Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
29. jan 2010

nučiť=učiť
pímo=písmo 😝

tulenka
29. jan 2010

Mati, tak musíte mat doma asi ťažké boje s učením, že.
Dio, fíha. Inak, nie som Leni 😉 /ako jedna z mála tu -teda ak to bolo na mňa 🙂

dioliana1
29. jan 2010

ja som mala strach ked bolo trba čítať nahlas neskutočný, ale v dospelosti to prešlo však som občas čítala aj v kostole prosby alebo čítanie

dioliana1
29. jan 2010

tulenka= ja myslela že "tu Lenka"

dioliana1
29. jan 2010

tak si viete predstaviť ked mal isť ustne maturovať kto mu to čítal aby sa to dokázal vobec naučiť, najhoršie bolo po nemecky-ja neviem ani slovo nie to ešte čítať...

dioliana1
29. jan 2010

ktovie ako u Julky, či už "porodili" 😀

mata2
29. jan 2010

tulenka,neni to take hrozne s tym ucenim,jemu vsetko ostatne ide dobre,a pismenka sa ucime pomocou obrazkov,hravame abecedove pexeso,takze skôr takou hravou formou,ked vidim ze uz sa mrvi tak dame prestavku,nech sa zbytocne nestresuje,kolko razy pride aj sam,ze chce kruzkovat pismenko,tak v hocijakom tlacenom texte kruzkuje farebne vsetky A,a,E,e,...proste vsetky pismena co vie...alebo si napiseme na vykres nejake pismeno a z tesco letaku vystrihujeme vsetok tovar co zacina na to pismeno a lepime na papier....ide o to aby si toie pismena zapamätal a to sme tento polrok zvladli.. 😵

tulenka
29. jan 2010

Mati, tak to je fajn, ked viete ako na to 🙂 . To vam radili v tom centre, ci sama vymyslas hry? A písanie mu ide? Naši píšu skoro každý deň diktáty, to mu ide, keď nevníma dobre, čo mu učiteľka hovorí, či to má zatiaľ odpustené?

mata2
29. jan 2010

nieco poradila ucitelka a nieco v tej poradni...zaciatky boli tazke,ked som ani sama nevedela,co snim,ale teraz uz pomaly napredujeme..
pismena pisat vie,ale slabiky a slova nie,takze ani diktaty uz nebude pisavat..

ralanka
29. jan 2010

Ahojte no hurá máme všetko vybavené síce nemáme rodný list že to až po súde na predosvojiteľskú ale dali nám potvrdenie o narodení dieťaťa a stý sme chvála bohu vybavili všetko lebo jedna pani na soc. poisťovni chcela len rod. list ale ked ešte k tomu potvrdeniu o narodení videla právoplatné rozhodnutie súdu nemala námietky a už aj autíčko sme stihli prepísať na nové značky dnes sme mali šťastie a vybavili rýchlo všetko 😵 😵 😵 😵

najjulinka
autor
29. jan 2010

Ahojte. Malý je žrút... Zje misku kaše jak nič a NIČ mu nekydne bokom (nevypluje, nedžabe rukami).... 😨 😨 😨 Je vzrastom normalne k svojmu veku, taký trošku bucko... Farbou pleti, vlasov, očí je ako Domiika 😉 😀

dioliana1
29. jan 2010

žeby bracha Juli?

najjulinka
autor
29. jan 2010

no nieeeeee... to je uuuplne inak stavaný....

tulenka
29. jan 2010

Juli, takze laska na rvy pohlad?

laculik
29. jan 2010

ahojte vsetci vospolok! nejako nestiham... aspon vas docitavam teraz.
magi napis aj mne IP pls.
hodila som tri fotky, po dlhsom case 🙂

najjulinka
autor
29. jan 2010

Dávam foto na FB....
tulenka skor manžel ešte sme ani z domova nevyšli a už mlel o pestunstve 😀 😀 😀
laculik KIKO je velký - aj Karol poznamenal , že "ON JE UŽ VELKY" 😵 😀 😉

tulenka
29. jan 2010

Ale velmi je zlaty. A ten jazyk mu, tusim, stale pracuje 🙂

mixka
29. jan 2010

laculik, kiko je NADHERNY

mixka
29. jan 2010

😵 toto mi neodoslalo za prispevkom

laculik
29. jan 2010

ano, nezastavi sa mu ten jazyk, niekedy mam fakt DOST vecer z obidvoch deti. preco niekto ma tiche deticky a niekto tornada???? a jazyk ma vonku, lebo si lyze sopel 😀 😀 😀
juli posli mi do mailu foto, ja uz nie som na FB. daku! a gratulujem vaaaaaaaaam!!!!!! 🙂
my sme dnes tiez mali vysvedcko, mala same jednotky, ale popravde som ine ani necakala, kedze testy robi nad 90 %. Akurat to chovanie 😨 😨 😨 . Poznamky zacala nosit kvoli spravaniu (šaškariny robí), priclenila sa k chalanom 😒 . Je ich 13 v triede z coho 4 dievcata. Na otazku kto je poslusny? Malá odpovie, ze ved vsetky dievcata, teda okrem mna 😕 😕 😕 .... A o tom, ze v 6tich rokoch ma frajera z triedy a bozkavaju sa, radsej pomlcim. POMOOOOOOOC, ona je nekontrolovatelna strela!

laculik
29. jan 2010

mixka, daku 🙂 !

mixka
29. jan 2010

laculik, to si ma hned ukludnila, ked citam o tvojom tornade 😀

najjulinka
autor
29. jan 2010

laculik sa diviš, že sa bozkava, ked ste mi v tatrach aj Lucku jazykajdu naučili... ta si ešte aj dnes občas spomenie, že "Kiko jazykajdu" a keby si videla jak jej oči svietia, ked si spomenie....

Lucka je tiež ukecaná.... No po mame... a Kiko ten by mal tiež byť ukecaný... Však mne sa huba nezastavila, ked som ich kočikovala.... Oni ležali a mne huba išla a hustila som do nich čokolvek.... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

cairka
29. jan 2010

laculík, ozaj je kiko peknučký 😵 a malá je super 😀 😀 dúfam, že také nebudem mať doma 😝

yukki
29. jan 2010

Kiko je kus chlapa a obaja aj s Tornádom vyzerajú absolútne šťastníííííí! Ozaj, čo tá hrčka Tornádkova?
Maťa2 Ty si borec, Tvoje detičky majú mamu poklad 😉

najjulinka
autor
29. jan 2010

laculik poslala som 4foto na mail...... 😉

laculik
29. jan 2010

to som sa jej ako prve pytala, opatrne a nenapadne, ze heeeeeeeej bozkavate , a ako? a nastastie mi len taku cmuk pusu ukazala, nie jazykajdu, fu, mi odlahlo. A dnes ked mi triedna vysvecko davala, (ano mne, nie malej! 😠 ) malej ho nedala, lebo sa opat!!!! nespravala slusne, rozumej, sankovala sa na skolskom dvore na takej lyzici (boboch), na schodoch!!! 😕 napriek zakazu, tak mi jej triedna povedala, okrem toho ze chalani (plus naša mala samozrejme) nechcu mat slnieckovu triedu (tak ich triedna volá a cele to je o tom-maju integrovane tematicke vyucovanie v tom duchu), ale "star wars" triedu a nechcu nacvicovat na besiedku, lebo je to "decke", atd, atd, ze sa nie len bozkava so spoluziakom ale aj vála na zemi 😕 s nim . Akoze priznavam, vzdy mi boli sympaticki triedny rebelovia co nemali problem so znamkami z predmetov, len so spravanim, ale ked je to zrazu moja dcera...tak sa mi to az tak vtipne nevidi 😠 . Paradox je, ze mna poslucha, dokonca pediatricka mi hovori, ze má malá neuvertitelny respekt predo mnou. Vacsinou je to opacne, ze ucku posluchaju deti a rodicov nie....
No a maly tiez nie je svätý plus odkukava od starsej sestry, ktoru samozrejme bezhranicne miluje, čo sa len dá.

laculik
29. jan 2010

yukki, zmensila sa ovela na zaklade mastenia na noc s ichtiolovou mastou, cize je to nieco vyrazkovredoveho typu. Tak to najblizsie ukazem pediatricke, ale nezda sa mi to uz nejake velke na vyrezavanie, radsej budem sledovat a uvidime...
juli, zlatusik je maly, podobny ako zajko magin 🙂. A povahovo?

najjulinka
autor
29. jan 2010

neviem ako povahovo.. ťažko tak za tu chvilu , že aký je.... a to som poobede ešte vzala velkačky do Tesca a išli sme drobcom nakupiť spacie vaky a samozrejme hned ja bodynka, pyžamka, babam šatičky.... 😅 ... 😀 😀 😀 takže ja som s krpcom bola máálinko... nakrmila som ho a išla a ked som sa vratila, tak zas nakrmila a dala do hajana a tak.... no papa pekne.. tolko viem.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre