Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
13. jan 2010

Choď nie je jednoduché, lebo sú to dveapol hodiny cesty vlakom s Kikou a prestupovaním, ale zavolám určite, v utorok, alebo skúsim hneď v pondeok. Nebyť sviatkov, verím, že už by to bolo...

rita55
13. jan 2010

budem Ti drzat palce 🙂 🙂 🙂

magimary
13. jan 2010

no, markie...tak dík... 😝 🙄
toto ma teda dostalo:
http://potrintol.blogspot.com/2008/12/glutenova...
😖

ale ozaj ďakujem,aj keď ma to teda nepotešilo...
viem ale, že dr.malému robila protilátky proti rôznym frakciám lepku (endomiziálne, transglutam.ai.) a aj celkové a tie boli dosť smerodajné, že ak sú celkové portilátky v poho, nie je to celiak.sprue...
ale po tomto článku som fakt zneistela...
lebo malý má fakt všetky príznaky, ale krv teda v poriadku a myslím, že biopsiu mu teraz robiť ani nebude (keďže krv bola OK)...chce mu ešte porobiť laktozové, xylozové a iné "-ózové" testy s tým, že predpokladá problém asi skôr tam...

marketka1
13. jan 2010

magi držím palce zajkovi nech sa čím skôr príde na niečo čo by mu pomohlo.
Ja som tých článkov čítala viac keď sestrina malá sa ocitla v podobnom probléme tiež to riešia od jesene a nevedia sa dopátrať kde je pes zakopaný.
som rada že Ti to pomohlo a že sa rýchlo dopátrate.
A keď si mu pred tým vysadila múku videla si zlepšenie?

dioliana1
13. jan 2010

cawte, ani Malá už nepotrebuje plienky 😀

dioliana1
13. jan 2010

Malý čisto rozpráva

dioliana1
13. jan 2010

bebe to zvládla

magimary
13. jan 2010

jejda, okamžité... 😨
okamžité a neskutočné zlepšenie (viditeľné v tých akútnych prejavoch-najmä však v kakaní, ale zmizli mu aj fľaky, aj kútiky aj všetko, čo z neho robilo na pohľad strášne choré dieťatko... a neskôr aj v jeho vládaní a sile a výdrži)

yukki
13. jan 2010

BEBE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
😀 😀 😀 😀 😀
Pozdravujeme Bebe, Ferka a Naty, a ich tatka a bráchu.

dioliana1
13. jan 2010

je prejavom celiakie častejšie kakanie, a velke množstvo vzhladom na zjedene jedlo?

magimary
13. jan 2010

jedným z prejavov celiakie je časté kakanie veľkého množstva stolice... (na princípe: dieťa, teda jeho organizmus nič nestrávi, nespotrebuje v črievkach a prijatá strava, výživa, živiny všetky odchádzajú stolicou)
ale ani tento príznak nemusia mať všetci

magimary
13. jan 2010

super, Bebe!!!
ukáž sa nám niekedy 😕 , teraz už si asi profíčka na zlvádanie staršieho súrodeneckého "temperamentného" páru... tak nám hoď nejaké cenné rady a skúsenosti, ako sa vám darí, ako to zvládate, ako bojujete...
myslím, že sa to môže viacerým zísť...

najjulinka
autor
13. jan 2010

Tak Gita čerstvo porodila.... teraz........ cisarak

najjulinka
autor
13. jan 2010

Damian 3560g

magimary
13. jan 2010

tiež až dnes? 😅 pekný chlapisko...super...že podzravujeme a prajeme rýchle zotavenie a aktívnu starostlivosť o maličkého 😉 🙂

pimpa
13. jan 2010

juli, gratulujem

magi, vidim, ze tvoji "zajkovia" uz su krasne batolata 😅 cvicime, podla knizky, co si mi preposlala, Patko uz chvilu vydrzi na styroch. Sam sa zatial plazi dozadu a dookola. Zo styroch po chvili znovu padne na zem, ale neva. Tesime sa z neho, z kazdeho malickeho pokroku 😵

rita55
13. jan 2010

malemu Damianovi vela stastia v zivote 🙂 Teta Juli gratulujem 😉

dioliana1
13. jan 2010

čo treba vyradiť zo stravy okrem klasickej múky pri celiakii?

brulka
13. jan 2010

ahojte!

juli gratulujem k synovcekovi 😵 😵 😵 aj foto nam ukazes?

cairka drzte sa s veve 😔 drzim palceky aby sa vam dnes uz polepsilo.

magie snad sa rychlo pride na to co naozaj zajkovi je 😔

brulka
13. jan 2010

lenkove kde si ???? uz sa nevieme dockat na spravicky z velkeho dna 😵 😵 😵

magimary
13. jan 2010

matimaxi, nie je náhodou toto "tvoj" kočík:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7472711

je tam písané, že predávajú "zákazničkin nepoužitý kočík"... 😕 😅
a ešte aj farba, aj všetko sedí...
nezrušila si náhodou ty tu vašu objednávku a teraz ho takto predávajú? 😅

bruli, lenka sa nemôže teraz ozvať, kvôli tej prerábke...
ale som si istá, že keď sa bude čo i len trošku dať nevydrží a ozve sa 😅 😉

brulka
13. jan 2010

aha to maju odstaveny net? tak budeme musiet vydrzat a na spravicky si pockat 😉

a ty ako magi bez liecikov? vydrzala si okrem noci aj cely den?

mexx
13. jan 2010

Mary, je mozne, ze je to Matin kocik, pisala to tu tusim predvcerom, ze objednavku zrusila, lebo ju nastvali, a tak su bez kocika. 😉

magimary
13. jan 2010

ahá, mexx, tak to som vôbec nepostrehla... asi keď som bola out... ale ak je to tak, tak opäť ma moje detektívne zmýšľanie nesklamalo... 😅 😀

bruli, hej asi počkať...
a ja? teraz už dobre... už len cítim zvnútra taký opuch, kt. mi tam zavadzia ale inak nebolí...

najjulinka
autor
13. jan 2010

joooj foto čo ste sa???? vsak leží dakde v nemocke,,,,, ani ona nam nedavala vedieť,a le jej muž.. .rozklepaný chudák hned z nemocnice....ale že vyzerá všetko OK, aj ked Damina čakaju nejaké vyšetrenia ešte.........

brulka
13. jan 2010

magi ten cudzi pocit co ti tam zavadzia to prejde. mne trhali zub pred dvomi rokmi som si po case zvykla. a ta diera co mi tam najprv velmi vadila skoro zmizla 😉

brulka
13. jan 2010

juli no nam segra poslala mms-kou foto este z operacnej saly 😉 svagor ale nebol vyklepany 😀 ten to zvladal dobre 🙂

najjulinka
autor
13. jan 2010

no u nas dačo s malým nebolo ok... akože lekár povedal po narodení, že asi bude ok, ale že ešte dajake preventivne vyšetrenia spravia....ale vyzera ok.....
a moja mama má staru šunku, nie mobil, tak mms neprichadza do uvahy od zaťka...

inak ja žasnem... lucka vie takmer celu knižku "moj macík" tak že dopovie posledne slovo vo verši vždy.... akože par slov nevedela, ale zas vedela niekde ako verš začina... tak som na to prišls, že som jej čitala a on už začinala nasledujuci verš.... 😨 😨 😨 😨

tulenka
13. jan 2010

To je super, ze Bebe sa s deckami darí 🙂 Juli, gratulujem, k prirastku do rodiny.
Baby, nam drzte zajtra vsetky palceky . Moja neter ide na tazku operaciu ☹

brulka
13. jan 2010

joj juli, tak to je ine 😔 , drzim palce aby bol malicky OK...a daj nam vediet ako dopadli vysetrenia!

juli, lucinka je sikulka 😉 aj synovec uz ovlada spadla hruska zelena este nie vsetky verse ale vie vela doplnit treba ho vzdy len nakopnut a on dopovie 😵 je asi tak stary ako lucinka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre