Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

tinkatinulka
11. nov 2014

@katka17044 ake mnozstvo medrolu ti dali?

katka17044
11. nov 2014

@tinkatinulka 3 tyždne budem brat rano dve tablety teda 8mg a po 3 tyzdnoch znížim na 4mg teda jednu tebletu denne

katka17044
11. nov 2014

@tinkatinulka a ty? tiez uzívas?

tinkatinulka
11. nov 2014

@katka17044 no aj ja ja mam opacn hodnoty ale ja mam iba 5..tak preto sa pytam tých 5 je dost malo

katka17044
11. nov 2014

@tinkatinulka čo myslíš ze mas iba 5?

tinkatinulka
11. nov 2014

@katka17044 iba 5..hned sa mi to nezdalo ale idem na kontrolu 1.12

katka17044
11. nov 2014

@tinkatinulka aha myslis davku 5mg? len jedna tableta ma 4mg tak neviem

tinkatinulka
11. nov 2014

@katka17044 jej už som somar..ano 4 😀

katka17044
11. nov 2014

@tinkatinulka :D v pohode tak ja po 3 tyzdnoch budem mat 4mg a ako to dlho uzivas a v pohode ich znášaš?

tinkatinulka
11. nov 2014

@katka17044 ja už dlho ale mam to tak že iba pred IVF a potom po vklade..2x nezdarene tehu takže mam zase vysadene..inak do 15tt by sa malo

katka17044
11. nov 2014

@tinkatinulka a beries to pred ivf tak ze ti hodnoty klesnu? Lebo pred ivf by sa to malo cca 8tt aby sa hodnoty znizili

tinkatinulka
11. nov 2014

@katka17044 jasne ja mam predpisane 6t pred a potom do 15tt, max 3 mesiace ak nie tehu a potom dokola..

katka17044
11. nov 2014

@tinkatinulka ja mam kontrolu najprv po 5tt a potom sa rozhodne este kolko, tak dufam, ze to tiez bude len do 6 tt

wanda1986
11. nov 2014

@ingrid0105 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, moc moc držím všetko čo viem a na ďialku posielam tvojim vaječníkom a maternici veľa veľa energie a nech všetko pracuje a stimuluje a plodí a delí tak ako má 😉

ingrid0105
11. nov 2014

@wanda1986 dakujem si zlata, v piatok 1ultrazvuk dam vediet ako som dopadla a ako rastu vajka 😀

ingrid0105
11. nov 2014

@foteniedeticiek ako si dopadla?

dorotka66
12. nov 2014

baby ako sa máte? ja som mala ET 5.11. a prechádzam rôznymi etapami - bolesti v bruchu až kŕče, bezbolestné obdobie, vysoký tlak....no a teraz som malátna a ospanlivá. Len dúfam, že to nie je len vplyvom tých našich fajnových hormónov 😉

misenaf
12. nov 2014

@dorotka66 ja som dnes začala špiniť. takže asi tak ☹ zajtra spravím pre istotu test a vysadím lieky.chystám sa na KET. Myslíš že by som mohla hned další cyklus? Tam sa niečo berie pri KETE? Ci len sliznica sa kontroluje?

dorotka66
12. nov 2014

@misenaf misi, ja som tak chodila 3x za sebou na KETy (teda bez prestávky). Kámoške sa podarilo pri takomto tempe, lebo telo bolo naspídované 😀 V niektorých centrách berieš hormóny, inde nie. Závisí to vždy od centra. Ale ešte nehádž flintu do žita! My predsa veríme na zázraky 😉

bambulka2015
12. nov 2014

@misenaf spinenie este nic neznamena. Ty si bola tiez 05.11. vsak?

@dorotka66 ja napodobne. Tlak ma sice netrapi, ale fazy, ze zapcha, potom ziadne potiaze, potom obcasne pichnutie, potom zase pobolievanie brucha ako na kramy a tak dookola. Jedine co celu dobu odtava, zväcsene prsia a na zmacknutie trosku bolia.
Vcera rano som sa skoro z postele nedostala, tak sa krutil so mnou svet. Potom to prestalo a v kupelke zase zacalo. Unavena som stale, ale to skor z toho, ze sedim v office cely den pri PC. Vcera som bola plavat,. vsetko v poho, len ze nejak nevladzem. 😕 😠

bambulka2015
12. nov 2014

@misenaf u nas sa berie pri KEToch progesteron a estrogen.

misenaf
12. nov 2014

@bambulka2015 ja som bola 4.11 na vklad. Práveže aj to že nič necítim nemám žiadne priznaky tak ja viem že to nevyšlo. Ráno spravim pre istotu test . A teraz ako, vyčkám menszes a objednám sa na kontrolu a začnem brať estrogen a utrogestan? Od kolkeho dna cyklu?

bambulka2015
12. nov 2014

@misenaf a to chces akoze sama si naordinovat?
Ak dostanes menzes, zavolat do centra a popytat sa ako co. Co mas robit atd. Povies, ze chces KET. Neviem ako to chodi v Brne, ale ja ak by som mala ist na KET, tak minimalne jeden mesiac vynecham, december je aj tak taky poplaseny a stresujuci, dochodnem si termin s mojim doc v centre a prekonzultujeme to. Len viem, ze u nas davaju pred ket ten progesteron a estrogen. Ale ako to prebieha, presne neviem.

misenaf
12. nov 2014

@bambulka2015 nechem si to sama naordinovať, určite zavolam do caru a spýtam sa na postup ja sa len vás pýtam čo ste si tým prešli že čo ma čaká vieš? A praveže sa aj odporuča isť do ketu hned a nevynechať cyklus pokial su vaječníky ok lebo telo je ešte stále zblbnute hormonmi a krajšie reaguje. Ešte nie som v Brne, toto bude posledny pokus v BA a potom som rozhodnuta odisť.

bambulka2015
12. nov 2014

@misenaf aha. Ale kludne tam mozes zavolat uz dnes.
No nam by december casovo aj tak nevysiel, kedze moje centrum je v decembri 2 tyzdne zavrete.
Ale ja som ani nikdy tak nechcela, ze hned. A kedze ja som uplne zdrava , u mna vsetko v poriadku, len muzove spermijky su na prd, takze mne je to jedno, kedy pojdem na KET. A aj tak ma pred tym este naspiduju progesteronom a estrogenom.
A kolky pokus uz mas?

misenaf
12. nov 2014

@bambulka2015 toto bol 2 pokus a 2 vklad. Pri provom nebolo mrazenie

bambulka2015
12. nov 2014

@misenaf takze do tretice vsetko dobre. Alebo aj do "dvojice". Fakt netreba panikarit, vydrz, ci ti fakt pride riadna ms. Mozno je to teraz ine ako prvy krat. 😉

angel74
12. nov 2014

@misenaf Ahoj ak môžem aj v brne dávajú pred KET-om utrogestan hneď po ultrazvuku vaječníkov.

misenaf
12. nov 2014

@bambulka2015 no je mi jasne že život ide dalej a netreba panikariť a aj som bola na to pripravena ale stále to tak zasiahne ked už nastane den D alebo den testovania že človek je ako palicou udretý. Ja osobne som len ako duch dnes, telo v robote, myseľ mííle far away.

bambulka2015
12. nov 2014

@misenaf juuuj verim ti. Ako spinenie? Viac, ci stale rovnako?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre