Aky je celý postup a priebeh umelého oplodnenia?

tinaslukaskom
23. júl 2019

Ahojte chcela by som sa vas spýtať aký je postup a priebeh umelého oplodnenia? Je nutné aby to odporučil gynekológ? Ako to začína, aké vyšetrenia sú potrebné, koľko to približne trva, aká je cena (cca) zákroku...A celkovo všetko čo je s tým spojené. Prosím napíšte mi všetko čo o tom viete. Veľmi pekne vám ďakujem. A pekný večer vám prajem. 🙂

zuzumajko
23. júl 2019

No pokial ti nestanovia diagnozu, tazko ti niekto povie. Je dost vela sposobov a kazdy si presiel tym svojim. Skus pogooglit vseobecne info. A ak planujes ist do dakeho, odporucam skor Brno ako Slovensko.

zuzumajko
23. júl 2019

No pokial ti nestanovia diagnozu, tazko ti niekto povie. Je dost vela sposobov a kazdy si presiel tym svojim. Skus pogooglit vseobecne info. A ak planujes ist do dakeho, odporucam skor Brno ako Slovensko.

seva22
24. júl 2019

Pridaj sa do skupinky "Ivf-skusenosti,rady, úspechy"...je tam plno báb ktoré rady poradia,vysvetlia a morálne podporia

tatinka
24. júl 2019

@tinaslukaskom gynekolog ti nemusi nic odporucit,ak sa vam nedari dlho,mozte ist sami do centra asist.reprodukcie....gynekolog zvycajne spravi zakladny profil tebe,muza posle na spermiogram,ked je vserko ok da tablety clostilbegyd a ked sa po urcitej dobe nezadari posle do centra,ale ako pisem mozete tam ist aj sami....

fialka1318
24. júl 2019

@tinaslukaskom ahojky ja som po ivf aktualne 7tt+4 tehotna 🙂 ono je tam toho dost vela preto je lepsie ked pojdes na konzultaciu a tam ti vsetko vysvetlia lebo kebyze ti mam vsetko napisat tak to je na dlho cely ten proces a u kazdeh baby je individualny lebo to zavisi od toho co ti zistia kde je problem 🙂 ja mam pcos a manzel ma teratozoospermiu 🙂 lekari mi hovorili ze pokial chces ziadat od poistovne ten zaklad zaplatit musi tam byt chyba na muzovej alebo zeninej strane u nas je to u oboch 🙂 ale viem ze to schvaluju bez problemov 🙂 len pri paroch ktore nemaju ziaden zdravotny problem prv skusaju iui 🙂 aspon tak co som sa bavila s babami lebo je sanca ze sa podari aj bez toho aby sli si pichat injekcie a vysolili kopec penazi co sme davali my 🙂 ale kazde to euro zato stoji 😉 ja som dala za prve neuspesne ivf cca 4000€ a za druhe 1650 za vykony + za lieky a vitaminy doteraz okolo 800€ 🙂 a este nekoncim lebo ich budem brat do 12tt 🙂 mne sa podarilo na slovensku otehotniet a nelutujem ze som sem sla a diagnozy nemame dobre 🙂 nakolko ja nedostavam bez liekov kvoli pcos vobec ms a manzel ma zle vysledky spermiogramu 🙂 ale ako pisem je to individualne pri kazdom pare cize bude lepsie ak sa objednas na konzultaciu ta je bezplatna ako kazda 🙂 prv ti urobia vysetrenia a aj manzelovi spermiogram a potom ti povedia co a ako bude dalej ked im pridu vysledky na dalsej konzultacii🙂 urcite chod lebo gynekolog ti nepomoze 🙂 ja som 3roky dufala u gynka a nakonie cca 3 roky chodim do car ale z toho ked to zratam tak suvisle 2roky 😉 lebo darmo ti tu budem vypisovat o injekciach a zakrokoch a o tom vsetkom ked pojdes tam nezistia vam mozno ziadnu chybu v zdravi a poslu ta na iui a podari sa na prvy krat 😉 takze sup na konzultaciu na vysetrenia a tam ti uz vsetko povedia 😉 drzim prsteky 🙂

elimu
24. júl 2019

@tinaslukaskom Ahoj😊 Spôsobov umelého oplodnenia je viacero a záleží od závažnosti vášho problému, ktorý bude pre vás ten najlepší. Ale v skratke najčastejšie máš IUI- to je vlastne vstreknutie partnerovych spermií počas tvojej ovulácie čo najbližšie k prasknutemu folikulu. A potom je IVF - to je mimotelove oplodnenie, kde žena podstupuje stimuláciu hormónmi, aby sa vytvorilo čo najviac folikulov, ktoré sa v krátkej anestéze odoberú. V deň odberu partner odovzdá spermie, ktorými sa následne oplodnia odobraté folikuly (vajíčka). Tie prejdú buď 3 dňovou alebo 5 dňovou kultiváciou a následne sa ti vložia do maternice. A ty už len čakáš, či sa embryjko uchytí alebo nie 😊A finančne? S IUI by si sa mohla zmestiť do 500€ aj s liekmi, možno aj menej. To som ja nikdy neabsolvovala, tak ti neviem presne povedať. A IVF, no to je trošku drahšia záležitosť. To ťa vyjde od tých cca 1300€ a vyššie, závisí od použitých metód oplodnenia.

evkamotka
24. júl 2019

Ked som lezala v nemocke, pytala som sa baby co bola na umelom. Vravela ze okolo 2000e

tinaslukaskom
autor
24. júl 2019

Ďakujem vám... už mám aspoň trošku prehľad lebo som o tom nevedela vôbec nič. Ale už ma nebaví čakať na gynekologicku kým sa rozhýbe lebo už to onedlho bude dva roky čo som bola za ňou s tým že chceme bábo a ze mám dosť problém z ms (krvácam 20-25 dni v mesiaci) támi len predpísala kyselinu listovu a ze nemam na to myslieť. Takže určite pochopíte ze už mám toho dosť. (Ale momentálne žijem v zahraničí,ale už onedlho budeme na SK,tak hádam tam sa to dá do pohybu) preto som sa chcela trošku informovať ako to asi tak chodí,pri tomto postupe. Tak ešte raz vám veľmi pekne ďakujem. Ahojte.

laurakrauz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre