Aký je postup pri IVF s darcovskými spermiami?

marienkaaa
4. sep 2011

Ahojte. Chcela by som sa spýtať že aký je postup pri umelom oplodnení s darcovskými spermiami a koľko sa zan platí . Dakujem

nikitka2
7. nov 2011

no zatiaľ nemám nato chuť ani odhodlanie musí prísť zas ten správny čas.Ja som bola na marotke a každej by som to odporúčala hlavne sa nenamáhať a byť v strese.A po vložení radšej ležať, oni povedia že môžeš fungovať normálne ale ja si myslím že lepšie ležať nech sa to tam udrží.Nabudúce to tak urobím aj ja len ležať.Ja som od toho dňa čo som mala dostať menzes potrošku krvácala a mala bolesti a to nebolo už čosi v poriadku ale hgc mi potrošku rástlo aj doktori v nemocnici boli z toho hotový nevedeli sami ako to dopadne a dopadlo to tak ako to dopadlo ☹

marienkaaa
autor
7. nov 2011

no ja sa presne od toho tiež bojím či to vyjde alebo nie už som z toho celá na nervy. Tiež rozmýšlam že budem na marodke ale až po odbere. Ja som tiež počula že treba oddychovať nič nerobiť že je vačšia šanca no neviem, kto sa ako cíti......

martinanm
14. nov 2011

ahojte, ja by som sa chcela tiež spýtať či je možné oplodnenie darcovskými spermiamia na vlastnú žiadosť, ak áno či mi viete poradiť kde to robia bez nejakých dlhých vyšetrení. Môj manžel má totiž dedičnú chorobu i keď sme zatiaľ neboli na genetike či vôbec by chorobu prenášal. On na žiadne vyšetrenia ani nechce ísť. Jemu stačí jedno dieťa - máme jednu 7ročnú dcéru a ja veľmi chcem ešte jedno dieťa. On na túto možnosť prisúpil, že zaplatí a podpíše všetko len nech ho neťahám na žiadnu genetiku atď. Ak máte skúsenosti prosím poraďte. ďakujem

zujanka
28. feb 2012

@ajca123 trocha od veci príspevok nemyslíš? To si taká cynická alebo taká štedrá?

ajca123
28. feb 2012

@zujanka záleží ako si to usporadaš v hlave 🙂
Ja som štedrý clovek.

zujanka
28. feb 2012

@ajca123 myslím že v hlave to mám celkom dobre usporiadané ale v danom fóre to vyznieva skôr ako výsmech

ajca123
28. feb 2012

@zujanka ja sa nikdy nikomu nesmeju a hlavne nie mamickam čo nemôžu mat babetka.. A nebo maju ich drahé polovicky problém so spermiama...
Ja som len ponúkla.. A dala popis ake robi môj drahy pekne deti a zdrave...
Napr. nas treti syn sa narodil po termíne a s nízkou porodnou váhou a to len kvôli tomu že mal uzol na pupocnikovej snure :(
A pred týždňom bol v nemocnici lebo mal zápal pľúc :( lekári si nas posuvali a az v stredu nas poslala lekárka z pohotovosti na rengen a mal nález :(
Ale uz sme doma a je nám dobre 🙂 a uz sa usmieva 🙂

zujanka
28. feb 2012

@ajca123 OK ved ja som iba vyjadrila svoj názor A pri všetkej úcte ponúkať manželove spermie na verejnom fóre to je riadna sila Ale proti gustu...... Malému prajem skoré uzdravenie

majecko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majecko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majecko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkaaa777
1. máj 2013

Prosim o vysvetlenie. Moj partner v detstve prekonal mums, aj ked bol proti nemu zaockovany. Lekarka mu vtedy povedala, ze nikdy nebude mat vlastne deti. Na test do nemocnice ist momentalne nechce. Mam v plane kupit mu domaci test na urcenie plodnosti. No rozoberali sme aj temu umeleho oplodnenia, ak by lekarka mala pravdu. Chcem sa opytat ci mam k dispozicii aj fotografie darcov spermii. Viete radi by sme mali dieta ktore by malo ako take crty spolocne s mojim partnerom. On je blondak a ja si neviem predstavit ze by som porodila ciernovlase dieta. Zalezi nam aspon na minimalnej podobe, preto ze to nikdy a nikomu nechceme povedat. Zvlast si nezelame aby sa o tom potom nase dieta dozvedelo a aby ludia po dedine nasledne nemali reci ze som musela byt partnerovi neverna. Proste nechceme nikomu a nic vysvetlovat. Dakujem za odpovede.

mjpj
17. nov 2013

ahojte,veľa tu čítam o úspešných a neúspešných IVF,ja mám za sebou tri a ani jedno nebolo úspešné,môj manžel má málo spermíí,ale už neverím že ja som v poriadku pretože po toľkých neúspechoch... ☹ ,vie mi niekto poradiť? má niekto podobný problém ako môj manžel?

avlv
17. nov 2013

@mjpj ahoj.Aj moj manzel ma len niekolko spermii,ale v maji nemal na prvom vysetreni ani jednu.Sice neviem v akom su stave ale uz to ze sa nasli beriem pozitivne.Vam robili cez Ivf aj ISCI? Ako vam robili odber len pred odberom vajicok alebo ste davali viackrat mrazit? My este cakame na schvalenie v poistovni ale ja mam malo folikulov vo vajecnikoch a vysoke FSH tak nam dal lekar len 10 percentnu sancu.Uz som bola zmierena aj s darcom ake chcem skusit snad nam to vyjde a budeme mat geneticky svoje babo.
Teraz berie manzel Zinkosel a vitamin E, bral aj Tribulus ale teraz musi mesiac mat pauzu tak mu davam Macu.Ci pomoze uvidime. A ja beriem tiez Macu,vitamin E a kyselinu listovu.

kulumulu123
8. jan 2019

@marienkaaa ahoj prepac viem ze to stara tema ale momentalne riesim obdobny problem kvoli ivf na genetike. Tu geneticku poruchu Vam zistili z karyotypu alebo inac? Ja mam za sebou niekolko biochem.tehot.potvrdene AJ od gynek. tiez neuspesny ivf tak nas poslali na karyotyp ale nic ine zatial tak neviem co mam ocakavat. Dakujem moc za odpoved

ronaldoboss
25. apr 2019

@marienkaaa ahoj čitam tvoju diskusiu o ivf .nas čaka to iste ideme na darcovske spermie lebo manžel ma azoospermiu .ale lekar nam pivedal že naj prv budem mat inseminaciu aki je rozdiel medzi inseminaciu a ivf? Teda ktori je uspešnejši?aj vi ste mali inseminaciu?ne hnevaj sa že sa spytam ale zbieram info otom lebo sa bojim že sa nam to ne podari.vdaka za info.

ronaldoboss
25. apr 2019

@marienkaaa Ahoj prosim ta zaujima ma tvoj pribeh o azoospermiu a rohodli ste sa pre darcovske podarilo sa vam otehotniet?ne hnevaj sa ze sa spytam máme taki isti problem moj muž ma azoo a tiež ideme na darcovske spermie a preto sa spytam .vdaka za info.

strelicia
24. jan 2021

@nikitka2 ahoj podarilo sa to IVF s darcovskymi? Tiez nad tym uvazujeme.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre