Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
19. dec 2009

yukki 😀 ,
ale vidím, že pre kiku je všetko super cvičebné náradie 😅 😀

marketka1
19. dec 2009

cairak aj my viažeme stromček do istoty.
Min.rok sme mali stromček na zemi ale tento rok skončí asi na komode keď sa zmestí 🙂 🙂 Martin sa vytešoval že sa pekne ozdoby na ňom hompáľajú keď do nich štuchal.

marketka1
19. dec 2009

cairak-cairka

magimary
19. dec 2009

no, cairka, priväzujeme aj my vždy (pre istotu) a tiež rybárskym lankom 😅 😉 🙂
istota je istota...
minulý rok, keď sme mali ten megastrom cez polkuchyne, tak som ho sama asi 3x takmer zhodila...(strom prekrýval skrinku, kde som mala tlačiareň a keď som potrebovala niečo vytlačiť, tak stromček "mal poplach"), keby nebol uviazaný...
a behy detí okolo neho ani nevravím... 😅

martina_maxian
19. dec 2009

no ja zajtra robím stromček, aj keď vianocovať budeme u našich,, ale nech sa detičky aj doma z niečoho tešia.. 🙂

magimary
19. dec 2009

jej, markie, napísali sme podobný príspevok v (skoro) rovnakom čase 😅 😉 🙂

magimary
19. dec 2009

mati, takže vy nebudete v novom na štedrý deň?
pravidelne asi chodievate k vašim, že? ste tak zvyknutí? 🙂

martina_maxian
19. dec 2009

no minulý rok sme boli u svokry,, keďže sme boli sami, nemalo význam ostať doma samým,, 🙂 a tento rok,, to je ešte také hektické,,, ešte nemáme všetko nábytok a všetko tak ako treba,,, tak radšej ideme k našim... 🙂 ale na budúci rok už určite budeme s deťmi sami... 🙂 ale veľmi sateším aj na tieto vianoce,,, veeeeľmi... 😉

lenkove
19. dec 2009

a my sme minuly rok isli k svokre, teraz k nasim, ale ja si neviem predstavit, ze by som mala byt na Stedry vecer sama 😅 teda len dvaja, traja, styria 😀 tak od piatich-siestich si to viem predstavit 😀 chodit Vianocovat sa mi paci 😵 viem ze som jedna z mala 😕 😕

magimary
19. dec 2009

jasné! 😵
kto by sa netešil?!? 😵 😵 😵
pozri Vianoce sú všade tam, kde sú spolu ľudia, ktorí sa majú skutočne radi... 😵
tak prečo nie?! 😉 🙂

martina_maxian
19. dec 2009

baby,,, ja som taká šťastná,, tento rok, sme dostali tie najúžasnejšie darčeky v živote.. 🙂 deti,, dom,, auto... som šťastná,, veľmi.. 🙂

lenkove
19. dec 2009

Martinka
si za ne bojovala 😵 😵

magimary
19. dec 2009

leni, aj ja by som asi chodila rada "vianocovať" (k svojim "drahým"), ale keby sme nemali deti...
prvý rok manželstva, keď sme ešte len čakali tobika, tak sme boli u našich, ale až po večeri...išli sme im zavinšovať, aby neboli sami celý večer (ja som totiž ako posledná odišla z domu, po mne ostali ozaj už len sami dvaja), aby im nebolo smutno a tak by sa im to páčilo aj teraz (teda oni by boli radi, keby aj na večeru sme boli tam, ale to sa už s deťmi nedá),len kým sa najeme, porozbaľujeme darčeky, tak je akurát najvyšší čas deti ukladať na spanie a nie ešte niekam len vyrážať...
tak u našich sa vždy celá rodina stretávame na prvý sviatok vianočný a potom 26.12 (idú naši na obed k nám) a okrem toho sa zase všetci stretávame u nás a u bratov, skrátka si tak povymieňame za jeden deň všetky návštevy-deti si "pozbierajú" darčeky, my si pokecáme, poochutnávame koláčiky atd... 😅 😵

marketka1
19. dec 2009

no leni ja mám so sestrou obrovský problém.Teda lepšie povedané s mojím otcom na štedrý deň chce byť sám nechce ani k sestre ani k nám a pritom nás s mamou všetkých štyroch (dvaja súrodenci žijú v španielsku)stále učili že na štedrý deň človek nesmie ostať sám aj prestierame stále o tanier viac neviem prečo mu tento rok takto haraší mám z toho blbý pocit.Aj sme sa kvôli tomu min. sobotu pohádali.

najjulinka
autor
19. dec 2009

mary zle body vytypované na priviazanie, ak by spadol a zlé miesto.. vždy minimalne pri stene musí byť, ale lepšie v rohu... a samozrejem aj body viazania musiš spravne vytypovať.. .jeden hore je veeelmi dobre.. .proste strom ostane doslova visieť keby dačo......
u nas deti so stromom pohli, ae ani náznak zhodenia..... a to Kiko mal párovaci obdobie.. takže našiel na strome ozdobu, chytil ju a druhou sa snažil chytiť rovnakú.... a vieš asi ako sa zdobia stromčeky.. nie skupinovo ozdoby,ale pekne rozhádzané po strome... a prežil strom.... a kupila som ešte ja teké rolničky a rozvešala - koli detom - aby si mohli zazvoniť - aby to bolo aj "zvukové" 😉 😵 😵 😵

marketka1
19. dec 2009

Ja i sestra máme malé deti a tak ako spomínala magi rozbalíme darčeky a pomaly aj do postele sa deti ukladajú.
A s otcom nepohnem starší býk zaťatý 😠

lenkove
19. dec 2009

Markie
to ako nasa babka, ja sa vzdy doma tolko oplacem /lebo mne je to fakt strasne luto/ ze babka nechce ist k nam a mama nechce k babke 😔 tak po nasej veceri chodievame k babke, bez mamy. nastastie nebyva daleko. ja toto neviem pochopit.. moja babka ako tvoj ocko.. drzim palce, viem ze je to narocne a bolave a hneva to 😠 😠 😠

Mary, keby nasi boli blizko tak je to dobry napad, tak to robia aj moji bratia 😵 😵

lenkove
19. dec 2009

Markie
ked budu mali vacsi mozno ho oni prehovoria... nam sa to parkrat podarilo, ale len parkrat 😢 😢

lenkove
19. dec 2009

inak jak sa tak citam uplne chapem preco chcem a rada vianocujem po navstevach 😝

ja pozeram nemecky supertalent 😉 som zvedava kto vyhra, uplne sikovne deti tam su, dve operne spevacky, a jeden chalan s psikom 😵 ti su takiii zlatiii a ten pes sa normalne tesi, take normalne veci robia, skacu a tak, no zlati su 😵

marketka1
19. dec 2009

leni kým sme boli bez detí tak problém nebol to ešte aj mamka žila a to sme chodili my k ním ešte aj minulí rok sa sestra obetovala (my sme mali pár dní Martinka tak sme ho nechceli stresovať) a šla k otcovi na noc s deťmi lenže to poriadne nespali neboli vo svojom sestra skonštatovala že najskôr o 5 rokov príde k otcovi na štedrý večer.Ináč až 25.Mne je to strašne ľúto nechať ho samého. ☹

lenkove
19. dec 2009

no ale ten psik by mal uz spat 😀 o detoch ani nehovorim 😀

lenkove
19. dec 2009

Marketka
je to tvrdohlavec, co sa da k tomu povedat.. chapem ho na jednej stranem, viem ze to musi byt tazke pre neho, a viem si predstavit, ze sa neda ani zlomit, ani vysvetlit ani uprosit ani nic 😝 mame doma 😝 ale potom to boli na vsetkych stranach, aj vas aj jeho.. 😔

marketka1
19. dec 2009

a sneží a sneží 🙂 🙂 🙂
idem spať dobrú noc 😔

lenkove
19. dec 2009

dobru 😔 😔
vyhodnotenie az o hodinu, tak kaslem a idem spinkat aj ja..

magimary
19. dec 2009

tak ahojte! 🙂
a dobrú...
ja neviem, či zase nebudem nocovať s bolestivým zubom 😝 😢 🙄
ale dávam si paralen a snáď to už bude lepšie... 😝

lenkove
19. dec 2009

Mary
a ibobrufen nemozes?? mne to viac pomaha.. drz sa..

najjulinka
autor
19. dec 2009

ja rada vianocujem po návštevach - plno papaníčka, pre ktoré som ani prstom NEMUSeLA POHNuť 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lenkove
19. dec 2009

Juli
to presne aj mne imponuje... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
19. dec 2009

ale 24teho sme doma.. .a LIDL už nema v sortimente obalovane ryby, neviem ak e to boli, ale chutili mi... trojaké mali......... a tento rok nemaju žiadne, ani nahradu za tento tovar... nič proste.. .plno veci vypustili zo sortimentu...... 😒 netuším čo hotové kupiť na vianoce 😅 😅 😅

magimary
19. dec 2009

leni, nie, nemôžem...
iba paracetamol, na brufeny a parabeny ai. som suspektne alergická (to zn., že som zatiaľ nemala s týmito liekmi problémy, ale v krvi mi našli proti nim protilátky, preto ich nemôžem pre istotu používať)

my robíme na Vianoce obalovaného pangasia a zemiakovú kašu (u našich bude zemiakový šalát) 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre