej (ak nie úplne málo)...

teším sa s Tebou mati! ja by som bola tiež happy ako blcha! 😅 😀

magimary
18. nov 2009

silvii, čiže ide vlastne presne o ten genofond, hej? 😕

najjulinka
autor
18. nov 2009

no naše dvojky su biela (biela) + černoch 😀 ale tie druhé deti čo som poznala, tak bolo ciganka + černoch a ciganka + vietnamec 😉 na tej ciganočko-vietnamke bolo časom poznať, že je tmavšia.. predsa len tmavú pleť učuje dominantný gen .. ale črty mala šikmoočkové... ked bola malinka bola svetlejšia a tmavla...

zicon
18. nov 2009

Najjulinka teraz robis z mulatov vzacnost, ale ked som sa len dovolil spytat ze kde sa na slovensku vzali tak si sa tvarila ze je to bezna vec a ze cernochov je tu dost

najjulinka
autor
18. nov 2009

zicon ja som povedala, že miešancov je v domove dosť, černosi asi ťažko... ale e miešancov dosť...

najjulinka
autor
18. nov 2009

ale nie že su bežní.. .stale vravim, že na východe prevladaju cigani, v BA deti narkomanov...

zicon
18. nov 2009

No tu ide o to ze nech ja cokolvek napisem tak ma drsne zrusis, ako napriklat dnes

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre