CAR na Slovensku u ženy pracujúcej v Rakúsku

honey777
12. máj 2009
Ahojte snažilky. Zaujímalo by ma, či máte niektorá pracujúca v EU na SK preukazujúca sa náhradnou poisť. kartičkou skúsenosti, ako reagujú v CARe, konkrétnejšie vo Ferticente ? Nemám totiž dobré skúsenosti s našimi Dr., keď vidia túto kartičku (nevedomosť alebo lenivosť). Bud. týždeň máme termín a trochu sa obávam, aby mi nerobili problémy.
zuuuzana7
12. máj 2009
ahoj honey777 taktiez zijem v rakusku a taktiez ideme na ivf ale v rakusku.
zial na otazku ti neviem odpovedat, ale prajem vela stastia 🙂
preco vlastne neskusis ist v rak. do nejakeho car?
honey777
autor
12. máj 2009
Ahoj, aj tak dík za odpoveď. Ja tam vlastne len pracujem, ale žijeme na SK. Nemal by manžel problém s poisťovňuo, keby sme tam išli do caru ?
zuuuzana7
13. máj 2009
dobre ranko honey,

v rakusku musia byt obidvaja partneri minimalne 3 mesiace poisteny a zamestnany.
v tom pripade hradi postovna 4 pokusy - 70% pokial by teda malo ist o ivf.
lienocka235
13. máj 2009
honey77 na SVk by si si to musela platit ako samoplatca lebo nie si tu zdravotne poistena.. podla mna skuste rakusky CAR
mne to takto bolo povedane ked som pri prvej nasteve FC
honey777
autor
19. máj 2009
lienočka235, to máš pravdu, že som neni priamo poistená na SK, ale podľa európskeho zákona, mám na SK rovnaké práva na ošetrenie, akoby som tu bola poistená, keďže som občiankou SK a mám pobyt na SK. Išlo my len o to, že ako nato reagujú, či sa mám nachystať na nejaké prejavy „odporu “(načo som zvyknutá u iných Dr.“, alebo to riešia v pohode, v súlade so zákonom. Veď sa nechám prekvapiť, uvidíme zajtra.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli