Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
21. mar 2010

no ... skusim aj ja urobit to kura na pive... nech idem s modou.. no nie...

yukki to je vyborny postup...

ja som dnes jazdila na biku s malym... kym bola Ninka na zbore... potom sme sli na krizovu spolu ... a potom som obe deti viezla.. k nasim na druhy koniec mesta.. na tej prednej sedacke...
danko sedel v nej priputany a ninka obkrocmo na tej sedacke zozadu... do kosika co mam vzadu nechcela ist... asi to bol zaujimavy pohlad ale dorazili sme ok...

fotodokumentacia zajtra...

natia
21. mar 2010

Ako dopadla tá SASKA? Ja nič neviem... telefonát bol úspešný?? 🙂

natia
21. mar 2010

už mi netreba odpovedať, už som to našla, čo Saška vybavila 🙂 xixi, v podstate to, čo ja, akurát, že ak to mne v utorok vyjde, tak nebudem už profi...

lenkove
21. mar 2010

baby, mm mi volal, z domu do BA (vyse 200 km) za hodinu a pol .. a potom,ze mam spokojne spat 🙄

lenkove
21. mar 2010

a este jednu otazocku mam... dostali sme rozsudok, vsetko ale vybavujeme s predbezkom, mam ist aj na rozsudok orazit pravoplatnost? ci sa to rozumie samo - sebou potom ze je to pravoplatne po tych 15 dnoch?

maznacik007
21. mar 2010

leni chod si dat tu pravoplatnost orazit aj na rozsudok... je lepsie si dopredu zavolat ci uz je pravoplatny.. lebo to musia dat do systemu... vratia sa dorucenky a bla bla... riadny rozsudok vlastne rusi to predbezko... uz ste davali robit malej pas?

saska myslim bola spokojna s telefonatom.. takze uspesne...

magimary
21. mar 2010

odtiaľto ďalej 😵 😵 😵 (výsledok našej sobotnej "radosti"):

http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/magimary/al...

😝 😅 🙂

maznacik007
21. mar 2010

mary super.. aj ja chcem byt uz v tomto stadiu.....

ale to lesenie fakt vyzeralo tak adrenalinovo

najjulinka
autor
21. mar 2010

Dobrú noc. . . . . . . . .. .

yukki
22. mar 2010

Dobré ráno. Lešenie vyzerá ako z Pat a Mat...ale dom bude krááásny, Mary. 😉

najjulinka
autor
22. mar 2010

Dobré ráno ... .... ...

ralanka
22. mar 2010

dobré ránko
maznacik chcem sa opýtať aj my po predosvojiteľskom súde už môžme malému vybaviť pas? ešte stále ale nemrodný list iba potvrdenie o narodení nechceli nám ho na predbežko vydať možno teraz po predosvojiteľskom súde nám ho vydajú díky 😉

lenkove
22. mar 2010

Ralanka, vy uz mate po predosvojitelskom? Blahozelam!!! 🙂

maznacik007
22. mar 2010

ralanka uz vam ho musia vydat.. len treba mat maleho prihlaseneho na trvaly pobyt... /tam treba ist najprv.../ daju ti taky listocek... a s tym uz potom normalka na pasove.... aj s rozsudkom.. s vyznacenim pravoplatnosti.
a urobia mu pas....

inak aj ja blahozelam....

maznacik007
22. mar 2010

ja som tapa... na trvaly pobyt sa prihlasuje na mestskom urade.. treba list vlastnictva... k bytu domu.. staci z internetu stiahnuty... z katasterportalu...

a samozrejme rozsudok...

ralanka
22. mar 2010

prihlásený je už na trvalom pobyte tam stačilo predbežko ani list vlastníctva nebolo treba

ralanka
22. mar 2010

ozaj ale ževraj kým nebude osvojený tak nemôže cestovať ? ked nemá ešte rok? neviem presne len som kdesi začula 😒

ralanka
22. mar 2010

leni nemáme po predosvojiteľskom dnes ideme do ZA na súd ale podľa mna ked sa hned všetci vzdáme odvolania tak bude aj právoplatný aj predbežko nám tak vybavila pani z uradu že hned v ten deň dali právoplatnosť

cairka
22. mar 2010

dobré ránko.
ralanka, tak držím palce, aby to dnes bola rýchlovka. 🙂
ja teda neviem isto, ale podľa mňa mu spravia rodný list a aj pas až po hlavnom súde 😕 možno by mu spravili pas na súčasné meno, to neviem.

marketka1
22. mar 2010

Ahojte dobré ránko.

magi to kuriatko vyskúšaj je mňam 😉 A teda to sádrokartónovanie na niektorých fotečkách dosť nebezpečné a určite ste to stihli lebo najviac pomohol najmenší robotník 🙂 no už nemáte veľa aby ste boli v cieli, ale ten prach ti potom nezávidím 😝

lenkove
22. mar 2010

dakujem za tu poznamu o trvalom pobyte 🙂 inak ten TP sa aj niekde znaci? musi mat TP tam kde my? my mame este u rodicov 😨 a ju by sme mohli dat sem eventuel? 😨 😨

mm stastne dosiel a Ivanka uz spinka, je to coraz narocnejsie uspat ju, nemozem spievat tu istu piesen 🤐 potom sa rozculi 😀 a mne uz o chvilu skonci repertoar 😀

lenkove
22. mar 2010

Ralanka, pls. mozes napisat kolko trvalo od podanie navrhu po vytycenie pojednavania? lebo my budeme mat osvojitelsky asi na tom isto sude a strasia nas, ze je to tam straaasne pomaleeee 😅

ralanka
22. mar 2010

podavali sme to súčasne s predbežkom aj predosvojiteľskú a ptedbežko bolo cca 3 týždne ako sme začali malého pozerať a do 2 mesiacov predosvojiteľský trakže superrýchlo ja zas nechcem osvojiteľský v MT sa bojiímže tam sa to zastaví lebo aj teta nám povedala že po 1/2 roku od tohto súdu dá návrh aby to do tej lehoty 9 mes. vytýčili pojednávanie v čo dúfa a tu to ide šupom

lenkove
22. mar 2010

no to neznie zle 🙂 dakujem za odpoved..

Inak, neviete mi niekto posunut kontakt na nejaky penzion pri mori (chorvatsko, taliansko) kde by sa dalo dovolenkovat? 🤐 chceme ist partia s detmi, dakujem 😔

maznacik007
22. mar 2010

Za občana mladšieho ako 15 rokov podáva žiadosť o vydanie cestovného pasu zákonný zástupca, iná fyzická osoba než rodič, ktorej je dieťa zverené do osobnej starostlivosti, pestún, budúci osvojiteľ, ak nie je nad dieťaťom nariadená ústavná starostlivosť,

pri pestunstve sa nemozete vzdialit z miesta trvaleho pobytu na viac ako mesiac.. resp. mozete ale musite to nahlasit na UPSVaR

ale inak oki normalka pas.. a cestujete...
moze mat aj inde TP aj u rodicov.. len oni musia ist potom s vami na tu evidenciu obyvatelstva a tam to len podpisu ze suhlasia

maznacik007
22. mar 2010

http://www.agenziamc.com/index.aspx

pracuju tam cesky... kludne im mozes pisat po slovensky... my cez nich chodime uz par rokov

lenkove
22. mar 2010

Maznacik, no ja viem ze u rodicov moze, len kedy sa tam dostaneme a zase.. vsetko riesit v obci na obecnom urade, netajim moje dieta, ale veru povodne meno a by som rada pre nas a rodinu zachovala... 🤐 🤐

lenkove
22. mar 2010

a dakujem za tip 🙂

maznacik007
22. mar 2010

jaaj ak je to tak.. tak ju prihlas v meste na vas bytik... tam je vacsia anonymita.. predsa len..

ralanka
22. mar 2010

dik maznacik ale ked má dieťa menej ako rok tak sa zapisuje do mojho pasu a nad rok má už svoj? aspon také mám info či je to pravda dakujem za odpoved 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre