Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
14. dec 2009

aha, tak som to prečítala ešte raz a zistila som, že magi písala o inom príspevku ako ty 😅 preto mi to nesedelo...

lenkove
14. dec 2009

Cairka
nevadiiii 🙂 je nas viac 😵 ale co som zachytila nejaky prispevok to je 😅

magimary
14. dec 2009

hej, ja som začala tým zvýšeným a juli zase tou 25-kou..- 😉
pri ktorej teda vôbec bechápem, ako môže jedne mesiac na MD toľko zavážiť... 😕 🙄 😅

lenkove
14. dec 2009

baby ja robim aupair domacim.. male su v posteli ale nebehaju, spievaju.. a ja uz skoro spim 😀 neviem ci im mam ist povedat ze maju byt ticho 😀 mama vravela, ze ked budu behat a otec, ze ked sa budu vadit 😀 a male si spievaju 😉 😀 no neplati ani jedno z toho, nie? ale uz by mali spat..

magimary
14. dec 2009

leni, tak im choď zaspievať, aby boli ticho... 😀 😅

cairka
14. dec 2009

magi 😀 😀

maznacik007
14. dec 2009

no mary.. nad tym sa ani neoplati zamyslat.. ja sa rozculujem ze zasa obisli nahradnych rodicov.. ale co uz.. 😅 kaslat na to...

ano ten zvyseny je len do dvoch rokov veku dietata

ja tu mam normalne na jednom papieri ake su davky a co k tomu treba... ale toto su novinky... ale preco nevyuzit ked sa da...

inak ak nastupis na RD zamestnavatel ta nemoze prepustit... jedine ze by sa cely rusil alebo jeho prevadzka.. co u juli urcite nehrozi... a potom RD sa da aj len par dni nastupit mesiaca.. netreba cely mesiac..
ja budem v januari este cerpat dovolenku 10 dni a az v polke mesiaca nastupim na RD

magimary
14. dec 2009

alebo im rovno zaspievaj: "Stille nacht, einlige nacht..." 😀
budeš aktuálna a jasná... 😅

najjulinka
autor
14. dec 2009

maznacik no škoda len, e do dtroch rokov to je tých 25%, inak by som nastupila na 1-2 dni koncom januára na RD... ešte RD patrí medzi prispevky, ked ystači len časť mesiaca splanať podmienku a vyplaca sa celý pokila viem, takže to by bol fajn buznis... sice takto na jeden den na RD to by bol biznis asi aj ked vyplatia len do troch rokov... ...... 😎 😎 😎 😎

lenkove
14. dec 2009

no ako na julku vplyva ze ma ciganocku dietatko! vie si veci zratat 😵 😵 😵 😵

lenkove
14. dec 2009

povedala som im,ze maju spat.. uz sa bili 😀

cairka
14. dec 2009

leniiii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
14. dec 2009

idem aj ja spat 😀 dobru noc 😔 😔

najjulinka
autor
14. dec 2009

lenkove to nie je vplyv ciganskeho decka.. .to je vplyv matematickeho zmyšlania 😉 😀 😀 😀 proste ma čísla nepustia.... 😀 😀 😀

yukki
14. dec 2009

To by bolo Lego skladačiek, čo Júlia...by si sa zamkla do izby a hrala a hrala a hrala....

maznacik007
14. dec 2009

😀 hej juli su to blbci ze nemysleli na nahradnych rodicov... 😠

ja to spravim od jula ked bude mat danulo dva roky a skonci ten zvyseny a nastupim do roboty ale do inej nez teraz.. len takej ze z domu.. a preco to nevycerpat.. aj ked len rok.. lepsie ako vypadnut z vlaku...

no inak fakt ze by ta farba pleti nasich deti mala na to taky vplyv LEnka? 😀

cairka
14. dec 2009

lenkove, dobrú noc
juli, čísla, alebo vypočítavosť 😅

najjulinka
autor
14. dec 2009

yukki to už by som také maličkosti ako Lego nekupovala,a le rovno by som konečne nabytok si kupila.. ja ked sm v stadiu šetrenia.. kým auto ni eje splatené, tak ja potrebujem pre pocit istoty mať veeeeeeeeeeeeeeeeeeeelku rezervu 😅

najjulinka
autor
14. dec 2009

cairka zakon nepozna vypočitavosť... a ber to tak , že celá socialna politika je na tej našej ministerke čo vyzerá , že do dvoch nevie naratať.. .má to neprehladné, na plno veci sa zabudlo a miesto toho aby pomohli, tak sa teraz bude robiť biznis.. .ale tak to kcela..... 😝 tak tak to má.... ciganom dať nekcela, tak jej ukažeme ako tie naše cigančata ju vycucaju..... o rok to bude zas meniť, tka treba rýchlo, kým otvorila kohutik a kým teče... 😝

lenkove
14. dec 2009

Cairka
obcan moze vsetko, co mu zakon nezakazuje. tak preco nevyuzit? 😅
a dobruuuuu

zicon
14. dec 2009

A koho sa tento prispevok tyka?

najjulinka
autor
14. dec 2009

zakon dava podmienky čo musi človek splniť, aby štat dal penež, tak ja sa len posnažím to splniť, ak budem tie prachy kcieť..... 😉

maznacik007
14. dec 2009

cairka vybav na veve predlzenu RD zo zdravotnych dovodov.. a ked sa zamestnas mozes aj ty dostat tych 25 percent.. 😉

maznacik007
14. dec 2009

teba uz nie zicon.. 😔

najjulinka
autor
14. dec 2009

zicon vsak nas citaj.. .rodičov deti sa týka... neviem ale ktorý prispevok ta zaujima.... proste čitaj a možno ti bude aspon tak jasno ako nám - proste tápeme.... 😀

magimary
14. dec 2009

baby, ale tak keď hovoríte o tom využívaní, tak mi povedzte rovno a jasne, čo mám urobiť, keď budem bud. rok pestúnom s ročným miminkom a chcela by som všetko, čo zákon pustí...
na mesiac na rodičovskej by sa snáď v dd dalo dohodnúť...ale musela by som im to vedieť vysvetliť a objasniť..., tak to potrebuje pochopiť aj ja... 😅
ale prosím po lopate a nie citácie zo zákona...

maznacik007
14. dec 2009

tvoj maly ma nad tri roky.. a pokial s nim nie ste na predlzenej RD z dovodu nepriazniveho zdravotneho stavu /platena RD/ tak sa ta to netyka..

yukki
14. dec 2009

A keď bude Veve každý druhý týždeň chorá tak ako doteraz tak jej štur do ruky hrnček s čajom a anitibiotiká a dobre ju doma zamkni a utekaj do roboty, aby Ťa po druhom treťom zápale priedušiek nevyhodili...z toho zamestnania...

najjulinka
autor
14. dec 2009

mary no mna by skor ešte lakala tá RD na jeden-dva dni viac ako na celý mesiac.... a ty mary do dvoch rokov by sa ti oplatilo RD..... nezamestnali by tvojho muža na pol uvazku k dieťaťu??? či u vas je male na celý a ty druhé budeš mať tiež malilinkaté?????

cairka
14. dec 2009

maznacik, ja sa obavam, že ani z tej predlženej zo zdravotanych dôvovod by to nešlo, lebo tam zaniká nárok dňom zamestnania sa, dnes som sa o tom bavila so sociálnou, teda o tej rodičovskej, nie o príplatku, to počujem teraz prvýkrát.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre