Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tatiannna
26. feb 2010

Ahoj, podľa mňa si tu dobre 🙂 pokiaľ viem, tak musí mať žiadateľ vlastné bývanie, či už vo vlastníctve alebo v podnájme... my sme mali na príprave jednu kočku, ktorá tiež takto bola a viem, že jej rodičia kúpili byt, aby si mohla zobrať dei ... Vekom to pokiaľ viem nie je ohraničené, jasná vec, že človek musí byť dospelý 🙂 Príprava trvá 60 hodín, dĺžka závisí na tom, kde si ju robíš...či na úrada, v Návrate alebo na Úsmeve

dioliana1
26. feb 2010

tana ja bola skor 😝

tatiannna
26. feb 2010

vidím, vidím a ešte aj protichodné info sme jej dali, tak neviem, či sme pomohli 😀

tulenka
26. feb 2010

Čafte. Čo tu nového? Lenkove, ako s malou?
Yukki, mali ste malinkú na návšteve? Aj tento víkend bude?
Mixka, idete na dovolenku? Aj my v nedeľu.Teším, teším,že konečne vypadnem z tohto blázninca. 🙂 🙂
A ostaní čo máte, čo mi ušlo?

dioliana1
26. feb 2010

aspon u nas neondali sa že dom patri detom a ani ich neštvalo že sa 6ti v jednej izbe

dioliana1
26. feb 2010

sa=sme 😀

dioliana1
26. feb 2010

ale už sme len 4ia v jednej! 😀 😀 😀

dioliana1
26. feb 2010

kedy je ta vikendovka v Kysaku, myslím od kedy do kedy a kde? žeby som zaskočila aspon na pol dňa
a kto tam bude s kona?

nikuska2611
26. feb 2010

dioliana1 dakujem... uz sa to tu urcite riesilo ale je tu straaaasne vela prispevkov tak najst to je umenie:DD mno s tym bytom by ma celkom zaujmalo ako to je inak zvysok splnam:DD

nikuska2611
26. feb 2010

a este jedna otazocka neviete ako je to teraz so stavom profi v trencianskom kraji??

tatiannna
26. feb 2010

Diolana ja som chcela ísť do kysaku, no ale šak bez detí sa kde povalím? 😉 ibaže by som im to cvakla zo svojho a to nepadá do úvahy, keďže nie je z čoho ... Je to od 2. do 5. 4, cez Veľkú noc

najjulinka
autor
26. feb 2010

byt vlastný nie je podmienkou....

a dioliana nie každá babka dedko su taký, že kazia výchovu 😉 Moja mama začínala u svojich rodičov s prvorodenou - rodičia v práci, ona sama celý den bola v byte tak či tak...... ja som ako profi začínala tiež u našich.... a tak isto... celý den sama... a rodičia skor pomohli večer.. napr kým som robila flašu, tka mi Lucku podržali na rukách a tak... žiadne velke zneuživanie rodičov a ani oni vo velkom nezasahovali... do ničoho nekecali...... akurát bráška mi raz Lucku zobudil 😀 😀 😀 Ale len raz...
samozrejme každemu je naj na svojom, ale povedala by som, že v pohode s rodičmi sa dá......... niektorí rodičia kecaju detom aj do výberu partnera životneho aj do všetkeho a niekotrí rodičia nechajú deti žiť 😉

tatiannna
26. feb 2010

😀 v trenčianskom kraji je to veselé moja... v mestečku by teraz mali mať asi jedno voľné, ale detí veľmi niet malých...

tatiannna
26. feb 2010

Ja viem, že to dievča, čo si so mnou robilo tréning to malo ako podmienku od DD, že musí mať samostatné bývanie...niektoré DD si to asi dávajú ako podmienku som z toho pochopila...mňa sa napríklad tiež pýtali, že ako a s kým bývam

nikuska2611
26. feb 2010

s todicmi nie je problem na vychovu mame rovnaky nazor museli sa prisposobit lebo mam 4 rocneho brata tak vychova je v pohode,,, tam sa zhodneme a vztah mame tiez ok... ale je pravda ze svoje je svoje,,, a este mozem si poslatr ziadosti aj mimo kraja kde byvam alebo je to nejak urcene??

tatiannna
26. feb 2010

môžeš aj mimo kraja, ale nie všetci mimo kraj berú...to tiež záleží len na konkrétnom DD

tatiannna
26. feb 2010

tak ti poviem, v TN v Lastovičke majú len súrodenecké skupiny po 3 deti, v Mestečku sú len staršie deti a tiež je to tam tak, že jedno sú len chlapci, dvojice nie sú a potom až 3 a viac... V Novom Meste neberú, v Piešťanoch neberú, ostatní sa neozvali...ja som si nedávno posielala žiadosti, tak mám čestvé info

juliap
26. feb 2010

nikuska, nas sa sice na kurze pytali, kde byvame, ale mali sme tam aj holky, resp. pary, co byvaju s rodicmi a nie je to ich byt, dom a nebol s tym problem, len chceli vediet, ci by malo dieta vlastne prostredie, detsku, alebo nejaky kutik ... vek nie je ohraniceny, samozrejme od 18 rokov a ukoncena SSkola, najviac info by ti poskytli na UPSVaR, socialny odbor, my sme mali kurz 2 mesiace, celkom v pohode ubehlo tych 60 hodin

tatiannna
26. feb 2010

jáj, ešte v Bojniciach tiež neberú a v Púchove prepúšťajú 🙂 dooosť zlé to tam je

tatiannna
26. feb 2010

no nič, idem ja pripravovať poobednú oslavu - variť, piecť, upratovať 😉

nikuska2611
26. feb 2010

neviete niekto kedy zacinaju priprvau v navrate ??

tatiannna
26. feb 2010

Nikuska vidí sa mi, že v máji vraveli

juliap
26. feb 2010

julinka, urcite nehadzem vsetkych chlapov do 1 vreca, /ja mam teraz napr perfekt mm, nepije, nefajci, neflaka sa, venuje sa detom maximalne/ preto som aj napisala, ze zverenie matke nie je automaticke, aj my mame v rodine, ze bolo dieta zverene otcovi, ale povedzme si pravdu, ze na sk sa drviva vacsina rozvodov kona koly alkoholu, hazardu a tyraniu zo strany otcov ... myslim si ze ak su v rodine zdrave vztahy a rozvod je z nejakej banalnej priciny a byvaly manzelia sa vedia dohodnut aj na striedavej starostlivosti, tak je to o.k. aj bez toho, aby to bolo niekde v zakone alebo ustave, ale schvalenie takehoto zakona by mohlo praveze mat zly dopad na tu skupinu deti, ktorych sa tyka to, co som napisala

mexx
26. feb 2010

My sme vlastne byvanie mat nemuseli, ziadny domov to od nas nevyzadoval, ked som sa na zaciatku informovala vo viacerych, niektori nam dokonca ponukali byvanie priamo v domove alebo v ich zariadeniach. My sme byvali v prenajatom, a ked som sa na to vyslovene pytala, ci nie je problem v tom, ze nemame vlastny, povedali, ze nevadi, vraj v zakone je uvedene, ze nemusime mat vlastny byt/dom, ale musime to mat nejako zabezpecene (aby sme sa neocitli zo dna na den na ulici). Tot vsjo. 🙂 Ale ako vzdy - je mozne, ze kazdy domov ma ine pravidla...

U nas dnes zas pre zmenu kosa a take zachmurene pocasie. Oproti vcerajsku bieda...

tatiannna
26. feb 2010

Aj u nás je otrasné počasie...ech, zrovna dnes, no neporazí ma?? 😠

najjulinka
autor
26. feb 2010

juliap akože ak je dakto alkoholik a pod. tak tam mu nepomože ani zriadenie striedavej výchovy.. .ale vacsinou ak sa dvaja rozvadzaju, tka su na seba riadne nabruseni a dohodnuť sa nevedia.......... lebo proste spolu oni dvaja neexist... aj ked so všetkými naookolo vychádzaju dobre... dokonca možu mať aj spoločných kamaratov, s ktorými obaja vychádzaju dobre, ale nemožu sa proste sami dvaja vidieť - toto je najčastejšie čerstvo po rozvode a kým si obaja nenajdu zas partnerov a sa neskludnia......... to je proste fakt.... malokedy sa vedia expartneri čerstvo po rozidení dohodnuť......... maaaalokedy..... proste je to tak.......
poznam pripad zo zahraničia sice... väčšie deti mali už... ked sa rozvadzali, tak akože ostali matke... otec platil výživné, mal ich na každý weekend, prázdniny, dokonca aj na Vianoce... kedže sa jednalo o velke deti, tak aj po škole prišli k otcovi (bývali v jednom meste).... ešte otcova partnerka obehala obchody čo im treba do školy v septembri.... a otec platil výživné a deti doma prenocovali akurát.......... zato matka pomaly šatník na topanky....... takže zhrnuté : otec matke platil ale na výchove sa podielal rovnako, s detmi trávil vela času.... detom by samozrejme doprial všetko, ale to všetko končilo dakde inde...... keby mali striedavu tak presne aspon to vyživne by bolo "odpustene" a hlavne kedže matka sama deti na každu volnu priležitosť (Vianoce, weekendy, prázdniny) nukala otcovi, tak zjavne jej šlo o niečo ine............ a na dovču s otcom im zbalila jedno nahradne tričko a ešte čosi, el proste tak, aby zas otec nakupil....
ani jeden z nich nie je alkoholik, ani tyran, žeby mlatil partnera a deti..... a predsa dakde dačo ok nebolo...........

najjulinka
autor
26. feb 2010

A inu s malým deckom poznám čo maleho kojila pomaly po školu, len aby ho nemusela davať ex na dlhšie......... akože dopadlo to v tomto pripade zaujimavo, lebo sa dali zas dokopy..... ale to kojenie to bol des......... to už sme sa viacerí po hlave klepali, že toto teda je až moc..........

najjulinka
autor
26. feb 2010

proste ex vedia byť na seba zlí....... aj ked nie su alkoholic, asocialii ani nič... obaja normalne funguju, ae medzi sebou des..................

ale druha vec je, že kao u nas vyzerá preverovanie pomerov v rodine.... to je o inom..............

najjulinka
autor
26. feb 2010

kao = ako

najjulinka
autor
26. feb 2010

inak lucka dnes bola na kontrole na krčnom.... a kedže včera začala sopliť (priehladne sople), tak ju krčná už obzrela a odchádzala Lucka s receptom na lieky do lekarne na ten sopel... 🙄 🙄 🙄

počasie u nás tiež o ničom......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre