Profesionálne rodičovstvo - postup

malucqa
4. jún 2015

dobry den,chcela by som sa vas mile zienky opytat,ci nemate skusenosti rady a tipy ako presne postupovat pri profesionalnom rodicovstve.viem ze je potrebny kurz z uradu prace najlepsie,lebo je bezplatny,ale kedy sa chodi na kurz doobeda,poobede.a dalej aky je postup,podat ziadost do detskeho domova a cakat?
a druha cast otazky znie co vsetko som povinna dokladovat a zapisovat ohladom blockov.kolko je mzda a kolko zo mzdy sa vyuziva pre dieta z dd.najlepsie z okolia presov,ale dakujem kazdemu kto odpise.

nervacik83
4. jún 2015

Ahoj... tak ako pises... najlepsie je robit kurz cez UPRVaS... je bezplatny... co sa casu tyka, je to individualne, prefoze kurz sa sklada z troch casti.,, aspon u nas to tak bolo... prva cast bola v ustredi UPSVaR, druha so psychologom a tretia priamo v domove... myslim ze je tam na kazdu cast presne stanoveny pocet hodin... mo a ked toto vsetko absolvujes, posielas ziadosti a cakas... v case ked som si pripravu robila ja, bola vsade velka kampan okolo toho.., realita taka, ze maloktory domov ma prostriedky na zamestnavanie profi rodica ☹ pokial ide o plat, zalezi od domova a tiez poctu deti.., tie ako jesnotlivec mozes mat pridelene az tri... no a vyuctovat budes musiet uplne vsetko...

malucqa
autor
4. jún 2015

@nervacik83 ahoj takze si si urobilaa kurz a co dalej podarilo sa ti zamestnat sa?no 3 deti to uz by bolo vela aj na kona 🙂 ved tam sa staras 24 hodin denne.a co platovo da sa z toho vobec vyzit?

nervacik83
4. jún 2015

Mne sa zamestnat nepodarilo ☹ chvilu to vyzeralo, ze budeme mat v starostlivosti dve dievcata,.ale boli to uz ssatry nad desat rokov mali pravo vybrat si kde chcu byt,.. vybrali si domov ☹ z nasej skupiny sa podarilo zamestnat len manzelskemu paru.., dostali 6 deti,., platovo? No rozhodne nezbohatnes...

bonaqa2013
4. jún 2015

@nervacik83 ako si ten kurz využila? A zišiel sa ti pri výchove svojich detí?

ellca123
5. jún 2015

ja som o tom rozmyslala a nakoniec som si urobila kurz pestuna
o profi rodica u nas nemaju decke domovi zaujem,zamestnali byvalých zamestnancov

nervacik83
5. jún 2015

@ellca123 no nás to dopadlo rovnako... vraj nemajú na profi rodičov peniažky...

majaxy
5. jún 2015

Profi rodič....som teraz vypísaná a čítam tak z nudy aj všetko na MK, a prišla som aj na stránku profi rodičov...Treba si to prečítať kto sa chce takto zamestnať, to nie je zamestnanie, to je poslanie. Tie baby čo to robia sú úplne úžasné, neberú tie deti ako kus, ale ako svoje. Ty povieš že 2 alebo 3 deti je vela aj na kona tam su mamičky čo maju napr 13 detí...Ked nemáš prácu, hladaj si prosím adekvatnu k svojim možnostiam, alebo aspon sa spoj s tymito úžasnými babami, prečítaj si toforum, popýtaj sa, oni sú úžasné poradia, ale až potom sa rozhodni či je to to, čo naozaj chceš

nervacik83
5. jún 2015

@majaxy presne tak... a už vôbec nemať veľké oči a myslieť si že na tom ktovieako zarobíš... podľa mňa sa to nedá robiť kvôli peniazom... veľmi pekne si napísala, že je to poslanie...

nervacik83
5. jún 2015

@bonaqa2013 ten kurz bol pre mňa sklamaním... myslela som, že nás tam nejak pripravia na prácu s takýmito deťmi, ale nič konkrétne... skôr mi to prišlo celé zamerané na nás, či by sme boli schopní sa o deti postarať, či máme nejaké predpoklady... či mi to pomohlo pri výchove mojich detí? ani nie... celý čas nám prízvukovali hlavne to, že dieťa potrebuje lásku a trpezlivosť... v normálnej rodine si myslím, že to je samozrejmosť...

almake7
5. jún 2015

Ja keď som si robila kurz, tak sme to mali zväčša doobeda. V tom čase keď som to ja riešila, tak ded vítali profi. rodičov lebo zo zákona museli čiže ja som mala robotu hneď. Platovo a s príspevkom na deti je to individuálne, všetko závisí od konkrétneho ded, ale určite to nie je sláva. Určite na tom nezbohatneš, ale táto práca nieje o plate, ale o láske a pomoci deťom na ktorých sa najbližší vykašľali......Ak to chceš robiť kvôli platu, budeš určite sklamaná 🙂

majaxy
5. jún 2015

@nervacik83 A čo ťa teda sklamalo, čo konkrétne si chcela počuť?Mám pocit že si chcela počuť ako zvládnuť vlastné dieťa, ale to sa nekonalo....Povedali ti len že daj tým deťom dušu a lásku...Haha, sú to blázni nie????Ano v každej normalnej rodine su tie veci normálne, moja zlatá ale ty nemáš vyštudovanú psychologiu, a to ani nežiadajú, žiadajú trpezlivosť a lásku, čo sa na tom nedá pochopiť???

malucqa
autor
5. jún 2015

ja na tom ale ani nechcem zbohatnut.mam rada deticky a chcem im dat sancu aby spoznali iny zivot,a nie len v tom domove furt ten isty kolobeh.som skor chcela vediet ci to vystaci na vylety a tak.mam dcerku 5 rocnu a ona by chcela niekoho ku sebe a na dalsie sa ja zatial necitim,takze asi tak z mojej strany.dakujem tym co sa vyjadrili.precitam si este aj inw fora

nervacik83
5. jún 2015

@malucqa pokial si dobre pamatam, tak vstupenky na podujatia sa tam preplacali pre deti...

nervacik83
6. jún 2015

@majaxy načo ten vyrývačný tón..? asi ťa sklamem, ale v čase keď som si robila kurz som mala jednu dcéru s ktorou som nemala absolútne nijaké problémy... práveže som myslela, že aspoň okrajovo tam do tej psychológie zabŕdneme... sú to deti ktoré majú rôzne problémy, mnohé prešli ťažkými traumami, často sú tam deti s postihnutím, či už telesným alebo mentálnym... myslím, že tie predsa len potrebujú trošku ný prístup... to som tým myslela... láska a trpezlivosť sú samozrejmosťou keď sa chceš uberať týmto smerom...

majaxy
6. jún 2015

@nervacik83 To nebolo myslené vyrývačne, ked si to tak vzala, prepáč. Mám na profi rodičovstvo prosto svoj názor,ktorý som tu prezentovala.

malucqa
autor
28. nov 2015

dakujem.. 🙂

nikitkad
5. mar 2016

@ellca123 pestun a profi rodic kurz aky tam je rodiel??

kms
5. mar 2016

@nikitkad ano, pestun ma tusim 26 a profi 60 hodin (40 v niektorych pripadoch). Temy v tych 26 hodinach su veeeelmi podobne ako v tych 60. No aj tak, nas stat nakaz kto chce byt pestun, musi mat pestunsku pripravu a naopak. Ked chces byt oboje naraz, potrebujes obe pripravy.

ellca123
6. mar 2016

ano rozdiel je v podstate v pocte hodin pripravy

v najblisom dets.domove maju 28 deti z toho 22 si zobrali byvali zamestnanci a o zvysne deticky/väčšinou postihnute deti/ sa stara personal domova

guzag
10. apr 2016

ahoj @malucqa tak ako si pochodila ,dala si sa na to ,ja som teraz začala kurz,

malucqa
autor
17. apr 2016

Kurz uspesne ukonceny....🙂 ale este neviem co dalej

moni1811
7. feb 2017

Dobrý deň Vám prajem.
Chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka. Dotazník som vytvorila za účelom spracovania empirickej časti mojej diplomovej práce: Problematika náhradného rodičovstva. Téma ma zaujala a o to viac, že som mohla praxovať v detskom domove. Keďže by som chcela preniknúť viac do problematiky, bola by som Vám naozaj vďačná za každý váš názor. Prieskum je zameraný na zistenie problémových oblastí náhradného rodičovstva (platný pre všetky formy: NOS, PS, PR, Osvojenie). Dotazník je anonymný a ani po odoslaní Vami vyplneného dotazníka mi nebudú zobrazené žiadne vaše údaje ani prípadná e-mailovú adresa. Za ochotu a spoluprácu Vám vopred všetkým úprimne ďakujem. Dotazník sa automaticky otvorí po kliknutí na tento odkaz: http://www.survio.com/survey/d/A6M2N9K9G7C9U9V8T

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre