Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

kvetka2
26. aug 2008

fedri, mne to robila moja dr. na normálnom uzv- krv mi nebrala- len odmerala NT- výsledok bol dobrý. Tvrdila mi, že ak nemáme nič v rodine, tak by to malo byť v ok a netreba dalšie vyšetrenia 😕

kvetka2
26. aug 2008

inak, bola som 12tt+4, ked mi NT merala, dalsiu poradnu mám ca. 4 týždne od tohto merania. Mne ale nehovorila ,že v 14tt treba ísť na nejaké meranie 🙄 .

fedra
26. aug 2008

to hovoril aj moj doktor, tiez ale nema 3D.
Pytal sa ma ci chceme aj nejake speci geneticke vysetrenia, no ze vzhladom na vek /ja mam 31 a manzel je o rok mladsi / a tym, ze v nasich rodinach nic take nie, tak ze si mysli, ze to ani n ebude treba.
Ideme teraz 03/09 na screening, bude ho robit on ... tak dufam,ze to dobre dopadne 😉

Tani, tak to mas super,ze tvoj obvodak ma taketo vymozenosti.
Moj doktor menil utz pred pol rokom, ma uplne novy a vraj dost kvalitny, tak dufam ze na to meranie bude stacit 🙂

tanitta
26. aug 2008

Kveti...myslela som v tomto obdobi... ja som bola v 14t...merali vtedy vsetko na utz...od hlavicky.. brusko.. atd...kazdy asi inak robi...potom sa meria zase v tom cca20tt...

fedra
26. aug 2008

kvetka ... ja budem 12tt + 3 ... takze v takom istom case ako aj ty
Inak, nepripadaju ti tie 4 tyzdne cakania neskutocne ... ja sa aj bojim, ci rastu, ci sa nieco nestalo.
A mna asi supne do rizikovej poradne ... vraj uz len to ze sme po IVF a este k tomu dvojky 😖

scarlette
26. aug 2008

ahojte kocky, chcem sa spytat ci nemate nahodou niektora spolocnu zdravotnu a ako dlho ste cakali kym vam prislo schvalenie domov?
dakujem a prajem pekne a bezproblemove tehulkovanie 😉

kvetka2
26. aug 2008

tani, neviem čo drobcom merala- napísla mi do knižky len veľkosť a NT hodnoty....
fedri, ani nehovor, ja by som najradšej chodila každý týžden na uzv 😀 -ešte musím 2 tuýždne vydržať 😅
u nás nedávaju dvojky automaticky do rizikovej poradne...

kuspitka
26. aug 2008

dicinka zavalom ti vecer alebo cez obed od manzela dobre

zuzla80
26. aug 2008

Táni moja šéfka vie, že sa snažíme o bábo, a aj to že sme chodili na IVFko. Celé sa to prevalilo keď som po silnom OHSS ostala v nemocke. Ale o tomto IVFku netuší nik okrem jednej kolegyne. Tak to chcem zahrať tak, že sa nám to podarilo na dovolenke, že sme to vôbec nečakali a spojiť to s tým hematómom. Ja viem, že je to skoro oznamovať tehu v robotke, ale neviem čo by som vymyslela ak by som ostala tak dlho doma. My sme strašne malinká firma a plánujem ostať domka min. 3mesiace a potom ak sa nebudem cítiť tak až dokonca. Nechcem už nič rizkovať a sama cítim, že mi je lepšie doma - môžem si poležkať a tak. Veď sama dobre vieš. Tu aj keď sedím za počítačom, tak sú tu niekedy riadne stresy.

Kveti ahoooj, a ty už chodíš do robotky? To ťa obdivujem 😉
Fedri no my sme videli len takú malinkú bodku, tak možno o ten týždeň bude už aj niečo iné vidieť, kto vie 😉
Scarlette ja mám všeobecnú a čakala som na schválenie cca mesiac.

renusa
26. aug 2008

Ahojte 😉
vidím, že to tu dnes hýri tehuľkami 😵 , tak sa tu na chvíľku votriem, aby sa niečo na mňa prilepilo 😀

kvetka2
26. aug 2008

scarlette, ja ti neporadím ja mám VSZP -tam to trvalo 1 mesiac
ahoj renusa, už sa ti to kráti- tak ťa trosku oprskám prrssskkkk 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nech je softík úspešný
zuzlík no, v práci to nie je jednoduché, ale snažím sa vydržať- vieš kvôli korunkám 😔 ale ak by som sa nemala cítiť dobre,už aj idem domov 🙂 našťastie mám super šéfa, tak je možná aj varianta práce z domu. uvidíme... asi to bude aktuálne,ak bude väčšie brusko 🙂

zuzla80
26. aug 2008

Kveti ach tie peniažky 😒 - novodobé otroctvo. Tak len sa pekne opatrujte a dávajte na seba pozor dobre? Máloktorý zamestnávateľ umožní pracovať doma, tak to máš potom super šéfa. Šéf už zrejme vie čo je vo veci však? Aj si mu to vravela hneď od začiatku keď si ostávala domka?
Renuska ty sa chystáš na soft? Tak držím palce, nech sa to podarí 😉

kvetka2
26. aug 2008

zuzli, ja som mu otvorene povedala už minulý rok, že môžeme mať bábo len cez IVF, tak to skúsime a že budem zrejme častejšie chodiť k lekárovi a budem musieť byť aj doma. On je taký zlatý,ani mi nesiahol na korunky bola som aj pár dní doma a teraz 2 mesiace som robila z domu. Je to Rakúšan,taký dedulo- je z dvojičiek 😀. Stále sa vypytoval ako to prebieha, ked nám to nevyšlo- tak ma povzbudzoval a teraz sa ma stále vypytuje ako sa mám, či už viem čo to bude a volá ma "mami" 🙂

renusa
26. aug 2008

kvetka, zuzla ďakujem 😎

tanitta
26. aug 2008

Renus.. sak uz je september 😕 ...zachvilu...sa budes gulatiet....oni tam vraj "robia" samych chlapcov 😀 ...
Scareltt... ja tiez vszp... nikdy nebol ziadny problem...len co som pocula na SZP je to jedna z tych horsich poistovni vo vseobecnosti...pri ivf neviem...
babulky.. idem sa vyvencit 😀 ... paaaa zatial

emulienka1
26. aug 2008

ahojte kočky. Som po treťom neúspešnom IVF. Na 9 deň po trensfére som si robila tehotenský test, ktorý vyšiel negatívne a poobede som dostala už aj menzes a to riadnu. Teraz mám 11 deň po transfére a stále silno krvácam, teda normálna menzes. Bola som v Gyn Five a ani včera ani dnes som nestíhala ísť na krv. Dnes ideme ale už na dovolenku a vrátime sa až o 14 dní. Je to veľký problém keď na tú krv vôbec nepôjdem. Je úplne jasné, že tehotná nie som a už nemám chuť ani čas behať po lekároch.

dicinka1
26. aug 2008

ok kuspit...budem cakat... 😉

renusa
26. aug 2008

Tanitka, už sa neviem dočkať 😎 tak dúfam, že niečo "urobia" 😀 beriem aj chlapčisko, ale nenahnevám sa ani na dievočku 😅

scarlette
26. aug 2008

tanit ja som s touto poistovnou nikdy nemala problem ale vdaka za nazor

iank prave som volala do poistovne, dnes su to tri tyzdne co sme spisovali v care ziadost a tetuska ma tam potesila, ziadost schvalena a vcera posielali doporucene odpoved 😀

didusa.risulo
26. aug 2008

ahojte,
prosim vas chcela by som vas spytat, beriem antikoncepciu, minuly pondelok sme boli na dovolenke a asi 2 krat som zabudla si zobrat tabletku ale to este predtym som mala mat 7 dnovu pauzu ale nechcela som mat menzes na dovolenke tak som pokracovala v baleni, prisli sme domov z dovolenky ale nakolko som chora, mam kasel anginu, zas som si zabudla dat 2 tabletky a vcera sme sa s manzelom milovali ale este pred tym som zistila ze som zacala spinit slabo, dnes uz nie, moja otazka znie,mohla som otehotniet?dakujem za odpovede

fedra
26. aug 2008

scarlett ... ja mam spolocnu.
Ja som mala doma ziadost asi 3 tyzdne od podania doma. Ked som tam volala, tak mi ta pani povedala ze to vybavuju do 1 mesiaca

renusa
26. aug 2008

emulienka, je mi ľúto, že to takto dopadlo...aj ja som bola na tom podobne......ja myslím, že na tú krv nemusíš......ale záleží od Teba ako sa cítiš.....a berieš ešte Utrogestan?

fedra
26. aug 2008

emulienka ... aj mne je luto, ze sa nepodarilo IVF u vas.
snad ti dovolenka pomoze trochu zrelaxovat

scarlette
26. aug 2008

fedra mne tam dnes pani este aj popriala aby to co najskor vyslo, strasne zlata bola, dufam ze v care nemaju ziaden poradovnik - mi to tvrdila baba v kancli ked sme posielali ziadost - ak by bol chceme skusit s muzom soft, ale je to podmienene tym aby sa mi rozbehla menstruacia a nemam ponatia kedy mrcha prise 😅

emulienka1
26. aug 2008

renusa na druhý deň menzesu som ho vysadila. Prvý deň som ešte dúfala, že možno prestanem krvácať, ale v noci sa to tak spustilo, že už ráno som si ho nedala. Prvé dva razy som bola sklamaná, ale teraz som bola nahnevaná až zúrivá 😠 . Môj muž to znášal horšie vliezol pod perinu a normálne sa rozplakal. Ja som nadávala ako starý kočiš. Myslela som si, že to na mňa príde neskôr, ale zatiaľ nič a stále som nahnevaná . Ale viem, že to na mňa doľahne a potom budú slzy ako hrachy.

renusa
26. aug 2008

emulienka, ale v car hovoria užívať utrogestan aj keď začneš krvácať, teda v tom prípade cez ústa 😕 a neurobila si si ešte ďalší testík?...........a keď Ťa prejdú slzy, tak Ťa to znova chytí a budeš sa tešiť, že môžeš ísť znova 😉 prajem veľa šťastia a síl 😵

scarlette, a do akého car chodíš?

scarlette
26. aug 2008

renus som v iscare

emulienka1
26. aug 2008

renusa prvý deň menzesu som ho užívala, ale potom som už mala takú menzes, že som takmer každé dve hodiny musela meniť vložky a pri takom menzese určite nemôžem byť tehotná alebo áno ?

renusa
26. aug 2008

scarlette, v iscare tuším majú poradovníky, ale nie som si istá, nemám skúsenosti s iscare 😕

emulienka, tak ja by som tomu určite tiež neverila, mne ale kázali užívať utrog. až do krvného testu, aj keď som krvácala a nie málo 😝 😔 ale je veľa kočiek aj pri prirodzenom tehu, že krvácajú a ani nevedia, že sú v tom😕 na Tvojom mieste by som ešte urobila aspoň jeden test, len tak pre pokoj na duši 😉 aby si strávila príjemnú dovolenku a načerpala nové sily do ďalšieho boja 😉

hava77
26. aug 2008

ahojte kocky,ked ste dnes tak preberali dvojicky...........
ja som dnes bola na utz v heliku a dr. gatova pocula cudnu ozvenu srdca, tak sa lepsie pozrela a cakame jednovajecne dvojcata 🙂 🙂 🙂 🙂 ten jeden lapaj sa nam rozdelil 😀
takze sme 8+2 a 7+1tt.....predtym nebolo toho "druheho" vidiet....takze nadej na dvojky je tu vzdy 😀 😀 😀 😀
fedri, kvetka, gabika pridavam sa do klubu 😀
takze teraz prskam dvojtehu virusiky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre