Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
8. feb 2010

idem sa poludstit a spat
dobru noc
L.

najjulinka
autor
8. feb 2010

akože moja mama nie je odkazana na pracu, proste to len chcela robiť (je dochodkyna už)... Ale zas odtial po tial... Proste pre tie konkretne 2 deti čo jej nukali moja mama nebola riešenie. A to čo jej ponukli povodne a suhlasila, tak jej odmietli dať... takže už si bude uživať vnučata a profivnučata... nemá nutnu potrebu mať bábo aj domka (aj ked este chcela)...

tatiannna
8. feb 2010

mne sa zdá, že profi rodičov nie je stále viac, ale stále menej...

marketka1
8. feb 2010

tak Martin nachystaný, pobalený,a ráno môžme vyraziť smer nosná mandľa von. Dúfam že sa od strachu nepociká ale dostane plienku do istoty on a asi aj macko čo sním ide.
podvečer sme ho trošku pripravovali na zajtrajší deň formou hry čo mu budú robiť dúfam že to bude ľahšie ako na gastro sonde a že nedopadneme ako tie dievčatá zo správ čo dávali min.týždeň v telke.
dobrú noc.

najjulinka
autor
8. feb 2010

Dobru noc. Marketka Vam držím palce.

najjulinka
autor
9. feb 2010

Tak dobré ránko.

ralanka
9. feb 2010

dobré ránko všetkým 😉

magimary
9. feb 2010

pekný deň 🙂!
ešte raz ďakujem všetkým, opätovne blahoželám mojej "spolutehuľke" brulke 😅 😉 😵, Martinkovi nech to má čím skôr za sebou a bez veľkej traumy, ralanke blahoželám k nádhernému synčekovi, leni, neboj spánok sa upraví... 🙂

ja teraz každú chvíľočku čakám návštevu z DD (príde "pozrieť" soc. a psych.)...

a mimochodom?
tak sme sa zase trošku činili 😉 (odtiaľto ďalej):

http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/magimary/al...

magimary
9. feb 2010

"o" chvíľočku... 😉

ralanka
9. feb 2010

magy dakujem a držíme palčeky nech je všetko O.K. 🙂 😉 😵
super ste pokročili pekné to budete mať a perfiš postielka 😉 🙂

cairka
9. feb 2010

ahojte.
markétka, martinko, držte sa. to mu nerobia v narkóze? chudák 🤐 dúfam, že už máte za tým

brulka
9. feb 2010

magi dakujeeeem 😵 😵 😵 snad nam to tehulkovanie obom uz nic a nikto neprekazi !!!

a vy ste kedy stihli toto vsetko v podkrovi porobit ??? no ja nechapem ??? vy ste daki supermani ci co 😀 😀 😀 ???

cairka
9. feb 2010

magi, máte to krásne, tie formuly sú kúpené?

brulka
9. feb 2010

marketka drzim palce ??? chudak martinko 😔 😔 😔 dufam ze to dobre zvladne. kolega mi tu akurat vravi ze on si pamata iba velku cokoladu co dostal ako bolestne ked mu to ako 6-rocnemu robili. vraj to je velmi rychly smyk. tak dufam ze aj u martinka to tak pojde !!!!

brulka
9. feb 2010

ech drzim palce !!! tam malo byt 😅

tatiannna
9. feb 2010

CIARKA tá vaša malá je nenormálne pekná..akurát tu na ňu vyvaľujem oká 🙂 božinko, či mne sa to niekedy podarí...

brulka
9. feb 2010

tatianna to i si az teraz vsimla ??? veve vyzera ako latinskoamericka miss krasy 😵 😵 😵

tatiannna
9. feb 2010

juj no ale až teraz som ju prvýkrát videla veď 🙂

tatiannna
9. feb 2010

a ešte sa vás chcem niečo spýtať, čo sa týka toho môjho prípadu...napadla ma taká alternatíva, že to celé vôbec nemusí súvisieť s mojimi blogmi, ale s úplne inou vecou...

okolo týchto detí je totiž veľký záujem o sanáciu rodinu, čo je pdľa mňa tiež dôvod, prečo ešte stále ani po takmer 3 rokoch v DD nemajú nariadenú ústavnú výchovu...začiatkom roka tu dokonca bola sociálka z DD a oznámili deťom, že bude súd a pôjdu domov...súd ale bol nevieme prečo odročený... je možné, že tu išlo o to, aby deti boli stiahnuté z profi do DD preto, aby na súde nemuseli povedať, že deti sú v dobrej profi rodine, kde sú spokojné (čo by možno zavážila v neprospech matky), ale takto môžu povedať,že sú v DD a ešte aj z profi rodiny ich vrátili, takže v ich záujme je vrátenie do bio rodiny...

Lenže toto mi riaditeľka samozrejme nemôže takto narovinu povedať, tak mi proste zrušila zmluvu ešte kým bol čas a je vybavené...možno sa vám zdá, že moc kombinujem,ale mne to dáva zmysel... tie panie dostávajú za sanáciu rodinu odmeny, alebo sa mýlim?

maznacik007
9. feb 2010

tak dobre ranko kocky...

marketka..martinkovi drzim palce nech je to sup sup a velmi to neboli

brulka, magy uzivajte si tehotenstvo... inak krasny datum brulka... magy pekne to vyzera ... fakt kus prace ste uz urobili co si pametam prve fotky...

ano veve je krasavica... aj nazivo... 😉 a samozrejme aj ostatne deticky... 😉

lenkove
9. feb 2010

Tatiana,
s tou sanaciou, ak je to tak, tak.. 😔 😔 myslim,ze jedno s druhym, ludia su ozaj nevyspytalene hnusni 🙄

lenkove
9. feb 2010

Marketka, drzte sa...

ja som si objednala babyvak 🙂

maznacik007
9. feb 2010

tatiannna ja osobne si myslim ze to suviselo s blogmi /ja viem z vlastnej skusenosti ze niektore soc. prac. citaju aj konika tuto temu / a tvoj blog bol na sme co je dost nastevovany portal mala si tam zverejnene meno 😖

co sa tyka sanacie rodiny ano isto sa snazia o aj o to ale z pohladu sudu je to jedno ci su v domove alebo v profirodine... lebo stale je to len forma ustavnej starostlivosti... /teda to ci ide dieta spat do biorodiny alebo do nahradky neovplyvnuje profirodina/

moj osobny nazor je ze v tom jednom blogu si dost jasne vytkla cosi uradu /neviem si to uz precitat a nepametam si to len usudzujem z tej diskusie co je zverejnena/ a preto odporucili riaditelke aby s tebou rozviazala prac. pomer pokial si v skusobnej dobe.. lebo tam sa ani nemusi udat dovod...

ale to je fakt len moj nazor...

tatiannna
9. feb 2010

nemajú čo robiť, tak čítajú blogy a diskusné fóra? 😉
hej, no tak či tak som neželaná, to je mi jasné, lebo ja som sa k viacerým veciam aj osobne vyjadrovala, ktoré sa mi zdali choré...asi to bude jedno s druhým a všetko proti mne, tak radšej to už ani nejdem pitvať, aj tak sa človek pravdy nedopátra...

psychicky sa pripravujem na vrátenie detí... ☹

angel78
9. feb 2010

ahojte dievcata, chcela by som sa opytat,ci niektora nemate skusenost co by mi pomohla. Mame adoptovaneho chlapceka, prave bude mat 20 mesiacov. u nas je uz 10 mesiacov. Od zaciatku je to neueritelny papkos. ale nie tak normalne ale tak az chorobne. dokaze robit hrozne cirkusy ked nedostane papat, ale pritom ma pravidelne stravu a dostatocnu, ved uz vazi 14 kg a kazdy mu odhaduje, ze ma 2,5 roka🙂 problem je, ze lekarka ma upozornuje a ja si to tiez uvedomujem, ze musim davat pozor u neho na nadvahu. on vsak ked dopapa tak hned nato spravi cirkus, ze este chce a takto by papal stale. Podla mna je to psychologicke. Jeho matka v tehotenstve nejedla poriadne a stravil u nej aj par mesiacov akedze nemali peniaze na nic, tak si viete predstavit, co mu asi davala papat ak vobec nieco.. nepoznate nahodou nejaku psychologycku, ktora by nam v tomto mohla pomoct? alebo co robit? dufala som, ze cas a pravidelna a dostatocna strava to upravi, ale po 10mesiacoch nic. je to ozaj frustrujuce, ked mate pocit, ze dietatko nakrmite a nie je mu dost, ale on je schopny sa tak natlacit az sa povraca... prosiim poradte ☹

yukki
9. feb 2010

Presne to isté bolo u nás. porcie ako pre dospelého, padalo to ako do studne. Trvalo to niečo vyše roka...skôr rok a pol myslím. Skús mu ponúkať ovocie, poprípade tie polystyrénové chleby, sucháre....niečo menej atraktívne....Bože jak ja som sa tešila že mi Kika začala v lete...vyberať v jedle! že už sa nesnažila zjesť všetko čo nezjedlo ju! Prešlo to. Verím, že u Vás má dosť pozornosti, zábavy, dotykov, lásky...tak len čas už to chce, držte sa!

angel78
9. feb 2010

ozaj??? no tak ani nevies kolko nadeje si mi dodala.. ja mu davam vela ovocia a polystyrenove chlebiky, pripadne nejake tycinky... ale to je pri mne bud za 3 sekundy, alebo sa odomna ani nepohne, aby som nahodou neodisla od zdroja 🙂 a je Kika tiez taka pri sebe? alebo aspon bola? ja pevne verim, ze ho to prejde..

magimary
9. feb 2010

vitaj, angelík!!! 🙂
po dlhej dobe si sa zjavila, teším sa, aj keď samozrejme nie tvojim starostiam a smútku... 😔
ja ťa chcem len trošku povzbudiť, aby si ešte nevešala hlavu...
robíš všetko najlepšie,ako sa len dá a neboj už čoskoro to prinesie výsledky... 😉

pozri medzi psychológmi platí nepísaná úmera, že koľko strávi dieťatko v domove (či v ústavke všeobecne, rozumej mimo rodiny na trvalo),toľko sa potom z toho spamätáva... tvoj malý bol 10 mesiacov mimo vás... a teraz to bude 10 mesiacov, čo je s vami... ešte chvíľočku a pomaly sa začne aj jeho "žrútkovanie" prevaľovať v "jemnejšie stravovanie"...

a napokon, vieš, malý takto môže reagovať ešte aj na malú, je to jeho spôsob kompenzácie jeho "starostí a ťažkostí"... čiže, naozaj to chce všetko len čas, trpezlivosť a iné podnety (a všetko ostatné ako píše yukki)...

úprimne Ti poviem, že psychológa pre "naše" detičky (rozumej domováčikov s ich špecifickými "nánosmi") nájdeš len ťažko... 😒 , takže torzo opäť ostane len na vás...

ale, ja ososbne si myslím, že už to nebude dlho trvať a pomaly sa to poddá... 🙂

inak, už odišli...(návšteva z dd)...teraz pred chvíľou...

najjulinka
autor
9. feb 2010

yukki tak naša mirka vyberala od začiatku.. nezjedla čistu vodu z polievky... v každej lyžici musel byť nejaký tuhý kúsok.. .Polystyrenový chleba len ochutnala a odmietla.. .ale vždy ked bolo ponuknute čosi čo nechcela, tak nezjedla a vrieskala, že chce ham...... je to lepšie.. vreskoty menej, ale plače často ked vidi jedlo a nemá hned ešte....
ale ovocie papala, aj zeleninu.. takže aspon to sa dalo... ale polystreny ee....

cairka
9. feb 2010

tatianna, aj ostatní, dakujeme 😵

magi, prosím ťa, tie formuly sú kúpené ako sada s posteľou? alebo sa to dá aj len po častiach, ak som dobre videla ste mali aj na stene. mali aj nejaké iné "vzory" ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre