Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
11. feb 2010

mati, hej, našťastie a som za to veľmi vďačná (aj keď to asi málo prejavujem 😔 ), že mi rodičia pomáhajú... sú úžasní... (aj manželovi nám pomôžu, keď sme tam, ale to je tak na diaľku, keďže nie sú tu)...ani si celkom neviem predstaviť robiť toto "všetko" bez nich... 😕 😔
naozaj, som úprimne rada, že ich mám...
no, aj ja som rada s deťmi, ale nie všade môžu ísť so mnou 😉 (napr., keď som bola v nemocke, al. teraz, keď idem autobusom do BA na testy)... 😉

leni, vieš možno to nie je až tak o návštevách ako takých, ale skôr o množstve nových podnetov, ktoré nevie ešte tak dobre spracovať... ale to neznamená, že je to trvalý stav (!) 😉 , ono to vrcholí tak okolo tých 9 mesiacoch a bude to postupne poľavovať (takéto "vyčerpané" reakcie)... 🙂

lenkove
11. feb 2010

ach jo, Mary, ved deticky su rozne, mm neznasal odchody z domu velmi, este viac ako byt sam doma 😀 takze v nedelu ostaval doma sam a pri kuchynskom okne cakal kym sa rodinka vrati z kostola.. a to tak do 6 rokov.. 😉

ja sa len bojim, ci robim dobre 😔 😔 velmi ma to boli.. 😕 😅 dobre docestujte a Tomasko uz bude skolak, parada 😵 😵 a v akej skole? uz mate vybratu?

magimary
11. feb 2010

hej, už sme boli min. piatok na zápise, s obomi chlapcami ( 😨 😅 ), ideme na CZŠ v Rači.

neboj, leni, určite robíš dobre všetko, ak počúvaš svoje srdce... 🙂, nedbaj na reči iných (ani moje! 😀), ale počúvaj, čo ti našepkáva srdce a potreby Malinkej 😵...
a podľa toho sa riaď...

ale 14.február už nieje ďaleko 😅 , takže mužíka/tatika máte už cez víkend doma!!! malá si aspoň vychutná muža/otca len pre seba a bude len jej...
inak, vcelku nechápem, prečo do 6 rokov býval TM doma sám, keď rodinka chodila do kostola 😕 😅 ?!?

lenkove
11. feb 2010

mm odmietal odist z domu predsa 😀 vtedy sa ani do skolky povinne nemuselo 😉 a rodicia to nechali tak, mal celkom benevolentnu vychovu 🙂 a 14 je nedela a on pride az po 14 ☹

ja neviem,uz som z toho "nasepkavania" trosku mimo 😅 no jednoznacne, tu navstevu sme nemuseli dat.. teraz sme smutne velmi obe.. 😔

magimary
11. feb 2010

neboj, leni, 🙂
nemysli už na to, čo bolo (na včerajšiu návštevu), to už nezmeníš...
v danom okamihu sa ti to zdalo najlepšie riešenie, tak si ho spravila, teraz už vieš, že nabudúce si to zariadiš inak... 😉
a nebuď smutná, lebo malá je potom smutná dvojnásobne (aj z Teba)... keď sa zobudí, dvojnásobne jej venuj pozornosť a lásku, nežne ju masíruj a ona skôr "opustí" včerajšie zážitky...
neboj sa, hlavne!
NIč si nepokazila, urobila si všetko najlepšie ako si mohla..
a maličká by možno mala zlý deň aj bez návštevy... 😉 , skrátka má svoj deň

cairka
11. feb 2010

ahojte.
leni, veve bola taká istá a trvalo dosť dlho, kým prestala v noci spracovávať...ale nám veľmi pomohlo, ked som si ju začla brať k sebe do postele, ešte asi 2-3 dni bola hore vo svojom čase, od 2-4 ráno, ale už tak neplakala a po pár dňoch sa vždy o 2 zobudila, ale behom 10 minút aj zaspala...ale viem, že nie pre každého je prijateľné, aby dieťa spalo s nimi v posteli 😒 ja som ešte pred príchodom veve bola presvedčená o tom, že dieťa má spať vo svojej postieľke, behom mesiaca mi to veve vysvetlila 😝 😀 ono totiž fakt po takých 2 týždňoch bez spania už nebudeš vedieť ani ako sa voláš, nie to, či si dala dieťaťu obed a už vôbec, či malo varené, abo fľašu...

marketka1
11. feb 2010

žiadosti popísané už len počkať na mm kým ich donesie z práce(nemáme doma tlačiareň) podpísať a šup ich odniesť.
magi chystáme sa na dievčatko tak cca o 1,5 roka nech Kubko s Maťkom trošku podrastie a až tak ono to je dosť problém ak je Kubušo stále chorý dúfam že z toho vyrastie a nebude to tak často. V noci sa zase nedalo spať kvôli Maťovi začalo ho bolieť ucho ja neviem čo to za ušného bacila máme budúci týž.budem múdrejšia aký to kok nám nedá žiť.

leni magi má pravdu aby si nepočúvala druhých najlepšie to viete vy dve ja s Kubom mám tiež problém s ranným vstávaním aj keď teraz sa to pomaličky upravuje klop klop. a Ivanka prechádza veľkou zmenou tak má právo byť taká. ona sa určite polepší len musíte byť trpezlivé a ako Tvoji svokrovci?

marketka1
11. feb 2010

no cairka teraz si mi pripomenula ako sme my s mm v pondelok rozmýšľali kto dal Kubuša medzi nás do postele pretože ak je človek fakt nevyspatý tak ozaj nevie čo a kedy robí.
a vtedy fakt spravíš hoci čo len nech je ticho a spí sa.

lenkove
11. feb 2010

baby, dakujem vam 🙂
svokrovci celkom ok, teda svokra je zalubena 😉 sa mi zda.. a maju radi mm a hadam aj mna, tak budu musiet mat aj nase dietatko 😉

a ja fungujem ok, moje drahe od siedmej vecer spi.. tak si porobim a o deviatej som v posteli 😉 a cez den si aspon raz schrupneme s nou, ale to je pravda, ze zatial tu je mama, tak stiham aj konika 😀 😀

maznacik007
11. feb 2010

cairka.. nas zasa zaspava najlepsie sam... dam do postielky a necham ho v izbe a svietit malu lampicku.... zaspi krasne... pred spanim si este hrkuta....

ked sme ale niekde a spime v jednej izbe ze nemoze zaspavat sam tak je to des.... nevie proste zaspat ak v tej izbe niekto je...

pritom pri Ninke musim este aj teraz byt ked zaspava 😅

lenka super ze svokra je zalubena...

ja tu mam totalny bordel.. vela som prala... balim ideme na vikend hore... v piatok doobeda budeme v tej ziline ja som leniva ako vos.. v poslednej dobe... 😅

inak to ti zavidim ze si s nou pospis cez den... aj ja by som si ale ja proste cez den nezaspim....

a neboj.. bude dobre... proste si len zvykate... a to je proces... ja aj pri Ninke niekedy rozmyslam odkial to to dieta ma.... ? / dosla z druziny ze ju spoluziak poziadal o ruku a ze ked budu mat svadbu a uz si aj delili ktora rodina co kupi na hostinu 😲 /

marketka1
11. feb 2010

maznacik tak to aby si už začala šetriť 😀 😀 😀

brulka
11. feb 2010

ahojte vsetky!

leni drzim palceky aby sa to svetko co najrychlejsie zrovnalo 😉

maznacik odkial to tie deti beru ??? moja 9 rocna neter ma uz pubertu 😅 . to ja som v jej veku este po stromoch skakala a santila na bicykli. a teraz ??? ze kto za kym zabera a tak 😲 . este vas cakaju narocne casy s takou krasavicou 😀 😀 😀

maznacik007
11. feb 2010

jeej brulka uz ti svietia tt 😵 😵 😵

markie....ano uz musim setrit pomaly... aj muzovi hovorim... aj ked ten skor setri na brokovnicu... 😀 😀

marketka1
11. feb 2010

maznacik to máš pravdu najprv na brokovnicu, ale ako to tu čítam že dnešné deťúrence skoro dospievajú tak to ste už mali začať skôr s tou brokovnicou aby ste to stihli. Máte doma krásnu slečnu. 😉

brulka
11. feb 2010

maznacik no ved som ta posluchla 😉 dnes mozno pridam aj tie nase mini fotecky fazulkovske 🙂

marketka moj otec brokovnicu mal 🙂 zamknutu v skrini. ved sme tri baby 😀 😀 😀 ale on sa vzdy tvaril velmi dolezito a ked prisiel napadnik tak ma najprv musel vypytat u otca ze ci mozem a to bola spoved - uplna tortura, kde ideme a kedy sa vratime a kto tam este bude. a ze ked nepridem v poriadku tak potom s nim zatoci. a cely cas sa mracil 😀 😀 😀 takze takto odhanal potencionalnych zenichov 😀

maznacik007
11. feb 2010

brulka hej pridaj fotky.. nech sa potesime s tebou...

to o tvojom otcovi dam muzovi precitat on sa potesi....aj on tak planuje

markie... dakujem.. za pochvalu...

jaaj kocky danko nechcel na obed jest polievku... /ked sa vyspi davam mu druhe a taku dobru som robila co lubi.. / pritom rano jedol plny tanier kase a aj chlebik vo vajci... /to nenormalne lubi/ a na desiatu pomaranc... no co uz ked sa vyspi tak si hadam da..

tatiannna
11. feb 2010

BRULKA no vidíš, ale nakoniec prišiel jeden, na ktorého to neplatilo...aspoň si mohla rýchlo odhaliť, kto to s tebou myslel vážne 🙂

brulka
11. feb 2010

tatiannna tak tak zatkovia to prezili a zapadli do rodiny 😉 . teraz je to uplna pohoda 😵 .

yukki
11. feb 2010

Baby sme doma z mesta od logopedičky. Kika dnes mala svoj deň. Celý čas v autobuse cestou tam i späť kopala do niečoho, krútila-kývala hlavou ...a detto u logopedičky. Tam absolútne nespolupracovala, teda nesústredila sa....a zaklincovala to odpoveďou na otázku logopedičky "čo žerie psík? "Hovienkaaaaaaa...."
No áno, u nás psy papajú, a keď sa vyjadrím že žerú tak to je v súvislosti s horeuvedeným....keď na prechádzke strčia nos do nejakého mačacieho...alebo iného....exkrementu.... 😖

marketka1
11. feb 2010

brulka aj ja mám 2 sestry jednu staršiu jednu mladšiu aj môj otec bol v pohotovosti, ale staršiu neubránil a narodil sa jej v 19 synátor. Ja som bola potom strážená supom a vyzeralo to podobne ako u vás dodnes sa na tom s mm smejeme že ma musel doviesť až k dverám bytu atď. a mladšia si len zlízla smotanu lebo bola najmladšia a mohla si hocičo dovoliť isť kam chcela bez problémov jej sa to stále prepieklo.
a mám aj brata najstaršieho a to teda bola riadna kapitola a on je aj dodnes.

marketka1
11. feb 2010

yukki tak to ste sa pekne predviedli 😀 keby som nevidela tvoje zverstvo tak by som sa nad tým zamyslela že chúďatá hladujú, ale kikuša je šikovná vie rozoznať kedy papkáte a žeriete to je tiež náhodou úspech.

mata2
11. feb 2010

yukki,preco ste boli na logopedii?nasa logopedicka berie deti od 5r,vo vynimocnych pripadoch od 4r... 😕
a co sa tyka spoluprace,jakub nespolupracuje doteraz.. 🙄

yukki
11. feb 2010

Kiku tam vypísal neurológ lebo skoro v troch rokoch ešte nerozprávala. Ale kým my sme sa tam dostali tak už dačo rozprávala. Ale ona s Kikou vôbec necvičí rozprávanie, celé sedenia sa s ňou hrá...také logické hry, na jemnú motoriku a tak...lebo že to má súvis s rečovými schopnosťami a kika má tú motoriku a koordináciu absolútne na prd. Teda ju skoro nemá. 😝 Mne sa to veľmi páči, ako s ňou tá doktorka robí...myslím, že je veľmi dobrá a kika tam rada chodí. Síce nespolupracuje, ale ani enchce odísť stamtade a tá pani doktorka je veľmi...hm...taká...no vie to s ňou.

brulka
11. feb 2010

marketka aj ja som prostredna 😉 . aj u nas tak bolo - najstarsia to mala najtazsie, pri mne uz boli trosku maksi a najmladsia to mala uplne v pohode. lenze ona bola taka najkludnejsia z nas 😉 . ja som bola zase rebel, so mnou si najviac uzili 😀 . po mne uz zniesli daleko viac a boli obaja s maminou tolerantnejsi 🙂 😵 😉

yukki no ja neviem, mne sa zda ze kika ma koordinaciu uplne perfektnu. vie skakat z parapetu aj kotrmelce robit 😵 🙂 😀 to ti mozem povedat ze nevie hocktore dieta v jej veku. niektore su dobri poserkovia a ini chudaci motaci by take nezvladli aj keby chceli. ine je jemna motorika to neviem posudit. ale to ostatne v tom je daleko popredu. viem to posudit lebo som rok robila v nemecku v skolke a mala som 6 deticiek 2-3 rocne. jeden taky sikuliak ako kika tam bol. on skakal z poschodovej postele rovno do kresla. a salta vedel tiez. proste mas doma pohybovo nadane dieta. to by chcelo ju prihlasit neskor na gymnastiku alebo dajaky sport co by ju bavil aby si vybila energiu prebytocnu 🙂. moj synovec ma 5 rokov a nikto mu nerozumieme. akurat ho nevzali na zapise do skoly. pritom je velmi inteligentny. ale len na to co ho bavi. ked sa ho psycha pytala na obrazok lokomotivy nech mu vysvetli rozdiel medzi tymi malymi a tymi velkymi kolesami (chcela pocut ze male su zelene a velke modre) tak spustil ze je to parna lokomotiva a tie velke su napojene ojnicou a pohanaju cely stroj 😀 😀 😀 no vidis a ucitelky ze je nezrely. on by im vyvetlil o strojoch vsetko len by mu asi nikto poriadne nerozumel 😀 🙂 😉

yukki
11. feb 2010

No, ona práve myslela tú jemnú koordináciu, keď v zásade Kikina pravá ruky ničí to čo sa práve pokúša zapasovať ľavá ruka, pričom ešte tá ľavá ruka ničí to čo sa už podarilo vytvoriť skôr.... 😅
Kike dnes ukázala obrázok zložený z takých farebných pásov-dva modríé zvislé a medzitým 4, žlté a červené vodorovne. Malo to predstavovať POSTEĽ. Sa pýat Kiky" čo vidíš na obrázku?" "Také....pásiky" "No, ale čo to je?" "Také....červené pásiky." "Ale čo je z nich postavené?" "GARÁŽ!"

brulka
11. feb 2010

yukki a ty co by si bola povedala na take abstraktne volaco ??? ja by som tiez povedala ze pasiky vidim. ved to moze byt hocico predsa 🙂 aj garaz preco nie 😀
ale je fajn ze ma tu logopedicku kika rada. to je dolezite aby prisli uspechy 😉
moj synovec vyhlasil ze k tej bosorke uz nepojde. taka starsia pani v bielom plasti to bola, no nepacila sa mu. potom videl na chodbe inu mladu normalne oblecenu a ze k tej by teda siel 😀

marketka1
11. feb 2010

Billa akcia sunar to ja len keby dakto potreboval 😉 http://www.billa.sk/ponuka/letaky/aktualny-hlav...

mata2
11. feb 2010

a v lidli je akcia na plienky a vlhke obrusky,teda vlastne na vsetko detske...keby dakto potreboval 😉

suezana
11. feb 2010

Ahojte 🙂
Lenkove ďakujem za mailík, až teraz som si mohla pozrieť, maličká je zlatá 😵
Moja segra má 1a polročného syna a so spaním, vlastne takýmto skorým vstávaním má problém dodnes a už hádam vyskúšala všetko možné, až teraz sa to upravuje.Tiež jej vstával okolo 4-5. Hrôza 😀 😀 😀

Aj my sme začali chodiť logopedičke s malou, máme za sebou 1sedenie. Bolo fajn, dr. sa pýtala V. všetko možné, taká zoznamovacia hodina, na otázku kedy je smutná, odpovedala, že keď ma mamička vybije( 😲 ) Ja som nemohla zasahovať( 😲 ) nakoniec jej povedala, že ju bijem, keď niečo sklené rozbije. A čo sklené doma rozbíjaš? No este som nič nelozbila.... 😅 😅 😅

magimary
11. feb 2010

tak my sme doma z testov...
no, bola to fuška, nechápem, ako mohol niekto vymyslieť test školskej zrelosti pre 5 ročné dieťa, ktorý trvá HODINU!!!! ( 😲 😝 🙄 ), resp. ešte kúsok viac ako hodinu!!!
som bola hotová-ja len z toho čakania a to som ani nič nerobila (len som sa nudila na chodbe), čo potom taký malý špunt?!? nechápem, tobika, ked minilý rok testovali tu, spravil nejakých 5 úloh na papieri a išli sme domov a tuto? vyše hodinu sedel nad pracovným zošitom (asi 8 hárkov A4!) a písal a vyberal obrázky a triedil... veď tobolo snáď horšie ako IQ test pre dospelých...
no, tak či tak, malý (veľkáč) Tomi to zvládol, podľa skóre je školsky zrelý, ale podľa kresby je ešte detský... 😖 😅 🙄
no, ale aj ta psycha to okomentovala, že už bol asi unavený (po hodine! ešte aj kresliť! a tak ako ľudskú postavu nakreslil takú "metlu", takže kresba neukazovala zrelosť, ale detskosť 😝 , pritom kreslí parádne, no ľudské postavy nmoc nemusí, ale také kombajny, vlaky, rôzne ťažké stroje ako nakreslí-to by som ani ja nenakreslila)...
a na margo únavy...chudáčisko, vyšiel odtiaľ z dverí a nebol schopný súvislej vety (čo jeho treba v rečiach hatiť), takže únava maximálna... 😝 a ešte tak nevinne naznačila, že či ho predsa škola nebude len unavovať... 😨 , veď ale nikde nepracujú 65min. v kuse!!!
tak som bola taká dosť rozčarovaná (a zničená 😝 ), keď ešte to zaklincovala aj tým, že aj tak musíme ísť do poradne tu u nás, aby mu tam dali razítko, lebo to ona ako školská psychologička nemôže dať... 😠 😠 🙄 , neviem, na čo ho potom vôbec testovala!!!MOhla som si ho dať pekne otestovať (šetrnejším testom) tu a mala by som aj štempeľ, ktorý tak treba (podľa zákona)... 😝
skrátka, dnešná "mission" = lopota ako v bani... 😖 😖
a ocino, to s malým doma zvládol (malý spal 😀 )...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre