Priznaky antikoncepcie alebo tehotenstva ?

anonym4774
13. máj 2019

Ahojte
Chcela by som sa informovať od skušenejších báb, ktoré berú antikoncepciu. Dnes je to dva tyzdne čo som vobec prvýkrát začala brať antikoncepciu.
Prvý týždeň som si ju raz zabudla dať na čas a na desiaty deň uživania sa do mna priateľ spravil. Štvrty deň od tohto incidentu som pociťovala nevolnosť po jedle a nafukovanie. Ďalší deň teda dnes som mala kŕče v podbrušku a silný hmedý výtok celý deň. Test som si spravila aj ked je mozno skoro nato aby nieco ukazal ale chcela som si byť ista. Chcem sa len spýtať či toto su normalne príznaky antikoncepcie.

natassa2
14. máj 2019

@evittam nie nebolo to pred 20timi rokmi 🙂, nehovorim, ze ma cakat dva mes., ale zdravy rozum da, ze ak niky nebrala a zacala a brala ju 10 dni ci kolko tak hned nepraktizujem nechraneny sex..neviem aspon mne to pride logicke a zodpovedne 🙂

punka24
14. máj 2019

HAK je nevyspytateľná v tom ako ju telo príjme... tak barierovu ochranu ste mali mať aspoň prvé 2-3 týždne... ja by do istoty aj mesiac... veď čo je jeden mesiac navyše... asi ju tvoje telo neprijalo bezproblémovo niekto aj zvracia niekto je v pohode... stále treba pamätať že žiadna ochrana nie je 100%... a hormonálna vie narobiť v tele riadnu šarapatu.... konzultuj so ženskou lekarkou, ona ti vie najlepšie poradiť... 🙂

h_petra
14. máj 2019

@anonym4774 ak si zacala brat HAK 4. den cyklu, isto si sa v pribalovom letaku docitala aky je postup co sa tyka pripadnej doplnkovej ochrany a od akeho dna cyklu si plne chranena.
Lekarka ta nevarovala, pretoze lekarke to moze byt jedno, predpoklada sa, ze si precitas pribalovy letak.
Spinenie je normalne pri uzivano antikoncepcie v zaciatkoch, ale obavam sa, ze plne chranena si nebola ak si zacala uzivat tabletky az 4. den cyklu.

ibrunova
14. máj 2019

@anonym4774 keď zabudneš tabletku prvý týždeň, je tam najvyššie riziko otehotnenia.

ibrunova
14. máj 2019

@hivanik keď začneš brať hak a užívaš ju tak, ako máš, si chránená od prvého dňa, nemotaj tu mesiac..

anonym4774
autor
14. máj 2019

@ibrunova opozdila som sa z jednou asi lrn o hodinu a to zhruba asi siedmy den uzivania.

ibrunova
14. máj 2019

@anonym4774 o hodinu? To je nič, 12 hodín je ešte v pohode.

ibrunova
14. máj 2019

@anonym4774 prvé tri mesiace si telo na hak zvyká, tak možno to bude tým.

anonym4774
autor
14. máj 2019

@ibrunova snad ano. Uvidm do prvej ms.
Diky.

monro
14. máj 2019

vsetko je v príbalovom letaku. V zasade, od prvého dna si chranena, ak si zacala prvy den krvacania...ak inak, po 7dnoch uzivania. To, ze si vzala jednu tabletku o hodinu neskor, nie je problem, nie je to zabudnuta tabletka. Podla mna tehotna nebudes, skor si telo zvyka na hormony z tabletiek.

anonym4774
autor
14. máj 2019

@monro mne doktorka povedala ze az od desiatej.

monro
14. máj 2019

@anonym4774 co je v letaku? akú beriete?

anonym4774
autor
14. máj 2019

@monro v letáku je od 7 a beriem Dienorette

monro
14. máj 2019

@anonym4774 tak ste boli chranena, tehotna nebudete.

akinom0077
14. máj 2019

@evittam / ano taketo nieco sa moze stat pri ATK aj mnohe ine priznaky a neziaduce ucinky

anonym4774
autor
14. máj 2019

@akinom0077 snad ano lebo tie kŕče som ako rpi ms ktore mavam dost bolestive.

hivanik
14. máj 2019

@taskataska ....prepac ale tu ironiu si si mohla odpustit ked nevies s kym komunikujes. Stacilo napisat autorke a nemusis reagovat ked ma niekto iny nazor. Sviecku som nedrzala ale bola to jedna z moznosti, pretoze ziadna ochrana nieje 100%.

evittam
14. máj 2019

@natassa2 Sme v 21.storoci. HAK si chránena max.do týždňa.