Ani jeden folikul pri stimulácii

zadana19
17. júl 2020

Ahojte baby dnes som bola na prvej kontrole vlastne na 8den(5dni som brala clostylbeg 2ks rano a 2ks vecer.6-7den menopur 75 a benfolu 225).na sone mi jeden vajecnik nebolo ani vobec vidno a v druhom ziadny folikul zatial.Mam prist zas v pondelok a ze sa uvidi ci tam nieco bude,ze ak nie tak to skusime v dalsom mesiaci a inak...mate s tym niektora skusenost?uz som si aj poplakala dnes trochu...

eriksonka1234
17. júl 2020

@zadana19 jasom chodila pravidelne na folikulometriu, lebo mi nedorastali folikuly a menzes som mala len s vyvolavackou. Podľa Dr. v mojom prípade tehotenstvo nebolo možné, povedal mi to aj v deň, keď som už bola 5 dní tehotná. Naš zázrak bude mať v decembri 15 rokov.

iana_123
17. júl 2020

@zadana19 ahoj a v ktorom centre si?

zadana19
autor
17. júl 2020

@eriksonka1234 prirodzenou cestou?

zadana19
autor
17. júl 2020

@iana_123 ahoj ginfiv

iana_123
17. júl 2020

@zadana19 a ako je možné, že nebolo vidno na sone vaječník? Ja by som na tvojom mieste zmenila centrum, bola zle nastavená hormonálna stimulácia u teba a to by sa v dobrom centre určite nemalo stať. My chodíme do Helios v Martine a uplna spokojnosť, odborníci vedia čo robia a ako to robiť majú.

eriksonka1234
17. júl 2020

@zadana19 samozrejme

zadana19
autor
17. júl 2020

@iana_123 uvidim co bude v pondelok...mam mat dve stimulacie v jednom cykle

zadana19
autor
17. júl 2020

@iana_123 a bolo mi povedane,ze este nezareagoval na stimulaciu a ze toto sa jej nestalo za 20rokov ako robieva sono

iana_123
17. júl 2020

@zadana19 a máš nejaký problém s ovuláciou? To je fakt čudné, v Heliose majú take sono asi ako nikde na Slovensku, myslím kvalitou, z neho doktor rátal vajíčka a ich veľkosť pomaly voľným okom. A ako dve stimulácie v jednom cykle? je možné, že niektoré ženy reagujú viac a niektoré menej na tu stimuláciu, no preto sa chodí často na kontroly, aby sa to dalo korigovať, tiež sa kontroluje aj z krvi ako kto reaguje.

zadana19
autor
17. júl 2020

@iana_123 neviem o tom ci mam problem s ovu nikdy som to nesledovala...moj mal zly spermiogram preto sme sa rozhodli pre icsi a popri vsetkych vysetreniach zistuli aj mne ahm 0,14

mena123
18. júl 2020

@zadana19 mne sa stalo presne to iste 2x za sebou- Reprofit Brno. Ani jeden folik. Tiež mi povedali že toto sa stáva veľmi zriedka... ;) predtým v Heliose MA 7 folikov.

zadana19
autor
18. júl 2020

@mena123 ahoj a ako si to riesila ked nebol prerusili ste stimulaciu?

ceklis
18. júl 2020

@zadana19 pri amh 0,14 sa nemôžeš čudovať :( máš moc silnú stimuláciu a tým pádom sa podľa mn vaječníky “zľakli”. Nenavrhli ti nativ alebo soft? Ja na tvojom mieste by som skúsila ozaj len minimálnu stimulácii. Pri iných kontrolách ti folikul našli? Rástol a mala si ovulaciu?
To amh je potrebné riešiť. Skús si tu nájsť diskusiu, tam sa veľa píše o prípravkoch, ktoré dokazu zvýšiť nízke amh.

zadana19
autor
18. júl 2020

@ceklis ahoj nikto nic o nativ ani soft nic nevravel a ani neviem co to je...predtym nikto nepozeral ci mam folikuli.hned sme isli na vec ak nepocitsm hyfosy a vsetky vysetrenia okolo

ceklis
18. júl 2020

@zadana19 veľmi zly prístup :( neviem. Ak ma niekto nízke amh, klasické ivf spraví bud ozaj len zázrak alebo sa vaječníky zablokujú. To nízke amh vieš čo znamená? Vysvetlili ti to vôbec? Zmen centrum, ak chceš mat babo. Odporúčam určite Brno, veľa času nemáš :(

zadana19
autor
18. júl 2020

@ceklis ano to viem co znamena.uvidim co v pondelok a podla toho sa rozhodnem...len tu nas to stalo uz dost penazi tak nechcem hned to ukoncit

iana_123
18. júl 2020

@zadana19 tak pokial je IVF cyklus neúspešný /žena nereaguje na stimuláciu/, tak by ste nemali nič platiť. Každopádne počkaj do pondelka, uvidis ako sa to vyvinie, možno bude všetko nakoniec v poriadku 😊 držím palce daj vedieť ako si dopadla

zadana19
autor
18. júl 2020

@iana_123 platila som uz aj za kontroly 150€ jednorazovo,v pondelok uz druhy ktat covid aj partnerovi,injekcie 700€ a v pondelok dalsie mi urcite predpisu kedze menopur mi zvysili davku na 225 a v utorok nebudem mat co pichnut.,spermiogram 3x=360€,hyfos=145€ a nic nic...jasne napisem

bebotka
19. júl 2020

@zadana19 to si nejako vela platila či už za lieky ako aj za spermiogram, nechápem niektoré centrá ako keby si fakt len nahánali peniaze, ako pochopím jeden podrobný spermiogram, ale takto platiť také tri drahé ?

zadana19
autor
19. júl 2020

@bebotka prvy spremiogram bol 35€,druhy 95€ a treti 230€...

zadana19
autor
20. júl 2020

@iana_123 ahoj tak dnes som bola kontrole..pravy vajcik nic nevidno a v lavom,ze vidno dve male folikuli...zobrali krv a zavolaju poobede,ze co dalej...nic viac som sa nedozvedela...ale sa mi to nezda,lebo mali mi brat uz druhy krat krv na covid aj partnerovi a ze este netreba

ajka251
20. júl 2020

@zadana19 taktiez chodis do gyn fiv?ja som tam bola tiez dnes rano.tiez ma sokoval ich verdikt.mala som tri folikuly.10mm a dva po 6mm.po menopur dost vysoku davku mi dali az 450.ma odbili s tym ze narastlo to len 1mm...dnes ze nic sa nedeje.vyradujeme vas a rusime liecbu...pripadala som si ako nejaku kus nabytku kt.treba vyhodit.este mam konzultaciu o tyzden.a s muzom rozmyslame ze pojdeme do ineho centra ci nam povedia to iste....myslela som si ze mi tam pomozu ale ako bolo pisane a to si aj muz mysli ze vsetko je len o peniazoch a o biznise

iana_123
20. júl 2020

@zadana19 no to ma mrzí, kolkaty deň stimulácie si?

zadana19
autor
20. júl 2020

@iana_123 dnes 11dc

zadana19
autor
20. júl 2020

@ajka251 ano do ginfiv nr a ty kam chodis?ja som zvedava co mi zavolaju.ano pride to aj mne take zvlastne akoby islo len o peniaze

iana_123
20. júl 2020

@zadana19 určite nejde všetkým len o peniaze a preto treba nájsť centrum s prístupom, ktorý bude maximálne profesionálny a nebudete mat ten pocit. 11 dni je dosť na to, že sú tam len dva malé folikuly, treba zvoliť iný typ stimulácie, resp vyskúšať čo ti radili baby vyššie, ale tak to majú vedieť lekári v centre ktorú metódu je najlepšie zvoliť.

zadana19
autor
20. júl 2020

Tak uz mi volali zastavili mi celu stimulaciu,ze mam malo hormonov..mam prist v stredu a povedia mi co dalej 😭😭😢😢

iana_123
20. júl 2020

@zadana19 a pôjdeš? Ja by som im už neverila, ak nevedeli hneď čo a ako majú robiť. Aj mne sa stalo v repromedice, že pán doktor mi zle nastavil stimuláciu a celé to dopadlo zle, tak keď som sa ho potom pýtala, že čo treba spraviť inak ako to nastaviť, aby to na další krát dopadlo tak ako ma, tak na mna pozeral ako puk, že on nevie. Tak neviem kto iný to mal vedieť ako on.

zadana19
autor
20. júl 2020

@iana_123 pojdem ked to stalo uz tolko penazi a uvidime co povie ak sa mi nebude pacit co rozprava pojdeme asi do iclinic do ba...znamy tam ma znamu a aj oni boli nedala si ani zamrazit zvysne folikuli iba jedno na vklad si nehala a vyslo to....maju uz 2mesiace malu

mofa
22. júl 2020

@zadana19 tak skus to brno ak uz budes chciet menit. ja helios v matine neodporucam.absolvovali sme tam jeden cyklus z troch embryii sa neuchytilo ani jedno. a dost mi sli na nervy ako sa tvarili ako strasne su tam kvoli nam a pritom stale tie iste naucene hlasky a prave tam mi to prislo ako velky biznis.potom sme sli do ziliny do gyn fivu a jasne,ze aj tam je to o peniazoch ved vsetky tie centra su tu preto aby zarabali ale aspon sa v tej ziline netvarili,ze im ide o nieco ine🙂ja som normalne ovulovala nikdy ziadny problem u mna len tiez uz nizsie amh.a zly spermiogram.tak v martine som mala normaly kratky protokol a vybrali 4 vajicka.v ziline soft stimulaciu(aj ked ma odhovarali) ale nemala som chut uz na tie kila hormonov a dozreli tiez 4.takze rovnako.cochvila budem rodit ale presli sme si naozaj riadnym psychom.uz som nevedela co robit.skuste to brno a ked sa uz rozhodnes ver im, najhorsie je nedoverovat ja som kvoli tomu odisla z heliosu proste stratili moju doveru.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre