Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

julia225
4. sep 2008

a este moze byt dospela baba....s mladym meopatrnym chalanom... kto je potom blbi a nezodpovedni? 😅 😝 😀

ashley66
5. sep 2008

tak ja berem HAK,ale akosi sa mi stalo ze som zvracala,neviem presne kedy...ale asi 3-4hodiny po uziti tabletky(HAK) a tak som si nebola ista,ci sa uz vstrebala do mojho organizmu,tak som po asi 60 hodinach (skor to nebolo mozne) uzila escapelle...viem, ze je to dost neskoro ,ale je to este v limite...bola som hned na druhy den u gynekologicky,ta mi povedala,ze sa nemam bat,ze sa tabletka vstrebe do dvoch hodin,ale na pribalovom letaku (chloe) je napisane 3-4, tak som v strese aj tak...drzte mi palce a napiste, co si myslite ,ze ako dopadnem🙂 (prosim nieco povzbudive! 🙂 faaaakt stres) dakujem🙂 hh

katola
5. sep 2008

Ahojte, som farmaceutka a chcem vam len povedať-upozorniť, že Escapelle je abortivna antikoncepcia, teda usmrcuje (zabraňuje uhniezdeniu) uz OPLODNENÉHO vajička...
A nechápem, prečo sa ženy po užití pýtajú, či budú môcť mať niekedy v budúcnosti dieťa - to dieťa, na ktoré bude "pripravené" ? (kde majú záruku, že ešte otehotnejú?). PharmDr. katola

expertka8
5. sep 2008

...katola.... 🙂 🙂 🙂
😉 😉 😉
...vdaka za nazor 😵

bajdada
6. sep 2008

ahojte kočky aj maminy
Moja mladšia sestra má trošku iný problém..
Spala s byvalym priatelom, ktory to do nej dal a tyžden na to spala s terajšim priatelom, ktory to tiež do nej dal..
Nie je cundra ani nič podobe- stava sa.. sme z toho smutni, ale zaujima nas ako zisti keby bola tehotna s kym to vlastne je?? keby si to babatko chcela nechať..v oboch pripadoch mala plodne dni a neužila žiadnu tabletku..
prosim poradte..
dakujeme

expertka8
6. sep 2008

...DNA test...
...Anonymný ("domáci") test otcovstva

... výter ústnej sliznice a materiál zašlete na analýzu. ..

Je výhodné, ak je účastníčkou testu aj matka dieťaťa, nie je to však bezpodmienečne nutné (vyšetrenie matky nezvýši cenu testu).

Výsledok anonymného testu nemožno použiť na súde ako dôkazný prostriedok, lebo okrem samotných účastníkov testu nikto nemá istotu o pôvode analyzovaných vzoriek. Samotný laboratórny test sa však robí rovnako, ako pri súdno-znaleckom určení otcovstva, takže aj výsledok musí byť rovnaký.

Cena:
9489,- Sk, nezávisle od toho, či sa zúčastňuje aj matka dieťaťa alebo nie

Lehota:
7 pracovných dní odo dňa dodania vzoriek a uhradenia ceny testu

Príplatky:
• za ďalšie dieťa alebo ďalšieho označeného muža: 2890,-
• za neštandardný materiál (žuvačka, vlas, cigaretový ohorok a i.): 1500,-
• expresný príplatok (výsledok do 3 pracovných dní): 2000,-

tweetinkapp
6. sep 2008

Heeh...az som sa zasmiala, ked som tu uvidela tuto temu..No mne nezabrala, ale nakoniec som rada

bajdada
6. sep 2008

expertka8
dakujem ti za velmi vzacnu radu.
ona totiž svojmu novemu priatelovi nechce prezradit tuto skutočnosť a rada by si zvolila cestu s nim mať radšej to dieťatko ako s byvalym..
takže postup je taký že musi odobrať nejaku vzorku od každeho z nich, teda aspon od jedneho a poslať to na analyzu?
nejedna sa o použitie pri sudu, len o rozhodnuti jej samej si ponechať dieťatko alebo nie.
prosim ťa ak mi viieš poradiť aj adresu kam to poslať prip. kontakt budem vďačná. a určite aj sestra.
nech máme v rodine pokoj
dakujem

expertka8
6. sep 2008

...bajdada...kontakt na firmu vykonavajucu DNA testy mas v IP ...
...a ja sa medzitym budem "modlit" ..aby to dietatko dostalo sancu na zivot.... 😔

ivkaaaa
8. sep 2008

ahojteeee vcera som uzila u priatela tabletku Escapelle asi po 23 hodinach.......aaa duuufam ze zabere ☹ a nebudem mat ziadne vedlajsie ucinky ☹ .....pjosiiiiiim drzteee silno palcekyyyyyy vsetci 🙂 dakujeeeeemmmm

zlatik01911
8. sep 2008

awoj babenky..ja som ju uzila prave dnes a je mi dost blbo,ale dufam,ze to coskoro prejde a hlavne,ze zaberie..

jjanuli
10. sep 2008

ahoj.tiez mam problem,tak ako vascina dievcat co sem pise. nie som 16tka, mam 21, ale aj tak sme s priatelom spravili poriadnu blbost.mali sme nechraneny styk,neurobil sa do mna,ale mimo,lenze sa potom zabudol umyt a potom asi za 3 hodiny sme sa milovali zas.uvedomila som si to az pocas toho...a teraz neviem aka je pravdepodobnost otehotnenia,ci sa tie "zabudnute" spermie dostali do mna ci ako..viem,ze by som mohla uzit escapelle,ale nechcem do seba pchat take brutalne chemie ak to nie je nevyhnutne. fakt neviem co teraz. dakujem,ak mi niekto poradi a povie svoj nazor...

ashley66
19. sep 2008

tak pre ukludnenie dievcat a zien co sa boja a cakaju na ucinok-mne osobne zabrala...nie som az taka nezodpovedna,ze by som bez vsetkeho mala pohlavny styk,len nastal problem s HAK...nastresujucejsie dva tyzdne ake si pamatam,ale poucila som sa a budem sa snazit, nech uz k takej situacii nedojde....a teraz uplny paradox- tak velmi som sa bala,ze budem tehotna a ked som zistila,ze niesom a oznamovala som to priatelovi,tak som sa rozrevala:D ja viem,je to hlupe,ale clovek vie,ze nieje ten spravny cas na dieta,ale keby sa mam rozhodnut srdcom a nie rozumom ,tak by som ho chcela velmi... ☹

mafia1
20. sep 2008

dobry den.s priatelom sme sa milovali a ako obycajne sme pocas skontrolovali kondom.jemu sa neja nezdal tak sme ho stale prezerali a nefucal ani nic.ale nepokracovali sme.potom som mu don mierne zakusla ze budeme pokracovat inak.dal si ho vsak dole a nafukol ho-fucal.mam strach ze mohol byt roztrhnuty uz pri styku a nie az po mojom ukusnuti.co myslite?aka je pravdepodobnost otehotnenia zo semienok lasky ktore sa mohli milimetrovou dierkou pretlacit?mam skocit po tabletku ,,po,,?

julia225
20. sep 2008

ak fakt nechces nic riskovat, tak chod po tabletku, ale ak neboli v kondome spermie, tak naco???

maila711
23. sep 2008

Ahojte, práve som sa tu zaregistrovala a potrebujem pomoc, tak vlastne mam uz len par hodín...Mala som s priatelom sex a nejako to nestihol vytiahnut, to bolo včera cca o 16.00, to,ze by som ostala tehotna, to by ma až tak nerozhádzalo, ale od 1.8. som mala 2 prechodené angíny a tretiu uz liečenú antibiotikami, a momentálne mám ešte zvačšené uzliny. bola som u doktora na výter mandlí, či nemám nejakého ,,zlého,,bacila este v sebe, zajtra ráno mi majú prísť výsledky a bojím sa, ak budú zlé a ja by som bola tehotná, ze by sa zvyšilo riziko, ze naše dieťa by nemuselo prísť zdravé na svet,kupila som si už aj Escapelle, prosím poradte mi, čo by ste urobili?užiť-neužiť-užiť-neužiť??? Dakujem

nunujaja
26. sep 2008

ahojte!vedel by mi niekto pomôct?čo vtom prípade ak si dám tabletku ESCApelle po 12hodín po.a čo ak som týžden pred tým už náhodou otehotnela?čo sa stane tomu dietatu?nemohlo by byť chybné?

fiorellinka
28. sep 2008

no.... ja som ju uzila 30 hodin po a nebola som tehtona nakoniec.na niekoho nema vedlajsie ucinky ale na mna mala, mozno aj preto ze som ju brala prvykrat v zivote. pokazil sa mi cely cyklus, bola som naladova a bez chuti na sex (co mojho priatela dost ubijalo vzhladom na to, ze sme tak malo spolu 😖 ) ale vzdy lepsie toto vsetko, ako mat dieta s niekym, kto vas pretiahne proti vasej voli a len vdaka tomu, ze vam nasype nieco do pitia.... a vy priatelia, co tu moralizujete sa preberte...

etuska
28. sep 2008

"kazdy je strojcom svojho stastia" 😉

janinah
28. sep 2008

nedá mi nenapísať-mám 45 rokov ,som zdravotníčka a som zhrozená z toho,koľko chémie do seba pchajú niektoré mladé dievčatá,ktoré predpokladám niekedy chcú byť matkami,nemienim tu moralizovať nikoho poúčať a chybu vidím aj v matkách týchto dievčat,tiež mám dcéry a verím,že si moje rady vezmú za svoje,len toľko napíšem-dievčatá,ste zdravé /zatiaľ/ a nevážite si to,hormony nie sú lentilky a že nechcete kočíkovať pred maturitou?-existuje aj nehormonálna antikoncepcia /napr. spermicídne prípravky,kondom,prerušovaná súlož,neplodné dni.../,ale hlavne by to chcelo začať s pohlavným životom až keď je žena zrelá nielen fyzicky ale hlavne psychicky,lebo všetko v živote má svoj čas a miesto
PS Rada od mojej babky znela-dieťa moje,nikdy nelíhaj s takým,ktorého nechceš za otca svojho dieťatka...

etuska
28. sep 2008

janinah- 😉

lencici
28. sep 2008

Tak mne sa stalo tiež také pošmyknutie a v tej najnevhodnejšej chvíli. Ale ďakujem Bohu že ma nenapadlo urobiť takú hlúposť a vziať si tabletku. A teraz som najšťastnejšia mama 15mesačnej dcérky. Mám 21 rokov a som šťastná že som sa nerozhodla inak.

bambulka777
4. okt 2008

ahojte..no poviem vám moju skúsenosť..no viete...ja som ju užila asi do 18 hodín...dostala som menštruáciu o 2 týždne skôr ako som mala...a teraz mi mal nabehnúť nový cyklus...ale stále som nedostala menštruáciu...čítala som, že to vie pekne rozhodiť..cyklus...tak dúfam..že ju čo najskôr dostanem...nezažil niekto podobnú situáciu ako ja? že najprv ste dostali skôr...a potom to zase meškalo??? prosím odpovedzte 🙂

brutalpocit
8. okt 2008

no ludia ja mam 18 a sa nam stala nehoda...nikdy sme kondomy nepouzivali ze hadam si pozor davame..prednedavnom sme sa rozhodli ze pome ho pouzit lebo som mala plodne dni tak pre istotu.bol to znackovy drahy kondom a on sa roztrhol a vsetko slo do mna.celu noc som plakala a na druhy den som si kupila escapelle.zatial cakam na kramy tak baby drzte palce... 😕

monkula
8. okt 2008

brutalpocit, ja by som ťa najradšej nakopala do zadku... 😠
že si hádam dáte pozor? Tak keDˇnechcete používať kondómy, tak si zbehni po tabletky ,keď žiješ aktívnym sexuálnym životom....
Každopádne, nech Ti tabletka zaberie a poto mšup, šup po recept...

slnieckova
9. okt 2008

to je vtip, ze? 😀 dobre som sa pobavila "brutalpocit" 😠 hlavne na tvojom nicku 😀 🙄

lencici
9. okt 2008

ja mám pocit že tu niekto píše len tak. Taku´sprostosť napísať tak to je vážne sila..."podme ho použiť lebo som mala plodné dni" sa spamtaj a radšej nesexuj alebo ber tabletky!

cathleen
9. okt 2008

Ahojte kocky .. dlho som citala Vase prispevky ohladne Escapelle....
Mne sa stala nehoda v marci tohto roka, s priatelom sme spolu uz 7 rokov, ale aj tak sme sa rozhodli, ze vezmem tuto tbl., akosi sme sa na to necitili, mozno len zo strachu...
AAALe... aj tak som otehotnela, hoci som ju zobrala do 17 hodin. Teraz sme uz manzelia a na baby sa velmi tesime. Stale ma vsak zamestnava myslienka, preco nezabrala, ci su to vse len mark. tahy farmaceut. firmy alebo to vse zalezi od plodnych dni... neviem... Mavala som 31 dnovy cyklus... Poslednu MS 7.3.

mesiacik69
9. okt 2008

ahojte tak ja som mala cez vikend pohlavny styk7x a to 2x bola ochrana a 5x nie ale sa do mna nespravil tak mam mat obavy že som v tom???alebo co mam robit aby som tomu predisla lebo na tabletku je už asi neskoro ale hned v sobotu a nedelu som pila cervene vino a kamoska vravela že ked som vipila vino tak že som ten plod zabila može to byt pravda???

etuska
9. okt 2008

Mesiacik-neviem ci si sa tu prisla pochvalit,alebo poukazat na svoje IQ.
Hmmm,cervene vino????-neviem,el v dnesnej dobe verit babskym receptom a byt takto nezodpovedna 😖