Ako predísť tretiemu tehotenstvu?

jarmilka1985
28. máj 2013

Ahojte baby!
Dcerka -ma 2,5 roka pred vyse hodinou zaspala a drobec nedavno docucal a ho hombam aby spinkal - ma 3 mesiace. A ked tak sedim za pc a hombam jednou nohou ma napadla jedna vec... Mame 2 deticky a sme v zahranici cize na vsetko sami... Po 2 rokoch by som chcela ist robit a manzelik sniva o tretom babu ale popravde mna to trikrat nelaka aj ked o 4 roky si mozem povedat ze sa do toho este hodim...hlavne ked teraz pozeram na maleho je to uzasne mat dieta...! Mam 27,5 roka a s malym chcem byt take 2 roky doma - on bude v jaslickach a mala v skolke...a ja chcem ist porobit lebo byt vkuse doma ma nebavi...No zaujimalo ma ako predist tertiemu tehotenstvu...mozno to vyznie divne a mozno ma aj vela z vas odsudi...ale tym ze som veriaca HA neprichadza v uvahu...a nikdy som ju ani nebrala...aj keby som bola neveriaca proste by som to nebrala lebo podla mna je to silny zasah do organizmu a poriadne svinstvo akurat na pribratie a proste...som proti... ani za kondom velmi nie som... a tretie ked mi neprepne by som mozno chcela ale ak tak na 31-32 rokov ked tak rok a pol porobim.... Viete mi poradit?

danjelca
28. máj 2013

@jarmilka1985 no teda tebe ostáva asi len forma antikoncepcie ktorá nesie so sebou riziká tretieho tehotenstva.
Takže bud sa s tým zmier že to tak je alebo si zmen postoj k HA.

tehulka2011
28. máj 2013

@jarmilka1985 podla mna si zvyknite na kondom 🙂

moon1979
28. máj 2013

@jarmilka1985 pohlavná zdržanlivosť 😀

stardust
28. máj 2013

nesexujte, to mate najistejsiu ochranu proti tehotenstvu.

emily_666
28. máj 2013

@jarmilka1985 nuž sama si vymenovala, čo nemôžeš alebo nechceš a nič, čo by ti zaručovalo 100% ochranu nie je, takže bud - alebo 🙂 @stardust má pravdu, jediná možnosť

sissy27
28. máj 2013

@jarmilka1985 no si veriaca, ale boh tvoje deti živiť, šatiť nebude, nebude k nim v noci za teba vstávať ani nič iné, možno v modlitbách budeš hľadať útechu či silu, ale to je tak asi všetko... plánované rodičovstvo nie je hriech, hriech je priviesť na svet viac detí, ako dokážem zvládnuť (či už finančne, fyzicky alebo psychicky)... neviem ako veľmi viera odmieta kondóm, ale ak ani to neprichádza do úvahy, tak potom asi len sexuálne abstinovať, kým nebudeš pripravená na tretie dieťa... na prerušovanú súlož a výpočet plodných dní sa dá spoľahnúť asi tak ako na predpoveď počasia na mesiac dopredu (aj keď teda niektorým to funguje vraj spoľahlivo, ale tiež by boli možno prekvapení, keby im dr. povedal, že prvé dieťa majú viac menej zázrakom, keďže muž má lenivé spermie alebo je nejaký iný problém)

jana121212
28. máj 2013

@jarmilka1985 este mozes skusit symptotermalnu metodu v kombinacii s nejakym spermicidnym gelom a k tomu prerusovanu suloz. ale 100% ochranu ti nic nezaruci, ani kondom

maca_p
28. máj 2013

@jarmilka1985 ale aj planovane rodicovstvo a akakolvek antikoncepcia je hriech. cize ako silne veriaca hresis tak ci tak. vnutromaternicove teliesko? ci aj tie vsetky obsahuju hormonalnu zlozku? 😉

anabella235
28. máj 2013

ahoj. skus neplodné dni využiť plnohodnotne. ale len tie prvé a posledné. a potom to musíš už len s kondomom. Prerušovaná sulož u mna nefungovala 2x. možno že je to voľba na tie ostatné neplodné dni. ale určite nie na ovuláciu. vtedy ale sex chutí uplne najlepšie 🙂 . a práve vtedy sa musíš chrániť. Manžel to musí pochopiť. Dieťa musíte chcieť obaja. a aj pre deti je lepšie, ked máš čas a sily sa im plnohodnotne venovať. to nie je dobre, aby museli byť zanedbávané len preto, že sa zase niekto narodil. ak však sa stane takáto situácia, pamataj, že dieťa je dar. Najsamprv sa však vo svojom vnutri pýtaj Boha. on už vie, ako ti odpovedať. 🙂 Jeho odpovede sú tie najlepšie. a možno to s tým plánovaním tehotenstva uzná aj on. hm? 🙂

xenicka13
28. máj 2013

Billingsova ovulacna metoda 🙂

ani3012
28. máj 2013

@maca_p teliesko je práve že z nábož. hľadiska tiež odmietané
k oplodneniu vajíčka prichádza,ale má znemožnené sa uhniezdiť v maternici a tak sa vyplaví von...takto žena môže mať každý mesiac mikro-potrat

jarmilka1985
autor
29. máj 2013

@xenicka13 A co v pripade ze maleho plne kojim a kramiky este nemam? Uprimne ani neviem kedy mam v mesiaci ovulaciu lebo mam uplne ciste gatky stale... Cize pocitat si podla Billingsa mozem ale az budem vediet presne cyklus kedy plodne, neplodne dni ale na urcenie potrebujem menstruaciu ktoru kvoli kojeniu nemam...

mima4
29. máj 2013

@jarmilka1985
ahoj, este existuju prirodzene metody planvoania rodicovstva, pozri http://www.elep.sk/ Vraj ked to vsetko tam (hlien, bazalna teplota, krcok) dosledne dodrziavas, tak ma to ochranu ako HAK, ale ci to tak je, je tazke posudit, nakolko ludia, co to prednasaju, venuju sa tomu, propaguju to, maju bezne aj 6-7 deti 😀

Mozno skus to poistit este pharmatexom http://www.pharmatex-antikoncepcia.sk/

🙂

jarmilka1985
autor
29. máj 2013

@ani3012 V tom mas ani pravdu tie telieska s menstruaciou vyplavia von mozno buduceho Einsteina... 🙂 Je to tak cize ani telieska nie... Ja som asi taka naturalna ze nieco v sebe by som nechcela a nevedela ani mat z hocijakeho pohladu... A moj nazor na HA je taky aky je, nezmenim ho. Iba ak by mi ju dala doktorka zo zdravot.problemov tak vtedy by som ju brala inac nie...Zo zdrav.dovodov sa moze ze? Len nie ta s abortnym charakterom tusim.

xenicka13
29. máj 2013

@jarmilka1985 teda ovulacia nebyva ked kojis, treba sledovat hlien, ked sa bude blizit prva ovulka, bude aj hlien plodny

jarmilka1985
autor
29. máj 2013

@mima4 A co ty vies mozno tych 6-7 deti chceli 🙂
Ano Billingsa som dodrziacala viac menej a fungovalo to....a asi aj bude nakolko viem presne kedy mam ovulaciu ale len ked mam menstruaciu ktoru teraz kedze kojim, nemam...obe deticky sme mali v plane a vysli na prvy sup presne v case ovulacie ked bolo hlienu najviac a bol ako cire vajickove bielko. Len preto sa kusok obavam ze vela mojich kamosiek by chceli mat moju plodnost...Ale vdaka za stranky mrknem si to!!!

jarmilka1985
autor
29. máj 2013

@xenicka13 Tak potom teraz ovulku nemam lebo ked je viem to hned aj pocitovo aj pohladom podla hlienu a teraz si pridem doslovne nasucho. Tak snad ju nemam...mno 🙂 A vdaka aj tebe za radu! Inac mozem otazku? Mas tri deticky, vsetky boli planovane, ci?

zonjushe
29. máj 2013

@maca_p planovane rodicovstvo urcite nie je z nabozenskeho hladiska hriech..avsak jedina antikoncepcia, ktoru akceptuje je metoda plodnych dni..

danim
29. máj 2013

@xenicka13 velmi sa mylis... ovulacia je bezne popri kojeniu... telo skor ci neskor zacne uplne normalne plodne fungovat ( porozpravaj sa o tom so svojim gyn, ak neveris )

@jarmilka1985

xenicka13
29. máj 2013

@jarmilka1985 urcite zacitis, ked sa bude ovulka blizit, ked si si sledovala hlien pred tehu a mas trocha skusenosti, ano, deti mam planovane, doslova presne, taky vekovy rozdiel sme chceli, kazde sa pocalo, ked sme si povelali teraz chceme 🙂

xenicka13
29. máj 2013

@danim ja som nepovedala, ze neni, ale ked si zena sleduje hlien, a pozna znamky plodneho hlienu, vie, kedy sa ovulka blizi, fungujovali sme tak, tri roky som kojila 🙂

stanislavao
29. máj 2013

ja mam pocit, ze vy ste dali diskusiu len preto, aby ste sa nenudili. pokial nechcete pouzivat prezervativ a ani antikoncepciu, tak ziadna ina ochrana normalna nieje. neviem preco by veriaci clovek nemohol uzivat HAK. vobec sa z toho nepribera a nema to ziadne vedlajsie ucinky, ale to je fuk. sledovanie si ovulacie, prerusovana suloz su tiez riesenie, ale nikdy nemate istotu, ze neotehotniete. jedina spolahliva ochrana je sexualna abstinencia.

saskah7
29. máj 2013

kukni si stranku www. lpp. sk
ja som už 13 rokov na stm a mám 3 presne planovane deti. treba len chcieť naštudovať si to poriadne🙂

danim
29. máj 2013

@xenicka13 poslala som ti IP, ze nie vsetky zeny to maju s komplet vsetkymi priznakmi, takze sa tym riadit... velmi rychlo z toho moze byt tehot. ( to mi potvrdila aj kamoska porodnicka )

danim
29. máj 2013

@xenicka13 napisala si " teda ovulacia nebyva ked kojis".... co je somarina uplna, ked toto zakladatelka si vezme ako "pravdu" , tak to tretie bude len taky fukot...

anjelicek26
29. máj 2013

Nehormonalne teliesko a zdrzanlivost pocas plodnych dni (meranie bazalnej teploty). Tak by to malo stacit a ziadne vycitky svedomia kazdy mesiac ;)

xenicka13
29. máj 2013

@danim lebo autorka napisala, ze ma sucho, na to som reagovala, ze ovulku nema

danim
29. máj 2013

@xenicka13 to vobec nemozes vediet.. to nech ide ona k dr. a nech ten sonom zisti... to bude pre nu 100% info, nie take dohady..

jaja018
29. máj 2013

@stanislavao cirkev odmieta hak kvôli tomu ze nazabranuje spojeniu spermie s vajickom môže sa stat ze dôjde k oplodneniu a hak zabráni uhniezdeniu to isté aj vnutromaternicove teliesko a to je považované za potrat.
@jarmilka1985 ja som veriaca no jednu dobu som hak brala a po vysadeni som sa nevedela dostať do normálu. Kondom nie je nič moc. Ja som momentálne tehu ale po tehu by som chcela vyskúšať pharmatex celkom sa mi to pozdáva plus sledovať ovulku aby sme si v jej čase dávali pozor. Hak brať nemôžem zo zdravotných dôvodov.
Na predmanzelskej poradni nám bolo prednasane aj o chránení sa a plánovaní rodicovstva jedným veriacim manželským párom no ale zrejme čisto metóda plodnych a neplodnych dni moc nefunguje , majú 7 deti 🙂

stanislavao
29. máj 2013

@jaja018 cirkev rozkazuje a zakazuje a nie viera. Viera podla mna dava nadej a aj slobodu. Crkev je to "zlo" co sa hra na pana sveta.