Alergia na spermie

alexa1983
22. feb 2018

Ahojte, nájde sa tu niekto kto trpí na alergiu na spermie a rieši umelé?
ďakujem .

mina2415
22. feb 2018

Ahoj ja som ľahko alergická A riešime iui už tento týždeň sme mali mať ale že sa mi zastavili folikuli tak som strašne sklamana 😦 zatiaľ alergiu neriešime nakoľko som len ľahko alergická že inseminaciou tomu predideme.

katharines
22. feb 2018

@alexa1983 mas to potvrdene, alebo si len myslis, ze mas?

janisa31
23. feb 2018

Takt toto neviem ako by som riešila

alexa1983
autor
23. feb 2018

@katharines mám to potvrdené :( a som aj po 3 neúspešných insemináciách a 4 nesúspešných KET :(

alexa1983
autor
23. feb 2018

@mina2415 ahoj. Tak ti držím palce veľmi. Ja mám tiež tú slabšiu , ale inseminácia nám bohužiaľ nepomohla, mali sme 3-4 pokusy, už neviem presne. Bola som aj na umelom už , na 4 vkladoch a stále nič :( Chcela som len vedieť či to niekto má a či sa aj liečil, prípadne sa mu podarilo otehotnieť. Mne na špeciálnej imunologii v Nitre povedali že sa môžem skúsiť dať preliečiť kortikoidmi - ale to je také svinstvo do tela že som sa na to nedala. Okrem toho že v tele dlho ostávajú a mô§žu tak poškodiť potom plod, tak majú aj dosť desné vedľajšie účinky, ako napr depresie a sklony k samovražde...
Ale moc ti držím palce, aby ti to vyšlo na prvý krát 🙂 daj potom vedieť .)

peta1223
23. feb 2018

Ahoj ja mám tiež alergiu na manželove spermie na iui sme boli dva krát raz sa nám to podarilo ale prišli sme Oto a druhý krát ani náznak teraz idem na Ivf bo doktor povedal že máme vedciu šancu než iui tak uvidíme.

ekyna
23. feb 2018

mamina ma kamaratku, ktorej to kedysi zistili. Pol roka vtedy brala lieky a potom sa im hned podarilo. Maju dve krasne dcery, uz docela velke

kakatulik
23. feb 2018

Ako sa tá alergia prejavuje?

peta1223
23. feb 2018

@kakatulik mňa to zviklo páliť keď sa domna spravil.

kakatulik
23. feb 2018

@peta1223 ďakujem, len tak sa pýtam, že či to môže byť aj bez toho aby človek o tom vedel.

peta1223
23. feb 2018

@kakatulik podľa mňa každá žena má asi iné príznaky a možno ani nemá neviem v tomto poradiť

mina2415
23. feb 2018

Ja mam len ľahkú alergiu ale niekedy som pocitovala také tlaky V podbrušku No nie vždy. ..A ani vo sne ma toto nenapadlo čo už noo

monika225
24. feb 2018

Aj ja mám zistenu alergiu ,teraz 1.marca ideme na Repro imunológiu do Nitri tam by nám mali vedieť pomôcť

katharines
24. feb 2018

@monika225 tam to zial neriesa. Akurat ti navrhnu UO.

monika225
24. feb 2018

@katharines bola si tam ?

katharines
24. feb 2018

@monika225 nie, ale este som nepocula, zeby to niekde riesili inac ako UO. Ked to nevyjde, niekedy aj na x krat, tak az potom nasadia nejaku "liecbu". Uz mnoho zien to pisalo. Zial ludsky zivot uz nestoji ani za tu liecbu. Radsej obetuju deticky.
Ak s tym mate problem, tak ty i manzel vyradte vsetko na co si alergicka a potom skus omega-3 s vit D3, ktory reguluje imunitnu odpoved. Este je dobre zaradit spirulinu, ze vraj mierni alergicke prejavy.

monika225
24. feb 2018

@katharines ja mám alergiu na všetky spermie nielen na mužove ...ja som zas čítala dávajú lieky medrol myslím sa volá a vacsine pomohlo ...no uvidíme prosím ťa a čo je UO ?

katharines
24. feb 2018

@monika225 umele oplodnenie 😉

monika225
24. feb 2018

@katharines jaj IVF ☺️ to už mam za sebou žiaľ neúspešne ...

alexa1983
autor
25. feb 2018

@peta1223 drzim palce 😘

alexa1983
autor
25. feb 2018

@monika225 ajoj, tam som bola tiez. Moznost liecby je kortikoidmi , ale to som
Odmietla podstupit ..jedna vec je ze to mozno pomoze iba a druha ze to je take svinstvo velke do tela, ze este rok po dobrati to moze zapricit chory plod , a vedlajsie ucinky ako silne depresie a sklony ksamovrazde ani nehovorim.. snazim sa najst nieco prirodne , nejaku pomoc .

alexa1983
autor
25. feb 2018

@kakatulik ja som nemala ziadne priznaky, zistili mi to az na klinike ked sme riesili ze sa nam dva roky nedari otehotniet. Su dve formy, lahka a tazka. Pri tej lahkej ani nevies ze to mas, kym nezacnes riesit preco si stale neni tehotna, pri tej tazsej forme mas problem pri pohlavnom styku, akonahle do teba vojdu spermošky tak to pali a moze az boliet. Dokonca to pri vysokej forme alergie moze zenu az zabit

alexa1983
autor
25. feb 2018

@katharines co to je ta spirulina??

kakatulik
25. feb 2018

@alexa1983 dakujem za velmi informatimativnu odpoved.
A ako sa to vysetruje a ako lieci?

katharines
25. feb 2018

@alexa1983 spirulina je sladkovodna riasa. Ak by su ju chcela brat, tak vyber kvalitnu a nie z Ciny. Da sa kupit aj v praskovej forme. Detoxifikuje a tiez doplna ziviny.

monika225
25. feb 2018

@alexa1983 tak toto som zatiaľ nepočula ,no veď uvidím ☺️

peta1223
25. feb 2018

@alexa1983 ďakujem veľmi pekne 😘

alexa1983
autor
26. feb 2018

@kakatulik prvoté vyšetrenie je z krvi a potom ti to potvrdia na imunologii v Nitre alebo v BA je taká tiež špeciálna a to z výteru keď máš ovuláciu, vyšetrujú ten hlien. Liečba na 100% nie je žiadna, dá sa to iba utlmiť tými kortikoidmi čo som tu už písala, ale aj to nie je zaručené že na 100% pomôžu a hlavne veľa majú veľa vedľajších účinkov, to že ostávajú dlho v tele a môžu ti napr poškodiť plod ťa hneď upozorňujú , ďalšie je silné depresie a sklony k samovražde... takže ja som do toho nešla :( preto tu hľadám niekoho kto dokázal otehotnieť aj bez liečby :(

alexa1983
autor
26. feb 2018

@katharines ďakujem za tip, o tom som ešte teda nepočula. Máš aj nejakú značku overenú ?

kakatulik
26. feb 2018

@alexa1983 ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúce odpoveď. Možno IUI alebo IVF by šlo, ale to asi nechceš, však?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre