Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

meaningful
10. okt 2013

@nancsy ale este to nemohol vidiet na ultrazvuku predsa tak skoro ... a je vela zien, co pocas tehotenstva krvacali.

nancsy
10. okt 2013

@meaningful boze, velmi si zelam,aby si mala praveu, stale dufam.... bud teraz len lezat a ubidim, kedy mi to krvacanie prejde. nevies,kto z bab tu na MK mal takyto isty problem? Chcela by som sa s nimi porozpravat... dakujem pekne za podporu, vemi mi to pomaha. Ty stimulujes, alebo uz cakas na vysleldok krvi? dakujem 🙂

meaningful
10. okt 2013

@nancsy ja som po mojom prvom IVFku, ktore bolo bohuzial neuspesne, skoncilo to 13den od ET presne 23.9.
Mne zistili, ze mam endometriozu, a tiez este zvyseny prolaktin som mala mierne. Doki mi pri prvom IVFku dal dlhy protokol, ale ani to nepomohlo. Teraz chce vyskusat nieco ine. Da mi nejaku injekciu Decapeptyl jednorazovu a potom budeme cakat cca 5 tyzdnov, a ideme do dalsieho IVFka. Medzitym mi bude robit nejaku punkciu, vytahovat nejaku tekutinu z bruska, ktora mala asi vplyv na nekvalitne vajicka. Lebo pri prvom IVFku som mala 13 vajicok, ale oplodnili 4 a z toho boli len nakoniec dve morulky. nic sa nemrazilo.
Ale.... nezufam, mozem byt naozaj rada, ze nic vazne sa mi tym IVFkom nestalo. citim sa normalne, trocha sklamana, ze to prve nevyslo, ale nezufam, s muzom sa snazilkujeme kazdu volnu chvilku ;) mozno to pride aj samo.
Dopomaham tomu aj roznymi vitaminmi: Kyselina listova, E, Magne B6, Zinok a mam aj take kvapky od Valoviča a rozne bylinkove caje pre zeny 🙂)) vsetko mozneee. Musim ale uznat, ze aspon na imunitu a psychiku to pomaha.

nancsy
10. okt 2013

@meaningful je mi to luto, zeto skoncilo. My sme nali tiez len 4, nakoniec zostala jedna blastocysta a jedna morulkaa. Je to dobre,ze sa nezdavas, ved co na ine zoatava? Ja tie myslm na to, ze snad sa nam to podari normalne , to by bolo super. Len manzel ma fkmi zlŷ spermiogram,tak uvidime...lPrajem vela odhodlania sily a drzim pakce pridalsom pokuse.

slaurinka
10. okt 2013

@magdus999 Počula som o nich.. sú vraj úspešný a veľmi pekný a milý prístup majú...

meaningful
10. okt 2013

@nancsy blastocysta sa rychlejsie ujme ako morulka, drzim ti palceky. Zajtra daj vediet co ti povedali. Akokolvek to dopadne nezufaj!

nancsy
10. okt 2013

@meaningful cim dalej,tym viac som naklonena k verzii, ze to vyslo aspon s jenym embryjkom.Prva vec,ktora ma napadla bola, ze to asi odchadza to slabsie....

nancsy
10. okt 2013

@meaningful dam ti urcite vediet, dakujem krasne 🙂

magdus999
10. okt 2013

@slaurinka sme s manželom veľmi spokojní, nemáme im absolútne čo vytknúť, len škoda že sú ďaleko. I keď som čítala, koľko iné dievčatá dochádzajú, tak to mám ešte v pohode 😉

slaurinka
11. okt 2013

@magdus999 ja by som tiež precestovala pol sveta len aby sme mali bábätko 😉 mi do KE máme bližšie ale keby sa nám nepodaril druhý KET už sme sa rozprávali s Dr. že nás tiež pošle do spomínaného Martina... Chcela by som sa spýtať, možno to bude znieť hlúpo, po neúspešnom KET si tiež mala silné krvácianie? Riadne kusy zo mňa padajú 😒

linn32
11. okt 2013

@slaurinka ja som mala ET,ale je to normálně,ze takto velmi krvacas..mala si asi vysoku sliznicu,tak sa musí maternicka vyčistit..je lepsie,ked to ide takto prirodzene..

nancsy
11. okt 2013

@meaningful ahoj, krv mi brali 9. ty den po ET a jej hodnota je 0,54. teraz nevim, co to znamena...

nancsy
11. okt 2013

@linn32 ahoj, vysledok krvi na 9-ty den po ET je 0, 54. nie je to cista nula, tak neviem, co ... asi nic. Co si o tom myslis?

magdus999
11. okt 2013

@slaurinka kľudne sa pýtaj 🙂 práveže nie, po ET som mala niečo podobné, ale po KET som skoro ani nemala, krvácala som asi 3 dni po 1 hodine a inak nič. Čakala som niečo podobné, čo spomínaš ty, a nič 😅

magdus999
11. okt 2013

@nancsy ahoj ak môžem - to prečo Ti tak skoro brali krv? po ET sa mi to zdá veľmi skoro.....

nancsy
11. okt 2013

@magdus999 ano,bolo to skoro. Len som na 8. den zacsla spinits,potom prisli bolesti a na 9- ty den krvacanie...preto som isla k lekarovi,lebo to nebolo v p oriadku. zobral mi krv a spravil sono. Ale ako rak citam,na sone ani nemohol nic vidiet,pretoze je to priskoro.Navzse vobc neviem,ako sa v kolkom tyzdni by som mala byt,ked transfer bol 2.10. ci sa to rata odo dna transferu,alrbo poslednej Ms.

magdus999
11. okt 2013

@nancsy mne sa zdá, že od začiatku menzesu, určite nie od transferu. Tak to ma mrzí.... hlavu hore, bude dobre, máš ešte niečo zamrazené?

nancsy
11. okt 2013

@magdus999 stale myslim pozitivne a dufam..... nie, praveze nemame ziadnych mrazacikov. Ak bude test negativny, bdem. musiet absolvivat stimulaciu znova a citalq som vpaoieroch,z tak o 4-6 mesiacov. to sa mi zda prilis dohe cakanie.

magdus999
11. okt 2013

@nancsy neboj, to ti ubehne veľmi rýchlo ale ja ti držím palce, aby začalo hcg stúpať 😀

linn32
11. okt 2013

@nancsy no počkáme do dalsej kontroly..co na to povedali v sanatoriu?

slaurinka
11. okt 2013

@linn32 áno mala som ju vysokú tuším 13 aleže čo?? neviem 😀 a to sú akože mesiačiky? Začiatkom novembra potom zas by som mala dostať, však? 😀 A vtedy už môžem volať do centra 🙂

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slaurinka
11. okt 2013

@magdus999 takže to nebudú mesiačiky len sa asi vyčistím, však? A potom začiatkom novembra by som už mala dostať riadne mesiačiky, ako sa potom vypočíta cyklus od tochto krvácania??

magdus999
11. okt 2013

@slaurinka no osobne si myslím, že aj toto máš menzes a môžeš ísť aj v tomto cykle. 14 dní od prvého dňa krvácania treba ísť na sono a o pár sní šup na transfer 😀 i keď som mala taký slabý menzes - teda skoro žiadny, som šla, neboli si istý, ktorý deň prísť na transfer, tak mi vzali radšej krv, poobede mi zavolali a určili presný deň. Ak si nechceš dať prestávku, kľudne choď do toho 😀

slaurinka
11. okt 2013

@magdus999 tieto mesiačiky si oddýchnem a v novembri po, sa dáme smelo do toho 😀

meaningful
11. okt 2013

@nancsy ahoj ahoj,
tu som nasla nejaky clanok o hodnotach hcg http://www.naseporodnice.cz/hladina-hcg-v-krvi-...
volala si do centra a co povedali? je to dobre, zle? alebo ake? na 9ty den je to este skoro, tak este sa to moze pohnut spravnym smerom podla mna.
Aky je dalsi postup? ides na krv neskor?

nancsy
11. okt 2013

@meaningful najskor som zacala hovorit sestricke,Ze mi museli spravit test na 9- ty den, lebo krvacam, ze na son enid nevidel ona na to: to este nc neznamena, to nevadi.Ked som jej vsak povedala hodnotu0,54 tak povedala,ze jeto negativne.pytala som sa,ci mam vysadit lieky. ona ze ano. potom povedala, ze nech este pockam na druhy test a uvidim. To krvacanie povazuje za ms, vraj sa po tom vsetkom cistim,aj ked som ju mala dostat o tyzden neskor. bola som sklamana, pretoze predsalen to nebola cista nula, tak som stoe dufala. Podla mna ani ony nemozu ohodnotit nic na 100%, dufam stale.. niekde som citala, ze nad HCG 5 je uz pozitivum...tak stale spekulujem. Si velmi zlata, ze sa o mna zaujimas a pomahas mi, cenim si to.Dakujem 🙂 idem pozriet ten link

nancsy
11. okt 2013

@meaningful podla tohto clanku som bola na krvi 13- ty den od oplodnenia, co by mohlo vysvetlovat preco je HCG take nizke. juuj ,keby to tak vyslo, verim tomu. este raz dakujem

meaningful
11. okt 2013

@nancsy a kedy ta objednali v centre? Tie lieky teda beries?

nancsy
11. okt 2013

@meaningful ony ma neobjednali, chodím ku svojmu gyn. Zavolám im v utorok, aký bol výsledok a ak bude negat., tak sa objednam na konzultáciu na ďalšie IVF.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre