Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

ada83
5. okt 2012

ahojte viem mi niekto povedať ci sa da zistiť v poistovni ako je na tom moja ziadosť o IVF?

pillabea
5. okt 2012

áno, ja som riadne zavola do poisťovne, oni mi povedali, či je už odoslaná odpoveď, a tak som volala potom do SPLN-u, tam mi sestrička povedala, že už máme odsúhlasenú žiadosť a už ju majú u seba, kľudne zavolaj

b.bardyova
5. okt 2012

@tessyna Krvicka mola negativna ...cakame na dalsiu mrchu a caka nas ket

tessyna
5. okt 2012

@b.bardyova
škoda 😢

lubenka96
5. okt 2012

Prosim vas je tu niekto kto ma skusenosti z CAR v Piestanoch ?a viete nieco o tom ak ma manzel oligoastenoteratozoospermiu zly spg....atd,poniektore tu asi vedia o com pisem....ci je dobre spoliehat sa na profertil alebo ist rovno na konzultaciu do CAR
uz sa mi nechce tolko cakat:(uz bolo toho dost☹

b.bardyova
6. okt 2012

@tessyna Je nam to velmi luto, ale musime ist dalej :D

tessyna
6. okt 2012

@lubenka96
Ahoj, čo sa týka manželovej dg. môj má presne takú istú . . . myslím, že je to najbežnejší problém mužov . . . znížená pohyblivosť spermií a s tým spojená aj zlá morfológia. Môj priateľ tiež bral profertil 3 mesiace ako sa odporúča , a okrem toho, že mu z nich bolo strašne zle na žalúdok, nemali žiaden efekt ☹ aj andrológ povedal, že skôr pomôže pri takých hraničných spermiogramoch, čo nie je náš prípad.
Takže určite NEVYHADZUJTE 150-170€ za tieto výživové doplnky, ešte sa Vám zídu pri IVF 😖 No priateľ potom pred mojim IVF bral Koenzým Q10+Se+Zn a embryologička povedala, že tie spermie boli celkom dobre použiteľné pri oplodnení (tie čo boli pohyblivé, mali peknú morfológiu). A ešte sa mu zahojila jazva na tvári, kt. sa mu stále zapaľovala 😎

ada83
6. okt 2012

@pillabea a za kolko dni po zaslani žiadosti si tam volala?

lubenka96
6. okt 2012

@tessyna ahoj dakujem za odpoved 🙂no ved to je to ze neviem ci verit tomu profertilu alebo ist rovno na IVF,tazko povedat ale drahy teda je ved len na mesiac to stoji 47 eur,no asi zbehneme sa informovat do CAR tu v PN co oni nato,no vela ludi ze nech este cakame atd.aspon kym doberie ten profertil co ja uz ani sama neviem ci ma vyznam cakat

marin.frist
6. okt 2012

@lubenka96 ahoj, pridavam sa aj ja... s manzelom tento mesiac zaciname prvy cyklus, kedze mal velmi zle vysledky, dokonca nam to poistovna bez problemov schvalila. Profertil manzelovi doporucil urolog, ked este chodil na kontrolne vysetrenia, tak sme ho kupili... a teraz v Heliose nam povedali, ze nema cenu, aby ho bral, lebo s nim maju skor negativne skusenosti, tak cert aby sa v tom vyznal. 😖
A Ty si bola na nejakych vysetreniach?

lubenka96
6. okt 2012

Ahoj no ale aby ti poistovna schvalila umele oplodnenie to trva dlho nie ?no mi tu v pn mame car tak sa tam chystame a ja mam vsetky vysetrenia v poriadku,akurat manzel ma tu oligoastenoterarozoospermiu.no a neviem veru ako sa uz k tomu profertilu vyjadrit 🙂a tvoj manzel mal zly spg ?

annamary27
6. okt 2012

@lubenka96 ahoj,mojmu manželovi sa po Profertile ešte viac zhoršil spermiogram a dokonca mu bývalo z neho zle ak ho bral nalačno.lekárka v centre povedala,že keby to pomáhalo,tak by tam nemuseli byť oni.Aj moj mm má tú istú diagnozu ako tvoj.Pri každom ivf sa nám podarilo vytvoriť napichnutím embryjká a tretí pokus bol úspešný. 😵 držím palce.

tessyna
6. okt 2012

@lubenka96
To schválenie trvá individuálne . . . my sme čakali iba 2 týždne . .. ale väčšinou tak do mesiaca to je schválené. Keby ten profertil fakt mal také dokázatelné účinky, tak by to nebol "iba" výživový doplnok, ale normálny registrovaný liek. Väčšina takýchto zázračných výživových doplnkov, je založená na placebo efekte - podľa mňa. Na nič nečakaj, hlavne nie na zázrak . . . veď je to IVF maratón a fakt je to celé na dlho, kým sa dostaneme k bábu 😢

lubenka96
6. okt 2012

@annamary27 ahoj velmi pekne ti dakujem 🙂no chystame sa tento tyzden do CAR tak uvidime 🙂a zacne sa zrejme maraton na dlhu trat .....

lubenka96
6. okt 2012

@tessyna mas pravdu tiez si myslim no pojdeme tam a uvidime,len nevirm ako je to s tymi poistovnami a kde vlastne zacat...

tessyna
7. okt 2012

@lubenka96
neboj, všetko Ti vysvetlia v CARe a dajú potrebné papiere . . .a potom to už pôjde všetko véééľmi rýchlo a ani sa nenazdáš a budeš tehulka 😀

marin.frist
7. okt 2012

@lubenka96 ahoj, u nas to slo tak, ze ked sa nam nedarilo, povedali sme si, zajdime si na vysetrenia, ked nam potvrdia, ze sme obaja v poriadku, budeme skusat dalej. no a ked hned manzelovi vysiel velmi zly spermiogram (morfologia, extra nizky pocet, zla pohyblivost), moja gyn mi povedala, ze nema cenu, aby som ja sla na laparoskopiu, ze by to bol zbytocny zasah do organizmu, pricom kvoli manzelovym vysledkom tak ako tak musime na umele. Vraj ak by som mala aj napr endometriozu, nepriechodne vajcovody, cokolvek, pri umelom opl sa to da "obist".
Tak sme sli do MT, ti mi tiez nerobili okrem vysetrenia krvi nic ine a hned sa posielala ziadost na poistovnu. Schvalili to asi za mesiac, aj to len preto, ze v MT im nejako zle nascannovali vysledky manzelovych vysetreni a musela som im to medzicasom posielat znova. A potom som tam aj volala, sama pracujem na zakaznickom servise, tak som hrozne otravna, ked po niekom nieco chcem vybavit 😀
ale suhlasim s @tessyna, keby bol profertil ozaj ucinny, bol by liek a nie vyzivovy doplnok. v MT nam povedali, ze pomoct moze E-cko s Tribulusom (nejaka bylinka, uz si nepamatam), takze je to ozaj tak, ze kazdy lekar Ti povie nieco ine...

annamary27
7. okt 2012

@lubenka96 možno sa zadarí na prvýkrát 😵

lubenka96
7. okt 2012

@annamary27 ahoj pekny uprsany den prajem 🙂no je to mozne bodaj by si mala pravdu,no udime sa objednat zajtra na konzultaciu a uvidime ze co sa da s nami robit🙂

lubenka96
7. okt 2012

@marin.frist ahoj🙂no mi sa snazime dva roky aj nieco a najprv nas ani nenapadlo ze by u nas nastal nejaky problem no ked uz nam to neslo do hlavy ze preco niesom tehotna tak sme si povedali a ono tobpride chce to spravny cas,no ked mi to teraz niekto povie nakopala by som ho do rit 🙂uz ziaden cas,na gyn.prehliadke mi zistil lekar zevmam cystu dlho ju sledoval az znel verdikt laparoskopia,tak som si myslela ze to je tym ze mam cystu,ved mozne to bolo....no operovana som bola 23.augusta tohto roku a stale mi nieco hovorilo sprav este nieco.....v zmysle kopni do toho a zacni zistovat pricinu,no tak ale moj gynekolog povedal:mate cas nechajme to tak ste po laparke nebudeme to silit,no ja som sa nedala ako vzdy ked nieco chcem🙂)))a prosila ho a trvala na tom nech manzela aspon posle na spg.stalo sa a jeho diagnoza oligoastenoteratozoospermia cize malo dobrych pohyblivych spermi atd.takze tak a teraz bol na profertile no chcem ist do CAR osobnr pekne a vyjednat co bude u nas mozne

lubenka96
7. okt 2012

@tessyna dakujem ti tak pekne si to napisala 🙂

marin.frist
7. okt 2012

@lubenka96 to sa Tvoj gynekolog zachoval dost zvlastne, ze mate este cas... teda neviem, kolko mas rokov, ale pokial je nejaky problem, predsa to treba riesit co najskor, aby pripadne boli vysoke sance, ze pri umelom sa to uchyti.
Navyse, vacsina gyn posiela najprv chlapa na spg a potom sa riesi zena, co samozrejme, bolo u Teba kvoli cyste ine. Ale aj tak, dva roky su dost na to, aby clovek len cakal, kedy sa zadari.
A mas pravdu, ked mi niekto hovoril, ze ono to pride, ked to budem najmenej cakat, mala som chut ho nakopat, akoby to bolo take jednoduche. 😵

pillabea
7. okt 2012

@ada83 volala som tak po mesiaci

lubenka96
7. okt 2012

@marin.frist No dobre hovoris to sa teda zachoval,takto nieje zly ma mily pristup stara sa atd vsetko len ked som uz pred rokom nanho tlacila ze chceme babo a nedari sa stale ze je cas ze som mlada ano mam 25 teraz ale nato nepozeral ze manzelma 32 a chce uz tiez potomka a vobec si myslim ze mal to riesit hned ako som o to ziadala.No zajtra budem volat tu v PN kde aj byvame do CAR a objedname sa na konzultaciu,velice som aj zvedava ako sa vyjadria aj k tomu profertilu a vsetkemu.A aj som zvedava ci nam to poistovna uhradi schvali a ako dlho sa bude cakat,ak by to bolo pol roka rok radsej pojdeme ako samoplatci no uvidime.A tie mudre reci ze mame cas ma uz vytacaju,neznasam tu vetu 🙂aj svokra aj svagrina a znami vsetci su mudri a pritom o tom s prepacenim h....o vedia ake to je psychicky vycerpavajuce

caroline123
7. okt 2012

@lubenka96 ahoj lubenka,necitala som vsetko co si pisala,ale stacil mi posledny prispevok. ja mam sice 34r,ale ked sme s mm zacali rie sit ze fakt je cas mat mimi mala som 31r. samozrejme to neslo,nedarilo sa a ako aj ty si pisala, vsetci z okolia mi radili ako sa musim ukludnit,nemysliet na to,aby sme isli na dovolenku a uvolnili sa a potom sa to urcite podari.na niekolkych dovolenkach sme boli. a uvolnena som bola niekedy az moc. 😀 a moj Dr. tiez zo zaciatku ze to chce klud a cas. a kolko casu nepovedal. sami sme sa objednali na konzultaciu do CARu v BA a po niekolkych vysetreniach a veci okolo je to tu. 🙂 cakame mimi. samozrejme sa to nepodarilo hned,ale na druhy krat. 😉
co sa tyka poistovne,tak tam to nebude dlho trvat kym to schvalia. my sme mali do 2 mes. ziadost schvalenu. drzim ti palce. ôudia okolo teba nech riesia seba kedy a ako splodia deti. 😉

marin.frist
7. okt 2012

@lubenka96 prave ked mas 25, bolo by dobre, keby sa uz zacalo, aspon sa to skor podari. Ved je vseobecne zname, ze u zeny po 30tke sance klesaju, tak preco zbytocne cakat, vsak...
Ved uvidis na konzultacii. Nam povedali, ze s manzelovou dg nam ICSI urcite schvalia a aj tak bolo. vraj to poistovna vacsinou schvaluje do 4-6 tyzdnov od podania ziadosti, tak v tej dobe sa Ti k tomu urcite vyjadria. a ak nie, urob ako ja, volaj a pytaj sa zas a znova 🙂
a na ostatnych kasli zvysoka. preto som ani nasim, ani nikomu z rodiny nepovedala, ze ideme na umele, lebo potom by mi len vyvolavali, pytali sa a bolo by to este tazsie. takto sa len mama sem tam spyta, ci este nie som tehotna, ja poviem, ze nie a vybavene 🙂

lubenka96
7. okt 2012

@caroline123 Ahoj dakujem za prispevok a povzbudenie,no mas pravdu ono si vela ludi mysli ze vsetko chce cas a netreba to silit,klud dovolenky atd.no niesom toho nazoru moc lebo potom nic sa neriesi len sa caka a nakoniec az ktovie kedy sa zisti ze kde bol a je problem a mi sme len cakali ,vdaka aj za info ohladne poistovne a gratulujem k babatku nech sa narodizdrave a nech vsetko vide ako ma ;)a na tych ludi mam ten isty nazor 🙂

radina
7. okt 2012

@lubenka96 Ahoj, aj moj mm ma to iste, ak ti mozem poradit, skuste najst preco ma taky zly spg., pretoze vitaminy v tomto pripade moc nepomahaju. ☹

caroline123
7. okt 2012

@lubenka96 drzim ti palce. 🙂 vlastne vsetkym babam co sa dali na tento maraton. 😉

lubenka96
7. okt 2012

@marin.frist Tak potom nebude problem,mesiac dva uz pockam ked som uz tolko cakala nie ?🙂 toto bude malina🙂no mi sme sa aj s manzelom dohodli ze ked pojdeme na umele oplodnenie nik to nebude vediet ani v rodine,iba mi dvaja proste sme zhodnotili ze tak to bude najlepsie.🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre