Ani jedna blastocysta po odbere vajíčok v celkovej narkóze. Stretli ste sa s tým?

vafinka
19. júl 2012

Ahojte dievcata, prosim napiste mi, ak ste mali alebo aj mate tento problem, ze po OPU sa vam nepodarilo to, za ani jedno vajko nedorastlo do blastocysty?neviem co robit.

willywoman
20. júl 2012

To sa niekedy stava ze nedorastie, hlavne ked odoberu malo vajicok
Bud to risknu a kultivuju blast., alebo vlozie na 2 den menejbunkove
Ze mozno vlozene sa chyri. Je to o rozhodnuti embryologa

dahra
24. júl 2012

Sestra absolvovala 3.IVF, 6 vajicok odobratych. Len 5 oplodnenych, na treti deň bolo už len jedno a skončilo vo faze morula. Nedostali sa ani ku ET. Ma nekvalitne vajicka, ma endometriozu. 2. IVF - vtedy mala len 2 vajicka a len jedno oplodnene. Vlozili jej na treti den, ale neujalo sa.

ada274
24. júl 2012

ahojte kocky nezufajte. Pri mojich prvych 2 ivf som mala kratky protokol, vajicka najviac 5 kvalita slaba, na transfer ostali ledva dve embrya. Geneticka sa vyjadrila ze svoje dieta velmi pravdepodobne mat nebudeme. Iscare sme vymenili za helios v martine, nasadili dlhy protokol. Vysledkom bolo 16 vajec, z toho 11 blastocyst. ´jedna z blastocyst mi tu prayve vymysla a nechce spat. Ked som to vzdavala vyslo to. Baby verte si a ked to nejde zmente aj lekara, nakoniec to vyjde kazdej.

pupendo5
20. aug 2012

Po tom, čo som prečítala nespoctne mnozstvo literatúry a bavila sa s veľa snazilkami, vychádza mi že prvé IVF je vždy forma pokusu, nikdo nevie ako tvoje telo zareaguje na stimulku a dokonca môže zareagovať na rovnaké protokoly za sebou úplne rozdielne. Presne ako hovorí ada274, v prípade opakovaneho neúspechu a nevole zmeny v protokole zo strany lekára/CAR - Vymen ho a nezufaj. Ak nemáš veľa rokov raz sa to urcite podari...držím palce!

brita
20. aug 2012

Ano, mne sa to stalo. Prve IVF sme mali dve vajka, ale nedorastli do blastocysty, takze ET sa nekonal. 2. IVF sme nemali ani jedno vajicko a 3. IVF sme mali jedno a to sa o dva dni rozpadlo ☹. A to ma stimulovali kratkym protokolom s maximalnymi davkami!!! Stava sa to vtedy, ked su vajicka nekvalitne. My sme nakoniec isli do darovanych, lebo to s nasimi jednoducho nemalo zmysel 😒

elisabethwoodville
7. feb 2014

mala som kratky protok, 8 folikul, z 8 zrelych vajicok, 7 sa ukazkovo oplodnilo. vkladali 2 vcasne blastocysty a 1 pekne vyvinutu blastocystu. verila som, ze aspon jednej sa bude u mna pacit. bohuzial...pravdou je, ze som po 40ke a toto moze byt pricinou. bolo to moje jedine IVF.

elise
7. feb 2014

jedna kamarátka mala 42 rokov a IFV - po odbere 1 jediné vajičko dnes je z toho vajička nádherný 2 ročný chlapček tak že aj jedno jedniné môže mať úspech 🙂 držim palce neboj bude na buduce 🙂

lenka54321happy
15. jún 2014

lenka54321happy Ahojte baby, chcela by som sa Vas opytat otazku....
Mam zamrazene 3 expandovane blactocysty, ktore ale neboli zamrazene na 5ty den, lebo sa pomalsie vyvijali ale az rano na 6ty den....
Mate niektora s tym skusenosti?
Obavam sa teraz ze kedze sa pomalsie vyvijali, tak sa neuchytia...
Vkladali Vam niekomu 6dnove blactocysty?
Dakujem velmi pekne
L x

kubulka280
26. okt 2016

@vafinka ahoj viem že je to pár rokov, mne sa práve stalo už druhy krát to iste, ak sa smiem opýtať podarilo sa ti to . Lebo ja neviem čo mám robiť

vafinka
autor
26. okt 2016

@kubulka280 no nam sa zadarilo prirodzene po tvrdeniach id dr ze nemame sancu lebo mam zle vajka

michallll
26. okt 2016

@ada274 ahoj votriem sa sem do temy, lebo na ma zaujala. Aj ja som mala v 2010 1 ivf dlhy protokol, vysledok 12 oocytov-8 vajicok-6 oplodnenych na druhy den vklad, uspesne, 🙂 v 2016 2x soft, prvy krat 6 oocytov-ziadne vajicko, druhy krat odobrali 4, dve sa oplodnili, prestali sa vyvijat druhy a treti den, potom normalne ivf 3 oocyty- jedine spravne oplodnene, vlozene druhy den- neuspech, mala som kratke protokoly. Pri prvom som mala 31 rokov. Takze na tom nieco bude.

michallll
26. okt 2016

@ada274 a este ta poprosim kolko si mala rokov, ked ti dali dlhy protokol, mne povedali, ze kratky davaju starsim zenam 😒

michallll
26. okt 2016

@vafinka ahoj prosim ta za ako dlho sa vam zadarilo, ani nam nedavaju ziadnu sancu na prirodzene, mam nizke amh len 0,49

vafinka
autor
26. okt 2016

Po druhom ivf po necelom roku.s prepacenim som sa na to vy........a a zrazu nam sa podatilo.ja som pri oboch ivf nemala ani raz et.lebo vzdy sa vajka rozpadli a povedali ze mam nekvalitne vajca.mala som zakazdym dlhy protokol.

michallll
26. okt 2016

@vafinka dakujem za odpoved, a gratulujem, si ma velmi potesila 🙂

kubulka280
26. okt 2016

@vafinka no ja prirodzenou cestou nie, lebo nemám vajcovody

vafinka
autor
26. okt 2016

@michallll nemas zac, rada odpoviem a pokial mozem tak aj pomozem, viem aky je to brutal stres, len clovek nic ine nema v hlave len coby ako by, poriesil a riesil, ja sa priznam uz som nemala na to nervy, a ani chut, nic dalej riesit, a hlavne ten stres okolo,

vafinka
autor
26. okt 2016

@kubulka280 to mi je luto, ale hadam sa raz zadari

kubulka280
26. okt 2016

@vafinka no len veriť

vafinka
autor
26. okt 2016

@kubulka280 ano to mas pravdu a hlavne verit ze sa zadari

ada274
28. okt 2016

@michallll presne 33. Davat protokoly podla veku? Treba hladat co u tej ktorej zeny zafunguje nie sa riadit akoze nejakymi pouckami. Ja som mala do 30 ked skusali 2 krat kratky kt. Vobec nezafungoval.

michallll
28. okt 2016

@ada274 no nechapem ja uz tomu nerozumiem vobec, je to vsetko v lekarovych rukach, mne doktor v terajsom centre povedal, ze on dava len kratke protokoly...

ada274
28. okt 2016

@michallll ja som prave pre tento nepochopitelny postoj zmenila centrum. Spravny lekar usije protokol na mieru. Nespravny sa odmieta zamysliet nad tym co je najlepsie pre teba. Odkial si ak sa mozem opytat?

22ewka72
28. okt 2016

Ahoj, len nezúfajte. Ja som absolvovala 5 IVF, vajíčok 12 až 22, embryi 8 až 10. Na vkladanie mi ostalo pri všetkých piatich IVF len 1 embryo, nikdy žiadne mrazenie. A 5. IVF úspešné, princeznička spinká vedľa v izbe.

michallll
28. okt 2016

@ada274 som z bratislavy a bola som vo ferticente. Ale tam len raz. Predtým som mala 2. Soft v Brne.

ada274
28. okt 2016

@michallll soft teda nevysiel. Kolko si mala vajicok a embryi? Ako si na tom zdravotne tak celkovo? Si uplne fit alebo mas nejake ine problemy? Ak to niekolko krat nevyslo treba sa zastavit a vratit na zaciatok.

michallll
30. okt 2016

@ada274 prvý soft žiadne vajíčko prázdne štyri folikuly,druhý soft dve oplodnení do tretieho dňa neprežilo ani jedno a klasické ivf oplodnene jedno správne, vložené druhý deň, nevyšlo to. A som vraj zdravá podľa lekára, ale mám nízke amh.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre