Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
14. dec 2009

yukki, dám veve k babke 😉 😀 😀 😝

maznacik007
14. dec 2009

mary tak po lopate..
Zajko bude vam zvereny do pestu a predpokladam ze ostanes robit ako profi.. takze mesacne budes dostavas a to ber ako cca /zaokruhlovala som/ 354 EUR a plus plat samozrejme

keby si ale jeden mesiac isla na RD staci aj par dni tak by si dostala za ten mesiac 407 EUR /cca/ a ked po tych par dnoch nastupis znovu do prace tak mozes poziadat o vyplatenie 25 percent zo sumy RP az do dovrsenia Zajkovych 3 rokov... proste sa tie sumy zrataju.. /do dvoch rokov je to 256 od 2 rokov 164 sumy cca/ a vyratas 25 percent...

z domova ta na RD musia uvolnit.... a mozno sa im to aj oplati. ked nebudu deti... /teda su to papierovacky treba dat tej co robi personalnu cokoladu/

maznacik007
14. dec 2009

ten priplatok je uplne novy... to len teraz schvalili oni o tom este na uradoch nevedia..
nemali skolenie

no ano dnom zamestannia sa stratis narok na rodicovsku... a aj ked budes cerpat nemocenske.. to tiez menili ale prejdes na pestunske a zoberes prispevok... ale to je vsetko o konkretnej situacii..

magimary
14. dec 2009

juli, jasne, že aj mňa to napadlo, ale ja nechcem prestať s profi...
nezamestnala by ho na pol úväzku, lebo to by bola polka dieťaťa... 😉

maznacik007
14. dec 2009

najlepsie je to asi napasovat k odovzdaniu dietatka.. ze nevezmes hned dalsie.. ale miesto dovolenky norm. pojdes na rodicovsku na tych par dni

magimary
14. dec 2009

leni, ale mne príde veľmi divné to, že stačí odrodičovskovať pár dní...
ja tomu nechápem, že by to takto mohlo ísť...

maznacik007
14. dec 2009

ono je to mary normalne... lebo zober si situaciu ze nie vsetky deti sa narodia 30. v mesaici.. cize aj ten koho dieta dovrsi tri roky 5.3 20.3 alebo 31.3 ma narok na taky isty rodicovsky ako ostatni..

vela veci je divnych v tomto state s tym nic nenarobime.. sak pockaj... ja ti podam priame info v januari.. lebo to tak budem robit.. a uvidim ako to cele poriesia...

lebo budem mat polku mesiaca narok na plat /dovolenka/ a pestunske a od polky mesiaca nastupujem na RD.. sak budem informovat...

najjulinka
autor
14. dec 2009

to uvolnenie na RD by v našom domove možno aj privitali... my (resp. manžel) bereme 2 deti v januári a kolegnya tiež jedno v januári a nemaju tam ani jedno také čo musia dať.. .akože nam daju také čo nemusia... ale však ja by som radšej práve také miminko zdravé čo "musia".. .tkaže u nas by to bolo asi aj pre druhu stranu výhodne.. len ked rátam čo by som ja získala, tak je to málo... mne sa asi neoplatí behať na urady , do domova a všetko koli tomu............ 😖 no musime vsetko preratať... ale v podstate je to malo....... predsa len mam doma 3 deti a ono už aj odbehnuť od nich na urad je občas náročné... tak zas koli zisku 100€ aby som nemuslea Xkrát do domova a Xkrat na urad a spočitam stratu času a peniaze na MHD alebo naftu a som temer na nule a s nervami v kýbli...... Lucka nemá ten správny vek asi na to aby sa oplatilo... ale preratať si to musim....

magimary
14. dec 2009

oki, tak potom čakám na presné inštrukcie... 😉

maznacik007
14. dec 2009

mne to vyjde nejakych 500 EUR ak to urobim od Dankovych 2 rokov.. a potom pestunske je v rovnakej vyske ako RP po 2 roku veku.. takze neni o com..

ked si to tu niekto cita tak si povie ze jake vypocitave... 😀 😝 ale to nikto nevidi tie stresy so sudmi. hostovske neustale cestovanie.. atd...

magimary
14. dec 2009

no, vypočítavé to príde aj mne... 😨
lebo chápem, že dieťa narodené 31. je na tom rovnako ako to narodené prvého...
ale fakt sa mi nezdá, že tá tvoja starostlivosť by mala byť dostatočná len za pár dní... 😕
veď to potom nie je rodičovstvo...

maznacik007
14. dec 2009

mary kvoli tebe som znovu otvorila ten zakon

Rodičovský príspevok sa vypláca za celý kalendárny mesiac, aj keď sa podmienky nároku na tento príspevok splnili len za časť kalendárneho mesiaca.

cairka
14. dec 2009

mne na tom nesedí napríklad aj to, že kým dajú rozhodnutie zo sociálky, že ti priznávajú rodičovský prejde skoro mesiac a to už by ste vlastne chceli aj rozhodnutie, že rodičovský odnímajú, pretože nastupujete do práce...neverím, že to napíšu

maznacik007
14. dec 2009

musim ist kocky.. popiseme zajtra...

ale k tomu cairka.. to kolko to oni spracuvaju je druha vec... ale ty si povinna tusim do 7 dni hlasit zmenu..

kolko to oni budu spracuvat to je ich problem... a potom tento novy zakon zaviedol aj to ze sa bude poskytovanie RP prerusovat aj pri poberani nemocenskeho a to bude len ina sranda.. a nie par nahradnych rodicov..

najjulinka
autor
14. dec 2009

cairka ako oni dlho budu pisať je ich problem.. ty len nahlasiš zmenu... v podstate to možeš nahlasiť pri jednej navšteve, ak si na RD 2dni 😝 😀 😀 😀

magimary
14. dec 2009

juli, ale ako by si im to tam na úrade zdôvodňovala? necítila by si sa blbo? 😕
čo múdre by si im povedala, aby na Teba hneď nevolali políciu za finančný podvod? 😕 😕 😅

najjulinka
autor
14. dec 2009

aký podvod???
to nie je podvod
podvod by bol ak by som tvrdila, že nerovbima robim
normalne poviem, takto sa mi to viac vyplati..... no čo by som mala povedať?????

najjulinka
autor
14. dec 2009

vsak ozaj by som išla na RD na ten jeden -dva dni.......

najjulinka
autor
14. dec 2009

pripadne by som povedala "právny poradca mi poradil...... " - to aby bolo čim skor hotove, vyplatene... 😉

najjulinka
autor
14. dec 2009

ja neviem mary ty sa na urade spovedaš???? lebo ja sa vyspovedam tu na konovi a na uradoch nemam potrebu 😉 😀 😀 😀

magimary
14. dec 2009

nespovedám (na tom mám iné miesta 😉 ), ale úradníčky (aspoň tie naše) sú dosť zvedavé a všetko riešia a zisťujú, aby ťa mohli prípaDNE lepšie poučiť... 😕
ja neviem, skrátka, mám z toho celého divný pocit, potom by ma zneistila každá poznámočka "kompetentných" aj bez hĺbkovej spovede...

najjulinka
autor
14. dec 2009

dobru noc. zvolebnieva sa a tomanova otvorila kohutik, tak treba uradničke povedať, že sa blížia volby a tomanová dáva, tak si si prišla po to 😝 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

magimary
14. dec 2009

no, jedine ak tak... 😕 😅
už ste fakt všetci zmizli? 😅
ja zajtra "pečiem" tortu šuhajíkovi, snáď sa podarí... 😀

mexx, kde si? dnes ťa tu akosi nebolo 😕 , čakám na inštrikukcie... 😅

matimaxi, tak ako kočík už konečne dorazil? ako chodíte s dvojkami teraz u mamy von? len tak "na pešo"?

marketka1
14. dec 2009

tak mne sa podarilo dožehliť ale vy ste tu riešili príspevky aby som to pochopila správne hovoríte o príspevku že ak nastúpim do zamestnania skôr ako bude mať Kubko tri roky tak mi sociálka vyplatí 25% RD do troch rokov.o tomto tu píšete?
Ja neviem ono ináč na socialke fakt pracujú ženy ktoré sa tvária akoby dávali z vlastného vrecka a čumia o čom hovorím dakedy mi to pripadá fakt jak žobranie.

maznacik dáš nám aj číslo zákona nech si pozriem od kedy to bude v platnosti?mm normálne neverí tomu čo hovoríte.že sú hore taký blby.

marketka1
14. dec 2009

idem spať dobrú

dioliana1
14. dec 2009

dobrú nôcku 😵 😵 😵 😵

magimary
14. dec 2009

no, práve, to je tak blbé, až je to neuveriteľné... 🙄
nechápem, prečo by to "tí hore" robili? akú to má motiváciu, to rozhodnutie?
mne to príde také kontraproduktívne...
na jednej strane, ťa AKOŽE podporia v úmysle byť s dieťaťom (do dvoch! rokov) doma tým zvýšeným RP a na druhej strane Ti nezmyselne vyplatia peniaze aj keď nie si doma (lebo si zmyslíš, že po dvoch dňoch máš rodičovstva dosť a chceš ísť do práce 😨 )??? 😨
akú to má logiku?
...
😨

magimary
14. dec 2009

ale nič,
jasne, že tu (sama) nič neporiešim...
a ak snáď pomaly pôjdem... 😅
dobrú!

najjulinka
autor
15. dec 2009

mary celú logiku to má takú, že Tomanová logiku nemá a zvolebnieva sa 😉 😀 Zvolebnievanie je dosť podstatný faktor pri rozdávaní peňazí... Ja sa obávam, že máte tu niektorí jedinečnú šancu, že ked my už budeme mať druhé v pestúnstve, tak to platiť nebude 😖 😀

martina_maxian
15. dec 2009

Dobré ránko prajem...
baby v piatok ideme domov a vyzerá to tak, že rovno do domčeka... 😵 😵 😵 😵
Detičky ešte spia, no a ja kávičkujem a raňajkujem... Krásny utorok vám prajem... 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre