Cely proces mimotelového oplodnenia

sisa393
13. apr 2018

Ahojte .Kedze je tu neúrekom diskusii o priebehu ivf a po ňom, rozhodla som sa založiť tuto tému a napisat cely proces asistovanej reprodukcie podľa mojich skúsenosti . Možno to niektorej z vás uľahčí hľadanie a nájde sa práve v tomto ,,článku “ ;) Ivf som celkovo podstúpila 3x + 1KEt. Po schválení žiadosti ,som išla na konzultáciu kde mi lekárka predpísala hormóny ,od 22.dna cyklu som si začala pichat prvé injekcie ,keď som dostala menzes medzi 2-4 dnom cyklu som išla na krv a sono a oznámili mi další postup ,čo znamenalo dlasiu dávku injekcii . Ďalšia kontrola ,ďalšie sono volanie ohľadom výsledku ,tri dni pred pubkciou pregnyl a následne odber vajíčok . Po odbere (celková anestéza) ,rozhovor s embryológom aké možnosti mám , a následne prepustenie domov v doprovode . Na druhý deň telefonát s kliniky ,koľko embryjok sa podarilo vyselektovať a oplodniť . Samotný vklad už len pod antibiotikami a diazepanom. Takto v skratke , a moje pocity ?? Prvé ,druhé ivf žiadne pocity -NEGATÍVNE ,tretie ivf všetky príznaky uhniezdovania ,jedna noc príšerná zobudila som sa na pichanie v brušku ktoré trvalo asi minútu ,tlaky v podbrušku (z hormónov ) ,jednoducho všetky príznaky ktoré opisovali baby ktoré tehu boli - NEGATÍVNE . Prvý vklad po PK bolo jedno 4 bunkové a druhý tretí vklad dvoch 8bunkovych na tretí deň ....KET vklad krásnej blasticysty - NEGATÍVNE . Testovala som ako sialena ,myslím že ako každá jedna z vás 🙂 ..posledné razy som brala dosť vysoké dávky hormónov (dipherelin 125iu,menopur 225iu,puregon 225iu,pregnyl 10000iu,a progesteron 3x2 tabl.200mg)...týmto článkom vás nechcem odradiť ,píšem z vlastných skúsenosti ,každá si z toho vezmite čo uznáte za vhodne a nikdy sa nevzdavajte !! 🙂 prvé dva razy som fungovala normálne od druhého dňa a tretí raz a KET som pnkovala a ležala doma . Po vysadení progesteronu mi došla mrcha cca tretí deň ,bola normálna,bolesti klasické ako vždy na ms a další ms bez problémov 🙂 ... toto je moja skúsenosť ,dufam že som niektorým z vás bola nápomocná a všetkým snazilkam držím moc moc palce ;)

luxikate
4. máj 2018

@zuzkas81 no len netreba cakat az do 36 a potoms a umelo oplodnovat.To je problem dnesnych zien, ze cakaju pridlho.lebo xxxx milion veci je prednejsich ako dieta.Lebo povedzme si urpimne aj to umele ma svoje neziaduce ucinky.Rozumiem zenam ,kt bud sa im nedarilo alebo teda nenasli vhodneho aprtnera,ale dnesny trend kariera do pomaly 40 a potom sa zacina mysleit an dieta

zuzik1985
4. máj 2018

@cimanuma Ja ešte nemám žiadnu skúsenosť s IVF,ale tiež sme začali chodiť do košického Heliosu a tiež mám len pozitívne pocity s MUDr. Hladkého-tiež vyše hodinová vstupná konzultácia so vstupnými odbermi.Ale ja už mám za sebou na vlastnú žiadosť všetky možné odborné vyšetrenia,tak som to brala tak,že sme preto dlho lebo mám toho veľa so sebou,ale vidím,že to tak robí u všetkých 🙂

anavianavi
4. máj 2018

Och, tiez sa IVF desim, ale vkladam nadeje.

barborka888
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barborka888
20. jún 2018

Ahoj snažilky, tak teda moja skúsenosť s IVF...
Mám zasebou prvý pokus v Marci 2018. Mám 24, veľa žien ma začalo odcudzovať, že prečo tak skoro, som veľmi mladá ...
Áno ja viem že som mladá a mám kopu času, ale: mám PCOS, HPV a partner zlý spermiogram.
Tak sme do toho išli. Všetko bolo super. S CAR som bola spokojná na 100%, nemôžem im nič vytknúť. Vždy som sa tam cítila ako na návšteve pri vlastnej rodine. Dostali sme všetky informácie, ktoré sme potrebovali. Pán doktor nám všetko dôkladne vysvetlil.
Odobrali mi 7 vajíčok, z toho sa správne oplodnili 3. Bohužiaľ len 2 sa vyvýjali správne.
Vložili mi obe. Po 2 týždňoch čakania nám oznámili, že HCG je pozitívne, ale nízke. Začalo to pri 35 - skončilo pri 4000. Nakoniec z toho bolo mimomaternicové tehotenstvo. Musela som ísť na laparoskopiu, odstránili mi ľavý vajíčkovod.
Možno keby mi vtedy zavolá a povie že je to negatívne, asi by som sa s tým zmierila lepšie než s týmto. Tie preplakané noci a depky, že čo ak nikdy nebudem mať bábo. To je pre mňa nepredstaviteľné.
Bohužiaľ stalo sa. Ale v žiadnom prípade nemôžem odsudzovať CAR a doktorov. Oni za to nemôžu. Robili všetko pre to aby sa to podarilo., Určite to chceme skúsiť znovu. Samozrejme najskôr musíme našetriť peniažky. 🙂
Tak teda držím palce. Hlavne treba myslieť pozitívne,,, to počúvam každý deň aj ked viem, že je to ťažké myslieť pozitívne a vyhýbať sa stresu..
Držkajte sa... 😉

vyhuelka
20. jún 2018

@barborka888 mrzí ma to... ale aspoň vidíš, že sa otehotnieť dá a na ďalší pokus to isto výjde 🙂 držím palčeky! 🍀

amalia8
20. jún 2018

@barborka888 Ahoj, tiez sa nam nedari babo, a iste jedine IFV nam k babu pomoze. Ale ako moze byt pri IFV mimomaternicove tehotenstvo? Ja som myslela, ze to emrio vlozia do maternice. Ci ako sa to robi?

vyhuelka
20. jún 2018

@amalia8 áno vloží sa do maternice ale vždy je tam riziko, presne ako pri prirodzenom otehotnení... :-/

regina24
31. júl 2018

Ahojte baby. Chystam sa na ivf chcem sa odvas sa spitat , ako je to spoistovnou jako dlho im trva vyjadrenie,ma sa vakat nato alebo uz liecba sa zacne skorsie . Ako prebieha ivf kolko dni . Kolko ste nechali oplodnit.

marec2018
1. aug 2018

@regina24 poisovna nam to schvalila hned a uz pocas ivf.je tu vela clankov o tomto treba len popozerat.ivf zalezi od viacerých faktorov,co ti zistia nieco..moze sa aj stat ze nebude vhodny cyklus..proste je toho viacej co treba vziat do uvahy a aj to aky protokol zhodis dlhy alebo kratky po dohode a doktorom..mne sa stalo aj to ze mi vlozili embryo a zostala som chora...ale aj to sa moze stat pred vkladom ze budes mat hyperstimulak...neda sa konkretne povedat ako dlho.Vklad zalezi aj od toho kolko mas vajicok takze napr.my sme mali 14vajicok ale kleslo nam nam na 11 a oplodnit sme si dali 10.ale to sme museli povedať hned koľko chceme dat oplodnit.precitaj si clanky dozvies sa viac.

regina24
1. aug 2018

@marec2018 hej uz citam clanku .ale tak dufam sobotu mi vysvetlia ako to prebieha.

marec2018
2. aug 2018

@regina24 ano vysvetlia..ono to zalezi ci nieco mas..neda sa povedať takto a takto...proste ak vsetko je ok beries lieky co tiez nie je pre kazdeho naordinovane rovnako..potom si pichas injekcie a potom ides na odber vajicok a potom podla toho kolko mas kvalitných a oplodnenych ti vlozia v BB 1embryo vkladaju.a potom 2 tyzdne cakas na krv vysledok.

regina24
2. aug 2018

@marec2018 hej no tak uvydime ako dopadnem idem na konzultaciu sobotu .vy sa mate sko vyste boli na ivf ?podarilo sa vsm hned na prvy raz ?

marec2018
3. aug 2018

@regina24 my ideme na posledny 3 pokus.Prvy pokus vysiel ale v 10.tyzdni som potratila a druhy pokus ako mi vlozili embryo ochorela som a uz mame len 1 mrazacika a potom budeme musiet ak sa nepodari od znova..ale dufame ze uz 3 pokus vyjde

regina24
3. aug 2018

@marec2018 fuha tak to mi je luto .
Jak sa hivoru di tretice ti vyde . Drzim palce

mary007
24. mar 2019
micka11119911
2. jún 2019

Ženy a uvedomujete si co spôsobujete ženám s touto diskusou? Ja tiez cakam na svoje prve ivf a mam pocit ze robim chybu. Je toto normálne? Viete kolko deti sa narodilo vdaka ivf? Kolko zufalich zien existuje a existovalo? A vy takto pisete jak keby to bolo najhorsia cesta k bábätku. Je mi ľúto ze prave vy ste tu v tejto diskusii prisli aj o to malicko nadeje ale zato nemusite tanto nadavat.. ja som si prisla pozrieť ako prebieha ivf atd. A zrazu citam takéto vase skúsenosti a mam pocit ze robim najväčšiu chybu v živote. Mali ste si otvoriť skupinku sukromnu a tam sa posťažovať a nie brat nadej zenam stat sa mamou. Niekedy mam pocit ze tu sa zeny nepodporuju ale zhadzuju a odrovnavaju od šťastia.. kazda nech sama posúdi z vlastnej skúsenosti.. ale toto je vrchol .. a ked si myslite ze som tu nepravom napísala,tak sa mylite. Vsetko dobre do zivota..

katharines
2. jún 2019

@micka11119911 ako pises, ivf je chybou.
Ja zase citam, ako si zeny pred ivf "vsetko nastudovali" a "vsetko vedia" a zrazu citam tvoj status, ze ty vlastne o tom nechces vediet "vsetko", pretoze a ivf sa spaja mnoho negativnych veci a zdravotnych komplikacii.
Aj tebe vsetko dobre do zivota ❤.

bodka1234
2. jún 2019

@katharines jaj moja ty sa ešte neliečis? Som ti písala že ti pošlem číslo na psychiatra. či zhanas ďalšie ovečky do tej tvojej sekty? Choď si dať odcenas a neotavuj ženy

bodka1234
2. jún 2019

@micka11119911 ja som po IVF, zajtra idem na krv či sa podarilo alebo nie, aj keď sa obávam že to nevyslo, test síce pozitívny ale slabne, biochemické tehu, ale pôjdem do toho znova aspoň viem že dokážem otehotniet len si pár mesiacov pauzu. Nie je to nič strašné. Len si treba vybrať vhodné CAR. Nie všetky, sa starajú o pacientov tak ako by mali. Pozri si iné skupiny kde sa riesi ivf baby tam píšu dobre odporúčania. A hentu psychopatku katherinu ignoruj ako sa dá, ona má sektu ktora zarába na zúfalých ženách že im tlačia do hlavy aký strašný hriech je ivf a ako skončíš v pekle atď a liečia ich pochybnými sarlatanskymi metódami,

katharines
2. jún 2019

@bodka1234 a teba prsty nepalia, tolko klamat? A biochemicke tehu povazujes za tvoju schopnost otehotniet? Nuz potom CAR centrum uz svoju ulohu u teba splnilo.
Dotycna, ktorej pises hned po svojom vstupe vymazala status.

bodka1234
2. jún 2019

@katharines áno považujem, doteraz s nikdy neotehotnela, teraz tehotná som resp aspoň test to ukazuje ale bohužiaľ nesilnie, zajtra z krvi budem vedieť viac či je to spontánny potrat alebo len blbé testy. 4 embria mi ten tvoj boh zabil hneď na začiatku, tak ja nemám právo rozhodovať lebo je to najväčší hriech ale on uz má? Teraz zabíja aj to posledné, Dobre pokrytectvo celé to tvoje náboženstvo

katharines
2. jún 2019

@bodka1234 On? Skor ty a tvoje rozhodnutie.
Poviem ti trauma po spontannom potrate byva velka. Pravdepodobne je tam este iny problem kvoli comu nemozes nielenze otehotniet prirodzene, ale aj donosit dietatko.
Neviem, ake vsetky vysetrenia si absolvovala, no standardne sa vsetky potrebne vysetrenia v CAR nerobia, alebo robia, ale az po niekolkych potratoch zeny, zial.

pink2812
2. jún 2019

@micka11119911 ja si myslím že sa nemusíte báť a nerobíte chybu ak iná cesta není tak poslednou možnosťou je IVF ja som tiež bola na IVF a vôbec to neľutujem a nikto mi to nenanutil prv sme vyskúšali všetky možnosti a IVF bola až posledná možnosť a chvalabohu sa to podarilo a mám doma dvojročné dievčatko a kebyže ešte raz by som to mala podstúpiť tak neváham ani minútu 😁 držím prsty nech vám všetko dobré dopadne

flora2511
8. jan 2020

@anetapf mohla by som sa ta popýtať pár vecí? Tiež nám preplatia už len jeden cyklus a preto mam pocit nátlaku. Napísala by som ti spravu. Ďakujem.

anetapf
8. jan 2020

@flora2511 jasne, kludne pis

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre