Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

erinka123
29. apr 2012

@miska32 sice pišu na rapiclear že je citlivy test ale nieje až taky dobrý ako mama test aspon u mna 😉 skus sa testnuť určite budeš mat // 😉 zajtra ideš k dokimu???až stredu ideš na krv nie?? či?

hencidlo
29. apr 2012

ahojte zienky, tak mam zle spravy dnes som robila 3x test a cisty ako lalia, co je mi divne ze vcera boli na teste krasne //, zajtra idem na tu krv, ale obavam sa najhorsieho. som z toho na nervy tak neviem co bude dalej..... ☹

fontana
29. apr 2012

@hencidlo neboj,nejako bude,prajem dobré správy 🙂

chmurkaxy
29. apr 2012

@hencidlo ach, mojko, ja som mala to iste. mala som dve ciarky asi na 4 testoch, potom mi zacalo byt v pondelok vecer zle a zacala som spinit a na druhy den som uz mala krv negativnu. teda, hcg 8, ale to bolo malo :( nechcem ta strasit, ale radsej chod na pohotovost, ak sa deje nieco zle, nech to cim skor riesia :(

miska32
30. apr 2012

@erinka123 no dnes som bola na krv aj ultrazvuk,vysledky krvy sice exte neviem,ale rano som dostala kramy,takze nic z toho nebude,aj UZ nebol moc dobry,sice mi nevedeli jasne povedat,co a ako, ale ja uz dle kr acania viem, ze nic. A taaaaak somtomu verila......... ☹

miska32
30. apr 2012

Babulky,ako ste riesili neuspesny ET? Isli ste hned na ket alebo ste si davali nejaku pauzu?Neviete poradit co je lepsie?A ako ste prekonali ten pocit sklamania po neuspesnom ET?co vam pomohlo? Jaaaa,tak s,trasne ma to sklamalo...... ☹

erinka123
30. apr 2012

@miska32 do kelu toa tak mrzi a tak som dufala....napis mi este kolko mala hcg este mozno je nadej,ci??

hencidlo
30. apr 2012

ahojt tak pridavam zle spravy, dnes hcg len 17,5 a dr povedal, ze to bolo biochcemicke tehotenstvo. som strasne sklamana. konecne po 7 rokoch tehotenstvo a takto to skonci........ neviem co dalej je to otras, precoooooo?????

zuzu00
30. apr 2012

@miska32 Ahoj, mne dal Dr. 3mesiace pauzu, vraj treba byť aj bez liekov. Ale psychika je po mesiaci lepšia. Keď mi oznámili negat. správu, tak som si porevala, poobvyňovala som koho sa len dalo.... ale musíš sa vzchopiť a snažiť sa pozitívne myslieť...

chmurkaxy
30. apr 2012

@hencidlo ach, mojko, presne uplne ta chapem :( a mas moznost skusit to este s KET alebo IVF odznova? ja si chcem dat urobit vsetky mozne imuno testy a aj hematologicke, lebo som citala, ze to moze byt z toho, ze nam po uhniezdeni zhustla krv. Skus sa na to spytat svojho lekara, nic za to nedas. No a ja viem, ze to je teraz tak prd potesujuce, ale aspon vies, ze sa to vobec da, mat tie //. Moc moc drzim paste, aby si to cim skor zazila opat a uz natrvalo :* Priznam sa, ze sa mi hned po zlej sprave do dalsieho pokusu moc nechcelo, trosku som pred vsetkym usla do Ameriky za muzom, no fakt mi pomohlo, ako som tu na MK videla baby, ktore maju este smutnejsie skusenosti a aj napriek tomu to nevzdali. ak by si sa potrebovala vyrozpravat, ozvi sa. posielam objatie!

monika1202
30. apr 2012

ahojte, koľko dní po odbere vajíčok ste mali ET?

brita
30. apr 2012

@monika1202 Ahoj, vzdy na 5. den, den OPU neratam.

monika1202
30. apr 2012

@brita lebo v stredu idem na OPU a dr. vravel, že možno v sobotu alebo v pondelok. Takže asi skôr ten pondelok?

moja72
30. apr 2012

@monika1202 záleží či ti robia PK alebo nie, ak nie tak na 3. deň a ak máš PK tak na 5. deň

monika1202
30. apr 2012

@moja72 a PK treba dohodnúť dopredu? Lebo o ničom takom sme sa nebavili. Potom si mám zavolať embryologičke a s ňou sa asi dohodneme kedy je vhodný čas na vklad. Tak?

brita
30. apr 2012

@monika1202 Ak je malo embryii, vacsinou sa ET robi na 3. den, ak je ich viac, tak az na 5. den. Ale ak by si mala aj malo embryii a trvala na predlzenej kultivacii, ET ti mozu urobit aj na ten 5. den, ak dovtedy vydrzia. Treba sa ale nechat poradit od embryologa, co je v danej situacii najlepsie. Drzim palce. 😉

moja72
30. apr 2012

@monika1202 Záleží od toho koľko oocytov si mala. PK by si si mala v centre dohodnúť dopredu lebo v niektorých centrách PK sa platí.

brita
30. apr 2012

@monika1202 Do akeho centra chodis?

monika1202
30. apr 2012

@brita no práveže dnes podľa UTZ mám len 4 - 5 oocytov. Dúfala som, že bude lepšia úroda ☹
a chodím do ISCAR BA

brita
30. apr 2012

@monika1202 Chapem ta, ale aj to je dobry pocet. Dolezita je kvalita, nie mnozstvo.

brita
30. apr 2012

@monika1202 Ked pojdes na OPU, spytaj sa doktora, ci sa treba rozhodnut pre predlzenu kultivaciu dopredu alebo staci pocas kultivacie sa dohodnut s embryologickou.

monika1202
30. apr 2012

@brita vidím, že čakáš dvojičky. Koľko vajíčok si mala?

miska32
30. apr 2012

@zuzu00 ahoj, no tak ja už tomu nerozumiem, mne v centre povedali, že môžem ísť hned preto, lebo že netreba brať žiadne lieky pred KET, že tie mi dajú až v takom prípade, ak sa na ULZ zistí, že nemám maternicu v správnej velkosti 😒 že vraj ono sa to v rámci prirodzeného cyklu samé dá do správnej velkosti vhodnej na KET 😨 no uvidím a dám potom vedieť, ako to celé dopadlo 😅

miska32
30. apr 2012

@erinka123 no tak už to mám isté z každej strany, negatívna krv, na hcg som sa aj zabudla spýtať, ale som sa rozhodla, že idem hneď v rámci tohto cyklu na KET 😨 kým som rozbehnutá 😨 júúj, ani nevieš ako závidím - v dobrom samozrejme 🙂 že tieto veci máš už za sebou 🙂 musí to byť úžasný pocit 🙂 ako dlho ste vy skúšali??? 😅 hlavne sa drž, aby ste s mimi došli do šťastného konca 🙂

brita
1. máj 2012

@monika1202 U mna je trochu zlozitejsie. Ja som mala teraz darkynu a ta mala 9 vajicok. Dve sme vllozili a este jedno bolo vhodne na zamrazenie. Inak ja som mala svoje vzdy tak ziadne, jedno alebo dve vajicka, ked som isla so svojimi, ale nikdy sme nedosli k ET, lebo embryjka sa zastavili.

miska32
1. máj 2012

@hencidlo neboj, teraz bolo biochemické, nabudúce bude už reálne 🙂 musíme veriť, nič iné nám nezostáva 😉 treba sa pozviechať, držať hlavu hore a ísť za svojim snom 😉 a netráp sa otázkami "prečo", aj tak na ne od nikoho nedostaneš odpoved a len ťa to bude zbytočne ubíjať. nie si v tom sama, je nás viac a musíme toto ťažjé obdobie nejako preklenúť 🙂 Drža sa, aj ja sa snažím držať, hoci je to ťažké 😢

brita
1. máj 2012

@miska32 Ahoj, z mojej skusenosti ti chcem len napisat, ze pred KET sa ma brat minimalne estrofem, aby ti dostatocne narastla sliznica, lebo cim je vyssia, tym mas vyssie sance, ze sa embryjko uchyti. Musi byt minimalne 7 mm. Ale asi v kazdom centre maju ine postupy. Ja mam tieto skusenosti z Heliosu a Reprofitu Brno. 😉

monika1202
1. máj 2012

@brita veď práve z toho mám strach, keď mám málo vajíčok, že sa neoplodnia alebo ak áno, že sa prestanú vyvíjať a nebude ET 😖 Keby ich bolo viac, tak si myslím žeby bola väčšia šanca že sa nejaké oplodnia. Ale musíme myslieť pozitívne.

brita
1. máj 2012

@monika1202 Nerozmyslaj takto, iba sa zbytocne budes stresovat. Pozri, ja poznam baby, co mali 14 vajicok aj 22 a nakoniec ani jedno nebolo vhodne na vklad, lebo boli vsetky slabe. Viem, ze clovek si mysli, cim viac, tym lepsie, ale nie je to tak. Ak budes mat 4-5, tak to je dobre. 😉 Proste, dolezita je kvalita. Neprivolavaj si dopredu zle veci 😉

monika1202
1. máj 2012

@brita ďakujem za povzbudenie. Len ja strašne chcem aby to vyšlo už len kvôli dcére. Stále rozpráva že ona chce bračeka a nechce byť jedináčik. Len ako vysvetliť 9-ročnému dieťaťu že robíme čo môžeme, ale sa jednoducho nedarí. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre