Doktor mi navrhol sterilizáciu, ale môj manžel nesúhlasí

29. apr 2021

Ahojte.
Mám dilemu. Toto bude moja tretia sekcia, doktor mi preto navrhol sterilizáciu, ktorú som podpísala bez vedomia svojho manžela. Keď som mu to povedala, že doktor mi to navrhol a už nechcem ani veľmi riskovať ...tak sa trošku ani nie nahneval, ale bol sklamaný, že on ešte chce deti, že prečo doktor do toho kecá, že on si bude dávať pozor ale keď budeme mať chuť na ďalšie bábätko, tak už nebudeme môcť mať.
Neviem, čo mám robiť. On nepodstupi to riziko vynosiť dieťa, toľko sekcii. Rozprávali sme sa o Tom veľakrát, termín sekcie sa blíži a ja neviem, či mám odmietnuť sterilizáciu alebo aj napriek tomu, že on s tým nesúhlasí, ísť do toho a možno ho to časom prejde a pochopí že tak to je lepšie.
Deti ľúbime ale za každú cenu riskovať...

timi247
29. apr 2021

@zuvelyn ty nerozumieš že je rozdiel ak si dá sterilizáciu bez vedomia manželky spraviť muž, a rozdiel keď si ju dá spraviť žena pre ktorú je už 4 cisársky zdravotné riziko??

erika237
29. apr 2021

@autorka, možno to zle chápem, ale ak on podstúpi vazektómiu prestane pre teba byť mužom?

Ja som sa cítila ženou a ostatní ma tak brali aj v období od 18-30, keď som deti nemala.

Ak ďalšie deti napriek všetkému chcete, tak zmeníte názor a sterilizácia sa zruší.

katarinka289
29. apr 2021

@pribinak mne Dr.ponukala sterilizaciu pred druhou sekciou.Mna to urazilo.Aj ked ona to mozno brala z toho lekarskeho hladiska.Nemala som sekcie hned po sebe a napr.taka Viktoria Backgham ma vsetky 4deti sekciou.Doba ide do predu.A ja by dom to asi aj psychicky zle niesla,ze je to nenávratné. O to viac by som chcela dalsie dieta,keby som vedela,ze uz ho mat nemozem

leuchtturm
29. apr 2021

doktor nezasahuje do toho, kolko budes mat deti. Jemu je to uplne jedno. O tom rozhoduje tvoja maternica, to tvoj muz nepochopil?

pribinak
29. apr 2021

@katarinka289 ja som žila dlho v zahraničí a tam je úplne bežme že ženy majú 4-5 aj 6 sekcií
U nás sú lekári veľmi konzervatívni

timi247
29. apr 2021

Veď ale ja ti nič o potrate nepíšem. Píšem len o tom, že ak si chceš dat sterilku po treťom cisárskom tak máš na to právo a je to len tvoja vec vzhľadom na zdravotné riziko spojené s ďalšou sekciou. A manžel by mal automaticky súhlasit v záujme ochrany tvojho zdravia

zuvelyn
29. apr 2021

@timi247 nie skutočne nevdim tam žiadny rozdiel vzhľadom na tu komunikáciu medzi partnermi 😅

sara07
29. apr 2021

tak väčšiu kravinu som dávno nečítala, ako chlap ta prestane mat rád lebo nemôžeš mu dat dalšie dieta ?
a on ked pôjde na vazektomiu tak čo ty ho preto tiež prestaneš mat rada ?
postrada to logiku,
ako roztržku by som to brala keby to bolo že chceš ale bez zdravotných dôvodov , ty máš dost vážny dôvod, tak asi na to nebol pripraveny ked takto reaguje,
a reaguje detinsky , pretože lekár vyjadril svoj názor, je to jeho práca, on je povinyn ked tam vidí riziko ti to povedať ,on o vás a o tebe vôbec nerozhoduje to je sakra rozdiel
on ked vidí že by tam mohol byt problém je povinny ti to povedat
a TY môžeš ho akceptovat alebo nie, máš volbu , lekár nestojí s mečom nad tebou a bude po mojom ,
fukat sa môže partner keby si mu to napr nepovedala
ale on za tvoje zdravie nemá čo rozhodovat, a ked lekar povie že je tam riziko tak snád to rešpektujem , pripadne idem k inému lekarovi či mi to potvrdí alebo nie ,nie že ja chcem dalšie dieta ako ja chcem ja chcem , si len vhodna maternica na pokračovanie rodu alebo si svojpravna žena

sara07
29. apr 2021

@katarinka289 ale ano ale viktoria ma kapanek inu zdravotnu starostlivost, a nepohne prstom ako je rok dlhy , to je rozdiel ona nemaka nestara sa o domacnost
ja mám dve susedy obe maju dve rovnako stare deti, jedna pracovala v urade veget život sekretarka ,druha makala jak fredka rôzne a ked su tie baby teraz vedla seba tak rozhodne zachovalejšie a lepšie vyzera ta čo nemakala ,
a aj o tomto je , raz ti tvoje telo dá učet, nie na darmo sa vraví že po 40 už začinaš žit na dlh voči svojmu telu

tncka
29. apr 2021

@sara07 ja som to po prvom ani nemusela oznamovat hned to bolo jasne aj keby sa na usi postavil,moznost je ale ja to riskovat nebudem. Keby nemali ziadne dieta,dobre,uznam ze ta tuzba je velka,ale 4te?!

acrobaleno
29. apr 2021

To ti on povedal, že prestaneš byť pre neho ženou len preto, lebo mu nebudeš môcť dať dieťa? To je to jediné čo mu môžeš ponúknuť?
Nikto sa nepýta na názor chlapa pri potrate, tak prečo by sa malo pri sterilizácii. JE to tvoje telo.

sara07
29. apr 2021

@tncka ja to mám také isté , proste 4 nebude aj keby napr zdravotne to šlo ale úprimne 3 deti mi bohate stačia ak im mám dat kvalitne vzdelanie a aktivity rovnako a férovo

katarinka289
29. apr 2021

@sara07 na izbe som bola so zenou,ktora mala behom dvoch rokov dve sekcie a ked sa spytala Dr.kedy by eventualne mohla planovat tretie,povedal jej,aby pockala aspon pol roka. Nie vzdy je viac znicene telo cloveka,ktory viac pracuje.S tym nesuhlasim.Kazdy mame svoje nejake biologicke hodiny.

lavienocka
29. apr 2021

Ja by som nešla na sterilizáciu ani po treťom cisárskom. V dnešnej dobe ženy zvládnu aj viac cisárskych, medicína pokročila kedysi to mohlo byt iné. Máš aj možnosti prirodzených metód plánovania rodičovstva, aj tak sa dá žiť. Pre mňa je manželstvo o tom, ze je otvorené pre život. Podľa mňa je to pekne od tvojho manžela že by deti ešte chcel ved v budúcnosti ešte možno za túžite 😉rozhodni sa podľa svojho vedomia a svedomia 😉

amelie2017
29. apr 2021

Manzelstvo je vo vela veciach o kompromisoch. Kde sa ale podla mna nemaju robit kompromisy je pocet deti. Mal by sa respektovat ten partner, ktory uz viac deti nechce. Pretoze sa nejedna len o jeho zivot, ale zodpovednost za dalsi. A ak sa on/ona uz neciti na dalsiu zodpovednost, netreba nutit. Plus u teba aj zdravotne hladisko. Ja byt tebou, ak si na 100% presvedcena, ze nechces dalsie dieta, daj sa sterilizovat. Ak vahas, ze mozno niekedy, ries inu formu antikoncepcie.

bombulka1987
16. jún 2021

Neviem, mne príde nekorektné nútiť ženu do ďalších tehotenstiev a pôrodov keď sama sa už na to necíti, bojí sa rizika. Keby to riziko mal podstúpiť môj muž, uprednostním jeho a jeho zdravie pred mojou túžbou mať deti.

miriam11
16. jún 2021

Tvoj manžel asi nechápe, že 4 sekcia by bolo veľké riziko pre teba, aj dieťa, dokonca aj smrť. Na rovinu mu treba povedať.