Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

mabumi
13. máj 2011

@makovicka53 hej, aj ja som len tak spinila po ET. ale aj tak by mi nerobili KET skôr, musela som este potom cakat dalsi mesiac, lebo som mala nejake cysty. tak drzim palce nech mrcha cim skôr pride a dostanete sa k vytuzenym // 😉

renattka24
14. máj 2011

Ahojte tehulky a cakatelky 😀 Chcem sa spytat , ma niekto skusenosti s tym,ze v tehotenstve ste namali nevolnosti rano ale vecer a dlho do noci??? 😕 Uz 2 dni mam vecer nevolnosti, zle mi je na vracanie ale nejde to zo mna von a zaludok mam ako na vode....A este k tomu som vcera trosku spinila ☹ ale uz je to Ok...snad sa nic nestane...ved v pondelok idem na ULT tak im to poviem..........

mabumi
14. máj 2011

@renattka24 ahoj, ja som sice tehotna nebola, ale vsetci naokolo uz hej 😖 , a pokial viem, nie je to pravidlo, ze nevolnosti su len rano, kazdy to môze mat individualne ako aj vsetky ostatne priznaky. a ako si spinila, moc 😕 ? skôr to spinenie ak by bolo silnejsie, tak by som sla pre istotu na pohotovost 😉

renattka24
14. máj 2011

@mabumi No uz som sa tiez docitala, ze nevolnosti su individualne.....aspon viem ze som tehotna 😀
Spinenie nebolo az tak silne,len taky hnedy vytok ale cez noc a do teraz uz neni nic.Tak nech to vydrzi do pondelka ale ak by bol naznak spinenia radsej skocime na pohotovost.A verim ze budes aj ty coskoro tehulka 😎 Ty si ako na tom?Kedy ides do dalsieho kola?

mabumi
14. máj 2011

@renattka24 ja som druhy den po KET 😀

renattka24
14. máj 2011

@mabumi Tak to je uplne supeeeeeeeeeer.Budem Vas sledovat a verim,ze budete mat vytuzene //ciarocky na testiku.Budes aj testovat,ci pockas na krv?A kolko Ti vkladali?? 😀

mabumi
14. máj 2011

@renattka24 chcela by som vydrzat a testovat az pred krvickou, 24.5. 😝 . vkladali mi dve, jedno sa pekne prebralo, druhe bolo uz pred zmrazenim velmi slabucke a aj zostalo take, ale tiez sa bunky prebrali 😉
dakujem za prianie, bodaj by si mala pravdu 😵 😵 😵 . veeeeelmi v nich obe dufam, ze sa im podari bojovat dalej az do konca 😵 😵 😵 😵

renattka24
14. máj 2011

@mabumi Tak paradicka,boli by keby sa chytili obe fazulky 😀 Ja som vydrzala 10 dni potom som testla....tak vela sil.Urcite sa to podari.Budem moc na Vas mysliet 😎

mabumi
14. máj 2011

@renattka24 a ty si tusim po tych 10 dnoch mala negativny test, ci si to pletiem? 🙂

renattka24
14. máj 2011

@mabumi Ano ano to som Ja 😀 😀 A dopadlo to tak ze som tehulka....takze testom netreba verit.Bola som z toho nestastna,plakala az po kym som nesla na krv a ked mi volali vysledky z krvi a povedali ze je to pozitivne tak som zasa plakala 😅 😅 Tak verim ze sa to aj Vam teraz podari 😎 Len to neonecne cakanie,ze?ALe neboj ubehne Ti to ako voda.Aj chodis do prace,ci?

mabumi
14. máj 2011

@renattka24 nie, od stvrtku vacsinou lezim 😝 , ale zajtra sa chcem uz aj trochu prejst. ty si ako travila cakanie, pracovala si? hej, to si pamatam, ja som bola jednou z tych, co ta povzbudzovali 🙂 . len druhemu je lepsie radit ako samej sebe 😀

kaciatko76
14. máj 2011

Ahojte som 6 deň po ET a dnes som začala dosť krvácať, ☹ moc sa bojím a neviem či mam ísť na pohotovosť alebo čo mám robiť?

mabumi
14. máj 2011

@kaciatko76 nemas mobil na lekara z centra kam chodis? a co uzivas na udrzanie, utrogestan? u nas vzdy kazdej odporucia zvysit davku utrosu a len lezat - len zachod - postel. malo by to ustupit a hned prvy pracovny den kontrola. skus zavolat ak môzes 😉 . drzim silno palce 😉

mirka321
14. máj 2011

@kaciatko76 ahoj, ja som začala krvácať 5 deň po ET , volala som do centra a povedali mi , že okrem utrogestaniu mám užívať aj duphaston a mám mať riadny kľudový režim....
krvácala som 5 dnií a na 14 deň po ET som išla na krv a sono a hups , moje HCG bolo 83, bola som tehuľka, ale v 10 tt maličkému prestalo biť srdiečko a muselo som ísť na kyret....
a čo užívaš?
na pohotovosti Ti teraz v ničom nepomôžu.....
je to veľmi zavčasu po ET, snažili by sa to udržať , keby bolo potvrdené tehu.....
veľa oddychuj a šetri sa
drž sa

mirka321
14. máj 2011

@mabumi presne ako píše mabumi

kaciatko76
14. máj 2011

@mabumi nie nemam na nu cislo a beriem utrogestan 3x2 a Estrofem 2x2 a ja som tam vcera volala a kazala mi ze mam zapijat utros

kaciatko76
14. máj 2011

@mirka321 ja uzivam utros a estrofem a dakujem snazim sa setrit sa som na Pn takze nic tazke nerobim

mabumi
14. máj 2011

@kaciatko76 tak si zvys davku na 4x2. ja som ho vkladala, ale asi je to jedno. a naozaj len lezat, nie iba setrit sa. len lez 😉 . presne toto iste odporucili aj mne a aj vela inym babam s rovnakym problemom. drz sa 😉

mabumi
14. máj 2011

@kaciatko76 zvys si davku iba toho utrosu na 4x2, nie estrofemu

kaciatko76
14. máj 2011

@mabumi dobre teda skusim si ju zvysit a ja som si tiez do vcera vkladala len vcera mi povedala ze ked krvacam tak ho mam radsej zapijat bo ze krvacanim sa moze vyplavit

mabumi
14. máj 2011

@kaciatko76 aha, dobre vediet. tak vela stastia 😵 , potom sa ozvi co nove 🙂

kaciatko76
14. máj 2011

@mabumi dakujem a aj tebe vela stastia a urcite sa ozvem

renattka24
14. máj 2011

@mabumi Ano pamatam si Ta ako si ma povzbudzovala,ved nas bolo 8 a myslim ze len mne sa podarilo tehulkovanie 😀 Ja som bola na PN a stale aj som.Urcite budem az do konca teda dufam ze ma gynekologycka necha.....Je to tak lepsie mam klud.A mavam aj bolesti v podbrusku a takto si mozem povedat aspon ze som pre babatko urobila maximum.Keby som mala pracu v kancli no este by som o tom uvazovala ale kedze pracujem vo vyrobe na pohybliej linke tak to nepripadalo do uvahy 😀 Tak sa drz a zajtra prajem slniecko aby si mohla ist na prechadzku.................verim ze sa fazulky zahryznu a nebudu sa Ta chciet pustit. 😎

kaciatko76
14. máj 2011

@mirka321 a ty si ako moc krvacala??a tiez ti zvysila davku utrosu?

mirka321
14. máj 2011

@kaciatko76 áno zvýšili, brala som ho 2x2 a keď som začala krvácať tak mi ho zvýšili na 3x2 a duphaston 3x1 tbl. a ten utrogestan sa musí jesť , keď sa krváca , nie vkladať , lebo sa to vyplaví....
krvácala som 5 dní, tak všelijako jedeň deň silno, druhý deň slabučko....
myslela som si, že keď to tvalo 5 dní, že to bolá menštr., ale bolo to celé divné krvácanie, pripisovala som to tým zmenám počas IVFka.......
mm som hovorila, že na tú krv na 14 deň po ET ani nejdem, že je to zbytočné.... a vidíš stal sa zázrak.....iba škoda, že skončil tak veľmi rýchlo....
drž sa

makovicka53
15. máj 2011

@kaciatko76 dakujem 😉

makovicka53
15. máj 2011

@mabumi
@renattka24 ahojte zienky dnes mi konecne prisla normalna mrcha...od dnes zacinam uzivat lieky cca 2.-3.6. vklad...a som si povedala ze tento krat budem chodit do prace....3-4 dni polezim a potom pojdem..aby to neskoncilo ako pri ET...bola som psychicky zle na tom....@renattka24 ako vy krasne rastiete....pekne pribudaju tt..len tak dalej 😉 @mabumi drzim moc palciaky...kolky den si po?

kaciatko76
15. máj 2011

@mirka321 Ahojko.....ja som volala do centra a povedali mi, že mam utrogestan zapíjať a včera som bola aj na pohotovosti manžel ma tam zobral ale doktor ma nepotešil,povedal,že nemám rátať s tým,že som tehotná,pichol mi injekciu a išli sme domov a doma sme si obaja poplakali,ja som si povedala že na krv ani nemá zmysel ísť,vložili mi dve embryjká a 5 mi zamrazili a pritom keď mi ich vkladali tak mi povedali,že sú veľmi kvalitné

renattka24
15. máj 2011

@makovicka53 Jeeeeeeeeee no konecne.Ale to trvalo ze?Kedysi sme dufali ze sa mrcha nedostavi a teraz sme kazda jedna na nu cakali ako na spasenie 😀 😀 Tak od dnes nech Ti to rychlo ubieha....a mozno budes mat termin na 1 juna to je den Deti,to by bol darcek pekny nie? 😀 😀 A nemas tazku pracu?No ved uvidis ako sa budes citit.A co testikovat budes??
Ano restieme no a zajtra ideme na ULT tak sa tesim aj bojim pretoze mam sem tam bolesti a trsoku som spinila tak dufam ze babatko je v poriadku....Kupila som si knihu pre buduce mamicky 😀 A plod by mal byt velky ako Jahodka 😀 😀
Joj velmi Vam drzim paste aj mabumi aby sa Vam to podarilo.A verim, ze sa Vam to podari...musiiiiiiiiii. 😀

makovicka53
15. máj 2011

@renattka24 si zlata...dakujem...no vidim ze si sa s rolou matky rychlo stotoznila 😉 ...silno drzim prstiky a podla mna to pobolievanie je v poriadku aspon vies ze sa tam nieco deje...no a som normalne rada ze mam normalnu mrchu koncne krvacanie...ale aj bolesti mam riadne...ale o tom potom...ja robim v skole tak snad to nebude nejaky problem...vklad mi vychadza tak ako som napisala lebo az na 19.-20 den tesim sa...drzkaj sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre