Podviazanie semenníkov - názory a skúsenosti

simculllka
3. máj 2017

Ahojte,

rada by som sa spýtala na skúseností tých, ktorých manžel alebo partner majú podviazané semenníky, kde si dávali zákrok urobiť a ako ste s tým spokojní, resp. či badáte nejaké zmeny na svojom mužovi🙂 Prípadne, ako to muž zvládal, samotný zákrok, či sa niečo zmenilo na sex. živote atď. Kľudne mi píšte aj IP, pretože vidím, že toto je ešte taká tabu téma na Slovensku...najčastejšie sa stretávam s názormi, prečo to akože chceme tomu môjmu mužovi urobiť. Máme však dve deti a tretie je na ceste, u nás klasická antikoncepcia zlýhala, ďalšie dieťa už neplánujeme a nechceme každý mesiac stresovať, či nebudem tehotná. Uvažujeme aj nad podviazaním mojich vaječníkov, ale čítala som, že mužská sterilizácia je jednoduchší zákrok a nie je to taký zásah ako u ženskej sterilizácie. Chcem hlavne skúsenosti, nie teoretické info, tie mám preštudované. Ďakujem moc 🙂

johanka_de_arko
3. máj 2017

U nas sme to riesili u mna (zeny), ale len preto, ze sa to vykonalo zarovno s tretim cisarskym, nie ako zvlast zakrok. Ale moja sestra s manzelom to poriesili opacne a nevedia si vynachvalit. Svagor sice pred nikym z rodiny zakrok nespominal, ale sestra vravela ze to bolo rychle a uplne v pohode.

xstelinka
3. máj 2017

@simculllka Najlepsie asi je,nikomu to nehovorit. Ja by som to chcela od muza,ale on napriek tomu, ze o tom nic nevie nesuhlasi. A ak by aj nahodou suhlasil, nikomu by som to nehovorila.

saurian
4. máj 2017

Môj mm bol, nie je žiadny rozdiel. Len s tým musí byt chlap "psychicky" vysporiadany - teda ako rozhodnutý pre zákrok tak aj s presvedčením že ďalšie deti nebude mocť mat.

liljana
4. máj 2017

@kafedame "A platí sa za to,ženy?" Nejaky veterinar to kludne urobi za flasu. :o)

evittam
4. máj 2017

@liljana Ty si dobry veterinar.....Ano,plati -cca 270-350Eur.

simculllka
autor
4. máj 2017

@evittam inak je to dost drahe...som cakala nejaku mensiu sumu,max.do 200 eur.

evittam
4. máj 2017

@simculllka No sterilizacia stojí tiež okolo 300-350....A inak len pre info, mojmu chlapovi to mal robiť primar a povedal,ze v celkovej anestéze a ze rano mu to spravia a vecer ide domov....Ale nebol, tiez sme to odlozili.

evittam
4. máj 2017

@simculllka No aj sterilizacia stoji cca 300-350Eur. A inak len pre info-mojmu to mal robiť primar a musel by mať predoperacne vysetrenia a ze v celkovej anestéze-rano zakrok,vecer domov. Ale tiez sme to odlozili.

evittam
4. máj 2017

@simculllka Prepac. Najskor mi to neodoslalo a potom 2x.😀😉

mirruska
4. máj 2017

@juliana30 @bosoriak ahojte mna by skor zaujimalo ze ako dlho su uz vasi chlapi po zakroku a ci badaju na sebe nejake zmeny po dlhsej dobe, napr. v spravani, ci sa im zmenila povaha, postava a tieto veci ktore suvisia s tvorbou testosteronu

simculllka
autor
4. máj 2017

@evittam inak neviem,podla mna pre chlapa by bolo lepšie,keby to mal v celkovej anesteze,asi by mal z toho mensi stres.

bosoriak
4. máj 2017

@mirruska Po vazektomii sa nemeni produkcia testosteronu. Zmeny ziadne nebadame, co sa vykonu ani libida tykaju. Jedina zmena je, ze ejakulatu je menej. Je 6 mesiacov po.

bosoriak
4. máj 2017

@simculllka Lenze celkova anesteza je celkom dost velke medicinske riziko. Preto je vazektomia taka "jednoducha" - da sa urobit ambulantne bez nejakeho specialneho naradia. Pri anesteze musi byt anesteziolog, resuscitacne pristroje a podobne.

evittam
4. máj 2017

@bosoriak No vidíš. A nam povedal primar co som písala. Tiez sme si mysleli,ze to spravi ambulantne.....

juliana30
4. máj 2017

@mirruska myslim,že už bol rok,čo má po tom a absolútne nič sa nezmenilo,ani postava,ani správanie.

dankagirl
4. máj 2017

Ahojte kočky ,tak aj mna v najbližšej dobe čaká sterilizacia na vlastnú žiadosť ...budem platiť 300€ ale už nemienim brať žiadnu antikoncepciu ..posledná teliesko mi po 3mes vypovedalo funkčnost neujalo sa ...a keďže mám tri detičky a ďalšie už neplánujem ..preto som sa rozhodla sama a chcem si užívať bez zábran s manželom 😉

tenerifka
4. máj 2017

Okrem manzela osobne poznam 6 dalsich muzov, ktori podstupili vasectomiu z lasky k svojej manzelke, kedze sme vsetky odmietali HAK a ani by sme nedali do seba rypat ( u muza je to jednoduchy zakrok).
Zijem v zahranici a vsetci ti chlapi su Spanieli.
Nasledky-velmi pozitivne, ziadny strach z nezelaneho tehotenstva, vykon rovnaky

saurian
5. máj 2017

ako baby asi je to pre chlapa neprijemne, ale nie je to az taka katastrofa aby si to vyzadovalo celkovu anestezu. moj siel na zakrok normalne na motorke a odtial na nocnu.... cca 3 dni ho boleli semenniky (vravel ze akoby ho niekto nakopal) a mal ich fialove. potom este dve kontroly - jedna na vyberanie stehov a druha po nejakom case ci bol zakrok uspesny.

magic08
5. máj 2017

baby a co s tymi spermiami po vazektomii? sa rozpadnu, vstrebu? nemoze mat chlap po niekolkych rokoch problemy zdravotne?

l.enk.a
6. okt 2017

Tak baby...na vazektomiu sa nespoliehajte.Manzel ju podstupil,kontrolny spermiogram bol udajne v poriadku a aj tak som po pol roku otehotnela.Zostali sme v soku...po tomto zisteni sme dali urobit dalsi spermiogram inde a ten uz objavil spermie....

6mia6
6. okt 2017

No zbohom, uz sa neda verit fakt nicomu. Asiblba otazkaale da sa to reklamovat? Ze by vratili peniaze alebo odškodné. Ci to asi tak nefunguje.

l.enk.a
6. okt 2017

@6mia6 momentalne to riesime cez pravnika,takze blizsie nic nemozem povedat...uvidime...aj tak nam to uz nepomoze...spoliehali sme sa na to.

6mia6
6. okt 2017

@l.enk.a no verim mna by piclo

simculllka
autor
7. okt 2017

@l.enk.a teda,to by som nepovedala,tak potom co je stopercentne? Asi nic,co? My to ale asi aj tak riskneme,lebo teraz som uz tesne pred porodom a potom to chce manzel absolvovat,akoze ak by sa stalo,ze otehotniem,tak to prezijeme,ale tak dufajme,ze u nas to bude 100%,vy budete zrejme nejaka vynimka prirody,si myslim,inak by si to nedavali muzi robit,aj antikoncepcia vo forme hormon.antiky je 99 %,ale vzdy sa najde nejake percento,u ktorej to nefunguje a pocne aj tak..inak,drzim palce,aby to aj tebe dobre dopadlo,vidim,ze sme rovnaky tyzden tehotenstva;)

6mia6
7. okt 2017

@l.enk.a este sa opytam kedy to muz a kde?

l.enk.a
7. okt 2017

@6mia6 minuly rok v lete...ale kde momentalne nepoviem,kedze to riesime s pravnikom....uvidime ako to dopadne

l.enk.a
7. okt 2017

@simculllka
Ja viem,ze su aj vynimky prirody....ale podla mna odflakli spermiogram....keby bol semenovod zdvojeny,tak v kontrolnom spermiograme predsa by boli spermie z neho...ale ten vraj bol cisty...A rekanalizacia vraj nastava po niekolkych rokoch a ja som otehotnela po pol roku.Inak pocas toho pol roku som este aj dojcila a nemala menzes...My uz mame 3 deticky....a fakt uz nevladzem...a teraz stvrte...je to narocne fyzicky,psychicky,financne...a este aj ludia na vas pozeraju,ci ste normalny ked mate 4 deti a viac

dazdovka
7. okt 2017

@l.enk.a fuuu v tejto situacii by som si uz povedala, ze je to vola bozia, ale samozrejme by som s tym aj isla na sud, minimalne nech vratia sumu za zakrok... Si skvela, urcite to nebude lahke, ale date to, moja teta mala styri deti do 5 rokov a vravela ze boli dobre, aj ked skoro cele stvrte tehotenstvo preplakala ze co a ako na nu budu ukazovat prstom a ked sa posledne narodilo, uplne sa to dalo zvladat, vsetky boli zlate a milovane...

l.enk.a
7. okt 2017

@dazdovka Dakujem za povzbudivé slová
@6mia6
@simculllka Ja nikoho nechcem od zákroku odrádzať...aj ja som si myslela, že je to najjednoduchšie a najlepšie riešenie. Len mi proste vadí, že sa to berie ako stopercentné a aj doktori sa o tom vyjadrujú ako o hotovom zázraku a istote, povedia vám, že už si vôbec ale vôbec nemusíte dávať pozor a hop.... takže to mi vadí...nech tam priznajú to riziko, možnú chybu....

lenocka80
7. okt 2017

Aj u nas chystame tento zakrok 😀 Mame tri deturence a veru bohato staci. @l.enk.a verim, ze si vycerpana, citim sa tiez tak, a veru dost casto 😀 Ale ked mi je najhorsie, pomyslim si na dobru kamaratku, ktora ma 4 deti a momentalne caka este dvojicky 😀 😀 😀 Nech sme len vsetci zdravi a vsetko je jednoduchsie.