Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
7. dec 2009

Maťamaxi, na tých fotkách ste krásna rodinka!
Lenkove, nekroch!
Zicon, mačičky ďakujú, vybúvali sa dobre.
Dobré ráno!

dioliana1
7. dec 2009

Dobré ráno, Ivka chorá 😝

marketka1
7. dec 2009

Ahojte pekný deň. 😉

najjulinka
autor
7. dec 2009

Ahojte. Dnešná noc zabijak... V noci Marketka vrieskala (doslova), tak sme prebalili, aj ked vela pišknuté nemala, dali papať... A potom som riadne dlho nemohla zaspať... Dominikine nočné krmenie je samozrejmosťou a samozrejme v inom čase ako Marketka zjapala... Lucinka spala s nami v posteliach... 🙄 🙄 🙄 Mareček ráno pred šiestou začal zjapať tak ako Marketka v noci... Nakoniec nam ako naj dieťa za tuto noc vyjde Mirka 😀 😀 😀 Neviem či dvojičky to nie koli interakciam, lebo minule tiež ked boli interakcie ktoresi takto zjapalo - to nebol rev.. .proste návšteva je zmena, alebo žeby cítili, že pojdu??? Neviem.. Možno zhoda náhod... Rozhodne počas interakcii sú úúúúúúúúplne v pohode...

ralanka
7. dec 2009

dobré aj keď upršané ránko.
podávam správu nie dobrú: opäť sme sa nepohli ani o jedno miesto taksa nemáme čím chváliť a to ma ešte utešovala že už sa budú rodiť no som zvedavá kedy či o 2 roky? už strácam nádej že do jari budeme traja a vyzeralo to nádejne že na vianoce tak len toľko. ☹ ☹ ☹

magimary
7. dec 2009

juli, hej, iste je to u dvojičiek interakciami...
pre detičky je to veľká zmena (aj keď pozitívna),ktorá v nich zanecháva stopy a sa musia niekde odventilovať... najčastejšie sa to u malých detičiek (kt.nevedia rozprávať) deje v noci-v snoch (desoch, nočných morách) a u starších v správaní, v kresbách atd.
Mareček a Marketka všetko veľmi citlivo vnímajú, ale nevedia, ako dostať zo seba von, čo sa v nich hromadí (lebo nerozprávajú, nekreslia...) a tak si s tým podvedomie poradí samo tým, že si to v noci spracuje v snoch-nočných desoch...
keďže sú ich chápacie mechanizmy ešte slabučké, veľa vecí im v tej skladačke chýba a tak pozitívny zážitok zo dňa sa vyskladá ako stresujúca skúsenosť.
Potom si to v starchu odkričia v noci zúfalým revom volajúcim o pomoc, pritúlenie a istotu... rýchlejšie sa upokoja, keď k nim skočíš hneď a hneď si ich prituliš, pohupeš si ich atd...

náš NIko, ked mával tie IA (čo aj odchádzala hore-dola a tak, tak ziapavala takto večer pri zaspávaní, v noci z ničoho nič a ráno pti zobúdzaní... a to bol chlapec, kt. dovtedy spával celúčkú noc bez pohnutia (odkedy už bol čistý)... 😔

eli77
7. dec 2009

Baby...UUUUSPECH...
dnes som sa nasra...a odisla som na soc...nakoniec som zistila ze mam tam velmi dobru znamu...tak som sa jej postazovala ze ako je mozne ze nemam na ziaden prispevok narok...a ona (moja zlata) mi to vybehala...
...takze si predstavte ze kym mam predbezko tak budem dostavat na Chanel rodinne pridavky a aj rodicovsky prispevok...teda budem na rodicovskej aj s Miou aj s Chanel lebo Chanel je cudzie dieta...parada🙂
a ked uz budem mat normalne pest tak aj prispevok plus na nu...joj sa tesim🙂
A mam uz aj autosedacku pre Chanel🙂a uz aj krstnu mamu🙂...jaaaaj krasne nam to ide...
a mala lozi ako partizanka po celom dome...juj je strasne zlata 😵 😵 😵

yukki
7. dec 2009

Eli, a Ty si s Miou na nejakej predĺženej materskej? Keď chodí do škôlky...a má už tri roky...A chodí na celý deň či len na 4 hodiny?

mata2
7. dec 2009

ahojte,
eli,nemozes dostavat 2 RP 😲
mozes dostavat RP na bio dieta a pestunsky na pestunske dieta

bola som s chalanmi u dr,tomas kasle uz druhy tyzden,a bubo dostal ATB,ten ma aj zvysenu teplotu.. 😒

mata2
7. dec 2009

eli ak mangel pracuje tak si moze na zaklade predbezka ulpatnit v robote na chanel danovy bonus
potrebuje kopiu predbezka a rodny list

magimary
7. dec 2009

čo sa deje?
tu to dnes vymrelo? 😨 🙂
kde ste všetci?
niekto interaguje, niekto sa lieči...
ale čo ostatní? 😅
my sme po obede a idem(-e) sa kúpať... teda Zajka idem ja kúpať a on ide kričať... v poslednej dobe má horor z kúpania... 🙄 (teda, iba keď sa kúpe celý vo vaničke, aj vlasy, aj všetko), keď ho kúpem v umývadle pod tečúcou vodou, tak pohodka..., ale vanička=úplne šoky... 😖 , myslím, že je to odvtedy, čo mal prvýkrát boľavý ten zadoček (cca pred 2 mesiacmi)... no, ani sa mu nedivím... 😔

matimexx, zajtra sa vidíme? 😕 nezabudni mi tie "veci", dík. a ešte ti idem ip-nuť... 😉

eli77
7. dec 2009

baby informacie mam od samotnej riaditelky...
s Miou mam predlzenu rodicovsku dovolenku pre nepriaznivy zdravotny stav a chodi do skolky len do 12-tej...a riaditelka na soc mi povedala ze mam narok na 2materske kedze Chanel je "cudzie" dieta...tiez som bola prekvapena ale vraj uz taky "pripad" maju...ze vyplacaju matersku dva krat...takze nie som tam nejaka rarita 😀
Mata a danovy bonus nemozeme mat len MM nie je este na papiery moj MM 😀

najjulinka
autor
7. dec 2009

navymrelo. Hodili sme s mužom reč, aj to treba dakedy... Riešili sme buducnosť 😀

maznacik007
7. dec 2009

eli to nie su dve materske.. ale jeden rodicovsky a jeden prispevok pestunovi ale su v rovnakej vyske.. oba..

inak to je dobre vediet ze sa to da.. treba vyuzit... my zvazujeme skusit zarobit na dietatko niekedy pred letom..

inak super tesim sa s tebou...

tak a buducu sobotu sa ideme fotit... k tym clankom

marketka1
7. dec 2009

Ahojte ja poberám RD a pestúnsky.pestúnsky je od septembra vyšší o niekoľko eúr.

eli77
7. dec 2009

Maznaci je to rodicovsky bo som vyplnovala ziadost o rodicovsky...
inak zajtra pridete? 😵 teraz ideme do mesta ale neskor tu budem 😉

mata2
7. dec 2009

marketka a ty mas obe deti v pestu??
tak potom je teoreticky mozne ze ked som s milkom na RD tak na macku mozem poberat prispevok pre pestuna?ci ako je to?

maznacik007
7. dec 2009

ano zajtra prideme.... mohli by sme sa doobeda zastavit... ak budete mat cas co ja viem okolo jedenastej..?

magimary
7. dec 2009

tak už sme okúpkaní...a (asi ho treba tiež častejšie ohovárať, ale) bez kriku... 😅 😉 🙂
a už aj uložený...

mati, neviem, to sa mi nezdá, predsa sú to len dvojičky... 😕

juli, a čo ste poriešili? 😕

tinika
7. dec 2009

ahojte kočky, ako sa mate? my si zvykame 🙂

mata2
7. dec 2009

magi ale ja som na RD len s milkom.

najjulinka
autor
7. dec 2009

mary tak všetko.. .bývanie, Lucinku.... perspektivu... 😉 😀

magimary
7. dec 2009

čooo mati? a prečo? 😨 nechápem...

juli, zaujímavé, ale ved to ste už mali poriešené, či nie? 😅

magimary
7. dec 2009

juli, a čo maxirodičia? teraz sú s malými,či ako fungujte? 😕

mata2
7. dec 2009

a co nechapes,magi?ved nemusis bys s oboma na RD,aj ked su to dvojcata...chcela som byt iba s milkom,lebo macka by mohla ist od sept.do skolky...

lenkove
7. dec 2009

ahojte
tak ja hlasim, mm chory uz definit.. kasle strasne, je hnusny (na mna) 😝 vobec nechce i ist k lekarovi,a to je astmatik..inak je dobry pacient, aj sa sam naje, ani lutovat ho nesmiem.. 😠 😠 nechapem preco nechce ist k lekarovi 😠 😠 - teda ze vraj preto,ze nema horucku 😠 😠 ale ma to rapid postup... vecer nic, rano kaslal, ale teraz 😨

Maznacik, tak to vam budem drzkat palceky so zarobenim na babatko 😵 😵 velmi 😵 😵 🙂

magimary
7. dec 2009

no, nechápem...
nemusíš, ale aj môžeš, nie?
tak prečo nie si aj s Mackou na papieri ako na RD?
veď to môže ísť aj tak...
skrátka v júli budú mať tri roky a v septembri pôjde len jeden do škôlky...ale veď dovtedy môže brať normálne RD na oboch, či nie?
šak, aj bežne ked je jedno dieťa, tak berieš Rd do nástupu do škôlky? fakt nechápem, prečo? asi mi niekto stojí na kábli (hoci tui nikto nie je 😅 ), aleneoberáš sa takto o nejaké peniaze, či rodičovský bývaj aj pri dvoj-troj-, štvor-ičkách len jeden??? 😕 😨

mata2
7. dec 2009

rodicovsky je len jeden,a ja mozem byt s nimi na RD 3r od rozhodnutia sudu,takze do okt.2011.ale macka moze ist do skolky od 3r,teda uz od sept.2010.keby som s nou bola na RD,tak do skolky by som ju nemohla dat.

maznacik007
7. dec 2009

no ja som si specialne kvoli tomu pozerala zakon a je tam vyslovene napisane ze sa pobera len jeden rodicovsky a to aj v pripade ze su dve deti, n akt. by mala opravnena osoba narok

tak neviem.. co viem ale ze na dvojky sa pobera jeden rodicovsky lebo rodicovsky je prijem rodica nerata sa na dieta..

chapem situaciu ze rodicovsky na bio dieta a pestunsky pre pestu rodica .. no sak uvidim. ja to idem riesit v stredu..

teda u mna to nebude takto zamotane.. 😉

maznacik007
7. dec 2009

lenkove.. no uvidime.. ako sa zadari... najprv sa musim dokopy zdravotne a tak dat... a chcem si este Danuliaka uzit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre