Pomohla vám antikoncepcia na predmenštruačný syndróm?

lulubinka
9. okt 2014

ahojte. som rok po porode a minuly mesiac som prestala aj kojit. od vtedy mam predmenstruacny syndrom. v zivote mi takto nebyvalo. strasne bolesti hlavy, tocenie hlavy, navaly tepla, a neuveritelna naladovost alebo skor podrazdenost. rozmyslala som ci mi v tom nepomoze antikoncepcia. ma niektora z vas takuto skusenost. a ked pomoze tak ktora by bola najvhodnejsia.

meluela
9. okt 2014

@lulubinka skus vysadit kofein, uplne.

lulubinka
autor
9. okt 2014

ja kavu nepijem

karollka21
9. okt 2014

ahoj lulubinka, akoby si o mne hovorila - presne toto mna po druhom porode postihlo, a tiez neviem, co s tym - podla lekarov som v poriadku (vsetky testy a prehliadky v norme), a ja sa idem pred menzesom zo seba zblaznit (telesne i psychicky) :( tiez som zvedava, ci niekomu HAK alebo nieco ine na toto pomohlo

katarinamarkova
9. okt 2014

@lulubinka ja prave preto antikoncepciu neberiem.....bez nej ako tak svoje predmenstruacne hormony poznam a viem ovladat - vacsinou uspesne 🙂......pri nej to bolo 10 krat horsie....dokonca par dni pred a aj niekolko dni po.....
moj pripad

janinah
9. okt 2014

skús pupalkový olej

lulubinka
autor
9. okt 2014

@karollka21 ja este ked som kojila to bolo super, aj menzes som dostala skoro presne na hodinu. prvy krat som si myslela ze som tehotna 😀 myslim ze este po psychike sa to da ako tak naucit ovladat ale fyzicke priznaky to moc nejde, ked musim v noci vstat k malemu tak ma vzdy hodi naspat do postele alebo idem do kuchyne tackajuci sa akoby som bola opyta.

lulubinka
autor
9. okt 2014

@katarinamarkova no ja som uz kedysi brala a vtedy mi to priznaky zmiernilo aj ked som mala len nepravidlenu menstruaciu a bolest brucha, vtedy som to brala kvoli anemii a padaniu vlasov.toto je pre mna nove tak hrozne som sa necitila ani ako tinedzerka ked som to prvy krat dostala.

lulubinka
autor
9. okt 2014

@janinah a co s nim presne, typujem ze uzivat. kde by som ho kupila.

janinah
9. okt 2014

@lulubinka
http://www.panenske-oleje.sk/pupalkovy-olej/
ja ho kupujem v zdravej výžive- v takých obchodoch

lulubinka
autor
9. okt 2014

@janinah pozeram akurat na nete a nasla som aj za 12€, no neviem ci je aj taky kvalitny ked je tak lacny.je to tiez v bio obchode
http://kuchynske-oleje.heureka.sk/biopurus-pupa...

trogir
9. okt 2014

@lulubinka tak mne pomohla antikoncepcia akurát odstranit bolesti, ale syndrom a nervozitu nie. Vtedy som schopna pohadat sa aj sama so sebou pred zrkadlom. 😀 . Ale ked citim, ze to so mnou "lomcuje", uzijem polku lexaurinu a som kludna ja aj cela moja rodinka. A vybavene.

karollka21
9. okt 2014

@trogir na lexaurin obrovsky pozor, je to velmi rychla cesta do psychickeho pekla a nasledne dlhe roky liecenia (skusenost z najblizsieho okolia), toto by som veru pre vlastne dobro nerobila, a ani nikomu neodporucala. Radsej najst nieco prirodneho charakteru.

siska53
9. okt 2014

@lulubinka ja somju brala len dva mesiace,viac nie,lebo som sa pocas nej hrozne citila-urevana za vsetko,strasne napate prsia,no otras. Tak som ju prestala brat.. Ale! Na cely jeden rok som zabudla na moje predmenstruacne stavy amenstruacne bolesti. Potom sa to vratilo,ale uz som HAKnikdy viac nebrala. Stav sa mi upravil samna pohodovy pk porode a odstaveni 1.dietata a opat zhorsil po 2.dietati(ale nie az do tych stavov,co som mavala predtym).
Brala som tu Diane.

lulubinka
autor
10. okt 2014

@trogir tak na nejake silne lieky je este u mna dost casu, hadam to az tak daleko nezajde. ja aj tabletku od bolesti hlavy si dam az ked ma boli cely den, nesnazim sa hned riesit vsetko liekmi, radsej si uvarim dobry caj a nieco robim aby som sa odreagovala ale pri tpomto mi nic nepomaha len ked spim. xixi

lulubinka
autor
10. okt 2014

@karollka21 tiez si myslim , aj ked hak nieje prirodne ale moj laicky rozum mi hovori ze lepsie ako nejake analgetika. musim skusit ten pupalkovy olej, este mam nejaky ten cas kym pojdem na gyndu na prehliadku

lulubinka
autor
10. okt 2014

@siska53 tiez neviem ako to na mna zaposobi, od zaciatku tehotenstva cez porod az po odstavenie od mlieka som na strasne velkej hojdacke s hormonmi. je to pre mna vsetko nove. moje prve dieta, sice som sa starala aj o sestrine deti, bola som v nemecku opatrovat deti a skoro tri roky aj starych ludi ale vlastne je predsa len ine. mam pocit akoby som mala v hlave vygumovane. potrebovala by som sem tam asi aj spolocnost. cele dni som len v byte, von idem len s malym, som tu sama a nikoho tu v meste nepoznam kedze som tu prestahovana.

lilitela
6. sep 2017

@lulubinka
@karollka21
@katarinamarkova Baby ako ste to poriesili? Vdaka