Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
17. dec 2009

ja ked som brala babatka, tak som si doniesla svoje oblečko, lebo aj ked nesedelo presne, tak babatku nevadi o chlp vacsie. No a na troch velkačov som pýtala, nech ich obleču v čom pojdu domkov a že viac nekcem - len pri velkačoch nemožem dať väčšie veci, to musi byť oblečko presne na nich... Našťastie všetko očislovane decentne - zvnutra alebo pri okraji malým čiselkom... ALe Mirku mi dali v sivých teplačkoch, tmavomodrých botách a tmavomodrom tričku ostrihanú na chalana - až mi jej luto bolo... Proste čistý chalanisko... Pri dvojčatkach mi ich pekne poobliekali - proste pekne vychystali - rovnaké, len inej farby mali oblečko - zeleno-modre a žlto-červene 😵 😵 😵

yukki
17. dec 2009

nestretli. Bola na súde. Je tehotná. Bola tam malej nariadená úst.vých.

magimary
17. dec 2009

ešteže tak... 😔
a malá je aj právne voľná, či nie?
koľké čaká dieťa?

najjulinka
autor
17. dec 2009

cairka ja som pisala dlhšie 😀 😀 😀 ja totižto som počas pisania 2-3x odbehla čosi doma s detmi riešiť 😅 😅 😅 už čitam , že kolko ste stihli, kým ja par riadkov 😀 😀 😀

lenkove
17. dec 2009

😝 zubara nemam ani ja, ale hadam prehovorim mojho stryka, alebo nejakeho u nas v dedine.. zuby si tak ci tak zvacsa platim (doplacam) sama 🙄 stvem sa na seba.. sme dopadli, Cairka 😝 😝

najjulinka
autor
17. dec 2009

a ešte čiatam odzadu - aktualne a potom staršie 😅 😅 😅 😅 - to tak ked nestiham tu s vami byť 😀 😀 😀 😅

najjulinka
autor
17. dec 2009

idem si zuby umyť a do školky - nekce sa mi - take vybavovačky nemusím... 😅

magimary
17. dec 2009

aj ja si idem "vydrhnúť" zuby, aby som zubárku oslnila... 😝 😀
ale tiež také nemusím...

leni,neviem presne, ale nie je to tu u nás tak, že keď nemáš preventívku u zubára, tak si ďalší rok platíš celé ošetrenie úplne všetko a kompletne (nielen doplácanie)? lebo viem, že min. rok, keď už naša Lydka (zub.) nevládala, tak nám aspoňdala razítka, nech len máme "akože" preventívku (teda môj muž, mne ju aj reálne stihla)...
nie som si istá či je to tak stále, ale niečo sa mi marí... 😕

magimary
17. dec 2009

ale zase, keď máš strýka zubára, tak sa dá hocičo... 😉

lenkove
17. dec 2009

ved viem Magi. ved preto sa stvem 🙄 ale "doplacam" aj tolko kolko sa plati 😔 prosto zavisi od lekara. proste zub prinajhorsom das vytrhnut, ale tie "ine" problemy su financne narocnejsie na liecenie 😔

najjulinka
autor
17. dec 2009

Tak zuby umyte - porazi ma.. .asistovali tri deti... no nemam čiste tričko od pasty??? 😀 😀 😀 😀 som sa tam otočila, ked do vane hadzali papuču... a bolo...

cairka
17. dec 2009

áno, magi, je. teda podľa toho, čo mám info. Ja som chodila k zubárovi, čo nemá zmluvu zo žiadnou poisťovňou a som chcela stihnúť apsoň preventívku u "obvodnej", ale v mt je to bieda zo zubármi...v podstate fakt berú len tí bez zmlúv...len tie pálky si nemôžem dovoliť momentálne ...

lenkove
17. dec 2009

Mary no presne 😉 aj ked to nie je velmi dobry zubar 😀 😀

maznacik007
17. dec 2009

ja som vcera bola na preventivke.. bola som objednana uz v novembri ale to som bola chora tak som isla vcera a zobral ma.. sak by som mu dala.. je to mamin bratranec.. 🙂 on robi v senci aj strojceky a teraz tam ma aj syna.. aj on je zubar.. a tiez ma svoju ordinaciu...

hej Mirka tak chlapcensky vyzera a juli neuraz sa tak jednoducho posobi .. myslim kukuc.. ale podla mna ked sa jej nechaju narast vlasky pekne copik urobi a v satickach... tak z nej bude krasne dievcatko... a co sa tyka toho druheho.. tak to je presne ako nasa Kika.. ked k nam prisla a teraz je v amturitnom rocniku na zubnu asistentku ci ako sa to vola.. hygienicku.. tiez nechapal niektore az primitivne veci.. a doteraz ma problem s logikou ale vyvazila to ctiziadostivostou a obrovskou snahou..

najjulinka
autor
17. dec 2009

akože ja vidim pokroky na Mirke aj za ten čas čo je u nás, len je proste presne domováčik ako z knižky.. .včera som s mary ju rozoberala... no proste knižkový príklad

maznacik007
17. dec 2009

ved to jej jasne to sa neda porovnat tie prve fotky a teraz uz.. pozerala som tie ako sa hrali s legom... isto potrebuje cas... a trpezlivost... skoda ze sa pre nu este nenasli novy rodicia..

lenkove
17. dec 2009

Maznacik a od akeho veku bola u vas?

Babule a niekedy, ak by sa vam chcelo.. k tej knihe zivota, ak sa k vam dostali papiere od Juli.. tam sa pise, ze dietatku od mala hovorit "tvoj biologicky otec, biologicka matka" a ja neviem 🤐 jasne, ze drobcekovi poviem o rodicoch.. ale od dietata ich volat "biologicka mama" vie to take dietatko pochopit? mozno hej a ja sa tym odmietanim chranim sama.. s pestu, ked sa stretavaju je to ine,ale pri ado.. co si myslite? chcem spravit aj ja malickej knihu zivota, ale toto 😅

cairka
17. dec 2009

leni, no mne tie papiere neprišli, ale tiež mi to príde divné 😝 veve vie, že bola v brušku u inej tety a tej sa narodila z bruška v apríli...veve má logiku dobrú, ale neviem, či by pochopila výraz "biologická mama"..

keby ste videli, ako som včera pripálila hrniec, ked som puding varila 😅 sa s ním teraz mordujem - teda naliala som tam nejakú chémiu na pripáleniny a čakám, kedy zaúčinkuje 😝 😀

lenkove
17. dec 2009

a to Mirka bola od porodnice v DD, jo? a vy ste ju dostali az ako 2 rocku.. drobcek maly... aj mne je z toho smutno,ale bude dobre Juli, aj za ten kratky cas take pokroky, podla mna, laika 😕 co vidim..

lenkove
17. dec 2009

a este som pozerala zakon, ze o osvojeni ma byt sud bezodkladne, najneskor do roka od podania 🙄
inak, sud je tam, kde je socialka dietata?

mexx
17. dec 2009

No, bezodkladne a do roka sa mi zda dost dlhy casovy interval... 😅 Strasne s tymito zakonmi... 😔

najjulinka
autor
17. dec 2009

Tvaričku ma milu, už len jej dať aj "výraz" tváre, vlásky dorastu, teraz vonku ružové oblečko, čiapky, tak je to fuk... Má tmavé vlásky... Už mi aj moja mama vravela, že strih na kleopatru bude akurát 😵 😵 😵
V domove bola skoro 2 roky... Nebola uplne od narodenia, ale od par mesiacov (3mesiace a 3 týždne mala zhruba) v domove... ale tam ju asi dosť vypiplali podla toho ako mi hovorili... proste v takom stave ako prišla určite neboal zaradená medzi "zdravé deti" ... 😢 😢 😢 😢 😢 Fotky som nevidela a občas mam pochybnosti, že kcem tie fotky vidieť v akom stave prišla.. .stačí mi aj z rozpravania všetkých v domove 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

lenkove
17. dec 2009

Julinka
odobrata z rodiny? 😢 😢

lenkove
17. dec 2009

a viete ze pestunom moze byt dieta zverene aj bez rozhodnutia sudu? to je ten hostovsky? 😕 sa mi nezdalo podla formulacie 😖

maznacik007
17. dec 2009

sud je podla trvaleho pobytu dietata... a ak je to mimo trvaleho pobytu nahr. rodicov tak sa moze presunut podla ich miesta trvaleho pobytu ale to neni moc dobre.. lebo sa to natahuje... lehota je 4 mesiace od podania na sud musi sud vytycit pojednavanie.. ak si dobre pametam.. nie som si uplne ista.. ale ked budem mat cas pozriem..

Kika bola u nas od roka.. ona bola tiez v 3 mesiacoch odobrana z rodiny.. ako tyrane dieta... tak si viete predstavit.. ako vyzerala.. chud..

hej to ma podobne ako nasa Kika ta Mirka.. ale isto sa da dokopy...

ano to je hostovsky.. ked podas na sud.. mozes ziadat o hostovsky

lenkove
17. dec 2009

Maznacik, dakujem...
no uvidime... 😔 aspon s hostovskym sa netvarili velmi odmietovo, a vraj ten sud dava predbezka (este socialna mi dala info o skusenostiach zo sudov a DD v nasom kraji 😉.. ) ale nam treba pojednavanie cim skor... 😔 vsak, ako kazdemu asi 😉

zicon
17. dec 2009

Zubara sme absolvovali vcera, aj Jakub, ziaden cirkus, otvoril pusu a krasne spolupracovali aj bez nacviku doma.

najjulinka
autor
17. dec 2009

Deti v hajanoch.. Lucka pred hhajanim na mna volala "Idem spať. Juli!" 😀 😀 😀 To je také milé, ked mi povie "Juli" - spravila to asi len druhýkrát 😵 😵 😵

najjulinka
autor
17. dec 2009

Inak riaditelka nebola v školke, takže zo zapisania dievčat nič ...

zicon
17. dec 2009

No na blogu Naty Blahovej to vrie:

http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/213325/Hole...

A ma pravdu, my nahradny rodicia sme nespokojny s fungovanim neziskovych organizacii, oni sa tvaria jak nas maju radi ale v skutocnosti nas len "Musia" strpiet. Tazko sa hlada sponzor na nahradne rodiny, ale na krasne okate deti v domoch ktore na podiu hazdu smutne ocka a spievaju tichu noc velmy lahko.

A preto radsej podporuju domovy, nam daju priestor na nejaky klub, pozvu odbornikov, ktory to aj tak robia zadarmo, tie pobyty tiez niesu az tak sponozorovane jak by sa dalo, za tie ceny su taketo zariadenia tejto kategorii bezne k dispozicii.

A preto je tu vyzva do boja. Nezalozime celoslovensku neziskovku, ktora bude poskytovat pripravavu na nahrad. rodicovstvo, bude riesit len problemy nahradnych rodin bude sa venovat celkovo nasej problematike a nie problematike deti v DD

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre