Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
8. dec 2009

Brulka
a to uz maju po sude, ci nan idu? 😨
muz isiel do roboty, ma cvika, padla by zemegula bez neho 😉 pozitivne je, ze horucku nema, ani ja 😵 😵 je to ale nejaky virus, sada na priedusky, aj mna palia ako cert 🤐 a neviem si predstavit ako jeho...
a ja pisem a cakam co s Mati 😵 😵 😵

najjulinka
autor
8. dec 2009

no brulka nedá sa povedať, že pozitívny... prvá išla lucinka.. Natrenovana doma, že ako ukaže lekrake zuby a ako lekarka bude počítať a tak išla prvá, že ukáže detom ako sa to robí... Ja som držala Lucinku na kolenách, lekárka sa snažila dostať jej do pusy a babi držala Mirku na rukách, aby sa dívala... No Lucka miesto toho sa zaťala a usta neotvorila... Takže Mirka videla cirkus humberto... Reku to nema zmysel, že ich vymenime, že ide Mirka... Mirke lekárka povedala otvor pusu a Mirka dokorán ... Lekárka pochválila, hned jej dala zubnú pastu, omalovanku, cukrík... Lucka ked to videla, tak už začala váhať, ale ukázala lekárke usta len tak rýchlo rýchlo, zubarka musela dať pomaly ruky za chrbát, že ozaj jej nič nebude chytať... samozrejme také rýchlo rýchlo nebolo celkom fajna lekárke satam v puse dačo nezdalo.. tak musela aj chytiť a druhýkrát sme otvorili na silu... to už mohla všetko obkukať a tak povedala, že je to OK, že zle videla... A dominika celkom pekne a vpohode to zvladla tiež...
Lucka je velký toretik.. .Tá mi doma aj po detoch kričí, že čo nemaju robiť, ale ona sama to robí a tak podobne.. .ona je vo všetkom teoretik.. .S praxou ma dosť problemy Lucinka 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
8. dec 2009

lenkove čo čakáš, že čo s mati??, či sme si to nerozmyslelei, nezabarikadujeme sa s deťmi a tak??? že sa proste zaštorcujeme... Myslím najvyšší čas, že idú.. .Lucka ich tak dohrýzla, že som rada, že maju všetky prsty na rukách.... Aj dost velký výprask Lucka dostala za pokusanie Marečka, to bolo dosť velké au....

lenkove
8. dec 2009

juli,
nooo zaujimavy plan mas 😀
nie, ci je po sude, aby som sa netesila predcasne 😉 aj ked je to formalita 😎

macocha
8. dec 2009

Juli a to dnes už idú do novej rodiny?

cairka
8. dec 2009

juli, aj veve je taký teoretik...najprv nejaké (aj cudzie) dieťa zbuzeruje, že nemá niečo robiť, chytať a vzápätí to urobí, chytí ona 😠

magimary
8. dec 2009

Tak my sme konečne prišli... 😝 🙄
dokopy nič sme nevybavili...
u kožnej nám len zobrali krv a vyšetrili nás a to bolo všetko...
gastroenterologičke ochorelo dieťatko, takže tam nebola (!) 🙄
takže, zase sme sa nepohli ďalej... 😔

snáď ostatní dopadli podstatne lepšie...
najmä maxíci... 😉

idem ešte do mesta...

cairka
8. dec 2009

magi, to mi je ľúto, že tam doktorka nebola 😖 a dali vám aspoň skorý termín?

adkapo
8. dec 2009

Tak to ma mrzí magi , že sa to nepohlo so Zajkvou diag. ďalej ☹
Len ostáva veriť , že aj to ,,zlé" je na niečo dobré....... 😉

adkapo
8. dec 2009

Ja som tiež veľmi zvedavá ako mati dopadla a či už majú súd za sebou a či už sú na ceste domov , ako prebiehala rozlúčka atď...... 😉 som veeeeeeeeeeeeeeeeeľmi zvedavá čo ?

najjulinka
autor
8. dec 2009

Lúčenie velké nebude... Nech z toho deti nemaju chaos... Budu nenapadne unesené 😅 😅 😅
Inak +/- idu v takom veku ako išiel Kiko, ale Kiko vedel, že ide pá... Oni netušia... Ale ked ich slovna zasoba je skoro nulová... Kiko aspon čosi už vedel a tak sa mu trošku dalo vysvetliť.. Dvojičkam vravim, že pojdu autom pá... Ale či im to docvaklo čo vravim , to neviem... Ale včera sme odskušali, že išli s novými rodičmi dole výťahom a počkali pred blokom a zvládli to, takže mohli by aj dnes... Možno zahrám, že sa obliekam aj ja 😀 😀 😀 uvidime.. a ak by revali, tak ich odprevadim pred blok... ale prvý pokus bude uniesť ich rovno z bytu... 😅 😅 😅 Hajaju, tak vyspinkané budu, snad nebudu mrzutí... Mareček bere dithiaden, tka by mohol aj v aute byť klud od neho 😀 😀 😀

adkapo
8. dec 2009

Tak nech to prebehne bezbolestne 😉 i keď niekoho to trochu asi bude bolieť 😔 ale to prejde veď idú domov 😵
Možno som iba ja juli taká sentimentálna ale aj preto si trocha neviem predstaviť , že budem niekedy profimama aj keby som chcela......... 🤐

cairka
8. dec 2009

juli, a čo mu je že bere dithiaden? má nejakú alergiu?

najjulinka
autor
8. dec 2009

Kašle hlavne ked leží - ked má spať, tak aby sa dobre vyhajal chudák... Ale to bere len tretinku tabletky... No moc ho to cez den nepbmedzuje,a le je fakt, že dobre spinká poobede, zaspal hned a nerušilo ho kašlanie...

marketka1
8. dec 2009

Ahojte tak ja som pred chvíľou dorazila Z UPSVaRu pracovníčky sú tam "veľmi veľmi" informované školené ale neviem za čo berú plat.Som taká nasr..
Magi je mi ľúto zajka že zase nič.

čo je nové u MARTINKYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY a MAXÍKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA julka máš niečo nové ?podaril sa pôrod??????
už sú ich? už si ich berú? joj dajte dakto vedieť keď viete ako dopadli.

najjulinka
autor
8. dec 2009

asi sa podaril. akurát ich z okna vidím ako davaju autosedačky do auta... o chvilu su tu... 😉

marketka1
8. dec 2009

a mám radosť že dnes moje výsledky (zatiaľ po telefóne aj keď nie sú v poriadku ) ale nemám kroch kroch chrípku.zajtra si idem po ďalšie ATB a nemusím do nemocnice aj keď by som tam podľa výsledkov mala dávno byť.
Ale je mi lepšie.

marketka1
8. dec 2009

julka tak to nás hneď informuj čo sa deje.

cairka
8. dec 2009

marketka, ja som tiež naštvaná na upsvar momentálne, lebo sa už od piatku neviem dovolať socke...

najjulinka
autor
8. dec 2009

odišli, neplaču.. ešte uvidime ako pri aute, ale nelubia sa priputavať do sedačky, tak to asi plač bude...

marketka1
8. dec 2009

mňa dne s zbytočne prehnali 😠 . niesla som si žiadosť na opakovaný osobitný príspevok pre pestúna všetky info som mala z netu aj žiadosť všetko pripravené a tým potvorám nestačí potvrdenie o ZTP ale treba im ešte aj potvrdenie o nepriaznivom zdravotnom stave dieťaťa a dostanem sa k tomu tak ako ku ZTP cca4 mesiace čakania.
tak som sa vytrepala na posudkové o pol mesta ďalej s Martinom za ruku chúďa moje a opýtala som sa načo nám je ZTP keď nás na úrade buzerujú s ďalšími papierami ona a načo to potrebujem tak som jej to vysvetlila ona vzala telefón dala si prečítať zákon čo k tomu potrebujú a nakoniec z toho vyšlo že potvrdenie o ZTP stačí mňa tam skoro porazilo 😠 dnes na UPSVare uzávierka 😠 druhý krát som tam dnes už nešla so žiadosťou.na posudkovom som zo sebou nemala Maťové fotky aby mu už aspoň urobila ZTP preukaz 😠 .tak zajtra repete a ešte aj s Maťom na krčnú kontrolu a k obvoďakovi pre potvrdenie do MŠ aby som zbytočne neplatila a sebe po lieky. Ešte že mi svokra postráži Kubka.

najjulinka
autor
8. dec 2009

SEDIA V AUTE. NEPLAČU!!!!!!!!!!!!!! Normálne mi je lahšie, ked to takto zvládli moji urevanci...

marketka1
8. dec 2009

julka takže išli domov? všetci štyria?

najjulinka
autor
8. dec 2009

ano išli.. ešte tu stoja, ale už všetci nastupeni v aute...

marketka1
8. dec 2009

jupi jupi jupi 🙂 🙂 🙂

a dve ďalšie detičky majú svoju MAMKU a OCKA a oni zas detičky jupi jupi jupi 🙂 🙂 🙂

Prajem veľa radosti a starosti Mati-maxi konečne sú VAŠE

brulka
8. dec 2009

aha juli tak to zase nebol taky pozitivny zazitok u tej zubarky...lucinky asi len tak lahko nabuduce nepresvedcis aby otvorila ustocka...je to baba nadoverciva uz sa nenecha oblafnut omalovankami 😀 😀 😀 ale aspon ste to zvladli celkom v klude. to moj synovec (inak slusne vychovane decko) urobil ako 4rocny v ambulancii take rosambooo metal sa na vsetky strany ako kungfu bojovnik a vynadal lekarke do bosoriek...na dalsi pokus v iny den ho museli normalne premedikovat dormicom (ze chudacik ani na nohach stat nevedel) ale aj tak sa statocne branil 😎 no az teraz trosku podrastol tak sa to ako tak da 😀 😀 😀

marketka tak esteze to neni ta krochkajuca, ale aj tak si davaj pozor, chripka je svinstvo snaz sa to vylezat 😅 aj ked pri detoch sa asi tazko da vsak?

matka maxi uz ma asi po sude nie???
jaj som zvedava ako to zvladnu mali certici....ale snad dobre. matka daj nam vediet lebo straaaaaaasne na vas myslime!!!! urcite vravim za vsetkych konskych kamaratov 😉

macocha
8. dec 2009

Juli gratulujem k úspešnému odovzdaniu... si jednička 😉 Drž sa!

Marketka Tebe pevne nervy prajem. Je to na porazenie, aj ja mám takú skúsenosť, že náhradní rodičia sú lepšie informovaní ako "zodpovední" pracovníci UPSVAR 😔

brulka
8. dec 2009

jeeeeej oni uz vyrazaju na prvu spolocnu cestu autom 😀 matka drzte sa!!!!!!!!!!!!!! nech certici dobre zvladnu cestu, nech sa pekne unavia aby sa im lahsie zaspinkalo v novych postielkach. budem na vas velmi mysliet aby to cele prebehlo co najlepsie a najhladsie ako sa len da!!!!!! krasna rodinka 😵 😵 😵

brulka
8. dec 2009

juli a ty? ako ti je? musi to byt velmi smutne ale zaroven musis mat krasny pocit ze vsetko je tak ako ma byt 😵 😵 😵

marketka1
8. dec 2009

idem rýchlo uvariť polievočku na zajtra dnes sa z koňa nedá odtrhnúť čakanie na dôležité informácie ma tu držia a držia ale už je všetko v poriadku.

Julka ináč Ti samozrejme tiež blahoželám k úspechu odovzdania aj karolovi je to od Vás pekné dať domov a lásku na pár mesiacov. 😉 nebuď smutná za chvíľu Ti dajú ďalšie ak chcete pokračovať v rozdávaní istoty. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre