Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

brulka
14. dec 2009

leni mas IP 😉

lenkove
14. dec 2009

Brulka dakujem,
uz je prestudovana zo vsetkych stran 😵 😵 😵 😵 😵

brulka
14. dec 2009

heje hej vidim ze si rychlik 😀 😀 😀 tak sadaj na IC a podho richtung SK 😉 a nezabudni v tej hektike potvrdenie o zaradeni do zoznamu ziadatelov 😉

lenkove
14. dec 2009

esteze ta mam, to potvrdenie, jasna vec!!!!

najjulinka
autor
14. dec 2009

tak som sa vrátila s velkáčkami zvonka.. fajne sme vymrzli... je pod nulou, takže nečudo... 😀

marketka1
14. dec 2009

leni aj autosedačku Ti bude treba,topánočky papučky,svetrík čiapočky rukavičky,hračky.

Ľudia náš Martin posledný týždeň nemá chybu také púšťa hlášky
napr.poolieval vie tak skomolene povedať (pobejebal) to pobe mu je ťažko rozumieť a nahlas vychádza len...
keď naňho nakričím tak mi povie nekrič tina po tichu (tak takto ho ja krotím keď veľmi kričí pekne mi to vracia.)
ešte že Kubko nie je taký ukecaný.

brulka aké boli hamburgery?

leni tak Ty ešte stíhaš písať zatiaľ počkaj ale jak budeš mať drobca tak nebudeš vedieť čo skôr. upraceš a o chvíľu bordel ako by som týždeň nepratala ty drobci sú veľa krát šikovnejší vedia zo skrine veci vyhádzať takou rýchlosťou(hlavne keď zabudnem zaviazať dvierka)papieriky na cimpr campr drobučko že vysávam aj dvakrát za deň.atď.

lenkove
14. dec 2009

topanocky a papucky som si nenapisala 😨 dakujem

brulka
14. dec 2009

marketka to poznam aj u nas doma (teda u segry) to tak vyzera 😀 😀 😀 decka povyvliekaju vsetko aj ciste pradlo ozehlene zo skrine aj spinave z kosov 😉 .
ale bacha !!! minule ti nasi zlati loptosi skoro mali velky uraz. drobec dvokrocny pootvaral komodu a dal sa upratovat a vyhadzal z posledneho suflika vsetky veci - mala sestricka rocna mu jasna vec asistovala. krpec vliezol do sufla a zvalili na seba celu komodu plnu oblecenia. no rev jak na zabijacke 😲 😲 😲 segra s muzom doleteli do detskej a tam spadnuta komoda a pod nou ich najvacsie poklady. v prvej chvili myslela ze sa zmrzacili no obaja zlaknuti drobci tak vrieskali az sa im dych zastavil tak jeden kriesil jedneh a druhy druheho a po piskote velke place prestali. segra sa bala dat drobca nastojaka ci nema nohy polamane ale prezili chvalabohu bez uhony obaja. no nasu malicku to fakt mohlo prizabit. svagor prisrouboval vsetky nabytky teraz 😖 😕 😖

inak hamburgery boli super sme s odkotulali odtial - je to nova pivaren a maju tam k pivku taketo tazke jedla. ku kazdemu hamburgeru este kos hranoliek zadarmo - to s fakt nedalo dojest. no ale skorej taka chlapska obziva - ja hamburgery velmi nemusim 😉 ale odporucam dobre nam tam bolo. vola sa to SVET v BA. velke lavice tam maju no idealne na stretavky zo skoly z prace alebo pre vacsie partie ludi. mila obsluha - som bola prijemne prekvapena ☹

marketka1
14. dec 2009

brulka ani ja nemusím hamburgery radšej dáku zeleninu aj keď tak nevyzerám že by mi chutila. 🙂

a čo sa týka nábytku my máme tiež skoro všetko na šrubkách do istoty keď som videla sestrine deti 1,5Natálka a 3,5Samko.čo Tí dokážu tak som mala dosť to stráviť Samko neviem po akej opici je ten nemá problém aj na garnižovú tyč vyšplhať po radiator.stúpačkách skrine šatnik police bez problémov.Pre nich neskutočná švanda pre sestru len byť stále v strehu aby sa neprizabili. a ak sa dostanem k sestrinej jednej fotke tak ukážem vybrali z knihovnice knihy a strčili sa obaja do police skrčený na štyroch. 🙂

brulka
14. dec 2009

no ved o tom pisem - jaaaaj - je to niekedy iny adrenalin byt rodicom 😀 😀 😀 tu foto posli prosiiim ak najdes 🙂

ved ti segrini certici maju len 2 roky cerstvo v septembri a mala ma rok cerstvo v decembri 😉 tak to je sila ako skoro zacali s tymi vylomeninami 😨 😨 😨 ale su zlatusici. ked si spomeniem co sme sa mi povynastrajali ako male baby - no nasa mama si tiez uzila 😉 a moja puberta o tom radsej pomlcim 😅 no ale sme tu zivi a zdravi !!!

marketka ja jem aj maso to aby som zas nezavadzala nie som vegetarian ale mam to radsej tak zdravsie a ked nezdravo tak to potom najradsej kacicu s loksami 😀 😀 😀 na tu hamburger nema 😎

najjulinka
autor
14. dec 2009

brulka a to nešrubuju nabytok o stenu????????? 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

lenkove
14. dec 2009

a to treba? pisem si: "prisrubovat nabytok" 😀 "vsetok"

magimary
14. dec 2009

my nemáme žiaden nábytok prišroubovaný... 😉
a nikdy nebol problém...

teraz sme dorazili z vianočného divadielka našich detí...peknučké to bolo, fotila som ako divá...

cairka
14. dec 2009

no my teda tiež nemáme prišroubovaný nábytok 😨 a počujem o tom prvýkrát 😅

najjulinka
autor
14. dec 2009

m& niektorý máme a niektorý nie... resp. máme police, skrinky nie, lebo ak boli deti tam, tak sme mali dvere priviazane aby sa nedali zavrieť, aby si prsty necvikli a skrinky su za tými dverami.. proste týmpadom nemohli na nich vyliezt.... no a potom už mame len malu komodu a vstavanu skrinu a kuchynsku linku a pisaci stol a postele, takže toto som neriešila.... kedže ťažisko tých vecí je aj po prípadnom štverani sa na nich v pohode 😉 😀 😀 😀

mixka
14. dec 2009

ani my nemame 😀 to takuto haluz pocujem 1x 😀

cairka
14. dec 2009

juli, tak neviem, ako by polica a vrchná kuchynská linka držala bez prišroubovania 😀 😀 😀 😀 ak nemáte levitujúce 😀 ale pod pojmom nábytok som chápala práve to ostatné 😝

zicon
14. dec 2009

Ahojky v Ikei maju bomba akciu.Vianocny stromcek za 15 eur a ak do 10 januara vratia vam 10 eur

lenkove
14. dec 2009

ja som planovala do chodby taku komodu vyssiu na nozickach, to je dobry napad, ze prisroubovat..
a este koberce..v byte mame fakt zimnu podlahu 🙄

lenkove
14. dec 2009

Zicon, co ak do 10 januara?? ak ho vratis? 😎

inak, Mary blahozelame chalanom k predstaveniu, su to herci, coo? 😵

najjulinka
autor
14. dec 2009

zicon my mame lepsiu "akciu".. .my mame stromček zadara.... a mohla som si takto vzaiť aj 4metrový 😝

magimary
14. dec 2009

hej, leni,sú to herci 😅 😵 , dík 🙂
len mi nejdú načítať fotky z karty do PC... 😕 🙄

martina_maxian
14. dec 2009

ahojte,, tak ja mám navarené,,, ešte pečiem bábovku (zas) ... 😉 Naši išli na prechádzku,, detičky spia, tak ja už konečne vegetím... Príšerne ma bolí chrbát... ☹

maznacik007
14. dec 2009

no poopravim zicona ak si kupis pred ikeou stromcek.. /my sme kupili v sobotu/ tak zaplatis 14.90 EUR a ak ho v termine od 5.1 do 15.1 donesies spat /aj s blokom/ tak ti za neho daju 10 EUrovu poukazku na nakup v ikea

marketka1
14. dec 2009

u nás sa už pol hodku sladko spinká.kopa na žehlenie sa zväčšila tak dnes ma to už neminie 😝

leni neviem ako u Vás v bloku ale mi tu máme také krivé podlahy že iná možnosť ako zabezpečiť nábytok proti prevráteniu nieje a zas tie krásne parkety vytrhať to by ma srdce zabolelo. ☹

magimary
14. dec 2009

maznáčik, mám na teba jednu právnu otázočku...
s tou zvýšenou materskou, teda rodičovským príspevkom ma zaujíma jeden fakt...
mám kamošku,ktorá je normálne zamestnaná (robila profi) a teraz čaká mimi (má sa narodiť v júli), mám dve otázky:
-bude sa ten zvýšený príspevok vzťahovať aj na ňu?
a) ak sa bábo narodí v termíne, tak asi nie, či 😕
b) ak sa narodí predčasne (v júni, lebo ona aj predhcádzajúce dve porodila veľmi skoro), môže o to požiadať i napriek tomu, že normálne má ešte 6 mesiacov čerpať materskú a až potom rodičovskú?

či ako to je?
vďaka!

maznacik007
14. dec 2009

mary staci aby splnila podmienku nim. 270 dni nemocenskeho poistenia pred nastupom na matersku.. rata sa aj ked je PN a je nadalej zamestnana.. nepises datum odkedy kamoska robi ale predpokladam ze isty cas uz ano.. / aspon par mesiacov/ a potom sa to riesi takto...

nastupi na matersku 6 tyzdnov pred terminom porodu a materske sa jej vypocita ako 55 percent z vymeriavacieho zakladu.. a ak to bude menej ako tych 256 eur tak to jej doplatia do tejto sumy a po 28 tt bude poberat rodicovsky tych 256 EUR
ak sa dieta narodi skor ako 6 tyzdnov pred terminom porodu tak sa proste rata 28 tyzdnov odo dna porodu

ano nech cerpa materske... na to jej vznikne narok.. / isto ti poviem ak napises odkedy je zamestnana/ a potom prejde na rodicak.. ak bude materske nizsie ako ten zvyseny rodicovsky tak jej rozdiel doplatia... mozes mi aj na skype napisat

najjulinka
autor
14. dec 2009

mna by pravna otazka k tejto veci zaujimala iná... nejaký jednorazový prispevok.. .ten čo asi spominala laculik, že jej panie na urade povedali, že sa o tom ešte len rokuje... 😀 😀 😀 odhadujem, že ten, lebo je to tiež 25% čohosi... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no chaos mam....
Inak dnes mi došli penež na Lucku, takže Vám tu hodím konkretnu sumu, čo ma chodiť každý mesiac (doteraz mi chodila iná suma, lebo vyplacali len dačo a minulý mesiac doplatili zvyšok a teraz konečne prišla tak ako má) - je to 355,70€ 😉

maznacik007
14. dec 2009

a ak je momentalne na rodicovskej a predtym robila profi.. ale je stale vedena ako zamestnankyna domova...

/celkom sa totiz neporozumela z textu ci nejde o tento pripad/ tak aj tak ma narok na zvyseny RP po uplynuti materskej... lebo toto sa berie ako retazovy porod.. a materske dorovnaju do tej vysky 256 EUR ak jej nevyjde vyssie

maznacik007
14. dec 2009

no juli o ten som sa zaujimala aj ja.. a zatial viem tolko /ale berte to s rezervou/ ze ak si na rodicovskej dovolenke /musis byt min. mesiac/ a potom ides robit tak ti vyplatia jednorazovo 25 percent zo sumy RP za mesiace do konca rodicovskej dovolenky. pricom ti stale ostava narok na prispevok na starostlivost

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre