Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

mirusch
6. aug 2008

Sylvi 😀 Si zlatá, ale nemohlo by sa stať.
Fuha, to čo ti zistili? To sa fakt nič nedá s tým robiť? Nech mi nehovoria, že medicína nemá nič na lymfatický edém ☹
A inak, to vyznelo, ako keby ten lekár odrodil tú svoju dcérku sám 😀 . Tak sa nečudujem, že pôrod nezvládol, keď vyštudoval srdcovú chirurgiu 😀 Ale inak chápem, čo si chcela povedať, to mám len bujnú fantáziu.

sylvia21
6. aug 2008

ciky - uz si planujes, uz je to len par dni k mimcu v brusku, je to super. Asi si velmi nedockava, ze? Ja urcite uz v takomto stadiu budem.
Mirusch no len velmi malo ludi sa na Slovesnku lymfatickym cievam venuje. Existuju tieto kompresne pancuchy, kt.pomozu, a potom existuje manualna lymfodrenaz, ale ucinok je kratkodobi a stoji to zase dost vela.

cikyta
6. aug 2008

sylvinka........pri prvom IVF som bola nedočkavá riadne a bola som smutná,ked mi každý den pár embrijok zdegenerovalo. 🙄 Teraz sa modlím,nech sa držia všetky a bojím sa o ne-lebo viem,že úspech je ak vydržia.No a v nedelu ráno budem nedočkavá a tešiť sa na bábätko.Teraz ešte nie-nech neprivolávam nešťastie 😉 Sylvinka.....vela vela vela vela zdravíčka moja ti želám!

sylvia21
6. aug 2008

ciky i ja sa za teba pomodlim, nech si uz i s mimcom lenosite doma v postielke 😉
Dakujem za prianie, ja sa len tesim, ze byvam v BA, keby som byvala niekde na dedine odkial pochadzam, tak by nebolo mozne takto stale cestovat a behat za lekarmi ako mozem behat teraz. Ma to svoje vyhody. Takze vsetky problemy, ktore pridu, mozem riesit okamzite a urgentne, len nech ich uz nie je viac, aj ked clovek nikdy nevie, kolko mu ten panbozko nalozi, zatial si asi mysli, ze este unesiem 😉

cikyta
6. aug 2008

No veru Sylvinka.........s tým pánbožkom máš pravdu.Tvojou nevýhodou je,že si neskutočne silná žienka a ten chlapík z hora si tým pádom dovoluje viac ako k iným.Ale nikdy to nebude trvať večne a každému dá svoju odmenu-a ver,že ju budeš mať krásnu.Takú ukričanú,ružovučkú,prvý den tak do dvoch rúk. 😉 😉 😉

sylvia21
6. aug 2008

😉 ciky 😉 ved mi to prekonavame vsetky velmi statocne, uz by sme si tu odmenu i zasluzli, ale Boh je asi klasicky chlap, ktory si to potrebuje trosku dlhsie premysliet, a potom za urcity cas vsetko prezentuje ako to on uzasne vymyslel 😉 A to nikto nevie, kedy to bude. 😠 jaj ti chlapi 😠 😀

zabkaevka
7. aug 2008

Cikyta, ty si ma normálne rozplakala, so svojim slovami, presne to si hovorím, že raz príde odmena, za dobrým život a budem šťastná. Pretože mne fakt len toto chýba k šťastiu. Hmmmmmmm revem, jak taká pipinka ☹ ešte že tu zatiaľ nie je kolega 🙂

Kočky, každej držkám pršteky, tým ktoré už tehulkujú, tým ktoré stimulkujú nech je čo najviac vajíčok, tým ktoré sú po prenose, nech sa udržia a hlavne ostanú dlllllllho (aspoň 9 mesiacov 🙂 ) a tým ktoré sa pripravujú nas stimulku a to dálšie potom (ako napr. ja 🙂 ) tak aby sme boli silné a verili v úspešný koniec 🙂

Pekný dník, cmuk

sylvia21
7. aug 2008

kocky - v inej teme kocky riesia poistovne, tak Vam nieco preposlem, ak by ste nahodou niektora chceli alebo potrebovali prejst do inej poistovne. Je teraz na to najvhodnejsi cas.

V prípade Vášho rozhodnutia o zmene zdravotnej poisťovne je postup nasledovný. Je potrebné vyplniť prihlášku na ZMENU zdravotnej poisťovne a najneskôr do 30.9.2008 ju odovzdať v zdravotnej poisťovni, do ktorej sa chcete prihlasit. V prípade, že bude Vaša prihláška schválená Úradom pre dohľad nad zdravotnou strarostlivosťou, stanete sa od 1.1.2009 poistencom vybranej poisťovne.

zabkaevka
7. aug 2008

Sylvika a myslíš, že "naše prípady" poisťovne posudzuju s veľkými rozdielmi??

sylvia21
7. aug 2008

Zabka - pozri si temu Iscare skusenosti s lekarmi, pointka tam popisuje svoje skusenosti. ja som vo vseobecnej a som tam celkom spokojna. Nejake rozdiely su, ale zalezi o ake zakroky sa jedna.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zabkaevka
7. aug 2008

Sylvika, ďakujem, pozrela som si. Hmmmm ja som v Dôvere, tá vraj je OK. No aj tak rozmýšľam, že prestup mi je už zbytočný, pretože žiadosť na 3IVf už mám vypísanú. Takže pasé. A na iné zdravotné úkony (ktorých chvalaBohu nie je tak veľa) tak to asi riešia poisťovne zase inak. Možno jeda poisťovňa preláca niečo viac, niečo menej, a ďalšia práve naopak, tam kde iná menej, tá uhradí viac. Hmmm áno to je kolotoč zamotaný.

Len nech nepotrebujeme viac žiadostí o úhradu výdavkou IVF 🙂 budem sa za to modliť, a tak veeeeľmi dúfať 🙂

sylvia21
7. aug 2008

Zabka - ked som si zistovala nejake info, tak mi toto dovera odpisala. Mozno si to tiez rada precitas.Je u nej zaujimave to, ze preplaca zakroky i v zahranici. Pre niektore kocky je to urcite velka pomoc. Viem, ze napr. Spolocna poistovna v zahranici vobec zakroky nepreplaca.

Dovera:

Naša zdravotná poisťovňa hradí podľa zákona najviac 3 cykly umelého oplodnenia v odôvodnených zdravotných indikáciách. Výkon je hradený plne a hormonálne lieky, ktoré je potrebné podávať v súvislosti s výkonom sú hradené čiastočne –ich zoznam je dlhý, ale väčšina z nich je hradená poisťovňou vo výške približne 70% z ceny lieku. Platnosť schváleného návrhu na IVF je pol roka, lieky sa schvaľujú na 3 mesiace.

Pri výkonoch asistovanej reprodukcie sa schvaľujú tieto výkony:

1192a – výkon asistovanej reprodukcie jeden cyklus pred odberom oocytov

1192b - výkon asistovanej reprodukcie jeden cyklus s odberom oocytov k invitrofertilizácii bez prenosu embryí

1192c - výkon asistovanej reprodukcie jeden kompletný cyklus s prenosom embryí.

Prípadné ďalšie zákroky či vyšetrenia v súvislosti s IVF realizované v centrách asistovanej reprodukcie nie sú hradené z prostriedkov verejného zdravotného poistenia. Liečbu IVF je možné v odôvodnených prípadoch absolvovať aj u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, s ktorými nemá zdravotná poisťovňa uzatvorenú zmluvu (napr. aj v zahraničí). Potrebný je predchádzajúci súhlas poisťovne a úhrada tejto liečby je vo výške 70% z ceny, ktorá sa platí zmluvným poskytovateľom.

Call centrum

DOVERA zdravotna poistovna, a. s.
Cintorinska 5
949 01 Nitra

Tel.: 0800 150 150
e-mail: info@dovera.sk

fedra
7. aug 2008

Ahojte babulky ... tak ja len informujem, ze nasi drobcekovia sa maju k svetu. mame uz 2,5mm obaja a krasne sa hybali a tukalo im srdiecko. A maminka dostala tehu knizku 🙂

taak ... a teraz si idem pocitat, co ste vsetko popisali za ten cas, co som medzi vami nebola ...

gabika24
7. aug 2008

ahojte.
fedra gratulujem k peknému rastu a k tehotenskej knižke. isto je to teraz pre teba tá najkrajšia knižka na svete 🙂

fedra
7. aug 2008

gabika, to teda je .... a mame z nej hroooozmu radost 🙂

cikyta
7. aug 2008

Ahojte...zabkaevka,máš IP 🙂 fedrík....juj to je milučké,že 2,5mm.....Božemôj to je taká krása a ešte dve!.....Nech sa vám všetkým trom darí,nech vás všetko zlé zdaleka obchádza a tie dve bambulky nech rastú,silnejú a nech prídu na tento svet ako dve krásne slniečka!!! 😅 😅 😅 😅 😅 😅

fedra
7. aug 2008

Dakujeme 🙂
Jaaaj ... ale som urobila chybu, mame 2,5 cm a sme cca 8tt+4 /takze o dva dni sme vacsi podla utz ako podla tabuliek 😉 /

zuzla80
7. aug 2008

Jéééj Fedri tak aj ja ti gratulujem k tehu knižke a rástnite len a len do krásy 🙂
Gabika ahoj 🙂
Cikytka tak u nás to vyzerá na transfer v sobotu, ale nieže by som sa s tebou nechcela stretnúť, práveže veľmi rada 😉 Inak ako sa cítiš po odbere? Aj ty si taká nafučaná? Lebo ja áno a dosť ma popicháva v bruchu (nie v podbrušku) 😒
A baby naších detičiek je stále 20dsať, trochu sa pomenila kvalita, ale máme: 9-jednot., 6-dvojkové a 5-trojkové 🙂

cikyta
7. aug 2008

zuzla....Tak mi v sobotu zohrej postielku.Páni ty ich teda máš!.......Som zvedavá,kolko ich budem mať ja zajtra.Ešte včera som fungovala len pomocou liekov od bolesti.V pravo ma bolelo-ale tam mám cystu.tak to asi aj tá.Ale čo sa týka močenia,tak stále trpím.Vtedy ma molí celé brucho pri močení.Ale nejako nafučaná niesom.Už som bola aj viac-to je teraz tak v norme. 🙂 Ešte raz ti gratulujem k tolkým mrnuskom! 🙂 WAW! 🙂

fedra
7. aug 2008

zuzla ... no tak to ta moja futbalova jedenastka je u teba este stale aktualna 😀
A budete vkladat 2 alebo jedno ?
A ked pojdes na ET tak si vsimni tych bocianov pri ceste pred MT ... na takom poli na lavej strane ich vela byva ... aj nad nami prelietavali 🙂

cikytka ... aj tebe sa to uz krati
To zas bude novych tehuliek 😀

tanitta
7. aug 2008

cauky...
Zuzla... 😀 .. hezkyyyyyy 😉 ....aj ty sa tak klepes ked ides volat co a ako??... ja som vzdy mala horor z toho 😅
Federa....to by podla spravnosti mali davat 2tehu knizky;)... ked ta radost je uz dvojnasobna tak nech uz so vstekym 😵 ... gratulujem....ja som sa s tehu knozkou niesla od dr ako pätkorunacka do banky 😀 .....

zuzla80
7. aug 2008

Fedri keď sme išli na transfer, tak sme videli minimálne 40 bocianov 😀 a to nepreháňamm. Záčala som ich rátať a skončila som pri 25tich a ešte dobrých 15-20ich ďalších tam bolo 😀 Nooo futbalová jedenástka, uvidíme do soboty ešte ďaleko 😉 .Predpokladám, že transfer bude v sobotu.
Táni ja keď idem volať stále sa prežehnám a srdce mi ide z hrude vyskočiť 😀
Ciky aj mňa pri močení urputne bolel pravý vaječník (a to cystu nemám), ale už včera poobede sa to začalo zlepšovať a dnes je to už v pohode, len mňa pre zmenu pichá v tom bruchu, podľa mňa mám mierny hyperstimulák, ale pokiaľ sa to dá zvládnúť tak je to OK. A v sobotu jasné, že vyhrejem miesto pre ďalšiu tehuľku 😀 Ty budeš volať zajtra ako sa majú embryjka, tak držím palce.

zuzla80
7. aug 2008

Fedri a zabudla som, určite budeme vkladať dve, predsa je to posledné - 3IVFko a stále sme vkladali dve pre zvýšenie šance na úspech. Tak určite pri tom ostaneme. Na tom budem trvať 😀 😉

fedra
7. aug 2008

teraz je vrece roztrhnute s tehulkami dvajcatkami 😀 .... nooo .... zeby dalsia adeptka ???
A predstav si ako som sa triasla ja, ked som volala do MT po odbere ked sme mali len tri vajuska ... ja som mala bruskove prehanky 3 dni v kuse

Tani ... staci mi aj jedna, som si ju niesla ako sviatost ... a ako neskutocne tie blsky rastu

zuzla80
7. aug 2008

Fedri vieš ako veľmi by som si želela dvojky, ale keď bude jedno, aj z toho bude prešťastná.... ešte sme len na pol ceste a ja už vypisujem ako tehula 😉 a ktovie ako to nakoniec dopadne.

fedra
7. aug 2008

dobre ... teraz to uz musi dopadnut dobre, uvidis 😀
Som sa tak rozhodla 😀

zuzla80
7. aug 2008

😀 😀 😀

zulka29
7. aug 2008

Zuzlik, teda to je super, toľko krásnych embryjok 😵 držím palce, teraz sa to určite podarí dotiahnuť do konca 😉

gabika24
7. aug 2008

jéj, zulka ahoj? ako pokračujete so snažilkovaním?
zuzla, určite to dopadne dobre - tentokrát už musí 😵

sylvia21
7. aug 2008

fedry, zuzli gratulujem = skvele spravicky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre