CAR a mimomaternicové tehotenstva

maron264
20. júl 2021

Ahojte, chcem sa spytat , ci mate niektora skusenosti s CAR a mimomaternicovými tehotenstvami. Pomohli Vám? Dakujem.

katrinka233
21. júl 2021

@maron264 ja som mala 2 mmt. Pri prvom mi zobrali vajcovod, pri druhom nechali, ale je nepriechodny. V CAR mi pri IVF vklde odporucili embryoglue - lepidlo, ltorym embryo “prilepia” o stenu maternice. Odporucili ho preto, aby sa nezatulalo do vajcovodu. Zatial vyzera ze pomohlo, mam pozitivne testy, zajtra idem na krv

maron264
autor
21. júl 2021

@katrinka233 wow, to existuje aj taka moznost :O som rada, ze si odpisala, dakujem. Mne zobrali jeden,ale s tym jednym som mala uz 3 , mozno 4 mimomaternicove.... a stracam nadej, tak ideme skusit CAR v Martine. ty si kde bola?

maron264
autor
21. júl 2021

@katrinka233 a tam ti aj pozerali priechodnost druheho ano? drzim palce nech je vsetko v poriadku

janba
21. júl 2021

Ja nemam uz ani jeden vajcovod (dve mimomaternicove), skusame umele, jeden vklad neuspesny, aj ked mi dali embryoglue 😃 teraz cakam na druhy, tak snad sa podari. My chodine do NR.

maron264
autor
21. júl 2021

@janba ja som mala jedno mmt take , ze mi zobrali vajcovod , ale tie ostatne sa "vyplavili" samé... co znamena neuspesny vklad? ze dalsie mimo, ci to uz nemoze byt mimo, ked nemas ani jeden?prepac za sproste otazky,ale som v tom laik, netusim co a ako,uplne som zmatena, ze nieco take musim riesit.

katrinka233
21. júl 2021

@maron264 priechodnost mi robili v statnej nemocnici po druhom mmt, priznam sa ze to bola strasna bolest, nabuduce by som si to urcite zaplatila v nejakom CAR, tam maju vraj na to trosku ine metody. Chodime do gynfiv BA a vyzera to tak ze som tehu. Tiez som neverila. Ale neboj sa, aj bez vajcovodov dokazes otehotniet. To, ze mame “fyzicku prekazku” medzi vajecnikom a maternicou neznamena ze nebudeme maminy, len s tym potrebujeme trosku pomoct. Nebud zufala 🙂 budem ti drzat palce

janba
22. júl 2021

@maron264 neuspesny znamenal,ze embryo sa neuchytilo.
No mne povedali,ze u mna je minimalna sanca zase na mimomaternicove, ked uz nemam vajcovody, ze proste to nema kam ist. Ale keby mam vajcovody, tak aj pri umelom oplodneni moze byt mimomaternicove.
Z tej informácie som inak bola mimo, myslela som, ze to nie je mozne.
Kludne sa pytaj, ja som tiez bola na zaciatku vedla jak ta jedla 😃

maron264
autor
22. júl 2021

@janba ahaaa,tak to je akože aj keď zla ale dobrá správa že nemôže byť už mimo ,nie ..no ja som veľmi zvedavá čo mi povedia v pondelok ako to budeme riešiť . Ja som mala prvé tehotenstvo uplne ok,len pôrod na prd tak si myslím že sa mi to pri pôrode asi niečo pokazilo... Ja chcem ísť na nejaké hyfosy a podľa toho asi uvidíme čo dalej...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre