Bolestivý KET - maternica sa nechcela otvoriť

cilimata
7. sep 2020

ahojte baby, máte skúsenosť pri KET že sa vám maternica nechcela otvoriť, nevolí ste uvoľnená..
dnes som to zažila, úplne mäsiarstvo, hrozna bolesť. no asi po 20 minútach, keď mi tam sparala som sa konečne otvorila. celé brucho má boli. máte skúsenosť niekto ?

andreatytler
7. sep 2020

@cilimata No neviem mozne to je... este som o tom nepocula ale podla mna zalezi od sikovnosti a skusenosti doktora.
Ja som mala 6x KET.
prvy v pohode, len trosku bolest a trval asi 30 sekund - doktor c. 1 a pritom som bola velmi vystresovana.
druhy bol zly trochu bolest a asi 5 minut - doktor c. 2
treti hroza - tiez take sparanie 10 minut a super bolest - doktor c. 3
stvrty, piaty, siesty bol super asi 10 sekund a nic som necitila - doktor c. 4

Tento posleny doktor bol expert. Nielen KETy ale vsetky jeho vysetrenia boli super rychle a bezbolestne.
Ten doktor c. 3 do mna najskor 2 minuty hucal aby som sa uvolnila a pritom to bol uz treti KET takze uz som vedela co ma caka a nebola som v strese. Ale po tom ako do mna hucal som veru zacala byt nervozna.

Pocula som pribehy kedy aj po hroznom KETe ostala baba tehotna, takze neboj.

cilimata
autor
7. sep 2020

@andreatytler no dufam .. to bolo take mäsiarstvo že dovi .. si neviem predstaviť pôrod pak 🙈

abbies
8. sep 2020

ja som mala 2x ET a raz KET a ani raz som nič necítila. pozerala som sa na monitor, vždy mi ukazovali ako to tam "inštalujú" tak som bola zaujatá pozeraním. dokonca mi vrámci IVF odsávali cez stenu pošvy vodovú cystu, tiež som to necítila. tá dezinfekcia vnútra bola oveľa horšia.

maggie86
8. sep 2020

Ja som mala dnes uplne bezbolestny ket#3, aj lekarka sa vytesovala. Minuly bol dost bolestivy, nevedela sa tam dostat, vraj mam vysoko matenicu. Poldna ma este bolelo cele brucho a tusim som aj chvilu spinila. Pritom ta ista lekarka, ta ista maternica :D Ket#1 siel tiez lahucko. Neviem od coho to zavisi, asi mala maternica len zly den

kilauea
16. sep 2020

@cilimata asi si mala málo naplnení močový mechúr. To sa stalo aj mne bolelo to fakt neskutočne..ale práve z tohto vkladu máme 8.týždňové bábätko 👶😍 stálo to za to 😍

kecalkova
16. sep 2020

@cilimata Je mi to ľúto. U mňa je problém s vyšetrením, takže na KET sa ide v spánku, mám mať riaaaadne plný mechúr. Držím ti palce, aby ti to vyšlo..
Vlastne každej jednej bojovníčke 🙏🍀

andreatytler
17. sep 2020

@cilimata Ahoj... ako sa mas? Robili uz testy ci si tehotna?

cilimata
autor
17. sep 2020

@andreatytler zajtwa idem na test. ten vaječník má mega boli od vtedy. strašne sa bojím. držte mi palec prosím 🙏🙏🙏

andreatytler
17. sep 2020

@cilimata 🍀🍀🍀

sono2
17. sep 2020

@cilimata mám. Maternica sa neotvára, možno myslíš krčok, ani ten nie. Mala si plný mechúr? To je dôležité. A dôležitý je výber katetra. Prítomná nesmie byť krv a vklad musí byť bez bolesti rýchly a bezbolestný. Záleží od toho úspech vkladu.

cilimata
autor
17. sep 2020

@sono2 mechúr musím mat prázdny lebo mám inak otočenú maternicu .. ale nikdy pri vklade problém nevol až teraz .. a to jak mi to tam vrazila som skoro zdochla ..

sono2
17. sep 2020

@cilimata aha.

lapaloma1987
30. sep 2020

@cilimata no co??

cilimata
autor
30. sep 2020

@lapaloma1987 myslíš ako to dopadlo ? no ani tuk .. 😔 hcg 0. dr mi povedal že mám prisniet moč, tam za zisti zapla. moč ok. a vaječník má boli doteraz .. 🤷‍♀️ ja tomu nechápem ..

andreatytler
30. sep 2020

@cilimata To je mi velmi luto. Viem ako to boli... mala som take sklamanie 5x.
To ti povedali v CAR aby si priniesla moc alebo si isla k svojmu lekarovi?

cilimata
autor
1. okt 2020

@andreatytler k ním do car oni ho vyšetrili .. a nic

andreatytler
1. okt 2020

@cilimata Ak ta ten vajecnik stale boli, urcite chod k svojmu doktorovi. Co ides robit do buducna... mas aj vias zmrazenych embrii tom centre? Ja by som veru uz nechcela dalsi transfer s tym istym doktorom.

cilimata
autor
1. okt 2020

@andreatytler mame ešte 6. jj tu dr už nechcem. som to povedlaa aj môjmu v car že sa jej už bojím a že nechcem aby mi vkladala ona. že má nepozná ako mám maternicu otočenú a pod.
idem 13.10. na scratching maternice a další cyklus na vklad.
musím dávať vklady terqz lebo ja beriem aj medrol. už pól roka .. a to sa toľko nemôže ..

andreatytler
2. okt 2020

@cilimata No to mas este peknu kopku embrii. Dufam ze uz ten nasledujuci bude dobry a budes mat pozityvny tehotensky test ako darcek pod stromcek.
Velmi dobre ze si povedala ze ju nechces... trvaj na tom. Mala som kamosku tu na fore a ona mala taky isty bolestivy vklad ale ostala tehotna (aj ked neskor sa embryo nevyvyjalo ako malo).
Citala som ze nie je dobre aby sa pri vklade dotykalo stien maternice... ze to ma zly vplyv na vystelku aj ked neviem co je v tom pravdy... pozri na to ked je napriklad minomaternicove... embryo sa prichyti vo vajcovode kde nie je ziadna vystelka...
Skus sa opytat zien tu na fore ze ako prebiehal u nich ket ked mali tak inac otocenu maternicu ako ty... mozno by vedeli nieco poradit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre