Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bbtina
26. jan 2011

@renattka24 aj ja som chcela patriť medzi baby, ktorým záhadne uakazujú už testy 5 dní po ET, ale to sú zrejme ťažké výnimky a hlavne majú PK a to sme my nemali. Ináč baby ako sa cítite. Ja už tiež ťažko znášam to čakanie, niekedy mam aj pocit, že pociťujem akúci nevolnosť, ale potom to hneď pripíšem utrogestanu a pod a mám v podbrušku také slabulinké menštruačné bolesti.....
@renattka24
@annamary27
@minka051
@luly3

kosodrevina
26. jan 2011

ja len pridávam svoju skúsenosť - 5 - ty deň je fakt skoro, mne sa nejaký ten duch objavil asi až na 7 deň, ale boli sme po PK
na druhej strane môže byť skoro (po pár dňoch od transferu) aj falošne pozitívny - po pregnyle.
hrooozne Vám všetkým držím palce, to čakanie bolo fakt na nervy....
aj keď musím povedať, že aj to čakanie po tom (tých 9 mesiacov) sa mi zdá straaašne dlheeeee 🙂
držte sa!

luly3
26. jan 2011

@bbtina kto by nechcel, že 😅 😅 😅 ja by som brala už aj na 3 den
aby mi ukazal // 😀 no v každom prípade ja som mala keď som bola tehotná
už na 6 deň // ale slabulilinké a aj vtedy ked som nemala PK 😕

@bbtina ty si kolký den po ET?????
@kosodrevina gratulujem k tt dúfam že budeme pokračovať v tvojich šlapajách 😅 😉

renattka24
26. jan 2011

@bbtina Ja som si aj myslela ze to bude skoro ale nemohla som uz vydrzat a teraz pockam aspon do nedele...
Drzim Vam prsteky aby to vyslo....

bbtina
26. jan 2011

@luly3 dneska som 6 den po ET bez PK, vložili nám 2. 1 8 bunkové a 1 5 bunkové, dúfam, že sa aspon jedno uchyti 🙂
@renattka24 ja som si tiež povedala, že testnem už aspon v sobotu, len tak orientačne, tak uvidím 🙂

luly3
26. jan 2011

@bbtina 😉 tak držím palce nech sú v sobotu // to budeš 9 deň 😉
a ako sa cítiš???
@renattka24 ahoj kolký si dník???

luly3
26. jan 2011

@renattka24 5 už to mám 😀 😀 😀 jasné že máš skoro neboj v nedelu
už tam budu krasne //

bbtina
26. jan 2011

@luly3 akosi príliš normálne, mám v brušku také slabé menštruačné bolesti, ale dneska akosi ustúpili , je mi tak na žalúdok divne, ale to pripisujem utrogestanu,. lebo je to len slabé, necítim sa tehotne 😨 A ty si na tom ako?

luly3
26. jan 2011

@bbtina asi tak isto ako ty mne nieje vôbec ale vôbec nič 😠
tak neviem či je to dobre alebo zle 😒

bbtina
26. jan 2011

@luly3 ťažko sa na to spoliehať, každý je iný a ja si myslím, že skúsenosti dievčat, čo majú kadejaké pocity sú skreslené tým, že po ET sa viacej sleduješ ako pri normálnom otehotnení a všetko sa už potom pripisuje príznakom, a koniec koncov, každý to pociťuje inak. Neboj my sme sa rozhodli, že nejdeme nič sítiť o to viac budeme tehotné 🙂)))

gabinkaa
26. jan 2011

@luly3 ahojček moja, tak ako sa cítiš po ET? ako toto prebieha v RF? držkaj sa 😉 😉 😉

renattka24
26. jan 2011

@luly3 Ahojky.Ja mam dnes 6 den po.A bola som prvy krat na KET,tak moc neviem ani ako sa mam citi a tak...Ty sa ako citis?Ja som na PN,pretoze mam tazku pracu...Drzim silno palceky::🙂))
Nam vlozili 2 mrazacikov a su 6-bunkove tak dufam v dvojicky🙂))

renattka24
26. jan 2011

@bbtina Tusim sme na tom rovnako🙂))Kedy presne ti vkaladali?Mne 20.01.....Pevne verim,ze sa nam to podari 🙂

minka051
26. jan 2011

@anika142 Ahoj no trojičky to neviem, ale mne stčí ked sa podarí aspoň jedno. Veď uvidím. ja idem na krvičku 1.2. to je 14 deň po vklade. 🙂
@renattka24 ahoj no moja to je veľmi skoro na to nemysli to ešte môže byť úplne inak. 😉 čakanie je hrozné ja viem 😵 . Ale trpezlivosť ruže prináša 😵

bbtina
26. jan 2011

@renattka24 juuuj aj mne 20.01. o 15.47 🙂))) tak to máme spoločné tehulkovanie, ja som bola tiež doma, ale už som v práci, aspon mi rýchlejšie den prebehne a nesedím za netom, že či toto môže byť príznak uhniezdenie alebo hento príznak neviem čoho 🙂)))). A pred mrazením ste zrejme nemali PK? A pri vklade IVF ti kolko davali?

bbtina
26. jan 2011

Dievčatá som našla tabuľku ako stupa HCG, takže žiadne stresy 🙂))) a je to riadne individuálne, jladina HCG sa každé 2 dni zdvojnásobuje
Po oplodnění vajíčko zvolna putuje vejcovodem a přibližně 4.-5.DPO dorazí do dělohy. Mezi 5.-11. DPO, ale nejčastěji 7.-10.DPO se vajíčko uhnízdí v děložní sliznici. Do té doby naše tělo vlastně vůbec netuší, že je těhotné. Teprve po uhnízdění začíná vajíčko (lépe řečeno počátek placenty) uvolňovat hormon hCG

doba od oplození (ovulace) hladina hCG (mIU/ml)
7 dní 0 - 5
14 dní 3 - 426
21 dní 18 - 7340
28 dní 1080 - 56500
35 - 42 dní 7650 - 229000
43 - 64 dní 25700 - 288000
57 - 78 dní 13300 - 253000
17 - 24 týdny Druhý trimestr 4060 - 65400
Od 25 týdne Třetí trimestr 3640 - 117000

luly3
26. jan 2011

@gabinkaa ahoj prebieha to tam úplne inak ako v GF a najlepšie natom je
že manžel je celý čas pri tebe a vidí celý transfer 🙂 no proste mali sme
s toho zážitok veliký 😀
@renattka24 ja sa cítim úplne normálne vôbec nič mi nieje 😒
@minka051 hej hej ked to budu trojičky 😀 😀 😀 poznám kočku čo má po
umelom trojky 😉 teda ešte nemá teprva ide rodiť 😀 júúúj bolo by doma veselo 😉

luly3
26. jan 2011

@bbtina hej hej ale to je pri prirodzenom tt nie pri IVF 😉

renattka24
26. jan 2011

@minka051 Ja viem ze trpezlivost ruze prinasa🙂)a mne by stacili dve🙂))
Jeee aj ja idem 1.2.na kotrolu ale to bude 12 den po...tak neviem ci mi budu brat krv.No ale musim ist lebo uz nebudem mat lieky....Kam chodis?

renattka24
26. jan 2011

@bbtina A tebe to kde robili??Ja som mala vklad o 12:30...v ISCARE v BA....tak super ze tu mam niekoho presne tak ako ja som🙂) Mne vkladali 2 mrazacikov a boli 6-bunkove....a tebe?
A co je to PK?

luly3
26. jan 2011

@renattka24 PK je predlžená kultivácia to znamená že embryo je v štádiu
blastocisty a je viac ako 100 bunkové a je večšia pravdepodobnosť uchytenia sa 😉

renattka24
26. jan 2011

@luly3 To je parada,ze mohol byt pri Tebe manzel.Moj bol po nocnej....tak mi ho bolo luto,nechcela som tym zatazovat.A tebe kde poskytli taku moznost???Mali ste aspon zazitok na cely zivot.

luly3
26. jan 2011

@renattka24 robia to v Reprofite Brno a je to tam úplne normálne
tiež ma to prekvapilo ale príjemne 😀 tak sme to aj využili a manžel
s toho bol úplne že waaaaaau 😀

renattka24
26. jan 2011

@luly3 Tak to sme asi nemali.Teda asi by mi povedali,ze idu take nieco robit,ze?
No dufam,ze sa to teraz chyti a nebudem PK potrebovat....Vcera som tu mala na navsteve 2 babatka...tak som ich pestovala a snad sa na mna nieco nalepilo 😉

luly3
26. jan 2011

@renattka24 toto je tvoje 1 IVf a stoho ti robia Ket????kolko máš mrazáčikou ešte????

bbtina
26. jan 2011

@luly3 nie, nie je to len pri prirodzenom tehotenstve, pretože HCG vyučuje trofoblast a ten sa uvolňuje až keď je vajíčko uhniezdené, takže aj keď som po IVF tak sa to tak môže počítať, lebo oplodnené vajíčko cestuje 3-4 dni cez vajcovody a až okolo piateho dňa dorazí do maternice, kde sa začne uhniezďovaťa trofoblast sa prisaje
@renattka24 mne tiež v Iscare ale V Martine 🙂)))) tiež 2

luly3
26. jan 2011

@renattka24 ani ja som nemala PK 😉 robí sa to vtedy ked je vela vajok
neboj chytí a zachvílu budeš mat // na testíku 😉

luly3
26. jan 2011

@bbtina hej to máš pravdu že hcg sa vylučuje až vtedy 😉 ale vkladom
embrya ti tie 3 -4 dni posunu moja 😉 čiže tebe už nejde embryo cez vajíčkovody
lebo ti ho dajú priamo do maternice 😉

renattka24
26. jan 2011

@luly3 Ano toto je moje prve IVF a z toho mi robili KET.
Mam este 13 mrazacikov...kedze som mala tazku stimulaciu vajecnikov tak sme museli 2 mesiace cakat,kym sa mi upravili vajecniky....

renattka24
26. jan 2011

@bbtina Super.takze drzim palceky ale mam z toho dobry pocit.ved uvidime 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre