Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

stascha
19. aug 2008

bianca30si zlata, no tych problemov okolo otehonenia je dost, neuspesne IUI tak preto som z toho taka nijaka, ale pozitivne mysliet, no posnazim sa

bianka30
19. aug 2008

stascha... pozri u nas neuspesne aj IUI aj 1.IVF a cakam na vysledky z imuna co ideme v oktobri do prahy a idem na 2.IVF. ak sa to stane prirozdene tak sa budem modlit aby to vyslo ak nie, tak este mame ivf....

nam sa to neujalo pravdepodobne preto lebo mame zly speg. vela degenerovanych spermii a preto som asi potreatila... ale pozri pokial sme zdravi realtivne, sme stasnti a luuuubime sa, tak je vsetko v naj poriadku.. poznam pary ktore to nezvladli a poviem ti je to o to horsie...

takze hlavu hore , usmev na tvari , nemysli na to zle ale na to dobre co ta caka a vsetko bude ok.

zina2
19. aug 2008

Ahojte babulky 🙂 tak mna zajtra caka odber folikulov. Bojim sa vsak, ze ten vcerajsi pregnyl co som si bola dat pichnut mi moju urodu znici. Ani neviem kolko ich mam presne no v pondelok ked som bola na vysetreni povedali mi, ze cez 20 folikulov a to dost velke ved ma aj dost picha brusko od vcera ako sa mi tam sparali. Teraz som si dala augmentin a zajtra si mam dat este jeden a hlasit sa v centre. No dost sa bojim, co ma bude cakat a ci ma to nebude boliet, ci sa vobec preberiem a ci budu mat vobec co odoberat. Date mi prosim nejake rady ako ste to zvladli. Inak dali sme sa na to PGD takze predlzena kultivacia a 5 den transfer. Dufam, ze budeme mat co transferovat fakt mam z toho obavu.

DAkujem za rady a drzte palce 🙂

pa a gratulujem novym tehulkam 🙂

petronela7
19. aug 2008

zini, velmi ti drzim palceky a citim s tebou 😔
mna to caka tiez kazdu chvilku... hlavne sa dobre vyspi a bud kludnucka...
Ja si dnes picham 6 den... a menzes stale nikde 😒 som dost unavena z tych injekcii, chce sa mi len spat 😔

petronela7
19. aug 2008

sylvyka, ako si dopadla? daj vediet

zina2
19. aug 2008

Ahoj Petronelka, tak to mne sa nechcelo spinkat az teraz ku koncu to nemozem uz vydrazt vcera som zaspala o 20:00 a manzel ma zobudil potom kvoli tej injekcii pregnylu no ani som nevedela ako a boli sme doma a pekne som zaspala. Ibaze dnes som uz nevedela v praci vydrzat lebo ma fakt boli to brucho aj ked sedim ma to picha tak teraz lezim v posteli. Inak ja som si tiez pichala decapeptyl od 21 DC a MS mi prisla az na 29 DC tak som bola z toho trochu v strese opat, ze co ak som v tom a picham si tie hluposti lebo som vlastne do toho 21DC ani nic nebrala. OK tak mysli na mna zajtra nech vsetko hladko prejde 🙂

Pa a pevne nervy a hlavne co najmenej stresov 🙂

petronela7
19. aug 2008

ja som dnes 27DC pri pichani decapeptyl.... a ano, tiez mi beha po rozume, ze co ak som naaahodou tehotna a picham si to.. hmmm....
Velmi ti na zajtra drzim palce, nech to prebehne rychlo, uspesne a bezbolesne...
Asi to bude tvoje dlha noc (aspon moja urcite bude - kedo pride)... vela stastia

zina2
19. aug 2008

DAKUJEM moc moc za palceky potom napisem info 🙂 snad pozitivne 🙂

pa

larita112
19. aug 2008

ahojte babulky, nebojte zvládnete to obidve - zinuška ty zajtra a petronelka čoskoro... keď som to zvládla ja, čo mám panický strach z lekárov a takých podobných vecí (tak ako keď sa niekto straaašne bojí výšok 😉 ) a dokonca už dvakrát.
A zinuš foliky to určite do zajtra vydržia a budeš ich mať veľa a kvalitné a tie sa potom oplodnia a budú z nich krásne embrijká 😀 a určite sa po 10, max. 20 minútach preberieš... síce ťa z takého počtu asi bude bolieť bruško, ale to vydržíš... je to všetko pre dobrú vec - pre tú najlepšiu 😉 držím ti palčeky a budem ostro sledovať ako si dopadla. cmuky, ver mi zvládneš to... určiteeeeeeeeee 😀 😀 😀
petronelka, držkaj sa aj ty 😉

larita112
19. aug 2008

sylvyka 😕 ako si mi dopadla, celý deň na teba myslím? dúfam, že všetko v poriadku...

zina2
19. aug 2008

Laritka si zlata 🙂 normalne ma ukludnuju tvoje veticky, ze flikulky vydrzia do zajtra 🙂 ja dufam, ze ano mohli by posluchat 🙂 prosim ak mas cas napises mi ako to vlastne prebiehat zajtra bude?

dakujem 🙂)

brise
19. aug 2008

ahojte, pekný večer,
tak prvý gonal som zvládla. a vôbec to nebolí až mi je to také divné, oproti dipherelinu ktorý štípe je to úplne super. 😀 😀 😀

larita112
19. aug 2008

zinuška, som rada, že ti moje slová aspoň trošku pomáhajú 😉
ráno sme tam príšli s manželíkom, ten odovzdal "materiál" a potom ma zavolali na izbu. Asi tak dve hodinky som si tam poležala a potom nás po jednej volali do miestnosti, kde sa odber vykonáva. Tam ma umiestnili na lehátko, roztiahla som nohy aj ruky, pichli mi kanilu a uspali. Ale ešte predtým robia čistenie. Nebolí to, ale je to dosť nepríjemné a ostatné už necítiš. Potom som sa prebrala až v postielke. A už keď sme to mali všetky za sebou, prišla nám dr. povedať, koľko folikov sme mali a neskôr prišla embryologička a prebrala s nami ďalší postup. Inak vezmi si so sebou Pepsi, lebo ak ti bude po narkóze zle, pomáha to - viem to už aj z vlastnej skúsenosti.
Ak ťa ešte niečo napadá, pýtaj sa, ešte tu budem 😉
zvládneš to 😉

larita112
19. aug 2008

ahoj brise, gratulujem k prvému gonalu 😀 si proste jednotka 😀 aj s hviezdičkou 😀

brise
19. aug 2008

laritka ako moja??? 😵 😵 😵 😵 😵

petronela7
19. aug 2008

boooze mne je do placu 😅 😔

brise
19. aug 2008

Dakujem ale to bolo prehovárania v ordinácii, sestrička si somnou užila 😉 😉
Inak dnes som videla drabeka v obchode aj s manželkou, simpoška 😀 😀 😀 platili pri pokladni a my sme boli asi 4 zanimi. 😀 😀

brise
19. aug 2008

petronela a prečo???

larita112
19. aug 2008

petronelka neplaaač 😉

zina2
19. aug 2008

TAk 2 hodiny cakat na odber a nebyt v strese ved to sa neda. Som si myslela ze zajtra pridem a max do hodiny budem mat potom. Inak a to sa musis komplet vyzliect? Cistenie? dufam, ze mi to bude robit zena a nie chlap ja som v tomto hrozne hanbliva i ked za tuto stimulku ma videli uz asi vsetci lekari. Toto na tom cele neznasam ... Ok takze idem zohnat pepsinu 🙂 este nieco treba?

Dik vopred 🙂

petronela7
19. aug 2008

z toho co napisala Lorita... uz nech to je za nami...

brise
19. aug 2008

mám takú otázku?
ked pichám gonal, v protokoly mám napísané 118,5 IU no sestrička mi povedla že to nadstavím na šípke medzi 75 a 150 a to mi vychádza 112,5 IU myslíte že je to problém??? alebo tých pár nevadí???hmmmmm asi zajtra zavolám sestričke 😖

larita112
19. aug 2008

zinuš - nemusíš sa komplet vyzliecť - môžeš (musíš) mať na sebe nočnú košielku a prípadne aj ponožky 😉 myslím, že nič iné špeciálne netreba - len to čo ti nakázali (je to aj v tých pokynoch)... ale hlavne pevné nervy a kľud (ha, ale sa mi to teraz hovorí). Ale vážne, keď som to rozdýchala ja, tak to už asi každá z vás 😉 držkaj sa 🙂

petronelka,nechcela som ťa rozplakať 😉 a okrem toho na stresovanie máš ešte dosť času 😉 😀

larita112
19. aug 2008

brise, neviem ti pomôcť - s takým problémom som sa nestretla - skús tam zavolať...

janula13
19. aug 2008

ahojte , nejdete zajtra do GF tiez na test?nech v tom nie som sama 😀

brise
19. aug 2008

laritka nevadí, ja tam skúsim zajtra zavolať. idem hajať davajú celkom fayn film teda zachvílu už konči jedným očkom ho sledujem.
Pa zajtra 😉 😉 😉

larita112
19. aug 2008

dobrú nocku babulky 😉
zinuška, neboj budem na teba myslieť 😉
brise pa 😉
janulka, ja určite nie, ale zvládneš aj sama 😉 ideš na tehu test? držím palčeky...

happy113js
19. aug 2008

Ahojte baby, pekný večer 🙂 .
Tak čítam vás od vrchu až sem. Všetkým vám veľmi držím palce. Niektoré už máte niečo za sebou, iné len čakáte. Ja som toto všetko už tiež preskákala. Petronelka neplač, všetko zvládneš aj ty, neboj sa.

janula13
19. aug 2008

dakujem Laritka, rada by som uz zdvihla statistiky, ale doma mi vysiel test negat, tak to beriem ako formalitku, ved zajtra po 14h dam vediet aj oficialne 😉 tak dobru babulky 😉

sivusa
20. aug 2008

Dobré ránko 🙂
Zinuš držím palce na dnes nech odoberú čo najviac vajíčok 🙂
Petronela klud,nestresuj,ty to zvládneš. Naozaj to nie je nič strašné.

Baby neozvala sa vám niektorej Sylvyka?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre