Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

jana
18. aug 2008

ahojte
matka: manzel chodi k dr. Misankovy, ja som s nim tam nebola musel to zvladnut sam ako ja moju druhu konzulataciu kedy som s placom odchadzala no nepovedal vela, mam pocit ze pre neho je to dost citliva tema. Inac patrime pod dr. Stenova. Podla mna je fajn no nemozem porovnat kedze som u nikoho ineho nebola. Sme len v zaciatkoch a uz teraz sa mi zda ze je toho hrozne vela ☹.

Chcela by som sa este popytat ak ma niekto tu skusenosti s laparoskopiou v gynfine, kedy asi posielaju na druhy den domov? Ale asi to mi este moja dr. vsetko povie.

A nova tema "tehule z GF" nieje zla myslienka 😉
Pekny a vesely den vsetkym prajem 🙂

jana
18. aug 2008

to je pravda co napisala petronela ' ze sme vas skor citali ako pisali' teda aspon za seba a tiez musim povedat ze som aj s vami prezivala vsetko to co ste prezivali vy a kolko krat mi vyhrkli slzy a kolegyna na mna pozerala ze co mi je ale to tazko pochopi niekto kto nieje v nasej situacii.

labutienka
18. aug 2008

petronela - to je fajn, že si nás čítala 😉 aj ja som túto tému dlho čítala, kým som tu začala prispievať. mala som z toho celého hrôzu a dúfala som, že to celé nebude môj prípad... to sme ešte nevedeli, ako na tom sme zdravotne. ale keď už v tom človek lieta, tak to až také strašné nie je 😉 najhoršie je na tom psychika ale to asi vo všetkom v živote, čo človeka čo len trošku zaťažuje...
idem ja babuľky čosi popracovať, moc sa mi nechce, teda vôbec sa mi nechce, ja už potrebujem materskúúúú 😕 😀 😉

gregy
18. aug 2008

labutienka ahoj no dúfajme že ťa teda v tomto nasledovať nebudem, ale už aj protokol mám iný tak možno ... 😉
Ináč som v meste stretla Sivušu, čím ju rovno aj zdravím 😀 😀 😀 😀 tak sme na 10 minutiek pokecali na ulici 😀 a zhodli sme sa že ked sa vráti pahu tak spáchame ďalšie stretko čo vy na to????

sivusa
18. aug 2008

Ahojte 🙂
Gregy tak už sme aj doma,vyzdvihla som si manžela,vcelku dobre to zvládol, už aj leží pred telkou.
Hovorilo som mu o tých lístkoch na formulu,že si kúpila manželovi, tak aj on také chce.
Že či by ich nemohol dostať za to,že absolvoval tú gastroskopiu. No nezabiješ ho?
Som veľmi rada,že som Ťa stretla 🙂
Musíme to stretko zorganizovať.

Aj ja som toto fórum len dlho čítala,dokým som začala prispievať.
Takže vítam všetky "staronové" gyn-fiváčky 😀

larita112
18. aug 2008

ahojte 😀
jeeej ďalšie stretko, tak toho by som sa chcela už aj ja zúčastniť... moc by som vás chcela spoznať a pokecať...
😀 😀 😀 😀 😀
sylvyka, ako ste zvládli víkend... dúfam, že v poriadku 😉

pahu
18. aug 2008

Už som tu 😀 S mrchou 😠 Niečo nové? 😉 Zuul si dnes našla na testíku 2// a vo štvrtok má ísť na laparku,... Teraz čaká na výsleky z krvi, mala by ich mať o 13,00 😵

A nikto iný nič nové? 😀

emily82
18. aug 2008

zdravim vas dievcata a strasne vam drzim palce, aby tu pribudalo stale viac a viac tehuliek.
Ja som mala taky kritickejsi mesiac, dennodenné rozhovory so zachodovou misou. Teraz som celkom v norme, iba jeden rozhovor rano. Minuly vikend som zostala v strese lebo som zacala krvacat, tak som bola na pohotovosti, dali mi nejaku injekciu a keby to do dvoch dni nepreslo, musela by som ist do nemocnice. Ale nastastie uz na druhy den to bolo v poriadku. Doktorka mi zakazala tusim vsetko, mam byt v klude, ziadna namaha. Aj tie augustove statnice som nakoniec prelozila na maj 2009.
Prajem aj Vam uz co najskôr tieto ranne nevolnosti, samozrejme nie v zlom. Ale je to jeden zo signalov ze konecne sa vyplni to na co uz tak dlho cakame, lebo ja sa tesim aj napriek tomu ze mi byva zle.

sylvyka
18. aug 2008

ahojko pahu 😀
larit no vikend bol v pohode ale nadranom som mala take bolesti v krizoch ze som myslela ze zomieram ale preslo to ale i tak sa stale okukavam ci je vsetko ok

gregy
18. aug 2008

Ahoj PAHU ako bolo na dovče?
Ja už opäť stimulujem ale mám takž zvláštny protokol tak uvidíme čo z toho bude ... 😉

sivusa
18. aug 2008

Pahu ahoooooj
Ako ste dovolenkovali?

laskonka
autor
18. aug 2008

Ahojte bambulky, prosim mate s tym niektora skusenost? Zacala som pichat diphereline a po vpichu sa mi objavi vzdy trocha krvicky pri prvej stimulacii sa mi to nikdy nestalo.

gregy
18. aug 2008

laskonka neviem kde sa pichá, ale ja ked som pichala decapeptyl do bruška a aj Fostimon do zadku krv sa mi po vpichu objavila skoro vždy a to mi pichali sestričky v GF 😉 takže to bude OK, neboj

labutienka
18. aug 2008

laskonka - mne sa párkrát objavilo máááálinko krvičky po decapeptyle a to vtedy, keď som pichla (asi zle) na možno nesprávne miesto, alebo miesto, kde je viac nervov - prekrvenejšie. všimla som si, že keď som prepichovala kožu a nebolelo to, neobjavila sa krvička. keď som pichala a bolelo to, tak sa krvička objavila 😕 ale báť sa nemusíš, to je v poho 😉 skús pichnúť šikmejšie 😉

laskonka
autor
18. aug 2008

Dakujem, picha mi to manzel do brucha len som sa trocha vylakala ci to nahodou nepichame zle a nic by z toho nebolo.
A ty mas aky "zvlastny" protokol viem, ze ta stopli lebo tusim vajka boli velmi male a nerastli.
Ja som pri prvom mala kratky a teraz mi dal Drabek radsej dlhy preco to sa nevyjadril.

sivusa
18. aug 2008

laskonka aj mne sa sem tam stalo,že mi po vpichu ostala krvavá bodka

gregy
18. aug 2008

No stopli ma lebo som mala len dva malinke vajká a už spm stimulovala dosť dlho a nič sa nedialo ....
No a teraz mám: od 1 - 2 DC neberiem nič, potom mám nasadený clostilbegyt (tabletky) 3 x 1 do 7 DC od 7 DC pridávam Fostimon a čo bude potom ešte neviem na 8 DC mám ísť na kontrolu tak mi povedia ...

labutienka
18. aug 2008

gregy a dnes si koľký DC?

laskonka
autor
18. aug 2008

mo mne nezostala krvava bodka raz sa mi stalo ze mi na vatovom tampone zostali slusne 4 bodky ale aj to dost bolelo tak asi fakt bolo citlive miesto alebo sme zle pichalil.
Toto je nepodstatne bolest len dufam, ze stimulka prebehne ok a ja budem konecne mamina.

gregy
18. aug 2008

Labu dnes som 4 DC už papám Clostil ....

laskonka
autor
18. aug 2008

tak to ja poznam len tie moje 2 kratky a dlhy viem ze niekde pichaju aj ine injekcie ale o tabletkach pocujem prvy krat

brise
18. aug 2008

Pahu vitaj,
ja som v sobotu dostala mrchnu a od soboty si uplne sama pichám diphereline.
Laskonka, aj ja mám po každom vpichu troška krvičky a mala som vždy aj ked mi ešte sestrička v GF pichala.
Ja mám zase ten problém že po vpichnutí mi to miesto troška opuchne, no do 2 hodín to zmizne. dúfam že si to pichám dobre.
Zajtra idem na prvú kontrolu a začínam s gonalom. Nejde niekto zajtra do GF???? ráno????

laskonka
autor
18. aug 2008

pahu mne na chvilu opuchalo miesto po vpichu aj pri prvej stimulacii a bolo to v pohode.
To ta obdivujem ze si dokazes pichnut sama diphereline. Gonal by som asi zvladla ale diphereline nie. Pri pohlade na tie ihly mam dost ale asi keby som bola donutena tak by som to musela zvladnut.
Uz to tak vyzeralo ze vo stvrtok si budem musiet pichnut sama kedze som na sluzobke no na stastie sa kolega vracia spat do BA tak ma hodi domov. Tento krat som sa tomu vyhla 😉
Brise od ktoreho dna pichas gonal mne povedal drabek ze od 2 DC a 3-4 DC den na kontrolu. Asi mu este cinknem

brise
18. aug 2008

laskonka gonal budem pichať od 4DC tak to mám v protokoly a to som zajtra. kontrola medzi 2-4 DC.

laskonka
autor
18. aug 2008

brise ten prispevok som pisala tebe 😵 dnes mam dobre dopleteny den 😠
mala by som sa ist zo vsetkeho poriadne vyspat aj v robote mi to trva vecnost kym si nieco pripravim a rozposlem do 5 toho este dolko pokaslem ze sa z toho uz ani ja vevysomarim

brise
18. aug 2008

laskonka domyslela som si. 🙂

laskonka
autor
18. aug 2008

Tak verim ze zajtra budes mat dobre spravicky a po dalsej kontrole ti povedia ze aj vajicok tam je dost.
Ja som nejak zacala tuzit po dvojickach 😵

sylvyka
18. aug 2008

brise ja idem rano do gynfiv

brise
18. aug 2008

sylvyka tak mohli by sme sa stretnuť ja tam budem medzi 7,45 - 8,00.
Inak ide sa aj na krv alebo len na ultrazvuk???

laskonka
autor
18. aug 2008

brise ja mam ist na krv aj ultrazvuk tak predpokladam, ze aj ty

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre