Čo najextrémnejšie ste podstúpili, aby ste schudli?

doda818
Moderátor
13. aug 2020

Ahojte, zaujímalo by ma, aké extrémy ste boli ochotní podstúpiť, aby ste zmenili vašu postavu. Či sa jedná o stravu a diéty, alebo cvičenie. Táto diskusia má slúžiť, aby sme ostatné vyvarovali zbytočných chýb 🙂 poteším srdiečkami 🙂

katka700
17. aug 2020

Celý život som priestorovo výraznejšia a vážim viac ako je spoločensky prijateľné. Úprava stravovania a cvičenie nikdy nepomohli. Jediné čo občas na krátko ako tak upravilo postavu boli dlhodobého hľadiska neudržateľné extrémy, napríklad restriktívne diéty (kapustová, ryžová, bezlepková, dukanova), extrémne dlhý čas strávený fyzickou aktivitou (4 hodiny behania a cvičenia denne - keď som bola nezamestnaná) alebo extrémne situácie (nedostatok financií na nákup potravín, stres, stomatochirurgické zákroky v malých časových rozostupoch).
Z tých normálnejších vecí som skúsila intermittent fasting a v priebehu pol roka som dala 4 kilá dole, ale potom si organizmus zvykol a začala som priberať aj keď som sa obmedzila na jedno jedlo denne. Asi mi tá štíhla postava nie je súdená a budem do konca života malé pivo.

veronikakos
17. aug 2020

Ako 14 ročná som mojou prehnanou snahou rýchlo a veľa schudnúť došla až k anorexii. Bála som sa jesť, piť, nemala som kamarátov, odpadavala som, vypadli mi vlasy a menštruácia žiadna. Moja mamka odjakživa držala diéty a mna to inšpirovalo, no prehnala som to až tak, že som takmer skončila na psychiatrii.
Poučila som sa a po pôrodoch som už dva krát schudla 30 a 26 kíl, no ak sa má niekto opýtal akú diétu držím tak som odpovedala, že diétu nedržím, ja len normálne zdravo jem....
Čiže žiadne extrémi...

zitaje
17. aug 2020

Na strednej a na výške ma bavilo experimentovať a zisťovať svoje hranice. Vždy som bola - ako tu vyššie odznelo - priestorovo výraznejšia 😀 ale v mladosti ešte v rámci širšej normy, raz som vydržala 5 dní byť len na vode - to je moje maximum. A celú noc nespať, normálne fungovať a ísť až ďalší večer - tak o tom môžem teraz na staré kolená len snívať 😅
A skúšala som aj také jogínske prečistenie čriev slanou vodou - človek vypije plno slanej vody, urobí zopár cvikov a čaká - a potom behá na wc. Aj sa to nejak volá, ale fakt sa nepamätám, mala som pocit, že mi to pomáha po fyzickej aj psychickej stránke.

malinoismum
17. aug 2020

Došlo to až k závislosti na prehanadlach... ☹

louisviffon
17. aug 2020

@malinoismum presne som aj ja bola závislá, to sa už nedalo prestať, keď som raz začala. Trikrát sa mi podarilo s tým prestať a vždy som sa k tomu vrátila. Lebo ten pocit plochého brucha bol neopísateľný a aj to, že som celý deň mohla jesť čo som chcela, keď to zo mňa na druhý deň vyšlo aj s vodou 😁 čo z toho, že má polovicu dňa krútilo po bruchu 😁 a behala som na záchod, kde sa dalo. Ku koncu som už aj vracala z toho predávkovania. Ja som už bola voči tomu taká odolná, že som jedla 36 tabletiek naraz, celú krabičku som nemala problém prehltnúť naraz. Alebo celú fľaštičku vypiť. Ach

malinoismum
17. aug 2020

@louisviffon aj ja a to prehanadlo bolo oranžovej farby na f :( najväčšie svinstvo aké existuje ja som aj odpadla veru ... a tie kŕče :(((
Ale zjedli sme si vlastne vykúpenie výčitiek
Keď sme to vysadili verím tomu že si aj ty mala problém sa riadne vyprázdniť 😢 juj

louisviffon
17. aug 2020

@malinoismum hej my sme ho volali Fero, nejak fenolax sa volalo 😁 oranžový blister, ešte teraz mi je zle, keď si na to spomeniem. Veru bol problém a dlhú dobu, preto som sa k tomu po krátkej pauze veľakrát vrátila. A trikrát som mala asi 1-2 ročnú pauzu. Našťastie som došla k rozumu 👍🏻

alienkami
17. aug 2020

@basska_b žalúdok sa roztiahne. Môjmu otcovi museli pred 20 rokmi odstrániť 2/3 žalúdka lebo mu praskol vred a nedarilo sa to "zasušiť". Keď ho otvorili aby ten vred zašili, tak sa im žalúdok začal trhať... Ledva to prežil. Schudol vyše 30 kg. Spočiatku jedol fakt mini porcie 5x denne, ale časom sa žalúdok zase roztiahol. Teraz má ešte viac kg ako predtým.

evalin88
17. aug 2020

Ja,som schudla po rozchode - teda zo psychiky z L na XS asi za mesiac ( ani som si to nevsimla a to som nikdy chuda nebola) jedna kolegyna v praci mi opakovala nech nezabudam pit a jest, vzdy, ked ma stretla na chodbe. ( nechapala som preco mi to hovori) po tom mesiaci sa to zlepsovalo postupne...

stellasweet
17. aug 2020

Volakedy som si dala kusok cokolady,o 20 sekund ju vyplula,vyplachla si usta,umyla zuby,nic nezhltla. A tiez som raz praktizovala to "joginske sialenstvo", po zobudeni naraz vypit velmi vela vlaznej vody,tusim aj slanej

mariasofiabarbora
18. aug 2020

Ahojte ja som už ako 2 nasobna mamička kcela schudnúť na svagrovu svadbu vibrala som si krásne šaty a už len ostávalo sa doň zmestiť z váhy 74 som schudla za 1 a pol mesiaca na váhu 56 kg nejedla som nič iba zeleninu nechápem ako sa mi to mohlo podariť a vi držať váha sa o rok vrátila keďže som čakala ďalší prírastok do rodiny a terás nedokážem vidrzat ani 2 dní na diéte asi nemám také odhodlanie ako pred tým
Neviem ci to bol extrém ale za 1 a pol mesiaca 18 kg nechápem ale podarilo sa

mircalla
18. aug 2020

V 47 rokoch som behala 10 km 3 krát týždenne. 13 kg za 10 týždňov na číslo 38

martusik2305
18. aug 2020

Pred 4 rokmi som jedla na raňajky a večeru len biele nizkotučne jogurty a na obed kúsok mäsa a zeleninu,,, schudla som 15kg trvalo to asi 2mesiace 🤷‍♀️ doteraz nechápem čo má k tomu viedlo 🤣🤣

oktobermimi
18. aug 2020

Pri ex... minimum jedla a ked tak drobnosti ako su detske predsnidavky bebe brumyk 7days raz za cas rozok salama (mala som odpor k jedlu co som zjedla som vyvratila) do toho stres nervy a alkohol ziaden spanok denne 16h v robote paani to je dietka🙄🤦🏻‍♀️ za 3mesiace 8kilo dole
Prestala som pit vyhodila ex zacla jest dala sa psychicky a nervovo do poradku a nabrala 14spatky😂😂

wroni87
18. aug 2020

Ahojte, keď som chodila na výšku mala som moju najvyššiu váhu 77kg. Raz, keď som sa postavila na váhu, neverila som vlastným očiam. Pevná vôľa pomohla, jedla som 3x denne len polovičné dávky. Minimalizovala som nezdravé jedlá a sladkosti. Raz za týždeň som si dovolila poriadne sa najesť. Asi za rok som schudla 17kg. Nebol to až taký extrém, lebo jedla som skoro všetko, len v menších porciách. Keď som prestala, pribrala som naspäť len 2-3kg a odvtedy držím tú váhu.

parvinka0001
18. aug 2020

Pijem jablčný ocot vždy pred jedením, hnusne to vonia a ta chuť des.

zemem
18. aug 2020

U mna to nebol žiaden extrem, jedoducho som sa zaťala a 3 roky som nepila žiadne farebne vody -cocacola, fanta, vinea, kofola...a tiez nejedla čokoládu-ale to skôr kvôli pokožke, stačí jedna kocka čoko a mam vyrážky 😠
Zaťala ako zaťala mne jedine pomáha, ked to za niečo "obetujem" jednoduchšie sa tak odoláva. S pocitom, ze nedam si-vydržím a pomyslim si na niečo, niekoho za koho tu moju obetu spravím 😊
Neviem či dosť zrozumiteľne 😆 ale vážne, clobek sa cítiť potom este lepšie

zemem
18. aug 2020

Z 80kg na 56kg

lulukaka
18. aug 2020

Ja som chudla ked som mala 16 rokov tak, ze som celý den jedla len jablká a rajciny 🤷 ale pomohlo mi to, schudla som vtedy na 57 kg

tomiholjubavi
18. aug 2020

Pre mňa najextrémnejšie čo som kedy pre chudnutie spravila bola Dukanova dieta. Skúsila som ju dvakrát. Zakaždým som vydržala tri dni a skončila s brutálne pokazeným žalúdok najmenej na týždeň.
K diete ma inšpirovala spolužiačka, ktorá ňou schudla hádam 50 kíl. Extrémne to bolo pre mňa preto, lebo od detstva neľúbim mäso a dlhé roky som aj bola vegetarián. Teraz síce zjem slaninu na haluškách, alebo ak je v leči klobása, ale furt neholdujem napríklad stejku, či zabíjačkovym hodom. A neznášam hydinu. Mäso mi proste ťažko padá na žalúdok. Taký mám asi druh trávenia, alebo čo.

Ale...raz som ozaj ozaj oooozaj chcela schudnúť a hovorím si, že idem na tú Dukanovu dietu, aj ked je vysoko masová. Šak keď kamoška tak schudla, vydržím to tiež. Prvý deň som bola furt hladná a žiadna zelenina a na sucho varené kuracie prsia ma nemohli zasytiť. Druhý deň sa mi chcelo plakať, keď som len zavoňala paru z morčaciny...a tretí deň som stála na záhrade s hosťami a zrazu mi prišlo tak zle, že rovno pred všetkymi som hodila tyčku na stred záhrady a mala som pocit, že mi to ide aj nosom.

O pár mesiacov neskôr som skúsila šťastie s dukanovou znovu. Tá vidina štíhlej línie ma lákala. Dopadlo to rovnako. Akurát tentokrát som šablový tanec stihla v privátnosti vlastného domu. 😅
Verím, že druhým ludom to môže byť super dieta, ale mne absolútne nevyhovuje.

severannka
18. aug 2020

@martina2ve akú ružu si jedla,koľko?

4ngie
18. aug 2020

@janka_266 vlocky su super na dobre travenie...dolezite je spravne ich nakombinovat a treba vediet aj ake mnozstvo ;)

martina2ve
18. aug 2020

@severannka ryzu natural-max trocha vegety,alebo soli... potom som kombinovala natural a bielu-nedalo sa to vydrzat🙈

kylie1983
18. aug 2020

Ja ked som bola mlada a sprostá (pred asi 17 rokmi), som si zohnala tabletky, V názve mali retard 😂 Uz to mi malo trknut ze je to blbosť. Ale Sak co, bola som sprostá 😆 Brala som ich asi tri dni, a bolo mi tak zle ze mi ich frajer vyhodil von z auta. Myslim ze su inak na predpis pri nejakej morbídnej obezite. A to som vážila cca 60 kg, neviem koľko som vlastne chcela mat pri výške 172 cm 🙈🤷🏽‍♀️

janka_266
18. aug 2020

@4ngie to je všetko pekne, ale janich nemôžem ani cítiť 😂

biela_sova
16. sep 2020

@parvinka0001 ahoj a pomaha to?

malinoismum
17. sep 2020

@biela_sova vyzeráš na ďalšiu pacientku...

parvinka0001
17. sep 2020

@biela_sova neviem musela som prestať. Ale chcem opäť vyskúšať 😁

biela_sova
17. sep 2020

@malinoismum To asi nepatrilo mne 🙂 ja vazim 57 kg, ostali mi 3 kg navyse po porode, tie sa mi drzia az doteraz, vzdy som bola prirodzene stihla 🙂
Prehanadla uberaju akurat tak vodu z tela a samozrejme to, na co sluzia, clovek za par dni schudne vela kg, ale je to len ubytok ma vahe, nie realne chudnutie.
Jablcny ocot (cajova lyzicka) v pohari vlaznej vody sa odporuca vypit nalacno pre ludi s pomalym metabolizmom, ale nepocula som este o realnom pripade, preto som sa pytala na vysledok takejto diety. Podla mna sa da metabolizmus nastartovat len zvysenim fyzickej aktivity 🙂

erika19919
30. apr 2021

@kosicanka1 a pomohol Redustim? Ja by som chcela isť teraz lebo samozrejme makám ale chcem dať centimetre dole...a kde ste boli? 🙂