Môžem byt tehotná aj napriek pravidelnému užívaniu ATK?

zoe09
22. aug 2019

Zdravím. Chcem sa opýtať či môžem byt tehotná keď pravidelne používam atk. Deň pred menštruáciou sme mali s partnerom pohl.styk a on sa do mna urobil. 6 dni po tom som začala pociťovať mierne bolesti v oblasti krížov.
Myslite že je nejaká šanca aby som bola tehotná napriek užívania atk a ešte keď som mala deň pred ms?

punka24
22. aug 2019

@zoe09 popravde aj hej... v podstate aj počas menštruacie bežne sa stáva že žena otehotnie.. a žiadne antikoncepcia nie je 100%... síce pravdepodobnosť je malá obzvlášť v spojení tých dvoch súvislostí... ale možné to je... počkaj si a ak bude dlhšie meškať alebo sa ti nebude niečo zdať tak si sprav test... ak vyjde negatívny a ty budeš stále nervózna a neistá tak zájsť k dr. je najmenej...

monca0021
22. aug 2019

Pochybujem, veľmi malá pravdepodobnosť

mondolina
22. aug 2019

@zoe09
A menštruáciu si mala?

nika3136
22. aug 2019

Ak si mala sex, vždy môžeš byť tehotná (je to síce malá pravdepodobnosť vzhľadom na deň cyklu a antikoncepciu, ale nie je to nemožné).

stanulik33
22. aug 2019

A to si myslíš podľa bolestí krížov? Síce atk. nie je 100% ale ak ju užívaš ako máš, tak je šanca veľmi malá. A kríže môžu bolieť z 1000 iných dôvodov, to zrovna nejaký príznak tehotenstva nie je.

evinkakub
23. aug 2019

moja kamaratka otehotnela pocas antikoncepcie....

danalop
23. aug 2019

@zoe09 dá sa otehotnieť vždy podľa mňa,bez ohľadu na HAK, skús sa o testovať a ms si dostala?

zoe09
autor
23. aug 2019

@mondolina hej normálne som dostala tak ako som dostať mala

zoe09
autor
23. aug 2019

@danalop áno dostala som ms normálne

diaalex
23. aug 2019

neverím, že si tehotná... lieky ťa chránia aj počas 7 dňovej pauzy... keď si atk brala pravidelne, nevynechávala si dni, nebrala si ich hocijako, tak tehotná nebudeš ... väčšina dievčat čo otehotnie, tak ju berú hocijako

veronikaszabova
23. aug 2019

@zoe09 presne ako pise
@diaalex

Ak uzivas antikoncepciu pravidelne, nevynechavas tabletky, nevracala si a ani si nemala hnacky, riziko otehotnenia je minimalne.

Ja som brala tabletky 7r, 4r a teraz naposledy 4r. Stale sme sli na plno, ziadne "davanie si pozor". Naco? Ved tabletky su na to, aby si si to s partnerom uzila a nemusela si davat pozor

h_petra
23. aug 2019

Boze, zenske... 🙆
Nie, urcite nie si tehotna, na to tu antikoncepciu uzivas 🙂
Bolest krizov 6 dni po styku urcite nie je priznak tehotenstva 😁

zoe09
autor
23. aug 2019

@veronikaszabova ďakujem baby ukludnili ste má lebo teraz babo mi naozaj nepríde vhod, aj keď čo čítam niektorým ženám sa to naozaj stalo 😉 ďakujem ešte raz 😊

h2
23. aug 2019

@stanulik33 Presne toto som aj ja chcela napísať. 👍

gayano
23. aug 2019

Sestra otehotnela aj napriek uzivaniu atk, mala vtedy virozu a uzivala aj ine lieky - pravdepodobne oslabili funkcnost atk. Nevracala, nehnackovala. Ale u teba si myslim, ze sanca je naozaj skoro nulova.

veronikaszabova
23. aug 2019

@gayano ak uzivala antibiotika, mala pouzit aj inu ochranu.

gayano
23. aug 2019

@veronikaszabova mala 🙂

evinkakub
24. aug 2019

skor je to ovulacia ako tehotenstvo,,, datum tomu zodpoveda,

veronikaszabova
24. aug 2019

@evinkakub ovulacia, ked uziva antikoncepciu?
Antikoncepcia blokuje ovulaciu

klarissa25
24. aug 2019

Nie nie si tehotná, ak užívaš antikoncepciu pravidielne, nebola si chorá, nemala silné hnačky alebo zvracanie, nie si tehotná...

evinkakub
24. aug 2019

@veronikaszabova jaaaaj, jasne ze nie, ja som nejako uplne zabudla ze sa bavime o antikoncepcii,,,, stale osm len mala v hlave ze bolesti par dni po menstruacii,,,, tak preto ma napadla ovulacia,,, sorry

zoe09
autor
1. sep 2019

@zoe09 caute baby, robila som si test 11 dni po pohl sexe bol negatívny ... myslite si že mám ho urobiť ešte raz? Totiž včera má tak svrbela bradavka čo som ešte nikdy nezažila, prsia má nebolia ale mám pocit že mám oveľa oveľa viac slín.... teraz je cca 15 deň po tom všetkom

veronikaszabova
1. sep 2019

@zoe09 nie, nie si tehotna, ak pravidelne a poctivo uzivas antikoncepciu. Chranena si aj cez 7 dnovu pauzu.
Vies naco sluzi abtikoncepcia? --- blokuje ovulaciu. Ked nie je ovulacia, nie je vajicko, nema sa co oplodnit