Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
18. nov 2009

zicon, tak Tvoja nálada nebude raňajkami u záhradníkov ( 😀 ), ani julkinými reakciami, ale aktuálne umravčanou manžekou...
tak sa tu nehnevaj na celý svet, ale choď za ňou, silno ju vystískaj a spravte si romantický večer... 😉 🙂 , uvidíš, aký bude zrazu svet ružový... a nerobím si srandu... 😉

martina_maxian
18. nov 2009

a ja idem konečne domov z práce a hor sa kočikovať... 🙂 lebo mi tu už šibe..... 😀 😀 😀

mixka
18. nov 2009

tak cairka je s veve v nemocke, veve ma infuzky a atb ☹

magimary
18. nov 2009

mati, len utekaj a foť! 😅 😵

mata2
18. nov 2009

ahojte,
zas riesime geny? 😲
dvojky uz spia 😵 .od pobedia boli super,v tichosti sedeli pri sebe a kazdy si pestoval svoju babiku...krmili a pusinkovali,potom si pohladali telefony a obaja naraz telefonovali..babke 😀
potom si macka pohladala deku,sadla si do autosedacky,prikryla sa a sedela....milko urobil to iste a sedeli ticho asi 2h 😲 😲 😲 😵
dufam ze to neni predzvest nejakej choroby 😕

magimary
18. nov 2009

akurát som na ne myslela...ale nečakala som, že sa cairka ozve...tušila som, že tam s takými výsledkami ostanú... 😔 , kiežby sa tam niekto veve venoval komplexne a riešil ju (možno) úplne inak ako všetci doteraz...
ale vzhľadom k nášmu zdravotníctvu-moc tomu neverím...
aj keď, ak by natrafili na príjemnú, aktívnu a iniciatívne lekárku, nejaká šanca by tu bola-i napriek zdravotníctvu... 😔

magimary
18. nov 2009

veru, mati, zase gény... 😔
aj u nás už všetci spia... 😎
a, vidíš, aké sú to tie tvoje úžasne samostatné a starostlivé deti? asi sú biele, podľa tých prejavov, či? 😕 😉

silviaa
18. nov 2009

Mary to si uvedomujem, je vysoka pravdepodobnost, ze deti ktore sa dostali do DD nemusia mat idealny genofod. Tema co je viac zavazi ci vychova alebo geny je naozaj na dlhe diskusie, aj tak by sme nic nevyriesili. Ja tiez verim, ze dobrou vychovou zasadime do dietata to najlepsie, inak by som do adopcie nemohla ist, ale romske dietatko nechceme.

mixka
18. nov 2009

magi, tiez si myslim, ze by trebalo veve vysetrit poriadne a celkovo a nejak to riesit, aby nebola tolko chora, ved ja som za 32r nepojedla tolko atb co ona 😔

magimary
18. nov 2009

silvii, chápem...
a súhlasím...
😉

mata2
18. nov 2009

inak ked sa tu uz spominalo kreslenie na stenu tak macka sa tiez rozhodla ozivit trochu steny v detskej /malovali sme v lete cely dom... 😒 / 😒 ,a pastelovo zelene steny pokreslila fialovou fixkou,a nie ze 2-3 ciarky,ale jej dielo je husto pokreslena plocha velka asi 1m stvorcovy 😠 😲 ,+ navlecka od paplona a vankusa,snehovo biela deka,komoda,dvere,milkove ruky a tvar,jej ruky a tvar + jej body.... 🙄

eli77
18. nov 2009

Chudatko veve 😢
Moje dievocky uz spinkaju...konecne, bo dnes ma totalne vystavili...herecky 😀

eli77
18. nov 2009

mata 😀 😀 😀 viem si to predstavit ...a ako si na to reagovala? 😀 😀 😀

silviaa
18. nov 2009

mati aspon vidis ake mas kreativne dietatko 😕 😀

magimary
18. nov 2009

veru,mixka...
naša imunoalergologička, keď počuje, že decká mali do roka 6x ATB , už sa chytá za hlavu... (a rieši to, odvtedy už ATB ani nemali, odkedy sme v jej "rukách")...
aj keď teda, chorí bývajú, ale už to nie je tak často... (čo je samozrejme aj vekom, ale snáď aj doterajšou liečbou...

keď ja neviem, cairka tu teraz nie je, a tak by spom to nerada rozoberala bez nej..., ale ja už by som sa pri Veve -byť odborníkom-chytila aj tých zvýšených (hraničných) potných testov a pripísala to možnej alternatíve k CF... a podľa toho to riešila... veď CF má toľko nepoznaných variánt... a oni to takto vôbec neriešia!!! pritom celý zdravotný stav malej veve veľmi pripomína ochorenie CF... 😔
aj ke´d netvrdím, že to CF je..., ale možno by aspoň taká terapia pomohla... 😔

yukki
18. nov 2009

Keby Kika dve hodiny sedela v autosedačke prikrytá dekou znamenalo by to že nežije. Dnes mala svoj ddeň. Aj ja. Ona zničila niekoľko hračiek ale aj potrebných vecí, pojedla niekoľko vyslovene špinavých vecí čo dvihla v meste zo zeme, urobila niekoľko cirkusov s hádzaním na zem....a to sme už pekných pár týždňov nemali. ☹ Ja som si vykričala hlasivky. 😲 Nech je zajtrajšok lepší.
Cairka, myslíme na Vás!

eli77
18. nov 2009

Mata inak na soc urade som nepochodila vraj nemam narok na ziadny prispevok...aj ked som jej ukazala ten zakon 627...vraj ked mam predbezko tak malu nemame v nahradnej rodinnej starostlivosti 😨 takze asi tak...tazko sa mi sa mi argumentuje lebo v tychto veciach a zakonoch este vobec nie som zbehla...

Iked sa mi to zda na hlavu ved v tom zakone je ze "Náhradná starostlivosť o dieťa podľa tohto zákona je:
– zverenie maloletého dieťaťa do osobnej starostlivosti inej fyzickej osoby než rodiča (ďalej len „zverenie do osobnej starostlivosti“)" a ja by som to mala byt ...nie?

maznacik007
18. nov 2009

ku genom tak mozno tak tvrdsie.. ale co ja mam skusenosti tak vela bielych deti co sa ich rodicia vzdavaju tiez nemaju mat po kom slavny genofond
ono je to jednak o stasti a jednak o vybere.. kde si jednak vyberaju a preveruju nas a jednak si my vyberame deti
toto bude moj osobny postoj nechcem nim nikoho urazit

my ked sme sa def. rozhodovali a rozmyslali tak sme proste vylucili dieta s FAS fetalny alkoholovy syndrom dieta od narkomanky a prostitutky matky dieta kt. ma v anamneze nalez na USG mozgu atd.. a nechceli sme uplne malicke lebo tam sa este neda povedat co a ako..

po posudeni situacie nam logicky vyslo ze budeme hladat dieta ineho etnika pretoze toto bolo pre nas podstatne.. co som uviedla vyssie..

na vysvetlenie plne chapem tych kt. si chcu osvojit novorodeniatko ja som si presla tehotenstvom aj porodom kojenim atd.. a necitila som taku silnu potrebu po novorodeniatku rovnako chapem ludi kt. odmietaju ine etnikum ale zasa idu do kompromisov v zdravotnej oblasti

kazdy sme v inej situacii a su ine okolnosti a pre kazdeho je podstatne nieco ine

add geny pri talente sa hovori ze 10 percent su geny a 90 percent je trening.. aj ked dedicnost je svina ako sa hovori.. tak stale je mozne ju ovplyvnit a aj toho nasho aligatorika je mozno skrotit.. lahke to nie je ale to nie je lahka ziadna vychova.. a ani u vlastneho dietata..

asi vela pisem ale silvi ak nechcete romske dieta tak nechcete je to vasa volba a vase pravo na rozhodnutie.. vela stastia..

silviaa
18. nov 2009

eli a nevyplaca sa to potom spatne?

mata2
18. nov 2009

eli najprv som predychala infarkt 😅
bubo tiez obcas pokreslil steny,takze keby to bol on tak nanho navrieskam,lebo on vie ze toto sa nemoze robit...
teraz pri macke som tiez mala chut navrieskat,ale nastastie som si vcas uvedomila ze macka nevie,ze urobila zle,tak som jej dala len pokojnu prednasku o tom ze sa kreli len na papier..a mozno si to zobrala trochu k srdcu lebo ked nasla pastelku,tak mi ju doniesla,a nikde s nou nekreslila 😅

eli77
18. nov 2009

silvi jedine ak pestunske mi odklepnu spatne...vraj...co moze byt a nemusi...takze tak...

najjulinka
autor
18. nov 2009

fuha eli...

mne došli penež na Lucku... a aj s doplatkom tých 1200 Sk mesačne od kedy ju akože máme a pekná suma z toho bola... v podstate dalsí plat... poteší.... ale tiež tých 1200 som musela pýtať ale uradnička bola milá, vravela, že nemaju také pripady často, že sa musi spýtať a kedže som medzi rečou spomenula, že aj chlapec, ktorého sme odovzdavali ma narok, resp. jeho rodičia na to, tak sa rovno spýtala , že pod ktorým uradom je... asi si to chcela vydiskutovať, aby dal rozhodnutie také ako má... a tak som povedala, že neviem ktorý urad, ale že v BA... 😀 😀 😀 😀 no a asi dobre vyzistila, lebo teraz nabehlo plno penazí 😀 😀 😀

marketka1
18. nov 2009

Ahojte tak naši už spinkajú konečne Kubo teplotuje ale máme to pod kontrolou kašeľ katastrofa dusíme sa už menej ako včera ale sme na kortikoidoch.

julka ja som mala iné informácie o dvojkách ako tu Ty spomínaš.

a ku génom ja si myslím že ten kto si berie dieťa z DD by mal byť pripravený na všetko. je úplne jedno akej je pleti tak jak sa môže zvrtnúť tmavé môže aj svetlé dieťa. dokonca ani bio sa nemusí podariť a rodičia môžu byť s titulom pred i za menom ono je to taká lotéria keď nepodáš tiket nevieš či si vyhral keď neskúsiš pomôcť nemôžeš odsúdiť.

ale je to úplne normálne silvi že si chceš vybrať len či budeš mať záruku že to nieje kofolka dosť veľa informácií Ti na úrade ani v DD úmyselne vedia zatajiť nepovedať.

lenuska74
18. nov 2009

megi suhlasim s tebou ja už som to viackrát písala že už by som zmenila obe lekárky aj alergologičku aj deckárku lebo toto sa mi nezdá normálne ☹ a s CF vieš že napadlo aj mna ale sa divím že to nenapadlo dokynu ☹

najjulinka
autor
18. nov 2009

eli toto riešila aj laculik čerstvo podla noveho zakona, takže skus s nou prehodiť pár slov... a ak by velmi nekceli, tak povedz, že v BA tak a zákon je jeden 😉 ono ten zákon nie je ani rok v platnosti.. .a aj ked mnohe veci platili aj predtým, tak nevedeia čo a ako... zas nas pestunov tak vela nie je a každý to ma trošku iné.. niekto má bábo, dakto sice skolkara,a le je s nim doma, dakto ma predbežko, dakto velkáča... proste aj ked maju pestunov, tak nikdy nemuseli amť presne taký prípad ako ste vy 😉

najjulinka
autor
18. nov 2009

marketka aj ja som myslale, že je to inak.. .ale martina prišla priamo od zdroja s info... priamo s uradom, ktorý ma iomatku na starosti... ak mysliš tuto info čo a týka biomatky...

mata2
18. nov 2009

eli na zaklade predbezka,ak mate zaroven na sude podanu ziadost o zverenie dietata do pestu mas URCITE narok na pridavok na dieta,danovy bonus,a prispevok na dieta v pest.starostlivosti 😉

nechapem co to tam mate za tetu... 😠 ,skus sa porozpravat z jej nadriadenym,ten bude hadam mudrejsi....

eli77
18. nov 2009

a co sa tyka kreslenia na stenu...tak nasa Mia nikdy necarbala na steny ale svojmu tatinko vyviedla nieco horsie...este stastie ze to vedel opravit 😀
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

najjulinka
autor
18. nov 2009

ale nikde nie je zaruka kto je kto.. lucka nemá tmave oči,a ni vlasy... mam ju ako romku... podla výzoru matky, jej bydliska a jej priezviska Lucka rómka je.... A na ihrisku sa bavim s jednou babi,čo tam chodí s adoptovaným vnukom... vedela, že lucka je z domova... a na konci leta mi vraví, že aká je lucinka opálená.. vravim, že ciganka... a sa naramne čudovala.. .čo si myslim, že ak vedela, že ma deti z domova, tak skor by to aj čakal, že je romka a vobec to nevidela... a tiež jedna mamina mi nekcela uveriť, že nie je dokonca moja, nie to ešte ciganočka... normalne nas porovnavala, že však toto rovnake, tamto rovnake mame.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a už som tu spominala, e ešte aj v takých veciach ako sedenie na šerbli je po mne.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
18. nov 2009

no a k tvorivosti.... oja mama je maliarka.. .ešte čosi horšie ako deti su asi mačky... mamke jedna prešla po diele... a potom s pomalovanou nožkou prešla po iných 😀 😀 😀 😀 😀 no a naj dielo bolo, ked sa vykupala vo vapne... a prišli sme na to, ked mama objavila biele stopy po celom byte.. aj naprieč manželskými postelami 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre