Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

maryah
25. apr 2010

ahoj trinity, presne ako povedala aleluli... mne bolo automaticky doporučené vkladať len jedno. záleží na veku a aj na tom akú máš postavu. ja mám štíhlu a odporučili mi len jedno kôli tomu, že by som mala problém donosiť dve, teda v prípade, že by sa ujali obe... tiež som si chcela dať vložiťdve, ale zase by sme nemali mrazáčikov 🙂
po OPU som mala bolesti prvý deň, dr mi povolila dať si tabletku v prípade bolestí, potom to ustúpilo, ale pobolievanie v podbrušku som mala dosť dlho, až som sa bála, ale ževraj je to normálne a nebola som jediná 🙂

trinity525
25. apr 2010

praveze mam skusenost, ze v ISCARE davaju vzdy 2 ... co som lezala s babami tak kazdej dali dve a moc s nimi o tom nediskutovali ... 😒 mozno je vtedy vacsia sanca na uspech ... neviem

aleluli
29. apr 2010

Haloo haloo, kde jste vsechny ?
Muzete mi prosim vas vysvetlit, co to znamena gestacni stari dle CRL 7+2 a podle menstruace 6+6.
jsem tedy v pocinajicim osmem nebo koncicim sedmem tydnu?
A jak se mate? Proc uz vas tu nevidim??

sonulienkas
30. apr 2010

ahoj aleluli 🙂 , ja by som sa riadila asi podľa menzesu - takže 6+6.
Ja som tu už dlhšie nebola , lebo , ako vieš , ET mi nevyšiel a zatiaľ nič neriešim a neviem, čo dalej , nechávam to zatiaľ len tak.

sonulienkas
30. apr 2010

A ty sa ako cítiš? Všetko OK ? 🙂

aleluli
1. máj 2010

sonulienkas,
dekuji za optani. Citim se dobre a vlastne ani ne tehotne. Jsem ale trosku vice unavena a chute jsou ruzne. Ale nejsem schopna si ten uzasny stav uzivat, protoze mam zaroven hrozny strach aby se mimisek udrzel.
Moc ti preji, a take i ostatnim, aby jste se toho stesti brzy dockali.

sonulienkas
1. máj 2010

🙂 Aleluli- neboj sa , všetko bude v poriadku , len sa nestresuj a krásne si tehulkuj - dobre? 😵

trinity525
1. máj 2010

Ahojte, som 7 dni po ET a kazdy den mam pocit, ako keby som mala dostat mrchu 😠 , ale iba chvilku(ten pocit pride a za hodku odide) ... moze to nieco znamenat? mate tu niektora z vas skusenost??

baculiatko40
2. máj 2010

Ahoj trinity, citam vas blog uz niekolko tyzdnov. Podstupila som druhe IVF (predtym mi prve nevyslo ani 2 FET [KET ako to tu vy volate], mala som ET 3.4. a vyslo to 🙂 ... teda zatial to vyzera, ze som este stale tehotna, v pondelok 3.5. mam prvy UTZ, tak uvidime, ci chrobacikovi bije srdiecko a rastie ... Ale k Tvojej otazke, ja som mala presne tie iste pocity ako Ty, stale som mala pocit, ze dostanem menzes, dokonca mam ho doteraz, aj ked uz bolo dvakrat potvrdene, ze som tehotna. Ale tie pocity som mala zakazdym po transfere, je to tym zasahom do tela hormonmi, aj ked som mala KET, mala som moj prirodzeny cyklus, bez akychkolvek extra hormonov, stale som mala tieto minikrce... Bud to znamena, ze sa Ti roztahuje maternica, kedze stale hrubne a rastie a fazulka rastie tiez, a tiez vajecniky sa prisposobuju situacii... Ale moze to aj znamenat prichadzajuci menzes. Je to naozaj individualne u kazdej zeny. Zelam Ti pohodu a pozitivny vysledok, streda je tu co nevidiet...

bakosko
2. máj 2010

trinity525 ja som si na 7 den po ketku už urobila test a taka som bola štastna mala som sice tu druhu ako duch ale bola tam,mna pichalo v podbrušku aj teras ma a tieš mam take male bolesti hlavne kad vstanem rano neboj dobre to dopadne

bakosko
2. máj 2010

baculiatko40 a tebe sa nechce spat 😀

baculiatko40
2. máj 2010

Ahoj Bakosko,
to mi nenapadlo, ze tam budes vidiet taky cas, nezijem na Slovensku, som na opacnej strane zemegule hore nohami. takze ked ja rano vstavam, vy uz sladko spinkate... Aspon si precitam co tam za ten cas pribudlo, kym som spala ja... Tiez som citala cely blog o cakatelkach po transfere (pamatam si Ta), kde boli vacsinou dievcata z Ciech, az kym im to v nejakych 880 nezamkli. Teraz pokracuju v "Maminky z cekatelek". Aj ked som sa doteraz nezapajala do pokecu, ale pomohlo mi citat vase pribehy, kym som ja cakala na vysledok... a tesila som sa z kazdej novej tehulky. 🙂
Nam tu od zaciatku hovorili nerobit ziadne domace testy, definitivne rozhodne krvny test. Je to naozaj strata casu a penazi robit si tieto kupovane testy, jednak sa uz zaplatilo klinike a este sa aj zbytocne stresuju tieto zeny... Ja viem sama, ake je to pokusenie, ale oplati sa vydrzat. Ak je uz prvy test pozitivny, vzdy sa robi o tyzden znovu ten isty test na potvrdenie rastu HCG, nech je hodnota HCG akakolvek. A asi tyzden a pol na to UTZ. Co ma este prekvapilo, ze si zeny musia same zavolat na kliniku za vysledky. Tu vzdy volaju sestry z kliniky nam.
A kedy ides na krvny test? drzim palce 🙂

bakosko
2. máj 2010

ja som už bola v piatok som vydela aj bublinku a ti si kce

bakosko
2. máj 2010

oprava kde

rebeca_1
2. máj 2010

Babulky ja som mala 45 hodin po ET strasne krce a bolesti. Uplne ma oblial pot. Zostalo mi strasne zle. Trvalo to 20 minut a odvtedy je vsetko o.k.. Krv ani spinenie sa neobjavilo.
Som nejaka zmatena z toho....
7.5. mam krvne testy.

Drzim Vam palceky 🙂

baculiatko40
2. máj 2010

V Sydney... Aha, tak to som si nevsimla, ze si uz bola. Tak gratulujem 🙂 k dobremu HCG. Bude aj druhy test? Pri prvom som mala HCG 643 a po tyzdni 7821, co je super hodnota. Zajtra rano uvidime na UTZ, ci sa babatku dari... Ja verim, ze ano.

baculiatko40
2. máj 2010

Ahoj Rebeca, aj ked si uz OK (chvalabohu), vzdy ked sa vyskytnu problemy takehoto druhu, je potrebne zavolat na kliniku, na to su tam, aby poradili a pomohli, ked sa stanu necakane situacie pacientke. Drzim palce 7.5., aby bol pozitivny vysledok.

rebeca_1
2. máj 2010

Baculiatko dakujem. Mam na lekara cislo a mozem mu volat vzdy ked je to nevyhnutne ale nevolala som. Ani neviem preco...

Drzim palce!

trinity525
2. máj 2010

Rebeca, aj ja mam 7.5. krvne testy 😀 smiem sa spytat v ktorom centre si? ja som v Iscare ... drzim palce 😎 mne sa inak po OPU rozbehol OHSS a mala som tiez hrozne bolesti a krce, ale trvalo to cca 5 dni ... uvazujem, ze si urobim test v stredu 😀

strelka11
2. máj 2010

Ahojte cakatelky 🙂
tak pozeram,ze sa to tu riadne pomenilo,dlhsie som tu nebola,a tak som spoznala ibam maryah a luko,holki,moc vam drzim stale palce,nech sa to uz konecne vydari.Skoda,ze maryah nevyslo ani KET ☹ ale som rada,ze nestracas nadej a na jesen to skusite znova.Raz to musi vyjst. Drzim moc,moc palce vsetkym snazilkam cakatelkam,viem ake to je to cakanie,patrila som medzi vas pred par mesiacmi. Drzte sa... 😵 😵 😵

rebeca_1
2. máj 2010

Trinity ja chodim do Ferti.
Ja som mala OHSS v septembri pri druhom IVF a vtedy som bola aj hospitalizovana. Prestala som prijimat tekutinu.
Teraz som mala krce len 20 minut nastastie.
Ja nebudem testovat, ani pri prvych dvoch IVF som netestovala a pravdupovediac ani si na testiky nespomeniem...
Skor si to uzivam, som doma cely cas az do krvnych testov.
Aj ja tebe moc drzim palceky!

aleluli
2. máj 2010

Ahojte devcata,
u me cele IVF probihalo bez jakekoliv bolesti. Ani pri stimulaci, ani pri OPU, ani po ni a ani pred menzes. Je zvlastni, ze kdyz jsem cekala standartne menzes ( vzdy temer presne na den ), tak jsem vzdycky citila na vajecnicich, tak 8 dni predem, ze to dostanu. Ale jenom to. Zadne bolesti v prsou nic. Jen ty vajecniky, ze tam jsou a ozyvaji se, ze bude menzes. No a ted po Etu asi tak 4ty den jsem zacala citit, jak se mi neco deje v prsou. A vajecniky se zase tentokrate neozyvaly. Tak podle toho jsem zacala tusit, ze by to mohlo vyjit.
Jinak dnes cely den chute na krupicovou kasi nebo nudle s makem.( naposledy jsem to jedla pred 20-ti lety na zakladce 🙂 , ale nakonec, nez se vsechno obstaralo v obchode, tak to preslo na chut na zelnacku a tu jsem prave dobastila.
devcata drzte se a nove, pokud mate nejake dotazy, klidne se ptejte. Ja se take porad ptala 😉

rebeca_1
2. máj 2010

Gratulujem Aleluli 🙂

trinity525
3. máj 2010

Myslíte, že už by som si mohla zajtra spraviť doma test?? ET som mala 24.4. ... 😒 na krv mám ísť 7.5.

rebeca_1
3. máj 2010

Trinity zajtra by ti uz mohol ukazat nejaky vysledok.
Drzim palceky!
Ja nebudem testovat.

trinity525
3. máj 2010

ja by som tiez rada vydrzala, ale nervozita je silnejsi ako ja ... aj dnes mam taku zachmurenu naladu .. to bude asi pockom ☹
myslis, ze v piatok nam uz aj vysledok povedia?

rebeca_1
3. máj 2010

Vo Ferti rano beru krvicku a okolo 11 hodiny uz budem mat vysledok. Aspon teda v januari som to tak mala.

A ako sa citis?
Skus byt pokojnejsia!

trinity525
3. máj 2010

citim sa pomerne dobre ... samozrejme v podbrusku stale nieco citim, raz pri vajecnikoch, inokedy v strede ... niekedy ma prepadnu take silnejsie krce, ale za par minut su prec ... a ty pocitujes nieco?

bakosko
3. máj 2010

trinity525 skus testnut 😉

rebeca_1
3. máj 2010

Ja necitim vobec nic, akurat som schudla, vobec mi nechuti jest.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre